Pompalamadan enerji bağımsız septik tanklar: çalışma prensibi 2019

Pompalamadan enerji bağımsız septik tanklar: çalışma prensibi 2019

Pompalamadan enerji bağımsız septik tanklar: çalışma prensibi 81 24.01.2019, 02:50

Pompalamadan enerji bağımsız septik tanklar: çalışma prensibi

Bugün, tüketiciler giderek artıyoruçucu olmayan septik tanklar popülerdir. Böyle bir cihaz için bir seçenek olarak, yüksek performans ve ülke koşullarına uyarlanabilirlik ile karakterize edilen "Tank" ı düşünebilirsiniz. Tank-1 modelinin kapasitesi 1.2 m'dir.3. Bundan başka tasarımlar gibiÜretici, "Tank-1" yerli kanalizasyon arıtma için uçucu olmayan bitki kategorisine atfedilebilir. Model yüksek verimlilik ve düşük maliyetlidir. Bu tür ekipmanı satın almaya karar vermediyseniz, operasyonunun prensipleri hakkında daha fazla bilgi edinmeniz gerekir.

İşleyiş prensibi

uçucu olmayan septik tanklar

Uçucu olmayan septik tanklar, bir kural olarak, sahipaynı yapı. Ortalama boyutları 1200 x 1000 x 1700 mm olan plastik bir kabın görünüşüne sahiptir. Kabın içinde 3 bölüme ayrılmıştır. Birincisi, safsızlıkları biriktirmeye ve çözünmeyen çökeltileri çökelmeye yarar. Daha ağır elemanlar tabana yerleşir ve berraklaştırılmış sıvı bir sonraki odaya akar ve burada yer yer tutulan kapanımlardan kurtulur ve kurtulur.

Bir sonraki aşamada atık su gireryüzen yük kapasitesi. Silindirik bir şekle sahiptir ve burada biyolojik arıtma süreçleri gerçekleşir. Yükleme bu konuda önemli bir rol oynar - kaba yabancı maddelerin sıvısını temizler. Kanalizasyon ve yükün bileşimine bağlı olarak, çıkışta su elde edilebilir, temizlik yüzdesi% 50 ila% 70 arasında değişebilir.

Zemin filtrasyonu

taşma fosseptik

Uçucu olmayan septik tanklarToprak filtrasyonu ihtiyacı. Bir sonraki aşamada, sıvı bu özel işleme tabi tutulur. Bir septik tank monte edildiğinde, bir dizi drenaj borusu bulunan havalandırma bölgeleri düzenlenir. Bunlar aracılığıyla sıvı kumlu çakıl ara katmana girer ve sonra toprağa girer.

Ancak, tüketici tipik olarak yapabilirBir kır evi için tasarlanmış çözümler. Bu tür tasarımlar bir filtreleme alanı sağlamaz, ancak bunlar infiltratörlerle donatılmıştır. Bu eklemeler, tabandan yoksun plastik kaplardır. Görünüşte, hacmi 400 litre olan bir küpü andırıyor. Sınırlı bir rol oynar: sıvı, cihazın bulunduğu yere yığılır ve kademeli olarak kum, çakıl ve topraktan oluşan bir filtre tabakasından geçer.

Taşma beton septik tankın prensibi

beton septik tank

Taşma septik tankı sizin tarafınızdan tamamlanabilirbağımsız bir şekilde,. İşinin prensibi neredeyse yukarıda açıklanandan farklı değildir. Cihazını ele alırsak, sıvının katı fraksiyonlardan ayrılıp bozulma sürecine gireceği iki kuyu vardır. Bu bölme, sıvının zemine nüfuz edemeyeceği beton bir tabana sahiptir. İkinci bölmenin bir kısmı kırma taştan yapılmıştır. Bu tabaka filtrelenir ve emilebilir.

Rezorpsiyon önceden maruz kalacaktırBüyük ve katı elementlerden sıvılaştırılmıştır. Taşan septik tank, ilk kuyucuktan periyodik temizlik sağlar, oradan fazla çamurun giderilmesi gerekir. Bu elle yapılamaz - bir kanalizasyon makinesi kullanmanız gerekecektir. Atık su bertarafı hizmetlerine daha az sıklıkla başvurmak için, katı haznelerin bölünmesine izin veren ilk hazneye biyolojik preparatlar eklenmelidir.

Taşma beton septik tankın özellikleri

uçucu olmayan bir septik tankın çalışma prensibi

Yukarıda somut bir septik tank tarif edilmiştir, ancak buYapı farklı malzemelerden yapılabilir. Taşma yapıları genellikle beton halkalardan yapılır, ancak çatı üzerinde bulunan arka plan yükselticisini unutmayınız. Yoğun havalandırma için gereklidir. Bu tür sistemler içme kuyularından ve kuyulardan en az 15 m ayrılır.

Referans olarak

uçucu olmayan fosseptik

Beton halka kullanmaya karar verirsenizbilirler: bir günde 1500 litre su tüketen çok büyük evler için uygundurlar. Kırılan taşların alt tabakası, kullanılan malzeme hacminin 3 m olacağı şekilde düzenlenmelidir.3veya daha fazla Halkalar arasında su yalıtım dikişi ihtiyacının dikkate alınması önemlidir.

Uzman önerileri

Beton septik tankın avantajları vardır veDezavantajlar, ikinci arasında yüksek kaliteli su geçirmezlik ihtiyacını tanımlayabilir. Bazen aşırı kilo ekleyebilir, ancak güç artar ve sistem korozyona karşı bağışıktır.

"Topas" atık suyunun temizlenmesi için uçucu olmayan sistemin çalışması prensibi

Uçucu olmayan satın almak istiyorsanızpompalama olmadan septik tank, o zaman başka bir çözüm dikkat etmelisiniz - "Topas". Bu cihaz, ana kanalizasyonları anaerobik bakteriler olarak adlandırılan özel mikroorganizmalar yardımıyla temizler. Etkileri altında, organik bileşikler dezenfekte edilir, parçalanır ve bir sonraki aşamada çamur haline getirilir.

Kanalizasyon tesisatın ilk odasına girer,İlk saflaştırma safhasının gerçekleştiği yer. Aynı zamanda, hava firar yardımı ile su, ikinci sektör olan havalandırma tankına girdiğinde, büyük fraksiyonlar elimine edilir. Aktif bakterileri içeren bitkinin ana parçasıdır. İlk aşamayı geçen kirliliğin yok olduğu burada.

Uçucu olmayan septik tankın çalışması "Topas"aynı zamanda, safsızlıkların işlenmesi sırasında oluşan çamurun, su içinde bulunan parçacıklar için bir bağlayıcı rolünü oynadığı gerçeğidir. Daha sonra sıvı piramidi denilen üçüncü sektöre girer. Çamurun dibe çöktüğü ve son olarak arıtılmış suyun daha da girdiği yer. Yukarıda tarif edilen durumda olduğu gibi, filtreleme çamuru zaman zaman uzaklaştırılmalıdır.

Sonuç

Çamur kullanımı süreci oldukça basittir;Özel bilgi ile tüketiciye sunar. Bu gibi uçucu olmayan septik tanklar hakkında ne iyidir? Değerlendirmelerle değerlendirildiğinde, işlem sırasında işlenen çamur bir gübre olarak bile kullanılabilir.

Pompalamadan enerji bağımsız septik tanklar: çalışma prensibi 2019

Pompalamadan enerji bağımsız septik tanklar: çalışma prensibi 2019

Related news

 • Lezzetli köpek gıdalarının sırları: Brit köpekler için yemek
 • Ön soruşturma
 • Çocukta bir pamuk nasıl tedavi edilir Halk ve geleneksel tıp yöntemleri

 • Pompalamadan enerji bağımsız septik tanklar: çalışma prensibi 69

  Pompalamadan enerji bağımsız septik tanklar: çalışma prensibi


  Pompalamadan enerji bağımsız septik tanklar: çalışma prensibi 39

  Pompalamadan enerji bağımsız septik tanklar: çalışma prensibi 60

  Pompalamadan enerji bağımsız septik tanklar: çalışma prensibi 28

  Pompalamadan enerji bağımsız septik tanklar: çalışma prensibi 21

  Pompalamadan enerji bağımsız septik tanklar: çalışma prensibi 87

  Pompalamadan enerji bağımsız septik tanklar: çalışma prensibi 28