Rafflesia Arnoldi ve Amorfofallus Titanyum - dünyanın en büyük çiçekleriRafflesia Arnoldi ve Amorfofallus Titanyum - dünyanın en büyük çiçekleri

19.05.2019

Rafflesia Arnoldi ve Amorfofallus Titanyum - dünyanın en büyük çiçekleri 96

Rafflesia Arnoldi ve Amorfofallus Titanyum - dünyanın en büyük çiçekleri

Bizim şaşırtıcı ve ne üzerinde değileşsiz gezegen! Bazen olağandışı hayvanlarla, deniz derinliklerinde veya bitkilerde yaşadığınız zamanlarda merak ediyorsunuz. İnsanlar gibi onlar da dünyadaki hayatlara uyum sağlamaya, yıllar içinde gelişmeye ve hayatta kalmalarını sağlayan şekil ve yeteneklere kavuşmaya çalışıyorlar. Gezegende pek çok ilginç bitki var, ama aralarında vurgulamak ve dünyanın en büyük çiçeklerine daha yakından bakmak istiyorum. Floranın en büyük ve en geniş temsilcisinin unvanı Rafflesia Arnoldi tarafından elde edildi.

dünyanın en büyük çiçekleriŞampiyon, yağmur ormanlarında yetişirEndonezya ve Filipinler. İlk kez 1818'de İngiliz botanikçi Joseph Arnold ve Sumatra adasında doğabilimci Stamford Raffles tarafından keşfedildi. Bu arada, keşfedicilerin onuruna, çiçek de seçildi. XIX yüzyıldaki Rafflesia Arnoldi tüm dünyayı tanıdı, ancak bu, bundan önce kimsenin bu bitkiyi görmediği anlamına gelmiyor. Yerel sakinler uzun süredir bunu biliyorlar ve ona "lotus çiçeği" deniyor. Doğada 16 çeşit çekiliş vardır.

Çap çapında dünyanın en büyük çiçekleribir metre ve yaklaşık 10 kg ağırlığındadır. Bu bitki bir parazittir çünkü gerekli mineral ve organik maddeleri kendi başına sentezleyemez. Sarmaşıkların hasar gören kısımlarında çimenler ve parazitlenen tohumlar dokulara nüfuz eder. Rafflesia Arnoldi, "cadaverous çiçek" veya "cadaverous lily" olarak da adlandırılır, ama hepsi de onun iğrenç kokusu nedeniyle. Tuğla kırmızı renk ve çürüyen et kokusu bitkiyi polenleyen sinek çeker.

en büyük çiçek açmışDünyadaki en büyük çiçekler çok yavaş büyür. Tomurcuklar çiçek açarken, yaklaşık 9 ay sürecek. Olgunlaştıktan sonra, sadece fil gibi çok büyük bir hayvan tarafından ezilebilecek bir meyve oluşur. Rafflesia Arnoldi dört günde çiçeği açan beş yapraklardan oluşur. Yaprakları, kökleri veya sapları yoktur, doğrudan asma ağacından yetişir. Tek bir meyveden yaklaşık 3 milyon tohum üretiliyor.

"Dünyanın en büyük çiçekleri" başlığıSadece Rafflesia Arnoldi, aynı zamanda en yüksek bitki - Ayrıca Voodoo zambak " "" "yılan hurma"," ceset çiçeği olarak adlandırılan Amorphophallus Titanyum. Çiçeklenme yeteneği 3 metrelik bir yüksekliğe ulaşır. Çok sayıda küçük dişi ve erkek çiçesinden oluşan bir yapıdır. Çoğu zaman bitki, 50 kg ağırlığa ve 50 cm çapa kadar büyük bir yumru halinde bekletilir. Bahar döneminde, kopmuş bir yaprağın geliştiği bir sap vardır.

en büyük çiçek fotoğrafıStuttgart'ın en büyük çiçeği çiçek açtı.yüksekliği 3.3 metredir Bir örnek İngiliz botanik bahçesinde yetişir, ancak anavatanı Endonezya'dır. En büyük çiçek fotoğrafı şaşırtıcı, ne diyebilirim, canlı görüyorsan. Ancak Amorphofallus Titanyum, yalnızca dünyanın en yüksek, aynı zamanda en kötü koku veren bitkisi olduğu için, her çiçekçi koleksiyonunda böylesine dev bir karara razı olmayacaktır. Çiçek her üç yılda bir kez görülür ve varlığı ile birlikte üç günlüğüne hoşnut olur, sonra çürümüş olur ve yerinde 6 metrelik yapraklar büyür.

Rafflesia Arnoldi ve Amorfofallus Titanyum - dünyanın en büyük çiçekleriRafflesia Arnoldi ve Amorfofallus Titanyum - dünyanın en büyük çiçekleri

Related news

 • Dal borusu nedir, amacı nedir
 • Evde esans yağı nasıl yapılır
 • Böbrek Taşı Nedir Nasıl Düşürülür
 • Kuru Börülce Salatası Videosu
 • Tatlı börek tarifi

 • Rafflesia Arnoldi ve Amorfofallus Titanyum - dünyanın en büyük çiçekleri 3

  Rafflesia Arnoldi ve Amorfofallus Titanyum - dünyanın en büyük çiçekleri


  Rafflesia Arnoldi ve Amorfofallus Titanyum - dünyanın en büyük çiçekleri 21

  Rafflesia Arnoldi ve Amorfofallus Titanyum - dünyanın en büyük çiçekleri 33

  Rafflesia Arnoldi ve Amorfofallus Titanyum - dünyanın en büyük çiçekleri 78

  Rafflesia Arnoldi ve Amorfofallus Titanyum - dünyanın en büyük çiçekleri 26

  Rafflesia Arnoldi ve Amorfofallus Titanyum - dünyanın en büyük çiçekleri 12

  Rafflesia Arnoldi ve Amorfofallus Titanyum - dünyanın en büyük çiçekleri 58

  Rafflesia Arnoldi ve Amorfofallus Titanyum - dünyanın en büyük çiçekleri 69

  Rafflesia Arnoldi ve Amorfofallus Titanyum - dünyanın en büyük çiçekleri 87

  Rafflesia Arnoldi ve Amorfofallus Titanyum - dünyanın en büyük çiçekleri 71

  Rafflesia Arnoldi ve Amorfofallus Titanyum - dünyanın en büyük çiçekleri 11

  Rafflesia Arnoldi ve Amorfofallus Titanyum - dünyanın en büyük çiçekleri 22

  Rafflesia Arnoldi ve Amorfofallus Titanyum - dünyanın en büyük çiçekleri 94

  Rafflesia Arnoldi ve Amorfofallus Titanyum - dünyanın en büyük çiçekleri 29

  Rafflesia Arnoldi ve Amorfofallus Titanyum - dünyanın en büyük çiçekleri 98