Peter Ershov: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler. Ershovun peri masalı 2019

Peter Ershov: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler. Ershovun peri masalı 2019
17.08.2019

Peter Ershov: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler. Ershovun peri masalı 38

Peter Ershov: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler. Ershov'un peri masalı

Ondokuzuncu yüzyılın ilk üçte birinde Ruslar olduHalk kültürü ve folkloruna sıra dışı bir ilgi göstermek. Farklı şehirlerde antik çağların uzmanları toplumu ortaya çıktı ve etnografik dergiler üretti. En ünlü şair ve yazarların yaratıcı yollarının başladığı spor salonlarında bile şiir ve kısa öykü koleksiyonları yayınlandı. Bunlar arasında biyografisi bu makalede anlatılacak olan Peter Ershov idi. Yani, başlayalım.

çocukluk

Ershov 1815 yılında Bezrukovo köyünde doğdu.(Tobolsk Eyaleti). Doğuştan, çok zayıf bir çocuktu, bu yüzden, ebeveynleri, Sibirya batıl inancına göre, pencereden sadece bir kuruş için dilenciye sattılar.

Çocuk on yaşındayken babasıydı.Polis şefi olarak çalışan Tobolsk'a transfer edildi. Gelecekteki şairin büyük taş evleri, antik Kremlin ve ıssız Çuvaş pelerinleri tarafından vurulduğu, bir zamanlar Khan Kuchum ve Ermak ordularının bir zamanlar kavga ettiği görüldü. Ama en önemlisi, Peter kalabalık fuarlara gitmeyi severdi.

petrshev biyografisi

öğrenme

1830'da, genç bir erkek spor salonundan mezun oldu.onur ve St. Petersburg Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne girdi. Ama biyografisi herhangi bir edebi ansiklopedide olan Peter Ershov, gayretli bir öğrenci olarak görülmedi. Düşülmemesi ona sadece şans yardımcı oldu. Örneğin, yasaya göre sınava hazırlanırken, sadece bir bilet verdi ve kesinlikle karşısına çıktı. Üniversiteden mezun olduktan sonra Peter kendini üzdü: "Üniversiteye aday olmak, yabancı dil bilmiyorum".

Kamburlaşmış at

1833 yılında, Profesör Pletnev onun birindeÖğrencilere ders ders eser olarak Ershov tarafından yazılmış masal "Kambur At" ilk bölümünü okuyun. Herkes çok sevindi. Daha sonra Pletnev, Puşkin'e bir peri masalı gösterdi. Alexander Sergeyeviç çok sevdim ve o bile onun arkadaşlarına söyleyerek, içindeki ilk dört ayetler düzenlendi: "Bu ileri gider, sonra güvenle işlerin bu tür uzak hareket edebilir. Bu Ershov kafiye kesinlikle sahip. "

1834'de masal "Kütüphane" tarafından yayınlandıokumak için. Aynı yıl, ondokuz yaşındaki şairin ünlü ününü getiren ayrı bir kitap olarak yayınlandı. Şairin hayatı boyunca yedi kez tekrar basıldı. O zamanın birçok yazarı onu taklit etmeye çalıştı. Sadece sıkı Belinsky işi eleştirdi ve buna halk sanatına yönelik sahtecilik diyordu. Sert eleştirmenlerin Puşkin'in şiirlerini bile sahte olarak gördüklerini belirtmek gerekir.

Büyük Peter'ın yaratıcılığı

Yeni eserler

Petr Pavlovich Üniversitesi'nden mezun olduktan sonraBir spor salonunda öğretmen olarak çalışmaya yöneldi. Tobolsk'ta, şair besteci Alyabyev ve birkaç Decembristli ile arkadaş oldu. Hatta Odoevski'nin Puşkin'in şiirsel mesajını Petersburg'a verdiği cevabı bile iletti.

O sırada Peter Ershov'un yaratıcılığı yeni kazanıyordu.Nefes. "Siberian Kazak" yazdı, "Fakir Adam" ve "Suzge" adlı şiir yazıyor. Ama hepsi sıradan işlerdi. Halk Ershov'un yeni hikayelerini bekliyordu, ama şairin ilhamını yitirmiş gibi görünüyordu. Elbette, Peter'ın birçok planı vardı. Örneğin, Ivan Tsarevich hakkında bir destan yazmayı planladı.

Birçok insan hala soruyor: "Ershov kaç masal yazdı?" Resmi verilere göre, sadece bir tane. Belki de başkalarını kurdu, ancak soyundan gelenlere ulaşamadılar. Pyotr Pavlovich'in oğluna göre, şairin yedi katı, iyi iç içe geçmiş hacimli bir arşivi vardı. Ama hala bulunamadı.

petr ershov 200 yaşında

evlilik

Tobolsk'ta biyografisi iyi olan Peter Ershov'daçalışmalarının hayranları tarafından bilinen, Seraphim Leschov ile aşık oldu. Dört çocuk tarafından yüklenen bir dul olduğu gerçeğinden utanmadı. Seraphima güzel, eğitimli ve pratikti, bu yüzden hemen yirmi dört yaşında bir öğretmenle evlenmedi. Ancak, Eylül 1939 başlarında, sevgililerin düğünü hala yer aldı.

o yazdığı kaç masal

Yeni mesaj

Beş yıl sonra, Peter Ershov (200 yaşında)şairin doğumu bu yıl kutlandı) spor salonu müfettişi olarak atandı. Ama kendisi başka bir yazı hayal ediyordu. "Okulumuzun müdürü yokluğunun üç aylık izne gitti ve o artık Tobolsk'a geri döneceği söyleniyor: İşte o Profesör Peter P. Pletnev yazdığı budur. Onun yerine, birçok başvuru var ve bunlardan biri bakana tavsiye edildi. Bu arada, bu yazı benim ana hedefimdi. Bence, 13 yıllık kusursuz hizmetin ardından hak ettim. Bakanlığımdan dilekçenizi adaylığımı değerlendirmek için umut edebilirmiyim? ”Maalesef, şair jimnastik salonunun müdürü olmadı.

ruffian masalları

Sonuç

Ershov Peter Pavlovich, hayatın ilginç gerçekleriBu makalede sunulan edildiği, peri masalı yazarı olarak edebiyat tarihini girdi. Şair kendini ona hediye ayrılan sınırları tanımayan, sakince bu aldı. Profesör Pletnev için yazdı: "Sen benim edebi eserler hakkında sordu? Peki, ne demek istiyorsun. Nekrasov'un elinde “Çağdaş” geçişi ile sona erdi. Eski editörler kalsaydı, çalışmaya katılmaktan mutlu olurdum. Ancak derginin yeni yönü benim için değil. Uzun bir süre ben literatürün bir gözlemci olarak, bir figür değildi ve objektif etrafında şeyleri değerlendirmek öğrendik. Ben şu anda edebi ünü çok bile yeteneksiz yazar gurur değil inanıyoruz. Ve şiir? .. O Zhukovski'nin Dergisi shouters boğuldu ve bir şarkı Gogol gibi kesilirse ... Işık şiirsel gelecek sadece korku soğuk yüzyılda standımızı yapacak güçlü bir yetenek varış durumunda mümkündür çok üzücü olacak swansong ... Lermontov'un ve Puşkin ile birlikte gömüldü sesin uyumundan önce. "

Peter Ershov (yukarıda anlatılan biyografi) 1869'da Tobolsk şehrinde öldü.

Peter Ershov: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler. Ershovun peri masalı 2019

Peter Ershov: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler. Ershovun peri masalı 2019

Related news

 • Pilavdan yanık kokusu nasıl gider
 • Tığ İşi Güllü Havlu Kenarı Yapılışı Türkçe Videolu
 • Yüksek kaliteli çamaşır makinesi
 • Bantlarla Yapılmış Müthiş Makyaj
 • Sihirbazlık Okulunda Bir Türk Fragmanı

 • Peter Ershov: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler. Ershovun peri masalı 2

  Peter Ershov: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler. Ershovun peri masalı


  Peter Ershov: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler. Ershovun peri masalı 59

  Peter Ershov: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler. Ershovun peri masalı 80

  Peter Ershov: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler. Ershovun peri masalı 75

  Peter Ershov: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler. Ershovun peri masalı 66

  Peter Ershov: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler. Ershovun peri masalı 92

  Peter Ershov: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler. Ershovun peri masalı 22

  Peter Ershov: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler. Ershovun peri masalı 28

  Peter Ershov: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler. Ershovun peri masalı 95

  Peter Ershov: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler. Ershovun peri masalı 12

  Peter Ershov: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler. Ershovun peri masalı 38

  Peter Ershov: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler. Ershovun peri masalı 99

  Peter Ershov: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler. Ershovun peri masalı 12