Prens Svyatoslav Igorevich: Kısa biyografi, hükümetin tarihi, ilginç gerçekler 2019

Prens Svyatoslav Igorevich: Kısa biyografi, hükümetin tarihi, ilginç gerçekler 2019
17.08.2019

Prens Svyatoslav Igorevich: Kısa biyografi, hükümetin tarihi, ilginç gerçekler 69

Prens Svyatoslav Igorevich: Kısa biyografi, hükümetin tarihi, ilginç gerçekler

Birçok tarihi kaynakta bir tane bulunabilirGerçekten cesur bir savaşçı ve büyük bir askeri lider olan Prensi Svyatoslav Igorevich olduğu gerçeğidir. Kısa bir biyografi bize, yönetiminin süresinin küçük olduğunu söyleyebilir, ancak bu süre zarfında Eski Rus topraklarını önemli ölçüde artırmayı başardı. Karakterinden bir siyasetçi olmaktan çok bir fahişe olması daha muhtemeldi, bu yüzden saltanatının çoğunu kampanyalarda geçirdi.

Çocukluk ve hükümetin başlangıcı

Muhtemelen doğduğunu söyleyebiliriz.940. Prens Svyatoslav Igorevich. Buradaki biyografisi farklı kaynaklarda biraz farklıdır, bu yüzden Igor ve Olga'nın oğlunun doğumu kesin olarak isimlendirmek zordur.

Babasının ölümü sırasında, o sadece üç yaşındaydı, bu yüzden devleti tek başına idare edemedi. Ülke bilge annesi tarafından yönetildi.

prens svyatoslav ihorevich kısa biyografiPrenses Olga Drevlyans'ta intikam almaya karar verdi.kocasının acımasız ölümü ve kampanya ile onlara devam etti. zam dört Prens Svyatoslav olan devletin yapabilecektek cetvel kurşun o zamanlardan geleneğine göre. yaşamın ilk yıllarında kısa özgeçmişi o da düşmanın ayaklarına mızrak fırlattı, sonra ilerlemek için yaptığı takım sipariş söyler.

Takip eden yıllarda, devlet işleri ve içPrens politikası hiç ilgilenmiyordu. Bütün bu konuların kararı her zaman annesinin annesi olan regent tarafından ele alındı. Ama belli bir ana kadar oldu.

Daha fazla saltanat

Gençlerin ilk bağımsız eylemiBüyük Rusya hükümdarı, piskoposun topraklarından ve onunla birlikte gelen ve rahibe ve devletin Hıristiyanlaşması için Olga tarafından davet edilen tüm rahiplerin sınır dışı edilmesiydi. Bu 964'te oldu ve genç bir adam için prensip meselesiydi, bu yüzden Prens Svyatoslav Igorevich de aynısını yapmaya karar verdi. Kısa bir biyografisi, annenin oğlunu Hıristiyan inancına dönüştürmeye çalıştığını ve bir putperest olmayı sürdürdüğünü söylüyor.

Büyük bir komutan olmak, bunu onlara açıkladı,Bu onun kadrosuyla güvenilirliğini kaybedebilir, bir Hıristiyan olur. Aynı yaşamda, genç yöneticinin bağımsız askeri faaliyeti de başladı ve sonraki yılları evden uzaklaştı.

Prens Svyatoslav Igorevich'in kısa biyografisi

Hazar'a yürüyüş

Güçlü ordusunu doğuya doğru aldıvyatichy Prens Svyatoslav Igorevich. Fetih faaliyetinin kısa bir özgeçmişi size bu kabileyi fethettiğini ve devam ettiğini söyleyebilir. Bu kez Khazar Khaganate'i bastırmaya karar verdi.

Volga'ya ulaştı ve birçok köyü fethetti veYol boyunca köyler, genel o büyük bir ordu çalışan buluştu Hazarlar, daha da taşındı. 965 yılında Hazarlar tam prens ve onun muhteşem savaşçılar kırılır ve onların toprakları tahrip edildi. Prens Svyatoslav Igorevich bu kısa biyografisinin olduktan sonra galibiyet daha kupayı kazandığında ve eve dönmeye karar söylüyor.

Prens Svyatoslav Igorevich hükümetinin kısa biyografisi

Bulgar zamları

Ama prens uzun bir süre dinlenmedi, sonraBir süre için Yunan toprakları hükümdarının büyükelçisi ona ulaştı ve Tuna'da yaşayan Bulgarlara karşı savaşta yardım istemeye başladı. Bu nedenle, eski Rus devletinin hükümdarı bu nehrin kıyılarına gitti, orada yaşayan insanları yendi ve topraklarını ele geçirdi.

İmparator tarafından rüşvet edilen PechenegsBizans, prensin ve ekibinin yokluğundan yararlandı. Kiev'i çevrelediler, ancak Olga hala yardımına, aynı zamanda ordudan uzak olmayan eski Rus valisi Pretić'i çağırmayı başardı. Düşmanlar, şehri kurtarmak için acele eden ve aceleyle geri çekilen Svyatoslav'ın kendisi olduğunu düşündüler. Ve sonra prensin kendisi Kiev'e döndü, Rusya'nın başkenti olan Peçenekleri daha da ileri götürdü.

Annesinin ölümünden sonra, büyük savaşçı karar verdi.Bulgar topraklarına düzenli bir yolculuğa çıkmak ve yerine üç tane olan oğullarının tahtına bırakılmak yerine. Bu taarruz aynı zamanda prensin zaferini taçlandırdı ve Bulgaristan'ın Çarı'nın çocuklarını bile yakalamayı başardı.

Fakat Bizans'ın yeni hükümdarınınRuh ve peygamberlerine bu topraktan ayrılmak için prense bir talep gönderdiler. Cevabında Svyatoslav, Bulgar topraklarını satın aldığını öne sürdü. Bu, neredeyse tüm Rus ordusunun imha edildiği bu güçlü devletler arasındaki savaşın başlangıcıydı.

prens svatoslav ihorevich biyografi Prens Svyatoslav'ın biyografisi kısaca anlatıyorKuşatılmış kentte dört ay olduğu gerçeği ve kadrosuyla birlikte açlık, açlık ve açlık yaşıyordu. Yunan ordusu da uzun süreli savaşlar nedeniyle tükendi, bu yüzden savaşan taraflar bir ateşkes kararı vermeye karar verdiler. Rusya'nın Prensi, bütün esir Yunanları iade etmeyi ve Bulgar şehirlerini terk etmeyi ve ayrıca Bizans ile bir savaş başlatmaya söz vermedi.

ölüm

972'de böyle bir anlaşmanın sona ermesinden sonra, prens, Dinyeper bankalarına güvenli bir şekilde ulaştı ve akıntıya giden teknelere gitti. Şu anda Bizanslı hükümdar Peçenekler liderini büyük Rus komutanının az sayıda askerle eve gittiğini bildirdi.

Peçenezhsky lideri bu durumdan faydalandıve ona saldırdı. Bu savaşta, bütün takım ve prens Svyatoslav kendisi öldü. Hükümetin tarihini anlatan kısa bir açıklamada, oğlu Yaropolk'in ondan sonra tahtta yükseldiği anlatılmaktadır.

prens sviatoslav hükümetin tarihinin bir özeti

Yönetim Kurulu Sonuçları

O saltanatının çoğunusonsuz savaşlar. Bazı tarihçiler komutan için oldukça eleştirel olarak konuşabilir ve çeşitli dış politika maceralarına katıldıklarını söylerler.

Ancak, prensin kısa biyografisi olarakSvyatoslav Igorevich, hükümet yılları (965'ten 972'ye) boşuna değildi. Hazarlara ve Bulgar topraklarına yürüyüş, Rus devletinin Hazar sularına çıkışını sağlamıştır.

Buna ek olarak, Kievan Rus Tamakan Yarımadası'nda kendi tahkim görevini kazandı ve aynı zamanda güçlü ve güçlü bir devlet olarak tanınmasını kazandı.

İlginç gerçekler

Büyük Dük da deneyimlendiği içinfatih, sonradan kırmak için düşman ordusunun saflarına karışmayı doğru bir şekilde nasıl tanıtacağını biliyordu. Savaşın başlamasından hemen önce, elçisini yazdığı bir mesajla elçiye gönderdi: "Sana gidiyorum!". İlk bakışta, bu tamamen sağduyuyla çelişiyor gibi görünse de, prensin kendi hesabı vardı.

Prens Sviatoslav biyografisi kısacaBöyle bir mektup bütün düşman birliklerini zorladıKararlı bir savaş için tek bir yerde toplanın. Böylece Svyatoslav, bireysel asker gruplarıyla savaştan kaçınabildi. Bilgi ve psikolojik savaşı ilk kullananlardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

Kısa yaşamı için bu büyük Kiev Prensi, pek çok başarıya imza attı ve Eski Rus'un bilge ve savaşçı bir hükümdarı olarak tarihe geçti.

Prens Svyatoslav Igorevich: Kısa biyografi, hükümetin tarihi, ilginç gerçekler 2019

Prens Svyatoslav Igorevich: Kısa biyografi, hükümetin tarihi, ilginç gerçekler 2019

Related news

 • Rhabarberkuchen
 • Umutsuz ev Kadınları 151-152. Bölüm izle
 • Ebeveynlerin Kaygısı, Çocuklarda Okul Fobisine Yol Açıyor
 • Soğan suyunun inanılmaz faydaları
 • Köfteli Brüksel Lahanası Tarifi

 • Prens Svyatoslav Igorevich: Kısa biyografi, hükümetin tarihi, ilginç gerçekler 97

  Prens Svyatoslav Igorevich: Kısa biyografi, hükümetin tarihi, ilginç gerçekler


  Prens Svyatoslav Igorevich: Kısa biyografi, hükümetin tarihi, ilginç gerçekler 41

  Prens Svyatoslav Igorevich: Kısa biyografi, hükümetin tarihi, ilginç gerçekler 75

  Prens Svyatoslav Igorevich: Kısa biyografi, hükümetin tarihi, ilginç gerçekler 55

  Prens Svyatoslav Igorevich: Kısa biyografi, hükümetin tarihi, ilginç gerçekler 25

  Prens Svyatoslav Igorevich: Kısa biyografi, hükümetin tarihi, ilginç gerçekler 15

  Prens Svyatoslav Igorevich: Kısa biyografi, hükümetin tarihi, ilginç gerçekler 53

  Prens Svyatoslav Igorevich: Kısa biyografi, hükümetin tarihi, ilginç gerçekler 86

  Prens Svyatoslav Igorevich: Kısa biyografi, hükümetin tarihi, ilginç gerçekler 35

  Prens Svyatoslav Igorevich: Kısa biyografi, hükümetin tarihi, ilginç gerçekler 91

  Prens Svyatoslav Igorevich: Kısa biyografi, hükümetin tarihi, ilginç gerçekler 30

  Prens Svyatoslav Igorevich: Kısa biyografi, hükümetin tarihi, ilginç gerçekler 58