Rahim Extirpasyonu: kanıt ve sonuçları 2019

Rahim Extirpasyonu: kanıt ve sonuçları 2019

Rahim Extirpasyonu: kanıt ve sonuçları 88 20.02.2019, 04:24

Rahim Extirpasyonu: kanıt ve sonuçları

Rahim kaldırılması işlemi de denirhisterektomi, sadece bunun için ciddi nedenler varsa yapılır. Bu nedenle, iyi bir doktor rahmi çıkarmak zorunda kalmadan tedavi edilebilen bir hastayı hiçbir zaman sunmayacaktır. Uterusun zamanımızdaki ekspresyonu, minimal travmatik bir etki ile gerçekleştirilebilir. Ve yine de bu çok önemli bir karardır, çünkü bu işlem geri döndürülemez.

Hangi durumlarda histerektomi önerilebilir?

 1. Rahimden anormal kanama.Adı menoraji denir. Anemiye (demirden kan kaybına bağlı), zayıflığa (anemi ile ilişkili) ve sonuç olarak ciddi sakatlığa yol açar. Menoraji, yedi günden fazla süren bir kanamadır ya da o kadar şiddetlidir ki, maksimum bir saatlik bir sürüntü kanla emdirilir. İkinci durumda, kanama birkaç saat sürmelidir, böylece bir teşhis yapılabilir. Sıklıkla bu tür ihlaller kanserin bir belirtisidir ve bu nedenle bu tür belirtilerden muzdarip olanlar hemen incelenmelidir. Menoraji kansere bağlı değilse, başka yöntemlerle tedavi etmeye çalışırlar. Örneğin, kan pıhtılaşmasını arttıran ilaçlar yanı sıra hormonlar, yardımcı olur. İkincisi korkmaya gerek yok, bizim zamanımızda satışa başlamadan önce çok ciddiyetle kontrol ediliyorlar. Ve hormon almak, rahimsiz kalmaktan iyidir.
 2. Fibröz tümör.Fibröz benign neoplazm veKas dokusu rahim duvarında bulunur. Hamilelik sırasında, menopozun kendisi arttıkça azalır. Rahimdeki karakteristik ağrının yanı sıra yoğun menstruasyona neden olabilir. Kadınların üçte biri arasında oldukça sık görülür. Sadece çok ciddi durumlarda uterusun dışarı atılması önerilir. Çoğu zaman basitçe tümörü çıkarır, bundan sonra hastanın çocukları olabilir. Hafif vakalarda, bir tümöre, non-steroidal anti-inflamatuar ilaçlara ve en yaygın oral kontraseptiflere yol açmayacak ilaçlar etkilidir.
 3. Pelvik organların kaybı. Pelvisin kasları zayıflamış ve bağlargerilir. Bundan dolayı, rahim vajinaya düşmeye başlayabilir. Bu neden oluyor? Bu genellikle kadının doğuştan doğum yaptığı çoğul gebeliklerle ilişkilidir. Ayrıca, hasta her zaman ağır şeyler giydiğinde de olur. Yani bir kadının ağır kaldırılması yasağı göz ardı edilemez.
 4. Endometriyumun hiperplazisi.Bu durumlarda rahmin iç astarı başlar.hızlı ve aktif olarak büyümektedir, ki bu endometriyal kanserin bir belirtisidir. Böyle bir tehlikenin ciddi olduğu durumlarda ve uterusun dışarıda bırakılması önerilir. Tanı, neonolojik ise, o zaman ilaçlar ile basit tedavi.
 5. Aslında, servikal kanser, endometriyal veya yumurtalık kanseri. Bu gibi durumlarda uterusun ekleri ile ekleri yapılır.
 6. Doğum sonrası kontrolsüz kanama.Nadiren olur, ancak rahmi çıkarmadan bir kadını kurtarmak neredeyse imkansızdır. Bu durumda, uterusun dökülmesi gerekli bir kötülüktür.
 7. Pelviste kronik ağrı. Pelvik organların birbirine yapışması ile ilişkilidir. Bu çok acı verici. Ama "suçlu" sadece cinsel değil, aynı zamanda idrar ve sindirim sistemi de olabilir. Bu durumda, mümkün olduğunca eksiksiz bir anketi atayın.

Ameliyat yapmaya karar verilirse, doktor ve hastaEpididim ve serviksin giderilip giderilmeyeceğine karar verilmesi gerekecektir. Rahmin yok edilmesi geleceği nasıl etkiler? Yumurtalıklar kaldırılmış olursa, bir kadın replasman tedavisini kabul etmek bir ömür sahip olacağı gerçeği ile ilişkili sonuçları - çünkü yumurtalık kadın hormonları olmadan pek üretti. Cinsel ilişkilerde Alman bilim adamlarının son çalışmalar ile kanıtlandığı gibi serviks, yerinde bırakılır veya kaldırıldığında farketmez.

Tabii ki, rahim kaldırmak ya da değil çok ciddi bir seçimdir. Sonuçta, her kadın doğal annelikten vazgeçemez. Fakat onkolojik bir hastalık varsa, risk alamazsınız.

Rahim Extirpasyonu: kanıt ve sonuçları 2019

Rahim Extirpasyonu: kanıt ve sonuçları 2019

Related news

 • Kronik yorgunluk sendromu: tedavi, semptomlar ve nedenleri
 • Fermuarlı Boğazlı Hırka
 • AŞIRI SEKS YAPMAK VAJİNAYI GENİŞLETİR Mİ

 • Rahim Extirpasyonu: kanıt ve sonuçları 63

  Rahim Extirpasyonu: kanıt ve sonuçları


  Rahim Extirpasyonu: kanıt ve sonuçları 97

  Rahim Extirpasyonu: kanıt ve sonuçları 44

  Rahim Extirpasyonu: kanıt ve sonuçları 86

  Rahim Extirpasyonu: kanıt ve sonuçları 54

  Rahim Extirpasyonu: kanıt ve sonuçları 82

  Rahim Extirpasyonu: kanıt ve sonuçları 17

  Rahim Extirpasyonu: kanıt ve sonuçları 46