Perspektif uzun menzilli havacılık kompleksi (PAK DA): Rus stratejik bombacı-yeni nesil bir füze taşıyıcısı 2019

Perspektif uzun menzilli havacılık kompleksi (PAK DA): Rus stratejik bombacı-yeni nesil bir füze taşıyıcısı 2019

Perspektif uzun menzilli havacılık kompleksi (PAK DA): Rus stratejik bombacı-yeni nesil bir füze taşıyıcısı 3 17.02.2019, 07:58

Perspektif uzun menzilli havacılık kompleksi (PAK DA): Rus stratejik bombacı-yeni nesil bir füze taşıyıcısı

Yakında mükemmele hayret etmek için bize gelecekBizim tasarımcılar ve PAK DA oluşturulması modelini ve gerçek şeklini elde edemez? Onun öncülleri Ancak, zaten Zhukovsky MAKS-2019 de göstermiştir 2019 yılında performanslarını söz vermişti. Tabii ki, bu beklenen uçak değil, Tu-160M2 zaten seyirciyi çok etkiledi. Son zamanlarda motorun yeni bir dizi için onaylanan ilk test örneği şeklinde Uçuş PAK DA sadece 2020 yılında beklenen, ancak "uçan kanat" ana hatlarını hayran şimdiden uzmanların görüşünü bilmek aynı zamanda, model olarak kabul edilebilir 23 tf itme.

uzun menzilli havacılık kompleksi

Motor

Sözde "Ürün 80" bir bütün geliştirdişirket ve şimdi eskiz çalışmaları ile tamamlandı. Bu numaralandırılmış ürün, uzun menzilli havacılıktan oluşan uzun menzilli bir havacılık kompleksi, genel halk arasında, çoğunlukla havacılık ve tasarım alanındaki gelişmelerden oluşan sürekli bir sohbet ve tartışma konusunu taşıyacak olan bir motor projesidir. Bununla birlikte, yeni bir uçağın ortaya çıkışı tam anlamıyla her şeydir. Muhtemelen, umut vadeden bir uzun menzilli havacılık kompleksi ortaya çıkınca, Rusya'da sabırsızlıkla beklemeyecek çok az insan var ve bu yönde ilerlemeyi takip etmeyecekler.

Yani, Birleşik Motor Binasışirket kamuoyuna bu motor için bir taslak tasarımın kabul edildiğini ve tasarım ekiplerinin bu olağanüstü uçağın çalışma belgelerini geliştirmeye başladığını bildirdi. Savunma Bakan Yardımcısı, ön tasarım projesinin kabul edilmesinin ardından basına, PAC'ın tam hazır bulunuşluk şartlarının hafifçe ertelendiğini bildirdi. İlk kez sadece yedi ila sekiz yıl içinde havaya kaldırılması planlanıyor ve 2029'da seri üretim başlayacak.

evet paketi

tanım

Stratejik bir füze taşıyıcısı olanÜlkemizin geleceğini korumak için Tupolev Tasarım Bürosu tarafından geliştirilmekte, gelecek vaat eden bir uzun menzilli havacılık kompleksinin mevcut tüm askeri havacılık modellerine göre birçok avantajı olacaktır. Mümkün olduğu kadar çok silah almak zorunda kalacak ve aynı zamanda gökyüzünde görünmez kalacak ve kesinlikle herhangi bir hava alanı kullanabilecektir.

Uçuş özelliklerine göre PAK YES bir uçaktır.Görünen bombardıman uçaklarını büyük ölçüde aştı. Diğerlerine göre daha fazla baraj yapabilir, havadaki görevlerde, her koşulda kalkış ve iniş yapabilir, en iyi yük kapasitesine sahiptir. Ancak, uçuşun hızına ilişkin gereklilikler, Bakan Yardımcısı Yuri Borisov bile, havadaki silahların yeni özellikler alması nedeniyle bunu çok önemli görmüyor. Raporunun bu noktası, söz konusu halkı tam anlamıyla karıştırdı.

pakistan uzun menzilli havacılık kompleksi

Yeni bombacının özellikleri hakkında

Konuşma, Kazan Havacılık'ta gerçekleştiBorisov'un çalışma ziyaretine geldiği fabrika. Bu ziyaret nedeni harika - Kazan, uzmanlara göre, mevcut uzun menzilli havacılık arasında aracı olarak işlev etmektir ilk güncellenmiş Tu-160m2, toplamaya başladılar ve bu bir PAK DA (PAK DA) oluşacaktır. Burada bitki çalışanlar ile bu toplantıda ve yeni bir bombacı oluşturulması konusunda özel bilgiler dile getirdi.

Bir kez daha, yeni uygulamateknoloji: uzmanlarımız titanyum pişirmeyi öğrendiler, malzeme ağır ve ultra hafif. Tüm Tu-160'ların fünyeleri, hala kesinleştirilen bu yöntem kullanılarak üretilmiştir. Titanyumu daha iyi yönetmeyi öğrenmezsek, uzun menzilli havacılığın (PAC YES) uzun menzilli havacılık kompleksi gibi uçan bir canavarı göremeyiz.

pak evet uçak

görünüm

Bu uçağın çok şeması uçan bir kanattır -Rus havacılık geleneksel değil. Dışarıdan, bizim PAK EVET, Amerikan Northrop B-2 Ruhu'nun bir çift-düzlemidir, aynı zamanda ağır ve göze çarpmayan bir stratejik bombardıman uçağıdır. Fark, bizim "yarasız" bir titanyum gövde ve büyük miktarda plastik (kompozit) parçaları olacaktır. Böylece yolcu gemisi MS-21 oluşturuldu ve çok iyi çıktı. İlk kez plastikten yapılmış uzatılmış bir kanat oluşturmak için sağlanan uçağın tasarımı - süper güçlü ve ultra-hafif. Boeing veya Airbus ile karşılaştırıldığında, sonuçlarımız çok daha ekonomik.

Ama PAK EVET'e dönelim. Bombacı, daha önce özel bir gövdeden dolayı aerodinamik yeteneklerini kullanamadı. Yury Borisov, uçakların uzun menzilli havacılık şartlarında çok hızlı bir şekilde değiştiğini vurguladı. Yakın uzaya erişim ile süpersonik hızlara gerek yoktur, çünkü düşmanın silahlı savunmasını kırmaya gerek yoktur. Yani Tu-160 bunu yapabilir ve Tu-160M2 bunu iyi yapar. Ama stratejik bombardıman PAK DA subsonic olacak, altmışlıların çocuğundan daha hızlı bir hız geliştiremeyecektir - Tu-95.

bombardıman paketi evet

"Göksel Sümüklü"

Durumun bu vizyonunun bir açıklaması var ve buoldukça mantıklı. Özellikle finans açısından. Ve gerçekten: şimdi füzeler daha hızlı ateş ediyor, dahası, hipersound ulaşılmak üzere. Neden bir uçağı, temelde yapmak zorunda olmadığı şeyi yapmaya zorlar? Ayrıca, bu isteğe bağlı çok pahalı. Rus bombardıman PAK YES operasyonda herhangi bir süpersonik araba daha büyük bir kelimenin tam anlamıyla bir sipariş olacaktır. Savunmaktan kurtulmak için tasarlanmamıştır, hava sahasında yavaşça barraging yapan bir hava cephanesidir.

PAK EVET ("Tupolev") uzun menzilli taşıyacakseyir füzeleri - kesinlikle ölümcül stok. Örneğin, üç ila beş bin kilometre uçuran X-555 ve X101. Ve bir tane daha var - yeni dedikleri gibi, ondan önceki her şeyden üstün, ama ayrıntıların hala gizli olduğu. Savaş uçağı uçaklarında, hız özellikleri bakımından aynı eğilim ortaya çıktı. Örneğin, beşinci nesil bir savaşçı olan F-22 Raptor, olağanüstü manevra kabiliyetine ve süpersonik hıza sahiptir, ancak bunların hiçbiri modern melee muharebe eylemlerinde kabul edilmediği için yararlı olmayacaktır. Silahlar konuşmayacak ama füzeler ve düşman hava savunma bölgesine girmek gerekli değil.

Ne zaman?

Sanayi üretimimiz ne zaman olacak?yeni uçak PAK EVET altıncı nesil? Askeri bölüm, çok yakında olmayacağından emin olacak, çünkü restore edilmiş Tu-160 yeni görünümüyle akarsuya teslim edilecek. Bu, Tu-160M2'dir ve havacılık endüstrisi, geliştirme ve üretim için iki kez ödeme yapmamak için hem teknolojik yaklaşımları hem de ekipmanları yeniden kullanma görevi ile karşı karşıyadır. Tu-160M2 ile ilgili bilgiler MAKS-2019'ye halihazırda resmi olarak veriliyor: üretim başladı ve 2021'de Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetleri'ne verilecek. Tu-160M2 için planlanan araç üstü radyo elektronik teçhizatın, mümkün olduğu kadar stratejik PAK DA bombardımanına aktarılması gerekecektir. Sadece vücut ve motorlar farklı olacak. Bu nedenle proje mümkün olduğunca ucuzdur.

Amerikalılar, bombacılarını geliştiriyorlar.Generation Bomber, doksanlı yıllarda, son üretim tarihi 2035 olarak adlandırılır. PAK DA 2008 yılında geliştirilmeye başlandı ve Stakhanov'un yaratma oranları açık olmayacak. Birincisi, böyle bir savaş olmadığı için acil bir zorunluluk olacak ve ikincisi, bu projenin fiyatı gerçekten devasa. Şimdiye kadar, bu otuz beş milyar dolar olarak tahmin edilmektedir. ABD'de, tasarım çalışmasının sadece onu harcanmıştı ve bir bütün olarak ne kadar yatırım yapmak zorunda oldukları bile hiç bilinmemektedir. Bu nedenle ya bizimle ya da onlarla acele etmiyorlar. Ve ordu, yeni nesil bombardıman uçağı kalkana kadar PAK YES'imizin gelişiyle erteleneceğinden emin.

tupolev paketi evet

karakteristikleri

Yeni bombacının boyutlarıEtkileyici: kalkış kütlesi maksimum 110 ton olacaktır. Örneğin, Tu-160'da bu parametre 275 ton olup, bunun sadece yakıtı 148'dir. Teknik şartnamede belirtilen PAK DA aralığı on iki buçuk bin kilometre ve yük ağırlığı otuz tondur. Bu yeterli değil. Tu-160 kırk bir ton füze ve bomba kaldırıyor, ama B-2 Ruhu - sadece yirmi iki.

Rusya Federasyonu Hava Kuvvetleri Komutanı bunun içinde olduğunu açıkladıKompleks ana uçak değil, ekipmanı olmayacaktır. Kompleks, nereye, ne zaman, hangi irtifada ve hangi hızda uçacağına kendileri karar veren 7 bin kilometreye kadar menzilli füzeler taşıyacak. Uçak, fırlatmanın gerçekleştirileceği bölgeye sadece bir teslim aracıdır. Ayrıca, PAK DA sadece stratejik füzeleri değil, aynı zamanda diğer silahları da taşıyacak - yüksek hassasiyetli ve özellikleriyle ilgili detaylar açıklanmayacaktır.

Tanıdık ve yeni

Yeni bombacının motorlarıSamara'da Kuznetsov tarafından geliştirildi. Temel motor, stratejik Tu-160 bombardımanlarımızda yüklü olan aynı NK-32 idi. KRET kaygısının işletmeleri PAK YES için zaten aviyonik geliştirmektedir. Uçak üreticileri ile yapılan genel bir anlaşma uyarınca, birleşik bir kurul oluşturulmaktadır. KRET tasarım çalışmalarında da yer almaktadır.

Daha önce bahsedildiği gibi, teknoloji uygulanacakve denenmiş ve tamamen yeni. Bazı cihazlar ve sistemler en yüksek verim ve güvenilirlik gösteren en son gelişmelerden ödünç alınmıştır. Tamamen yeni, tüm komplekste, iletişim tesislerinde, keşif araçlarında ve elektronik savaş araçlarında gezinmeyi hedefliyor olacak.

Uzmanlar diyorlar

Amerikalı uzmanlar yeni olduğundan eminNükleer hâkimiyeti korumak için Rusya'nın askeri havacılık gereklidir. Amerika Birleşik Devletleri zaten on dokuz görünmez B-2 Ruh bombacısı var. Ve şimdi Rusya için kelime - 2025 yılında ilk filo on iki PAK EVET olacak mı? Romanya'dan bir askeri uzman olan Valentin Vasilecu, yapacaklarına emindir, ancak daha erken olmaları mümkündür.

Dahası, NATO uzmanları teknik konularda tartıştılargelecekteki Rus bombardımanının özellikleri. Muhtemelen, büyük olasılıkla Rusya'nın radar için görünmez olan Amerikan B-2 Ruhu'na benzeyen yeni bir bombardıman yapacağını biliyorlar. Hipersonik uçaklar çok daha küçük bir manevraya sahiptir ve çok fazla eylemsizliğe sahiptir ve bu nedenle PAK'ın DA motorları, tıpkı Amerikan bombardıman uçaklarında yapıldığı gibi, çok fazla çekişe sahip olacaktır.

varsayımlar

PAK YES'in tasarımı uzmanlar tarafından tartışıldıdetaylı ve belki de çok ayrıntılı. Ana fikir, bu bakımdan, Rusya'nın beşinci nesil savaşçı T-50'den aldığı konsepti ödünç alması ve kokpitin “insan-bilgisayar arayüzü” (MMI kavramı) tarzında yapılmasıydı. Bu, mürettebatın müdahalesi olmadan uçağı otomatik olarak yükseltir.

Kabin dijital elektronik ekrana sahip olmalıUçuş kontrolünde elektronik arayüzün çalışmasını sağlayacak iki pilotun her biri için sıvı kristal renkli ekranlı Sistem Uçuş Cihazı. Gizli teknolojinin kullanımı, uçağın tasarımında bazı sınırlamalar getirmektedir. PAK YES gece uçacak, bu da yerleşik sensörlerin rolünün önemli ölçüde arttığı ve manuel kontrolün hipersonik hızı dışladığı anlamına geliyor. Sonuç: bombardıman uçağı belki de iyi olurdu, fakat Rusya'da iyi çalışmadı (tabii ki PAK'ın hipersonik hıza sahip olmayacağını bilmiyorlar).

stratejik bombardıman paketi evet

PAK'ın avantajları olacak mı?

Uzmanlar yapacaklarından emin değiller. Özel bir kaplamaya sahip olan uçağın gövdesi, geleneksel bombardıman uçakları olarak hizmet etmek için tam on katı uzun bir süreye ihtiyaç duyacaktır. Ve en önemlisi, PAK YES, havadaki radyo algılama ve hedefleme kompleksine (AWACS) göre avantaj sağlayamaz.

Ancak, bu gibi avantajlar olacaktır. PAK EVET'in kanatları altında tek bir bağlantı noktası veya bomba ve füze yeri yoktur ve bu da radarın tüm etkilerini geçersiz kılar. Silahların tam cephanesi hermetik olarak gizlidir. Ve tüm vücut üzerinde - özel bir kaplama. Radarını görmüyorum.

Ek olarak, bombacılarımız bile beşinciDenizcilik rejimi için üretim sağlanıyor ve burada Rus pilotları bir avantajı var, çünkü Arctic'te uçuş deneyimleri çok büyük. Ve bununla birlikte, NATO uzmanları, iki Tu-160'un (stratejik bombardıman uçaklarının) Rus şehir Engels'tan Venezüella'ya yakıt ikmali yapmadan on üç saat boyunca nasıl uçtuklarını hatırlatarak, üzerinde anlaştılar.

Perspektif uzun menzilli havacılık kompleksi (PAK DA): Rus stratejik bombacı-yeni nesil bir füze taşıyıcısı 2019

Perspektif uzun menzilli havacılık kompleksi (PAK DA): Rus stratejik bombacı-yeni nesil bir füze taşıyıcısı 2019

Related news

 • Dizanteriye Ne İyi Gelir: Dizanteriye Bitkisel Çözüm
 • Ali Koç, Alexe forma hediye etti
 • Ne iyi ve kötü nedir Mayakovskynin şiirinin analizi
 • Kore havuçu ve fasulye ile nasıl salata hazırlarsınız
 • İNCİLİ LİLA İĞNE OYASI TARİFİ

 • Perspektif uzun menzilli havacılık kompleksi (PAK DA): Rus stratejik bombacı-yeni nesil bir füze taşıyıcısı 54

  Perspektif uzun menzilli havacılık kompleksi (PAK DA): Rus stratejik bombacı-yeni nesil bir füze taşıyıcısı


  Perspektif uzun menzilli havacılık kompleksi (PAK DA): Rus stratejik bombacı-yeni nesil bir füze taşıyıcısı 52

  Perspektif uzun menzilli havacılık kompleksi (PAK DA): Rus stratejik bombacı-yeni nesil bir füze taşıyıcısı 18

  Perspektif uzun menzilli havacılık kompleksi (PAK DA): Rus stratejik bombacı-yeni nesil bir füze taşıyıcısı 44

  Perspektif uzun menzilli havacılık kompleksi (PAK DA): Rus stratejik bombacı-yeni nesil bir füze taşıyıcısı 17

  Perspektif uzun menzilli havacılık kompleksi (PAK DA): Rus stratejik bombacı-yeni nesil bir füze taşıyıcısı 20

  Perspektif uzun menzilli havacılık kompleksi (PAK DA): Rus stratejik bombacı-yeni nesil bir füze taşıyıcısı 13

  Perspektif uzun menzilli havacılık kompleksi (PAK DA): Rus stratejik bombacı-yeni nesil bir füze taşıyıcısı 72

  Perspektif uzun menzilli havacılık kompleksi (PAK DA): Rus stratejik bombacı-yeni nesil bir füze taşıyıcısı 57

  Perspektif uzun menzilli havacılık kompleksi (PAK DA): Rus stratejik bombacı-yeni nesil bir füze taşıyıcısı 28

  Perspektif uzun menzilli havacılık kompleksi (PAK DA): Rus stratejik bombacı-yeni nesil bir füze taşıyıcısı 56