30.03.2019

Radyatör Küresel. Alüminyum radyatörler Global - bölgesel ısıtma bataryaları 93

Radyatör "Küresel". Alüminyum radyatörler Global - bölgesel ısıtma bataryaları

Rusya pazarında, İtalyan radyatörleriGlobal Radiatori şirketleri, yüksek kalite ve geniş ürün çeşitliliği nedeniyle çok popülerdir. Bu üreticinin ürünleri, evsel ısıtma sistemlerinin özelliklerini dikkate alarak tasarlanmıştır. En çok talep edilenler, Global Vox ve bimetalik "Global-Style" alüminyum bölümleridir (bu radyatörler günümüzde çok popülerdir).

Küresel radyatör

Radyatör türleri

"Global" ısıtma radyatörleri üç çeşitte üretilmektedir:

 • bimetal;
 • alüminyum;
 • ekstrüzyon.

Her türlü ürünün kendine has özellikleri, teknik özellikleri, avantajları ve dezavantajları vardır, bunlar makalede daha ayrıntılı olarak ele alınacaktır.

Bimetal radyatörler

Güvenilir, lüks radyatörlerbimetalik "Global" kalite standardıdır. Güçlü ve dayanıklı malzemelerden üretilmiştir. Stil serisinin ürünleri, ısıtma için en iyi radyatörlerdir. İçlerinde doğrudan su ile temas eden kısım çelikten, dış kısmı ise alüminyumdan yapılmıştır.

Bimetalik radyatörler "Global"Yüksek çalışma basıncına sahip sistemlerde çalışmak için (35'e kadar atmosfer) ve hem merkezi hem de otonom ısıtma sistemlerine monte edilebilir. Bu serinin en önemli avantajı, yapıya monte edilen termostattır. Rahat bir iç ortam hava sıcaklığının neredeyse anında sağlanmasına katkıda bulunur. olan fiyat agresif ortamlara ve korozyona karşı dayanıklı bölüm başına yaklaşık 850-900 ruble ve aynı zamanda yüksek bir termal iletkenliğe sahip Bimetalik radyatörler gösterilebilir. Isıya dayanıklı bileşimlerle çift renklenme gösterirler, bu da mekanik hasara karşı dirençlerini sağlar.

alüminyum radyatörler

Bimetalik radyatörlerin "Style 500" ve "Style Plus" özelliklerinin özellikleri

Bimetalik radyatör 500 "Küresel" (seri"Stil") klasik tarzda yapılır. Düz bir tabana, 57,5 ​​cm yüksekliğe, 8 cm derinliğe, 50 cm merkez mesafesine ve 1,97 kg ağırlığa sahiptir. Böyle bir bölümün ısı transferi 168 W. Bu ısıtma elemanı çeşitli tiplerde borularla (metal-plastik, bakır, polipropilen) kullanılabilir. Bireysel parçalardan radyatör "Global-Style" 500 var. Sızdırmazlık sistemi, meme uçlarının yardımıyla bölümlerin sayısını arttırmaya veya azaltmaya olanak tanır.

"Global-Style Plus" radyatörün bir toplayıcıya sahiphava fişlerinin oluşmadığı cepler olmadan basit formlar. Aralarındaki borular büyük boyutlarda kurulur ve bu da kontamine soğutucularla çalışmayı mümkün kılar. Modelin tasarımı, üst hava haznesine bağlı olarak termal gücü arttırmaya izin verir. "Style Plus" markasının ısıtma elemanları, 350 ve 500 mm'lik merkezi mesafenin parametreleriyle üretilmektedir. Bu bimetalik radyatörlerde fiyat 12 bölüm için yaklaşık 10 100-10 200 ruble.

radyatörler bimetalik küresel

Bimetal radyatörlerin avantajları

Global üretici Bimetal radyatörlerin birçok avantajı var.

 1. Kurulum kolaylığı. Bölümler kurulum sırasında çıkarılabilir veya eklenebilir.
 2. Mükemmel ısı iletkenliği. İyi bir termal iletkenliğe sahip olan alüminyumdan dolayı, radyatörler yüksek bir ısı transfer katsayısına sahiptir. Soğutucu sıcaklığı 120-135 ° C'ye ulaşabilir.
 3. Mukavemet. Üretimde tüm üretim 52.5 atmosferde basılarak test edilir.
 4. Uzun hizmet ömrü. Bu gösterge, üretimde kullanılan kaliteli malzemelerle sağlanır.
 5. Mekanik hasara dayanıklılık. Radyatörlerin dış yüzeyi toz emaye ile kaplıdır, bu da onu çiziklerden korur.
 6. agresif ortamlara karşı direnç. Radyatörün iç parça olmak üzere asitlere dayanıklı bir yüksek mukavemetli çelikten yapılır.
 7. Çekici tasarım. Solmaya karşı dayanıklı, beyaz renk çeşitli iç mekanlara uygundur.

Yukarıda açıklanan olumlu niteliklere, bir olabilirRadyatörlerin Rus ısıtma sistemlerine uyarlandığını ekleyin. "Global" şirketinin tüm ürünleri sertifikalı ve kalite standartlarını karşılamaktadır.

bimetal radyatörler fiyatı

Isıtma elemanlarının dezavantajları

Bimetalik radyatör "Global" in avantajlarına ek olarak bazı dezavantajları vardır:

 • alüminyum bölümlere kıyasla yüksek fiyat;
 • Düşük iş hacmi;
 • güvenilirlik, dökme demir radyatörlerden daha düşüktür.

Alüminyum radyatörler

Tüketiciler arasında büyük bir popülerlikMükemmel İtalyan kalitesi, yüksek ısı yayılımı ve verimliliği olan "Küresel" alüminyum radyatörler. Onların sırası serisi oluşur: Iseo R350 / R500, Vox R350 / R500, R350 Klass / R500.

Iseo R 350 kesitleri 432 x 80 x 95 boyutlarındadır veIseo R 500 - 582 x 80 x 80. İçlerindeki ısı taşıyıcının sıcaklığı 110 ° C'ye kadar çıkmaktadır. Tasarımı sayesinde, bu "Global" radyatör, hem pencere altı hem de duvarların altındaki nişlere monte edilebilir. Konutlar, idari binalar ve kamu binalarının iç mekanları için çok uygundur. Bu modelin montajı, otonom ve merkezi ısıtma sistemlerinde mümkündür.

İtalyan alüminyum döküm radyatörlerGlobal serisi Vox R350 / R350, ev tipi ısıtma sistemleri için tasarlanmıştır. Güzel tasarımda farklılık gösterirler, yüksek ısı çıkışına sahiptirler, güvenilir ve dayanıklıdırlar. Döküm yöntemiyle basınç altında yapılır ve güçlendirilmiş tasarıma sahiptir. Onları boyamak, daha sonra epoksi boya ile spreylenerek banyoya daldırılarak gerçekleştirilir. Çalışma basıncı 16 atmosferdir, soğutucunun izin verilen sıcaklığı 110 º kadardır, pH 6,5-8,5 birimdir. Rusya pazarında, 440 x 80 x 95 cm boyutlarında ve 145 W ısı çıkışı olan Vox R 350 modelinin modelleri var. Ayrıca boyutları Vox R 500, boyutları - 590 x 80 x 95 cm ve ısı dağılımı 195 W. Bağımsız tek borulu ve iki borulu ısıtma sistemlerinde kurulum için tasarlanmıştır.

küresel tarzı radyatörler

Ekstrüzyon radyatörleri

Ekstrüzyonlu ısıtma radyatörleri "Global" Oskardikey kurulum için tasarlanmıştır. Bu tür üretim, sızdırmazlık teflon halkaları ve yapıştırıcı-sızdırmazlık maddesi ile birbirine bağlanan ayrı parçalardan oluşan tasarımın özgünlüğüne göre farklılık gösterir. Radyatörler hafif ve özel tasarıma sahiptir.

Üretici, sahip olduğu bölüm türlerini üretmektedir.Farklı merkez mesafeleri - 100, 1200, 1400, 1600, 1800 ve 2000 mm. Bu radyatör tipi, bir soğutucu olan belirli su özelliklerini gerektirir. Hidrojen indeksi 7-8 üniteden daha az olmamalı ve aynı zamanda ağır elementlerden suyun süzülmesi gereklidir. Bu model yüksek ısı yayılımına sahiptir, ancak sert çalışma koşullarında kullanılmasına izin vermeyen mukavemetinden daha düşüktür.

radyatör 500 global

Alüminyum radyatörlerden bimetal bölümler arasındaki farklar

Radyatörler birbirleriyle teknolojiden farklılık gösteriyorüretim ve üretim malzemesi. Ayrıca, farklı çalışma ve maksimum baskıya sahiptirler. Bu gösterge, boru hattı sisteminde daha yüksek bir basıncın olduğu, merkezi ısıtmalı çok katlı binalarda bölümler kurulurken önemlidir. Alüminyum radyatörlerde, bir metal tamamen kullanılır ve bimetalik içinde, yüksek kaliteli çelik kullanılır ve alüminyum dışarıdadır. Isıtma sisteminin bakır borulardan oluştuğu veya kazanın bir bakır ısı eşanjörüne sahip olması durumunda, alüminyum radyatörün montaj için uygun olmadığını düşünmek çok önemlidir.

küresel ısınma radyatörleri

Alüminyum radyatörlerin montajı ve çalıştırılması özellikleri

Otonom ısıtmada çalışma basıncı beriSoğutucu düşük, daha sonra güvenilir ve ucuz alüminyum radyatörler "Küresel" burada iyidir. Montajları bimetalik bölümlerin montajından farklı değildir, ancak üreticinin yapması gereken bazı öneriler vardır.

 1. , On ya da daha fazla bölümden oluşan radyatörler mümkün% 10 ile verimliliğini arttırmayı mümkün hale getirir çapraz sistemine bağlanır.
 2. Isıtma ekipmanının ön tarafına dekoratif elemanlar monte edilmesi önerilmez. Bu, radyatörlerin ısı transferini azaltmaya yardımcı olur.
 3. On veya daha fazla kesiti olan ısıtma cihazları, ek braketlere monte edilmelidir.
 4. Ekipmanın operasyonel ömrü de bakımın kalitesine bağlıdır. Bunun için, ısıtma mevsiminden önce ve esnasında, bölümlerin yüzeyleri sistematik olarak toz ve kirden arındırılmalıdır.
 5. Gözenekli malzemelerden yapılmış radyatör nemlendiriciler üzerine kurmayın. Bu, bölümlerin boya bölümlerine zarar verecek su kaçağına neden olabilir.
 6. Eğer sistem kışın kullanılmayacaksa, o zaman suyu boşaltmak gerekir. Yaz aylarında, bölümlerin tamamen doldurulması arzu edilir.
 7. Alüminyum bölümlerin yüzeylerini bağımsız olarak boyamak önerilmez, bu da etkilerini azaltır.
 8. Soğutma sıvısının sıcaklığını yapay olarak artıran çeşitli kimyasal katkılar veya safsızlıklar kullanmayın.

Radyatörlerin verimliliği ve dayanıklılığı"Global", her şeyden önce, ısıtma sisteminin göstergelerine bağlıdır. Her tip bölüm, çalışma koşullarının belirli parametreleri için tasarlanmıştır ve bunların montajı, teknik pasaportta belirtilen tüm üreticinin gereksinimlerine uygun olmalıdır.Related news

 • Siri, annenin hayatını kurtardı
 • Edis Eyvallah Şarkı Sözü - Şarkı Sözleri 2018 Albümleri
 • Kei Tanaka
 • Erdoğan: Macaristan ile dayanışmamız örnek teşkil etmektedir
 • İlk Buluşmada Erkeklerle Ne Konuşulmalı

 • Radyatör Küresel. Alüminyum radyatörler Global - bölgesel ısıtma bataryaları 48

  Radyatör Küresel. Alüminyum radyatörler Global - bölgesel ısıtma bataryaları


  Radyatör Küresel. Alüminyum radyatörler Global - bölgesel ısıtma bataryaları 94

  Radyatör Küresel. Alüminyum radyatörler Global - bölgesel ısıtma bataryaları 66

  Radyatör Küresel. Alüminyum radyatörler Global - bölgesel ısıtma bataryaları 99

  Radyatör Küresel. Alüminyum radyatörler Global - bölgesel ısıtma bataryaları 9

  Radyatör Küresel. Alüminyum radyatörler Global - bölgesel ısıtma bataryaları 21

  Radyatör Küresel. Alüminyum radyatörler Global - bölgesel ısıtma bataryaları 62

  Radyatör Küresel. Alüminyum radyatörler Global - bölgesel ısıtma bataryaları 55

  Radyatör Küresel. Alüminyum radyatörler Global - bölgesel ısıtma bataryaları 99

  Radyatör Küresel. Alüminyum radyatörler Global - bölgesel ısıtma bataryaları 85

  Radyatör Küresel. Alüminyum radyatörler Global - bölgesel ısıtma bataryaları 30

  Radyatör Küresel. Alüminyum radyatörler Global - bölgesel ısıtma bataryaları 52

  Radyatör Küresel. Alüminyum radyatörler Global - bölgesel ısıtma bataryaları 52

  Radyatör Küresel. Alüminyum radyatörler Global - bölgesel ısıtma bataryaları 60

  Radyatör Küresel. Alüminyum radyatörler Global - bölgesel ısıtma bataryaları 47