Putinin Soçideki yazlık konutunda tuhaflıklar 99 20.01.2019, 07:52

Putin'in Soçi'deki yazlık konutunda 'tuhaflıklar'

Rusya
08:05 24.05.2019(Güncellendi 08:17 24.05.2019)URL'yi kısaltın

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Soçi kentindeki yazlık konutu olan Boçarov Ruçey, bugüne kadar bir dizi tuhaf olaya tanıklık etti. Bunların sonuncusu bir zirve için Soçi'ye gelen Taylandlı heyetin Putin'in konutunun çıkış kapısını bulamamaları nedeniyle toplantıya geç kalması oldu.

Tayland ve Endonezya'dan gelen heyetlerin ortadan kaybolması, Soçi'de geçen hafta düzenlenen Rusya-ASEAN zirvesinin en dikkate değer olaylarından biriydi. Endonezya heyeti, kaldıkları Imeretinskaya otelinden nasıl çıkacaklarını bulamamıştı. Tayland heyeti ise Putin'in yazlık konutu olan Boçarov Ruçey'in çıkış kapısını ararken geç kalmıştı.

Bu durum, Putin'in de gözünden kaçmamıştı. Nitekim Putin de Tayland heyetini beklerken, basının önünde esprili bir dille, "Belli ki Tayland heyeti bir yerlerde kayboldu" demişti.

BUSH'UN AĞZINI AÇIK BIRAKAN RUS KADINLAR

Boçarov Ruçey'le ilgili anlatılan bir diğer hikaye de Putin'in o dönem ABD başkanı olan George W. Bush'u ağırladığı sırada yaşanmıştı. Anlattıklarına göre Putin, Bush'a konutunu gezdirirken, bir Rus korosunun performansları için hazırlandığı basın odasının önünde durmuş.

Bush odanın içine baktığında iç çamaşırlarıyla gösteri giysilerini ütüleyen şarkıcı kadınları görmüş. Görgü tanıklarının anlattığına göre, gördükleri karşısında ağzı açık kalan Bush bir kelime bile söyleyememiş.

MERKEL'İ KORKUTAN KÖPEK KONNİ

Boçarov Ruçey, bir görüşme sırasında Putin'in labrador cinsi köpeği Konni'nin odaya girip Almanya Başbakanı Angela Merkel'i bir hayli tedirgin ettiğinde de gündeme gelmişti. Merkel'in köpeklerden korktuğunu önceden bilmemesine rağmen, basın, Putin'i olaya bilerek hemen müdahale etmemekle suçlamıştı. Daha sonra Putin, Merkel'den köpeği adına özür diledi. Ancak Putin'in yazlık konutunda bu olanlar uzun süre konuşulmaya devam etti.

Soçi'de yazlık konutlar edinmek Sovyetler Birliği döneminden kalma bir gelenek. Nitekim Sovyet lider Josef Stalin de bir yazlık inşa ettirdiği Soçi'ye düzenli olarak giderdi.

Putin'in Soçi'deki konutu Boçarov Ruçey ise onlarca hektar genişliğinde bir alanda yer alan tepenin üzerine inşa edilmiş deniz manzaralı bir konut. Fakat tipik bir deniz kenarı villasına benzemeyen bu iki katlı ev geniş pencereleri ve yüksek tavanıyla bir hayli basit ve mütevazı duruyor.

Basında yer alan haberlere göre bu konutta iki yüzme havuzu ve bir spor salonu da bulunuyor. Nitekim daha önce Putin'in yazlık konutunda Başbakan Dmitriy Medvedev'le spor yapıp, çay içtiği haberleri de basına yansımıştı.

Putinin Soçideki yazlık konutunda tuhaflıklarFotograf fotograflar Goruntuler resim

Related news

 • Cinsel Bölge Nasıl Temizlenir
 • Kolay Karides Tarifi Videosu
 • Carnegie Dale: biyografi, tavsiye ve bir psikologun alıntıları
 • FIRINDA KREMALI TAVUK

 • Putinin Soçideki yazlık konutunda tuhaflıklar 78

  Putinin Soçideki yazlık konutunda tuhaflıklar


  Putinin Soçideki yazlık konutunda tuhaflıklar 60

  Putinin Soçideki yazlık konutunda tuhaflıklar 28

  Putinin Soçideki yazlık konutunda tuhaflıklar 27

  Putinin Soçideki yazlık konutunda tuhaflıklar 31

  Putinin Soçideki yazlık konutunda tuhaflıklar 38

  Putinin Soçideki yazlık konutunda tuhaflıklar 17