Porselen Makyaj Malzemeleri 2019

Porselen Makyaj Malzemeleri 2019
Porselen Makyaj Malzemeleri


Makyaj malzemeleri nelerdir;Kadınların doğasında süslenmek vardır. Geçmişten günümüze kadar her dönemde kadınların süs eşyası kullandıkları ve makyaj yaptıkları görülmektedir. Eski dönemlerde ilkel olarak bulunan makyaj yapma malzemeleri teknolojinin gelişmesi ile birlikte çok farklı boyutlara ulaşmıştır.

Har kadının çantasında bir tane de olsa makyaj malzemesi bulunur. Çantalarınızda olması gerekenmakyaj malzemesi isimleriaşağıdaki gibidir;

Makyaj Malzemeleri Nelerdir 1

  • Kapatıcılar; bayanların en çok kullandığı makyaj malzemesi kapatıcılardır. Bu kapatıcıları teninizin rengine göre seçmeniz, doğru işlemi uygulamanız için önemlidir. Kapatıcıların pek çok grubu bulunmaktadır. Pudralar, renkli fondötenler, gözaltı stikleri, nemlendiriciler, krem ve sıvı fondötenler ve ışıltılı pudralar bunlardan bazılarıdır. Kapatıcı tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta, cilt tipinizdir. Cildinizin yağlı veya kuru olmasına göre çeşitleri bulunan kapatıcıları tercih etmelisiniz. Ayrıca cildinize kapatıcı uygulamadan önce mutlaka nemlendirici krem uygulamanız gerekir. Bu sayede makyajınız daha kalıcı olacaktır.

  • Eyeliner; kirpiklerinizin ve gözlerinizin güzel görünmesini sağlayan eyeliner’ı mutlaka çantanızda bulundurmalısınız. Eğer sıvı eyeliner kullanmıyorsanız, krem tonlarında olan ve ince fırça yardımıyla çekilen eyeliner türlerini tercih edebilirsiniz.

  • Rimel;iyi bir makyaj için mutlaka rimel kullanmanız gerekir. Rimeli kirpiklerinizin yapısına göre tercih etmelisiniz. Az sayıda olan, ince, uzun veya gür kirpikler için olmak üzere pek çok rimel çeşidi vardır. Kirpik yapınıza göre seçtiğiniz rimeli aşağı doğru bakarak uygulamanız, güzel sonuç verecektir.

  • Allık;gün içerisinde yorgunluktan solan cildinize renk katmak ve kendiniz iyi hissetmek için mutlaka allık kullanmanız gerekir. Yine ten renginize göre kullanacağınız allığın da simli, ışıltılı ve sade gibi çok sayıda çeşidi bulunur. İstediğiniz renk tonunda bir allığı mutlaka allık fırçası yardımıyla uygulayın.

  • Göz kalemi; gözlerinizin doğal ve çekici görünmesini istiyorsanız, eyeliner yerine göz kalemi de tercih edebilirsiniz. Hem gözlerinizin iç kısmına hem de kirpiklerinizin üzerine ince bir tabaka olacak şekilde göz kalemi uygulayarak, daha farklı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

  • Dudak kalemleri; dudaklarınızın daha dolgun görünmesini istiyorsanız, ruj kullanmadan önce mutlaka kalem uygulayın. Sadece dudak kalemi uygulamak hoş durmayacaktır. Bu nedenle mutlaka ruj ile birlikte kullanın.

  • Kaş kalemleri; kaşlarınızın arasında boşluk varsa yada inceyse, saç ve ten renginize uygun bir kaş kalemi de çantanızda mutlaka bulunsun. Bu sayede makyajınızın çok daha hoş ve çekici görünmesini sağlayabilirsiniz.

  • Göz farı; kıyafetinize uygun göz farı seçmektense, cildinize yakışan ve göz yapınıza uygun tonlarda olan göz farlarını tercih edebilirsiniz. Göz farları sıvı, krem ve toz olmak üzere farklı türlerde üretilir. Bunlardan hangisinin kullanışlı ve güzel olduğuna siz karar verebilirsiniz.

  • Ruj veya parlatıcı; çantanızda muhakkak bulunması gereken bir başka makyaj malzemesi de rujlardır. Sadece ruj kullanarak bile kendinizi güzel hissedebilirsiniz. Bu nedenle size yakışan her renk ruju tercih edebilir yada doğal olmayı önemsiyorsanız, açık yada şeffaf renkleri bulunan dudak parlatıcılarını tercih edebilirsiniz.

Porselen Makyaj Malzemeleri

Porselen makyaj, adından da anlaşılacağı gibi cildinizin porselen gibi görünmesini sağlayan makyaj tekniğidir. Bu teknik genellikle cildinde ağır kusurlar bulunan bayanlar tarafından tercih edilir. Günlük olarak kullanmaya elverişi olmayan bu makyaj özel günler için uygulanır. Porselen makyajın uygulanması için genellikle uzmanlardan yardım alınır. Çünkü bu makyaj, profesyonel makyaj sınıfında yer alır.

Porselen Makyaj Malzemeleri

Porselenemakyaj malzemeleri isimleriise; fondöten, pudra, kapatıcılar, kapatıcı bazlar, eyeliner, allık, rimel ve ruj olarak sayılabilir. Porselen makyaj için önemli olan unsur kapatıcıların çok kaliteli ve kalıcı olmasıdır. Bu nedenle bu makyaj uygulanırken, ağırlıklı olarak kapatıcılara yer verilir.

Porselen Makyaj Malzemeleri 2019

Porselen Makyaj Malzemeleri 2019

Related news Porselen Makyaj MalzemeleriPorselen Makyaj Malzemeleri


Porselen Makyaj Malzemeleri


Porselen Makyaj Malzemeleri


Porselen Makyaj Malzemeleri


Porselen Makyaj Malzemeleri


Porselen Makyaj Malzemeleri