Poliüretan köpük blokları: yorumlar, açıklama, özellikleri 2019

Poliüretan köpük blokları: yorumlar, açıklama, özellikleri 2019 Poliüretan köpük blokları: yorumlar, açıklama, özellikleri

Poliüretan köpük blokları: yorumlar, açıklama, özellikleri

Rusça'nın en acil sorunlarından biriAraba sahipleri genellikle kötü yollara "teşekkürler" demenin başarısız olduğu bir askıya almadır. Çoğu durumda, bu tür yolculuklardan sonra, anlaşılmaz çalma nedeniyle aracın "iç mekanında" acil müdahale gerekir. En olası nedenlerden biri başarısız bir silikon bloktur. Bu, elbette, bir arabaya olabilecek en hoş şey değil, ama tamamen düzeltilebilir.

Peki, bu nedir - sessizce mi? Neden amaçlanıyor, neden kırılıyor? Ve en önemlisi - ne tür bir sildenblok satın alıyor: poliüretan veya kauçuk?

Bozuklukların amacı ve nedenleri

Gerçekte, silikon blok, süspansiyonun tek tek parçaları arasındaki bağlantı elemanıdır. Titreşimleri ortadan kaldırmak ve araca yumuşak ve sabit bir rota vermek için tasarlanmıştır.

silentblock poliüretan yorumlar

Sessiz bloğun yapısı iki menteşemetal burçlar ve ya süspansiyonun şokunu emmek üzere olan bir poliüretan ya da lastik insert. Parçanın bozulmamasının temel nedeni, kural olarak, kauçuk veya poliüretan parçanın parçalanmasıdır - yaşlanma, aşınma ve deformasyona maruz kalan en önemli bileşendir. Sessiz bloklar üzerindeki maksimum olumsuz etki, parçanın ömrünü birkaç kez azaltan kimyasal ve sıcaklık etkilerinden kaynaklanır ve bunun sonucunda düzenli olarak değiştirilmesine ihtiyaç duyulur.

Sessiz bloklar nasıl kontrol edilir?

Ortalama sessiz blokların ortalama servis ömrü100 000 kilometredir. Ancak, Rus yolları ve koşulları göz önünde bulundurulduğunda, her 50.000 kilometrelik bir çalışma için iki kez sık sık teşhis yapılması tavsiye edilir. Sessiz bacağın yıpranmış olup olmadığını belirle, oldukça basit - arabayı dinlemelisin. Yönetimin tepkisinin bozulması, çok ağır bir kurs, dümenin döndürülmesindeki gecikme - menteşelerin değiştirilmesi gerektiğinin açık işaretleri. Değiştirme ihtiyacından emin olmak için, bir araba atölyesinde teşhis yapmak tavsiye edilir.

İnceleme çukurunda görsel inceleme yapılır.kir temizlenmiş sessiz bloğu kontrol ederek. Kauçuk veya poliüretan burçların herhangi bir hasarı veya kopması olmamalıdır. Bu tür bir detayın hatalı çalışmasının dolaylı kanıtı, eğer daha önce doğruysa, çöküş yakınsamasında bir değişikliktir. Sessiz blokların kırılması varsa, kollar biraz hareket edebilir, ancak yanlara doğru hareket edebilir.

sessiz bir tuşa nasıl basılır

Ayrıca, boşluğu test etmek ve parçaları aşırı bir parametre değeriyle değiştirmek de tavsiye edilir.

Arızalı sessiz blokların ard arda değiştirilmesiAracın yüksek hızda yana hareket etmesine neden olabilir. Arızanın bir göstergesi de lastiklerin eşit olmayan aşınmasıdır. Ön süspansiyon kolunun değiştirilmesine ihtiyaç duyabilecek menteşelerin montaj koltuklarının tahrip olmasına neden olabilirler.

Hangi sessiz kapak setini değiştirmeyi seçmeliyim?

Kelimenin tam anlamıyla birkaç yıl önce, hangi soruTakılan ve araba sahiplerine bile gelmeyen sessiz bloklardı. Hepsi sessizce lastik aldılar ve kullandılar. Bununla birlikte, son zamanlarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte bir yenilik - silikon poliüretan blokları vardı. Onlar hakkında değerlendirme olumlu. Birçoğu onları arabalarına yerleştirir. Avantajları nelerdir ve silikon blok seçimi nedir - poliüretan veya kauçuk? Detaylar arasındaki fark nedir?

Poliüretan sessiz bloklar: artıları ve eksileri

avantajları:

 • Yüksek yüklere karşı artan direnç.
 • Kauçuk analoglarına kıyasla daha uzun servis ömrüne sahiptir.
 • Süspansiyonun sertliğini ve montajını arttırın. Genellikle bu, otomobilin manevra kabiliyetini ve kontrol edilebilirliğini artırır.
 • Sıcaklıkların etkilerine ve farklılıklarına karşı dayanıklıdır. Kauçuk analogları çok yüksek ve düşük sıcaklıklardan korkarken, poliüretan çatlamaz ve çatlamaz.
 • Agresif ortamlara dayanıklı olan petrol ürünleri, reaktifler ve kauçuğu tahriş edici etkileyen diğer maddelerin etkisinden korkmaz.

Poliüretan sessiz bloklar:

 • Artan sertlik. Her araba çok sert bir süspansiyon değil - bu iyi. Bu genellikle yönetimde rahatsızlığa yol açabilir.
 • Artan süspansiyon sertliğine yol açabilirvücut parçalarının deformasyonu, amortisörler ve şasi. Silentbloklar poliüretandır, incelemeler bunu doğrular, bazen amortisörlerin aktığı veya rafın taban montajının kırıldığı gerçeğine katkıda bulunurlar.
 • Fiyatı. Kauçuk analogları ile karşılaştırıldığında poliüretan 4-5 kat daha fazla ücret alırken, orijinal olmayan yedek parçaları satın alabilirsiniz.
 • Poliüretanın yüksek mukavemetine ve yüksek yüklere dayanabilme yeteneğine rağmen, deformasyonunun ana nedenlerinden biri olan burulmaya dayanamaz.

Kauçuk sessiz blokları satın almak için üç neden

 1. Alışkanlık. Çoğu araba lastik parçalarla fabrikadan üretilir, onlarla çalışma sırasında hiçbir sorun yoktur.
 2. Yumuşaklık. Poliüretan çalılar daha serttir, bu nedenle yumuşak ve rahat bir sürüş severler için uygun değildir.
 3. Maliyeti. Kauçuk sessiz blokların fiyatı poliüretanlara göre çok daha düşüktür.

Poliüretan Silentblock elde etmek için üç neden

 1. Güvenilirlik. Yüksek mukavemet, çalışma için minimum gereklilikler, çeşitli etkilere karşı daha fazla direnç.
 2. Uzun hizmet ömrü.
 3. Güvenlik. Aracın manevra kabiliyeti, dinamiği ve kontrol edilebilirliğini artırır.

Araba için sessiz bloklar nasıl alınır?

Modern makine modellerinin süspansiyon tasarımındaSilentblock olarak adlandırılan ve tekerleklerin arka ve ön kolları, alt çerçeve montajları, jet çubukları ve stabilizatörlerinde bulunan kauçuk metal menteşeleri içerir.

sessiz blokların boyutları

Listelenen tüm otomobil parçaları VAZSarf malzemeleri ve aracın kilometresine bağlı olarak düzenli olarak değiştirilmesini gerektirir. Yerli yollarda klasik sessiz bindirme kullanılması koşuluyla, en az 100.000 kilometre koşuya hizmet edebilir, ancak her 30 binde bir teknik inceleme ve teşhis gerçekleştirilmesi tavsiye edilir. Değiştirme menteşelerinin gerekli olup olmadığını belirlemek için aşağıdaki özelliklerle mümkündür:

 1. Görsel incelemede elastik ek parçanın deformasyonu fark edilir.
 2. Araba farklı yönlere sallanıyor.
 3. Kabin içinde sürüş yaparken, süspansiyonu çaldığınızı duyarsınız.
 4. Kauçuk dengesizce yıpranır.

Yukarıdakilerden herhangi biri varsaİşaretler ve tam teşhisi gerçekleştirme, gerekirse, sessiz bloklara göre değişir. Bunu hem bağımsız olarak hem de gerekli donanıma sahip bir araba servisinde veya bir asansörde veya bir muayene çukurunda yapabilirsiniz. Kendini değiştirmekle birlikte, özellikle uygun araçlar yoksa ve sessiz bir tuşa basma konusunda beceri yoksa belirli zorluklarla karşılaşabilirsiniz.

Otomotiv parça pazarlarında bulabilirsinizpoliüretan silentblocks "Nissan" farklı üreticilerinden. Detayların çoğunun orijinal olmasına rağmen, kurulum bir süre sonra değiştirilmesine yol açacak standart altı bir sahte ile karşı karşıya kalabilir.

Daha önce de belirtildiği gibi, sessiz bloklarpoliüretan, çoğunluğu olumlu hangi hakkında değerlendirmeleri, araba sahipleri arasında popülerlik kazanabilir. Bu tür ürünler, artıları ve eksileri kesinlikle dikkate alınması gerekmesine rağmen, daha fazla mukavemet ve aşınmaya karşı daha az duyarlılık ile karakterize edilir.

silentblock

Sessiz blokların uzun servis ömrüYüksek yükler ve deformasyonlar durumunda bile elastikiyet, elastikiyet ve mukavemet sağlama yetenekleri ile açıklanır. Ayrıca, poliüretan fiziksel ve kimyasal özelliklerin kaybı olmadan sıcaklık etkilerine karşı dayanıklıdır.

Polimerin çeşitli yapısal özellikleriKlasik kauçuk analoglarının aksine poliüretan silikon blokların servis ömrünü uzatır. Ağır çalışma koşullarına uzun süre dayanarak özelliklerini kaybetmeden dayanabilmektedirler.

Kauçuk menteşeler, polimerlerden daha ucuzdur, ancak hizmet ömürleri birkaç kat daha azdır.

En kaliteli silentblock ve diğerlerisüspansiyon parçaları HANSE, TOCHKA OPORY ve LYNX tarafından üretilmektedir: ürünler yenilikçi teknolojiler kullanılarak sadece yüksek kaliteli malzemelerden üretilmiştir. Uzun ömürlüdür, mukavemet, mekanik aşınmaya karşı dayanıklılık, eşit olmayan fiziksel yükler ve -45 ila +50 derecelik sıcaklık farkları vardır.

Parça satın almadan önce bilmeniz gerekenler

Belirli marka ve modele bağlı olarakAraba değişecek ve sessiz blokların büyüklüğü. Bu nedenle, uygun bir parça elde etmek için, sadece otomobil üretim yılını değil, aynı zamanda vücut sayısını da bilmek gereklidir. Ayrıca, kauçuk blokların boyutları, iç ve dış çapları ve parçanın uzunluğu önemli bir rol oynar.

Hemen hemen tüm parametreler kaldırılmadan tanınabilirBununla birlikte, parça, bir iç çap ile, problemler ortaya çıkabilir. Gerçek şu ki, birçok parça aşınmayı azaltmak için tasarlanmış özel burçlara sahiptir. Bu nedenle sessiz blokların seçiminde bu hatalar hatasız olarak dikkate alınır.

Hangi poliüretan seçmeden önceSessiz bloklar daha iyidir, çıktılarını üreten firmalarla tanışmak arzu edilir. VAZ ve diğer otomobil markaları için en yüksek kaliteli yedek parçalar, Lemforder, Mood, Corteko ve Boge gibi şirketler tarafından üretilmektedir.

Kurulum ve basarak

Lastik bloğun kolu belli bir şekilde yerleştirilmiştir.çabalar. Sadece monte edilemez - araba atölyesinde veya prosedürü kendiniz yapabileceğiniz bir takım araçlarda bulunan özel bir pres kullanmak gereklidir.

Sessiz bir tuşa nasıl basılacağını anlamak içinTasarımı hakkında çok az bilgi sahibi olur ve gerekli araçları edinir. Prosedürün kendisi basittir: ilk önce eski parçayı çıkarın, kol üzerindeki koltuk temizlenir ve yenisine basılır. Poliüretanı çıkarmak kolaydır, ancak metal parça üzerinde çok çalışmak zorundasınız.

Önde poliüretan silikon bloğu çıkarmak içinkolu, metal parçayı dikkatlice bir jigsawla kesmek ve çekiçle vurmak gerekir. Atılmamalıdır - daha sonra gerekebilir.

İniş sahası keskin kenarlardan temizlenir veçapak. Yüzey mükemmel ve düzgün olmalıdır. Yeni sessiz blokta harici metal klips yoksa, özel yağ veya sabun solüsyonu ile yağlanır.

poliüretan kollu

Bundan sonra, sessiz bastıra basmaya devam edin. En basit seçenek, burcu tekrar yerine takmak için bir balyoz kullanmaktır. Ancak, bu yöntem beceri ve doğruluk gerektirir: sadece ateş kirişi kirişine değil, aynı zamanda kirişin kendisine de zarar vermek kolaydır.

Poliüretan ve kauçuk arasındaki fark nedir?

Birçok sürücü kendiaraba burçları, lastik destekleyici ve lastik blokları. Bu, tüm gereksinimlerin karşılanması koşuluyla, bu tür ürünler için küçük fiyat ve kabul edilebilir bir hizmet ömrü ile açıklanmaktadır. Lastik parçalar otomobil yarışlara katılmazsa ve toprak yollarda veya geçilmezlikte kullanmak için kullanılmazsa yaklaşık 50-100 bin kilometre koşuya hizmet edebilir.

Poliüretan sessiz bloklar, artıları ve eksileriBirçok sürücü tarafından bilinen, ağır çalışma koşullarına dayanabilir. Bu nedenle arabaya binmek için sürüş konforunun en son yere taşınmasıyla yarışa katılan otomobillerde sıklıkla kullanılırlar. Bu tür parçaların ömrü birkaç kat daha uzundur, çünkü polimer kauçuktan farklı olarak aşınmaya ve aşınmaya daha az eğilimlidir.

Silentblocks poliüretan değerlendirmeleri her zaman değilOlumlu olun - bu tür parçaların kurulumu ile memnun değil, araba sahipleri ile tanışabilirsiniz. Kural olarak, olası arızaların sebebi, para tasarrufu için standart altı bir ürünün satın alınmasıdır. Ayrıca, servis merkezine başvurmadan yedek parçalar yanlış monte edilebilir.

hangi poliüretan silentbloklar daha iyidir

Uygun olmayan montajın sonucu olarak, poliüretan parçaların 20-50 bin kilometre çalıştıktan sonra değiştirilmesi gerekiyor, ortalama servis ömrü ise 80-100 bin.

Poliüretan süspansiyon da zayıf noktalarına sahiptir. Polimer yoğunluğu, ortam sıcaklığı 20 derecenin altına düştüğünde yükselir ve bu da daha yüksek yüklerde deformasyonuna yol açar. Sessiz bloklar ve sabitleyici burçlar, sadece tüm süspansiyon iyi durumda olduğunda düzgün çalışır. Herhangi bir arıza varsa, parçaların ömrü birkaç kez azaltılır.

Poliüretan parçaların montajı, artan mukavemetleri ile ilişkili olan kauçuk parçalardan çok daha karmaşıktır. Buna ek olarak, bunların fiyatı lastikten üretilenlere göre biraz daha yüksektir.

Sessiz blokların uzun süreli kullanım koşulları

Bazı gereksinimlerin karşılanması şartıyla poliüretandan yapılmış parçalar uzun süre dayanır:

 • Yüksek kaliteli ürünlerin sadece güvenilir üreticilerden alınması.
 • Sessiz blokların değiştirilmesi ile aynı anda süspansiyonun büyük bir revizyonunu gerçekleştirir.
 • Özel ekipman kullanarak yeni parçaların montajı.
 • Poliüretan destek, silikon yağ veya litre ile işlenir.
 • Süspansiyonun ve parçalarının düzenli kontrolü.
 • Aracın en az -20 derecelik bir ortam sıcaklığında çalıştırılması.

Poliüretan ürünleri

Otomobil parçaları üretimi teknolojisikauçuk ve poliüretan önemli ölçüde farklıdır. Bu nedenle, polimerden yapılmış yedek parçalar farklı şekillerde olabilir. Malzemenin özel işlenmesi, metal parçalarla bağlantının mukavemetini arttırır, bu da bitmiş parçaların operasyonel özelliklerinin arttırılmasına imkan verir. Poliüretandan üretilen ürünler otomotiv endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bu ürünlerin maliyeti birkaç kat daha fazladır.üretim teknolojisinin karmaşıklığı ve kaynak yoğunluğu ile açıklanan kauçuk analogları. Bu sebeple, polimer parçalar her yerde kauçuk yerine geçemez, buna rağmen poliüretan, malzemelerin kalitesinin gerekli olduğu alanlarda yaygın olarak kullanılır.

Profesyonel araba tuningGüvenilirlik, yüksek kalite ve dayanıklılık ile ayırt edilen parçaların kullanımını gerektirir. Tabii ki, yarış arabalarının veya SUV'ların süspansiyonunun değiştirilmesi sadece artan mukavemet ve güvenilirlik parçaları gerektirir, ancak poliüretan ürünler de geleneksel bir otomobilin süspansiyonunda kullanılabilir.

Poliüretandan yapılmış süspansiyon, geliştirirotomobilin kontrol edilebilirliği ve sürüş konforu. Yüksek seviyede aşınma direnci, sıcaklık değişimlerine karşı dayanıklılık, makinenin dinamiği üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir ve bu da sürüş esnasında daha kullanışlı hale gelir. Polimerden yapılmış parçalar düşük sıcaklıklarda mukavemetini kaybetmezler, uzun yükler sırasında aşınmaya karşı daha dirençlidirler.

otomobil parçaları vazolar

Aksine, poliüretan silentblokkauçuk, otomobilin ömrünü büyük ölçüde uzatan yollar, kir ve toz üzerinde kullanılan kimyasal reaktiflerin etkilerine karşı dayanıklıdır.

Makinenin yoldaki davranışları büyük ölçüde geliştirildi.poliüretan parçaların kullanımı sayesinde. Sessiz bloklar, süspansiyonun deformasyonunu azaltmayı ve kauçuk yapımı parçalar için karakteristik olan "sıkma" etkisini ortadan kaldırmayı mümkün kılar. Basitçe söylemek gerekirse, araba süspansiyonu gereksiz yükler yaşamaksızın her zaman sadece tek bir modda çalışacaktır. Doğru seçilmiş ve poliüretandan yapılmış parçalar gürültü ve titreşimi azaltır, şokları kauçuk analoglardan daha iyi emer.

Poliüretan köpük blokları: yorumlar, açıklama, özellikleri 2019

Poliüretan köpük blokları: yorumlar, açıklama, özellikleri 2019

Related news

 • Görev eczanesi dizisi: aktörler, arsa, ilginç bilgiler ve yorumlar
 • Kelebek İğne Oyası Modeli Yapılışı
 • Muska Böreği Tarifi Yemek Tarifleri
 • Yönlendirmeler nasıl sarılır
 • Aşk Rudenko: biyografi, kişisel hayat ve aktris fotoğrafı

 • Poliüretan köpük blokları: yorumlar, açıklama, özellikleri

  Poliüretan köpük blokları: yorumlar, açıklama, özellikleri


  Poliüretan köpük blokları: yorumlar, açıklama, özellikleri

  Poliüretan köpük blokları: yorumlar, açıklama, özellikleri

  Poliüretan köpük blokları: yorumlar, açıklama, özellikleri

  Poliüretan köpük blokları: yorumlar, açıklama, özellikleri

  Poliüretan köpük blokları: yorumlar, açıklama, özellikleri

  Poliüretan köpük blokları: yorumlar, açıklama, özellikleri

  Poliüretan köpük blokları: yorumlar, açıklama, özellikleri

  Poliüretan köpük blokları: yorumlar, açıklama, özellikleri

  Poliüretan köpük blokları: yorumlar, açıklama, özellikleri

  Poliüretan köpük blokları: yorumlar, açıklama, özellikleri

  Poliüretan köpük blokları: yorumlar, açıklama, özellikleri

  Poliüretan köpük blokları: yorumlar, açıklama, özellikleri