Örümcek Desenli Lifin Yapılışı Detaylı Anlatımlı 2019

Örümcek Desenli Lifin Yapılışı Detaylı Anlatımlı 2019


Örümcek Desenli Lifin Yapılışı Detaylı Anlatımlı 46 15.01.2019, 10:45

Örümcek Desenli Lifin Yapılışı Detaylı Anlatımlı

Örümcek desenli lif modelleri

Lifler arasında yer alan örümcek desenli lif kendi içerisinde de gruplara ayrılmaktadır. Yuvarlak, uzun, lahana ve zikzak olan lifler arasında örümcek lif de yer alır. Böylesine fazla çeşidi olduğu için sizlere elimizden geldiğince tüm modellerin yapılışlarıyla alakalı bilgiler vereceğiz.

Örümcek Lif Modelleri Nelerdir?

Sizi her zaman olduğu gibi tek modelle sınırlamayacağız ve elimizden geldiğince bu liflerin arasında yer alan tüm lifleri ele alacağız. Yapılışları video anlatımlı ve detaylı olduğu için bunları zorlanmadan örebileceksiniz.

 • Örümcek lahana lif
 • Örümcek uzun lif
 • Örümcek desenli lif
 • Örümcekli zikzak lif
 • Örümcek lif kenarı

Bilgi:Yeni bir tasarım olduğu için isteyen kişiler bunları özellikle çeyizlerin de rahatlıkla kullanabilir. Model henüz aşırı derecede yayılmadı. Zaman içerisinde tüm örgü tutkunları tarafından yapılacaktır.

1. Örümcek Desenli Lif Modeli Yapılışı Video Anlatımlı

Örneğin yapımına beyaz olan göbek kısmından başlanıyor. Daha sonra örnekte yer alan dilimler yapılacak. Dilimlerde 6 fıstık olana kadar arttırma sonrasındaysa azaltma yapılmaktadır.

Modele hava katan kısım, dış hattına sakallı ip kullanılarak yapılan zincirli kısımdır. Özellikle bu kısmı tasarımdan çıkarmamanızı tavsiye ederim.

Modeli oluştururken 7 numara tığ kullanmanız yeterlidir. Örneğimize ismini veren kısım dış hatta yer alan, örümcek ağı şeklindeki kısımlardır. Farklı örneklerin dışına bu tarz saçaklar yaparak da diğer lifleri örümcek desenli lifler haline getirebilirsiniz.

2. Örümcek uzun lif örneği yapımı

Modelin alt kısmı tek renk iplik kullanılarak yapılmaktadır. Daha sonradan bu alt kısmın üstüne örümcekli motif yapılıyor ve alt kısma ekleniyor. Akabinde eklenen kısmın kenarları süslenerek örneğin son şeklini alması sağlanıyor.

Uzun lif modelleri arasında yer alan bu örnek son zamanlarda en çok ilgi gören örnektir. Tasarımın uç kısımlarında halkalar yer almaktadır. Bu da yapılan sabun bezinin daha kullanışlı hale gelmesinde etkilidir.

3. Örümcekli Lahana Lif Açıklamalı

Banyo kesesinin yapımına göbek kısmında yer alan çiçek yapılarak başlanıyor. Sabun bezinin büyük kısmında trabzan örgü tekniği kullanılmaktadır. Bu tekniği biliyorsanız zor bir örnek olsa da zorlanmadan yapacağınıza eminim.

Bu örneğimiz toplamda 6 kattan oluşmaktadır. El maharetinizin kendisini göstermesi için her katın yapımında farklı renkte iplik kullanmanızı tavsiye ediyorum. Tek renk olarak yapılınca maalesef göze bu kadar güzel görünmüyor. Daha farklı örnekleri için lif modelleri kategorisini inceleyebilirsiniz.

4. Örümcekli Zikzak Lif Modeli Yapılışı

3 farklı renkte iplik kullanılarak yapılan bu sabun bezi en kolay örümcekli lif örneğidir. Daha önceden yapılışı hakkında anlatımlı bilgiler verdiğimiz modellerin büyük kısmı ağır olarak nitelendirilen zor tasarımlardır. Bu yüzden onları yapamayanlar olmuştu. Eğer örümcekli liflerde aklınız kaldıysa bir de bunu denemenizi tavsiye ederim.

Yapımında 1.7 milimetrelik tığlar kullanılan bu örnek size biraz ince gelebilir. Eğer böyle bir şey söz konusu olursa tığ numaranızı azaltın ve ip kalınlığınızı arttırın. Bu şekilde isteğiniz doğrultusunda lifin kalınlığını ayarlayabilirsiniz.

Örümcek Desenli Lifin Yapılışı Detaylı Anlatımlı 2019

Örümcek Desenli Lifin Yapılışı Detaylı Anlatımlı 2019

Related news

 • Fırında genç patates fırında: mükemmel tarifler
 • Genleşme deposu kapalı
 • Elmalı Mısırlı Sosis Tarifi

 • Örümcek Desenli Lifin Yapılışı Detaylı Anlatımlı 47

  Örümcek Desenli Lifin Yapılışı Detaylı Anlatımlı


  Örümcek Desenli Lifin Yapılışı Detaylı Anlatımlı 2

  Örümcek Desenli Lifin Yapılışı Detaylı Anlatımlı 31

  Örümcek Desenli Lifin Yapılışı Detaylı Anlatımlı 89

  Örümcek Desenli Lifin Yapılışı Detaylı Anlatımlı 80

  Örümcek Desenli Lifin Yapılışı Detaylı Anlatımlı 52

  Örümcek Desenli Lifin Yapılışı Detaylı Anlatımlı 12

  Örümcek Desenli Lifin Yapılışı Detaylı Anlatımlı 78