Penaltı futbolda tekmeliyor. Futbol kuralları. Cezalar ve serbest vuruşlar 2019

Penaltı futbolda tekmeliyor. Futbol kuralları. Cezalar ve serbest vuruşlar 2019
19.08.2019

Penaltı futbolda tekmeliyor. Futbol kuralları. Cezalar ve serbest vuruşlar 22

Penaltı futbolda tekmeliyor. Futbol kuralları. Cezalar ve serbest vuruşlar

Profesyonel futbol görünebilirdışarıdaki seyirciler için eğlence, ancak futbolcular için ciddi bir çalışma. hepsi göstergelerde rakiplerinizi yenmek için çalışırken alanı etrafında çalıştırmak için yorulmadan bir buçuk saat var aslında yanı sıra, aynı zamanda bu oyunda gerekli olan daha birçok kural, hatırlamak gerekir. Aslında, 100'den fazla kural var ve sürekli artan adaleti hedefleyen çeşitli değişiklikler yapıyorlar. Bu makale, bu sporun en yaygın anlarından birini göz önüne alacak - serbest vuruş. Futbolda, kurallara aykırı hareket edildiği takıma verilen darbe budur. Ve burada, hatırlamanız gereken her şey, özellikler ve ayrıntılar var. Artık futbolda bir serbest vuruşun ne olduğunu, bir serbest vuruşun ne olduğunu, neleri farklı hissettiklerini ve sahip oldukları özellikleri hakkında her şeyi öğreneceksiniz.

Penaltı vuruşu

futbolda serbest vuruş

Futbolda bir serbest vuruş çok yaygındır - ooyunculara karşı kuralları çiğnemenin en sık cezasıdır. Bu vuruş hakkında bilmeniz gereken en önemli şey doğrudan da denmesidir. Bu ne anlama geliyor? Bu, bir oyuncu golle bir serbest vuruşla yumruk atarsa ​​ve bir gol atarsa ​​o zaman bu gol sayılacaktır. Ancak topun kendi kalesine girmesi halinde gol atılmayacak, bunun yerine rakip takımın oyuncuları köşeye doğru gidecekler. Böyle bir durumun gerçek bir maçta ortaya çıkma olasılığı son derece düşüktür, ancak kurallar kesinlikle tüm olasılıkları kapsamalıdır, böylesine açıklamalar vardır. Artık futbolda bir serbest vuruşun ne olduğunu biliyorsun. Bir serbest vuruşun ne olduğunu çözmenin zamanı geldi.

Serbest vuruş

 cezaları nasıl yenebilirsin

Nasıl yenileceğin tekniğini incelerkenCezalar, öncelikle serbest vuruş halinde gol atılmamalıdır haberdar edilecektir. Bu iki darbe arasındaki en büyük fark budur. Penaltı tekme düz, yani, bir serbest vuruş dolaylı iken, hemen bir gol puanı toplayabilir ve sadece ikinci bir dokunuşla kapıda yenebilirsin. İkinci dokunuş diğer oyuncu tarafından gerçekleştirilmelidir. Serbest vuruşları son derece doğru bir şekilde vurmanın ve şaşırtıcı bir yörünge boyunca topu yollamayı öğrenebilirsin, fakat serbest vuruş ile serbest vuruş arasındaki farkların temel bilgisi birinci önceliğiniz olmalıdır.

Kutu dışından bir vuruş

Futbol kısaca kurallar

İster bir ceza veyaserbest vuruş kurallarının ihlal edildiği yer ceza sahasının dışındaysa, eylem şekli futbol kurallarını açık bir şekilde açıklar. Faalin yapıldığı yerden kısa serbest vuruş veya serbest vuruş yapılmalıdır. Karşı takımın oyuncuları, "stenochku" olarak adlandırılan ve topun direkt uçuşunu engelleyerek vurucu görevini zorlaştırabilirler. Ancak, bu "stenokka", rakibin diğer oyuncuları gibi, isabet eden (veya geçen) oyuncu topa dokunana kadar topun dokuz metreye yakın olamaz. Bunun için bir serbest vuruş verelim mi? Bacaklardaki darbeler, pislikler, kaba oyun vs. için. Faul sertliğine bağlı olarak, kuralları ihlal eden oyuncunun sözlü olarak uyarı alması, sarı veya hatta kırmızı bir kağıt alması, bu alandan çıkarılmasına yol açar. Daha fazla bilgi edinmek için, futbol kurallarını daha aktif çalışmalısınız. Kısacası, tüm bilgiler bu yazıda açıklanmıştır ve bu sporun bu yönü hakkında temel bir fikir edinmek için kullanabilirsiniz.

Kendi ceza alanından at

onlar için serbest vuruş veriyorlar

Penaltı ve serbest vuruşlar da olabilirkendi ceza alanında atandı - bu saldırılar düşman bir oyuncu senin defans veya kaleci Faule saldırır saldırı, yani sözde faul vardır. Bu şartlar altında, büyük ölçüde, bir önceki noktaya kıyasla hiçbir şeyde hiçbir değişiklik olmaz - rakipler, penaltı alanına girmemeleri için, grevden dokuz metreden daha yakın bir topa yaklaşamazlar. ancak özellikle faul işlendiği yerde, temel fark genellikle bu durumda gerçekleştiren kaleci, grev olması, ya da herhangi bir başka oyuncu ekipleri ceza alanının herhangi bir noktasından grev hakkına sahiptir. Diğer yönlerden, yukarıda açıklananlar ile aynı koşullar geçerlidir.

Ceza sahası içindeki vuruş

serbest vuruş ve serbest vuruş

Özel bir durum kuralların ihlalidirSavunucuların kendi ceza alanı içinde - bu özel penaltı atışı için, kendi adı olan bir ceza verilir. Penaltı - Bu cezai ceza, özel kurallarla yapılır. Hitter ile kaleci arasında bir düello var, çünkü diğer tüm oyuncuların grev anına kadar ceza sahası dışında olması gerekiyor - ve kaleci gol çizgisini geçmemeli ve genel olarak forvet topun dokunuşuna kadar yerden hareket etmemelidir. Bu durumda pas vermek yasaktır - oyuncu mutlaka penaltı noktasından golü doğrudan vurması gerekir. Ceza sahası içindeki ihlallerin çoğu için tam olarak bir ceza verilir, ancak kurallara uygun olarak bir penaltı atışı atamayacağınız bazı ihlaller vardır. Bu durumda ne yapmalı?

Ceza sahası içinde serbest vuruş

Yani, zaten anladığınız gibi, oyuncu korumakendi ceza sahasındaki kurallara aykırı oyuncuya saldıran oyuncuyla ilgili olarak cezalandırılır, bir ceza verilir, bu bir penaltı cezasıdır. Ancak, cezalar, sadece bir takımın bir oyuncunun bir oyuncunun diğer tarafın oyuncusuna göre ihlal edildiğine dair bir olay olduğu takdirde verilir. Sadece aynı takımın oyuncularının savunmaya katıldığı çok farklı durumlar vardır. Örneğin, bir kaleci, topu sadece belirli bir süre için elinde tutma hakkına sahiptir. Bu süre sona erdiğinde ne olur ve kaleci topu asla yere düşürmedi mi? Ya da örneğin, kalecinin elinde bir topa vurma hakkı yoktur, eğer takımının bir tek oyuncusudur. Baş, göğüs, uyluk - bu mümkündür, ancak kurallara göre yasaklanmış mı? O zaman ne var? Sonuçta, kurallara aykırı olarak, sadece bir takım yer aldı. Bu durumda, bir penaltı verilir, ancak serbest vuruş. Ceza noktasından değil, kuralların ihlal edildiği yerlerden ve burada aynı serbest vuruş kurallarının uygulanmasından, alanın diğer bölümlerinde olduğu gibi - rakibin oyuncularının topun en az dokuz metre olması gerekir. Başka bir oyuncu tarafından yapılan ikinci dokunuştan sonra sadece yenebilirsin.

Penaltı futbolda tekmeliyor. Futbol kuralları. Cezalar ve serbest vuruşlar 2019

Penaltı futbolda tekmeliyor. Futbol kuralları. Cezalar ve serbest vuruşlar 2019

Related news

 • 15 Dakikada Yüksek Kalori Yakmanın Yolları için Tıklayın
 • Evde Hamburger Menü Nasıl Yapılır – Tarif Dergisi Yemek Tarifleri
 • Ispanaklı köfte tarifi
 • Kombine olarak çalışma ve yasaya uygun olarak yürütme
 • Karanfilin faydaları

 • Penaltı futbolda tekmeliyor. Futbol kuralları. Cezalar ve serbest vuruşlar 10

  Penaltı futbolda tekmeliyor. Futbol kuralları. Cezalar ve serbest vuruşlar


  Penaltı futbolda tekmeliyor. Futbol kuralları. Cezalar ve serbest vuruşlar 42

  Penaltı futbolda tekmeliyor. Futbol kuralları. Cezalar ve serbest vuruşlar 9

  Penaltı futbolda tekmeliyor. Futbol kuralları. Cezalar ve serbest vuruşlar 19

  Penaltı futbolda tekmeliyor. Futbol kuralları. Cezalar ve serbest vuruşlar 90

  Penaltı futbolda tekmeliyor. Futbol kuralları. Cezalar ve serbest vuruşlar 86

  Penaltı futbolda tekmeliyor. Futbol kuralları. Cezalar ve serbest vuruşlar 47

  Penaltı futbolda tekmeliyor. Futbol kuralları. Cezalar ve serbest vuruşlar 5

  Penaltı futbolda tekmeliyor. Futbol kuralları. Cezalar ve serbest vuruşlar 16

  Penaltı futbolda tekmeliyor. Futbol kuralları. Cezalar ve serbest vuruşlar 51

  Penaltı futbolda tekmeliyor. Futbol kuralları. Cezalar ve serbest vuruşlar 86

  Penaltı futbolda tekmeliyor. Futbol kuralları. Cezalar ve serbest vuruşlar 82

  Penaltı futbolda tekmeliyor. Futbol kuralları. Cezalar ve serbest vuruşlar 41

  Penaltı futbolda tekmeliyor. Futbol kuralları. Cezalar ve serbest vuruşlar 51

  Penaltı futbolda tekmeliyor. Futbol kuralları. Cezalar ve serbest vuruşlar 60

  Penaltı futbolda tekmeliyor. Futbol kuralları. Cezalar ve serbest vuruşlar 60