Petunyanın çeşitleri. Çeşitliliklerini nasıl anlayacaksınız 2019

Petunyanın çeşitleri. Çeşitliliklerini nasıl anlayacaksınız 2019
14.05.2019

Petunyanın çeşitleri. Çeşitliliklerini nasıl anlayacaksınız 68

Petunyanın çeşitleri. Çeşitliliklerini nasıl anlayacaksınız?

Petunya, cinsin inanılmaz derecede güzel bir çiçeğiTütün, bahçıvanlardan çok sevgi alır. Şimdi üreme için, bu bahçe kültürünün sayısız melezleri kullanılır. Petunyaların tüm çeşitleri, içinde birçok farklı çeşidin bulunduğu birkaç büyük gruba ayrılır. Gruplara bölünme, büyüklükteki farklılıklara ve bitkilerin dış özelliklerine dayanmaktadır.

Bitkinin şekline göre gür ve bırakarak veya ampel ayrılabilir.

Çiçeklerin büyüklüğündeki çalı şeklinde petunyalar birkaç gruba ayrılır:

 1. Petunya Grandiflorum (grandiflora). Bu grup özellikle popüler. En fantastik renklerin çok büyük çiçekleri (12 cm'ye kadar) ile petunyaların çeşitleri içerir. Grandiflora yüz çeşitleri ve çeşitli melezleri içerir. Örneğin, Grandiflora Neskroslaya, Superb, Big terry, vb. Gibi çeşitleri vardır. Büyük çiçekli petunyalar özellikle konteyner yetiştiriciliğinde iyidir.
 2. Petunya Multiflorum (multiflora)çok geniş olmayan, ama iddiasız, yağmur geçirmez, rüzgarlı ve çiçeklerin orta bandının diğer iklimsel özellikleri olan bütün denizle çok renkli çeşitleri. Bu çeşitlerdeki çiçeklerin ortalama çapı yaklaşık 5 cm, pürüzsüz, basittir. Asılı sepetleri veya eğri bir formda yetiştirmek için uygundurlar.
 3. Petunya Floribunda. Bu multiflorous ve büyük çiçekli petunyaların arasında bir geçiş formu. Çiçekleri çok çiçekli olduğundan daha büyüktür. Bu formdaki petunyaların bazı çeşitleri çift çiçekler, bazıları basit çiçeklerdir.
 4. Petunya Milliflorum (küçük çiçekli) - 2.5 cm'den daha büyük olmayan çiçeklere sahiptir.Yağmur dayanıklı, kısa (en fazla 15 cm) çeşittir.

Petunia ampelnaya çalı daha farklıdıruzun sarkan, akan bir metreden daha uzun kaynaklanıyor. Bu grubun sınıfları, askıdaki saksılara, balkonlardaki kutulara dikilir veya Alp tepesinin yamaçları ile süslenir. Aralarında böyle gruplar var:

 1. Calibraroa - uzun asılı sürgünler ile petunyaların küçük çiçekli çeşitleri, sadece vejetatif olarak çoğalır.
 2. Çiçekler 8 cm'ye ulaşabilen Surfinia Üreme ayrıca sadece vejetatiftir.
 3. Petunyaların basamaklı ya da supertunias vardır. Tohumlarla vejetatif olarak çoğaltılabilirler. Her üç çeşidi de özel dekorasyona sahiptir.
 4. Ampelian petunya arasında, daha az uzun saplı, hala yarım ampelonlar vardır.

Petunyaların en yeni çeşitlerisıradışı renkler. Örneğin, İngiltere'de 2011 yılında siyah yaprakları ile çeşitli yetiştirildi. Bu petunyalar arasında ilk böyle bir bitkidir. Çeşitliliğin adı Siyah Kadife'dir.

Yeni floribund arasında bulunabilirZengin çiçek açan petunia F1 Niagara Şelalesi, çeşitli renkleri, uyumlu çiçek ve iddiasızlık 7 cm, saten çiçekler, kadar, güzel bir görünüme sahip.

Petunyaların yeni geniş çiçekli çeşitleri arasında iyiF1 hibrid Devekuşu tüyü, tırtıklı kenar boşluğu ile olağandışı büyük küresel çiçeklerle. Bu çeşit bir çiçeklik bitki yetiştirildiğinde, bir buçuk metrekarelik bir çapa sahip bir çiçekli halı oluşturabilir. Bu melez, tencere, balkon ve sepetlerde yetişmek için mükemmeldir.

Petunyaların en iyi çeşitlerini tanımlamak zordur,çünkü her biri kendi yolunda iyidir ve hepsi çok güzeller. Yani, ampelnye petunyaları arasında, Lila sörfü, inanılmaz İnci sörfü gibi şelale, Şelalelerin kendilerini iyi kanıtlamışlardır. Calibraro Million kalibratolar arasında, küçük ama güzel renklerin tüm şelalelerini yaratarak, tekilleşir.

Üreme için petunya satın alırken, dönüş yapmak gereklidirBush şekline dikkat. Buna göre, iniş onları kullanmak için daha iyidir. Tohumlarla çarpılırken, yalnızca melezlerin F1 tohumlarını almalıyız. Gelecek yıl için aynı görünümdeki bitkileri almak istiyorsanız, bu çiçeklerin vejetatif çoğaltma yöntemini kullanın.

Petunyanın çeşitleri. Çeşitliliklerini nasıl anlayacaksınız 2019

Petunyanın çeşitleri. Çeşitliliklerini nasıl anlayacaksınız 2019

Related news

 • Acımasız nerede ateş ettiler Pitoresk manzara ve caydırıcı olmayan eğlenceler
 • Çok İzlenen Videolar
 • Razgovenie ... Hristiyanlık ve İslamda Yorum
 • Neden işle uğraşmıyor - ne yapmalı
 • Cafe Farsh (Belgorod): temel bilgiler, menü

 • Petunyanın çeşitleri. Çeşitliliklerini nasıl anlayacaksınız 33

  Petunyanın çeşitleri. Çeşitliliklerini nasıl anlayacaksınız


  Petunyanın çeşitleri. Çeşitliliklerini nasıl anlayacaksınız 74

  Petunyanın çeşitleri. Çeşitliliklerini nasıl anlayacaksınız 22

  Petunyanın çeşitleri. Çeşitliliklerini nasıl anlayacaksınız 29

  Petunyanın çeşitleri. Çeşitliliklerini nasıl anlayacaksınız 93

  Petunyanın çeşitleri. Çeşitliliklerini nasıl anlayacaksınız 12

  Petunyanın çeşitleri. Çeşitliliklerini nasıl anlayacaksınız 74

  Petunyanın çeşitleri. Çeşitliliklerini nasıl anlayacaksınız 12

  Petunyanın çeşitleri. Çeşitliliklerini nasıl anlayacaksınız 24

  Petunyanın çeşitleri. Çeşitliliklerini nasıl anlayacaksınız 84

  Petunyanın çeşitleri. Çeşitliliklerini nasıl anlayacaksınız 48

  Petunyanın çeşitleri. Çeşitliliklerini nasıl anlayacaksınız 47

  Petunyanın çeşitleri. Çeşitliliklerini nasıl anlayacaksınız 58