Polar baykuş, bilge kuş veya mutsuzluğun habercisidir 2019

Polar baykuş, bilge kuş veya mutsuzluğun habercisidir 2019

Polar baykuş, bilge kuş veya mutsuzluğun habercisidir 8 13.02.2019, 12:21

Polar baykuş, bilge kuş veya mutsuzluğun habercisidir

Sonsuz kar beyazlığı, sadece burada ve orada"Dekore" yetersiz çıplak çalılar ve kuru otlar - kusursuz güzellik ve gizemli sır ile kuş - burada karlı baykuş yaşıyor.

Eski zamanlardan beri insanlar bu canlıyı atfettiler.mistik yetenekler. Böylece Mısır, Amerika, Çin, Hindistan ve Japonya'nın modern sakinlerinin ataları, baykuşu ölüm ve çeşitli talihsizlik âleti olarak görüyorlardı. Birçok antik dinte, bu kuşun imgesi, karanlık krallık yöneticisinin öbür dünyasından veya prototipinden elçinin amblemi idi.

Hıristiyanlıkta, gizemli tüylü predatör,karanlık, üzüntü, yalnızlık ve kötü haberin sembolü. Bir baykuşun ağlamasını duymak ya da kendi gözleriyle görmek, sevdiklerin yakın ölümünü önermişti. Gece ağırlıklı yaşam tarzı nedeniyle kuş, şeytani ve sihirli yeteneklere sahipti. Buna ek olarak, gizemli yaratık, hazineleri ve çeşitli yeraltı servetinin koruyucusunun yanı sıra bir kötülüğün kınananı olarak görüldü.

Hiçbir şey daha korkunç yetenekler Baykuşa atfedildi veÇin'de. Böylece, Göksel İmparatorluğun sakinleri, gece avcılarının civcivlerinin, yalnızca çizik veya gözlerini ebeveynlerine kapattıktan sonra uçabildiklerini düşünüyorlardı. Çin'deki baykuşların zulüm, korku, korku, kötülük ve nankörlüğü sembolize etmesinin nedeni budur.

Zihin yanı sıra olumsuzluk getirme yeteneği,baykuş insanlar tarafından tahsis edildi. İlki, eski akıllı kuş olarak adlandırılan İngilizler idi. Muhtemelen, bir kuşa olağanüstü zihinsel yetenekleri gözleri, dikkatli ve devasa, çünkü iki dipsiz çömlek olarak sıralanmıştır. Aslında, bu canlılar olağanüstü bir zihinle özellikle ayırt edilmez, ancak aptalca çağrılamazlar.

İnsanlar her neyse, başta baykuşlargezegendeki en büyüleyici yaratıklardır. Özel bir güzellik ve makale, beyaz kutup baykuşudur. Çarpıcı renklendirme, büyük gözleri büyüleyici ve gerçekte kraliyet, karanlık güçlerin yaratılması yerine ilahi yaratmayla ilişkili olma olasılığının artmasına neden olur.

Bu oldukça büyük bir kuş - vücut ağırlığıüç kilograma ulaşmak için kanat açıklığı bazen bir buçuk metreyi geçiyor. Genç bireylerin rengarenk tüyleri var, Filin cinsinden daha çok yetişkin temsilcisi üniforma beyaz renk kazanıyor.

yerel şartlara (gıda bolluğu, kar derinliği) ve bağlı daha yaşanabilir yerlere göç rağmen Karlı baykuş, tundranın yaşar ve oldukça hareketsiz bir kuş.

İlginçtir, bu kuşlar çok düşkün değiluçup ağaçların uzun dallarında oturun. Onlar karla kaplı alanlar hakkında yürümeye ve tepelerden ve çeşitli arazi yüksekliklerinden avlarına dikkat etmeye daha eğilimlidirler.

Kutup baykuşu da daha çok yerde yuva yaparToplam kuru rölyef pistleri seçer. Kuş, yumurtalarını bazen yedi güne ulaşan belirli bir aralıkta bırakır. Sonuç olarak, yavrular farklı çağlardan olan civcivler tarafından iskan edilmiş durumdalar - hâlihazırda hala açığa çıkarılmış olanlardan. Yumurtaların sıra dışı bir şekilde yerleştirilmesinin önemli avantajları vardır: daha genç yetişkinler yeni doğan kız kardeşlerini ve erkek kardeşlerini ısıtabilirler. Böylece, kutup kuşu, daha makul bir amaç için - gıda üretimi için, kuluçkada daha az zaman harcar. Söylemeliyim ki, büyüyen yavrulara bu yaklaşım rasyonelden bile fazla.

Kuzey kuşları için gıda esas olaraklemmings olarak hizmet eder. Eğer kemirgenlerin sayısı düşükse, baykuşlar avcıları ve hatta Kutup tilkisi avını açabilirler. Güneydeki meslektaşlarının aksine, bir kutup kuşu hem karanlıkta hem de gün ışığında avlanabilir. Bu, genel olarak, şaşırtıcı değildir, çünkü tundradaki kutup günü, gece ile aynı 6 ay kadar sürer.

Kar beyazı kuzey yırtıcı keskingörme ve duyma. Ekstresi birkaç on metre boyunca yoğun alacakaranlıkta görebiliyor. Ve yürürken garip olmasına rağmen, baykuş çok hızlı bir şekilde saldırıya uğruyor ve kurbanın kurtarılması için hiç şansı kalmıyor.

Polar baykuş, bilge kuş veya mutsuzluğun habercisidir 2019

Polar baykuş, bilge kuş veya mutsuzluğun habercisidir 2019

Related news

 • Katar’ın OPEC’ten çekilme nedenleri siyasi
 • Sağlığınız İçin Vücudunuzdaki 5 İşarete Dikkat
 • KUŞ İZİ ÖRGÜ MODELİ VİDEOLU TARİFİ
 • Nefrolog: bu profildeki uzman tarafından tedavi edilen ve teşhis edilen nedir
 • Usulsüz dinleme davasında flaş gelişme
 • ZARF BÖREĞİ

 • Polar baykuş, bilge kuş veya mutsuzluğun habercisidir 20

  Polar baykuş, bilge kuş veya mutsuzluğun habercisidir


  Polar baykuş, bilge kuş veya mutsuzluğun habercisidir 29

  Polar baykuş, bilge kuş veya mutsuzluğun habercisidir 45

  Polar baykuş, bilge kuş veya mutsuzluğun habercisidir 6

  Polar baykuş, bilge kuş veya mutsuzluğun habercisidir 24

  Polar baykuş, bilge kuş veya mutsuzluğun habercisidir 92

  Polar baykuş, bilge kuş veya mutsuzluğun habercisidir 65

  Polar baykuş, bilge kuş veya mutsuzluğun habercisidir 21

  Polar baykuş, bilge kuş veya mutsuzluğun habercisidir 13

  Polar baykuş, bilge kuş veya mutsuzluğun habercisidir 92

  Polar baykuş, bilge kuş veya mutsuzluğun habercisidir 52

  Polar baykuş, bilge kuş veya mutsuzluğun habercisidir 75

  Polar baykuş, bilge kuş veya mutsuzluğun habercisidir 85