Pecilia: evde üreme ve bakım. Akvaryum balıkları pecilia: açıklama, içerik 2019

Pecilia: evde üreme ve bakım. Akvaryum balıkları pecilia: açıklama, içerik 2019

Pecilia: evde üreme ve bakım. Akvaryum balıkları pecilia: açıklama, içerik 57 21.02.2019, 00:59

Pecilia: evde üreme ve bakım. Akvaryum balıkları pecilia: açıklama, içerik

Balık pecilia, çoğaltma, bir kural olarak,Hiçbir güçlük modern yaşam köşelerinden oldukça yaygın sakini olarak kabul edilir yoktur. Genellikle büyük ofis akvaryum, aynı zamanda sıradan ev, orta hatta çok mütevazı boyutta sadece bulunur.

Genel olarak, pecilia'nın bir akvaryum olduğu unutulmamalıdır ki, içeriği akvaryum dünyasında yeni başlayanlar için bile sorun olmayacaktır.

Bu makale size biraz ayrıntılı olarak anlatacaktır. Okuyucu tüm yaşam ile ilgili gerekli bilgileri, beslenme uygulamaları ve platiler olarak sualtı dünyasının ilginç sakinlerinin görünüşü hakkında bilgi almak olacaktır. Evde yayılma ve yetiştirme ayrıca bazı bölümlerde etkilenecektir. Bütün gerçekler sağlanan inceledikten sonra, herkes bir evcil hayvan gibi bir balığın aşırı korkmadan başlatmak mümkün olacak.

Bölüm 1. Doğadaki genel bilgiler ve habitat koşulları

pecilia üreme

Pecilia, modern akvaryumlar arasında çok popüler bir balıktır. Neden? Muhtemelen, iddiasızlığı, kolay üremesi, güzelliği, çeşitli renkleri nedeniyle.

Ancak, herkes onun bilmediğiniDoğal yaşam alanı Kuzey ve Orta Amerika'dır. Özellikle Meksika'da Veracruz'da bulunur. Ayrıca California, Colorado, Florida, Louisiana, Nevada, Texas, Hawaii'deki pecilia ile tanışabilirsiniz, ancak burada yapay olarak getirilmiştir.

Bölüm 2. Balıkların görünümü

pecilia balık

İçeriği sadece basit değil Pecilia,ama aynı zamanda yeterince ilginç ve bilgilendirici - oldukça küçük bir balık, uzunluğu nadiren 3,5-5 cm'yi geçiyor ve ortalama yaşam süresi 3-4 yıl içinde.

Bununla birlikte, görünüşü ve renklendirilmesi, çok çeşitli seçenekler nedeniyle tanımlanması zordur. Güvenle, dişi pecilia'nın erkek kadar parlak ve rengârenk olmadığını söyleyebiliriz.

Bilim adamları birçok çeşidi ayırt eder. Örneğin, disk pecilia bahsetmek başarısız olamaz. Sıra dışı çok burkulan bir omurga ve vücudun özel bir şekli vardır. Fakat kırmızı pecilia diğer türlerden çok daha hareketlidir.

Bölüm 3. Balıkların cinsel farklılıkları

pecilia içeriği

Bu balıklardaki cinsiyet farklılıkları daha parlaktır. Dişiler görsel olarak daha büyüktür, daha az parlak bir renge, daha geniş bir anal yüzeye sahiptir. Ayrıca, daha eksiksiz ve yuvarlak bir karnı var.

Erkeklerde, anal yüzgeç küçük ve ipucu işaret, vücut rengi güzel ve çok parlak. Kural olarak, modern akvaryumların gerçek bir dekorasyonu olarak kabul edilir.

Bölüm 4. Balık yetiştiriciliği için gerekli şartlar

pecilia balık

Özel bir şey olmadığı için pecilia'yı yetiştirmek kolaydırbunun için şartlar gerekli değildir. Bu arada, birçok akvarist bile, bu balığın üremesini durdurmaya başlamaktan çok daha zor olduğunu söyleyerek gülerler. Ve bu aslında durumdur.

Yani, bir pecilia var mı? Sualtı dünyasının bu sakinlerinin çoğalması kendisini beklemek için uzun sürmez. Kadınların normal ve düzenli bir şekilde hamile kalması için, bir erkeğin 3 kadın için yeterli olması gerekir. Bu miktar, erkeklerin rekabetini önemli ölçüde azalttığından ve aynı zamanda kadınlara onlardan bir süre dinlenmeleri için fırsat verdiği için optimaldir.

Pecilia canlı balıklardır, yani Yumurtaları vücudun içinde taşırlar ve ışık hemen yüzer, yüzebilen erkek oluşur. Dişinin hamileliği, yuvarlak karın ve anal yüzgecin yanında karanlık bir nokta ile kolayca tespit edilebilir. Dişi her 28 günde bir doğurabilir, ortalama yavru sayısı 20-40 adettir.

Kural olarak, pecillerin cinsleri karmaşık değildir. Hamile kadını ayrı bir akvaryumda ayarlamak ve buna daha fazla bitki eklemek hala istenmektedir. Bu zamanda, gelecekteki annenin tekrar rahatsız edilmesine gerek olmadığı için ön camın kağıtla kapatılması tavsiye edilir.

PBölüm 5. Fry için Bakım

Pecillerin yavrularını yediklerini düşünmek önemlidir, böylece hayatta kalmaları, birçok bitkinin ekilmesi veya hemen ayrı bir kapta biriktirilmesi gerekir.

Her şeyden sonra, yavru için daha fazla bakım oldukça basitO büyük ve iyi biçimlenmiş doğar. Bunları yumurta sarısı, özel ezilmiş yemler veya basit kuru ile besleyebilirsiniz. Bol miktarda besleme ve temiz su ile, 3 ay sonra yeni doğan bebekler kendilerini cinsel olarak olgunlaştıracaklardır.

Bölüm 6. Doğru şekilde nasıl beslenir

kadın pecilia

Doğada, düzenli olarak ve özel problemler olmaksızın çoğalması meydana gelen pecilia, esas olarak böcekler ve algler üzerinde beslenir. Fakat akvaryumda, büyük zevkle, hemen hemen her tür yemeyi yiyorlar.

Diyetlerine dahil etmek çok önemlidirÖrneğin, lifli uzman üst-giyinme, örneğin sebze parçaları veya salatalık, kabak, ıspanak gibi sebzeler. Bu tür bitki besinleri gastrointestinal sistemin daha iyi çalışmasına katkıda bulunur. Ancak hayvan yemi, örneğin, uygun kan kurdu, tübül, artemia, coretra olabilir.

Bölüm 7. Bakım ve bakım karmaşıklığı

pecilia üreme

İçeriği özel yetenek gerektirmeyen Pecilia, hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için mükemmeldir.

Neredeyse tüm canlı balıklar gibi, peciliaiddiasız ve accomodating. 40-50 litrelik küçük akvaryumlarda tutulabilirler. Tabii ki, hacminin büyük olması daha iyidir. Pecilia kendi aralarında saldırganlık göstermez (örneğin, kılıç taşıyıcıları gibi) ve dişilerin küçük bir ağırlığıyla tutulabilirler.

Suyun parametrelerine gelince, onlar da buradaçok kaprisli değil. İdeal - orta su sertliği (15-30 dGH), asitliği 7.0-8.3 içinde arzu edilir ve optimum su sıcaklığı 22-25C'dir. Ana şey, suyun temiz ve taze olmasıdır, en iyi seçenek, suyun bir kısmını kısmen, haftada en az% 20 oranında kısmen doldurmaktır.

Filtrasyon ve havalandırma elbette arzu edilir, ancak akvaryumun aşırı kalabalık olmaması durumunda, ihmal edilebilir.

Bölüm 8. Diğer akvaryum sakinleriyle uyumluluk

Bir diğer pecilia artı, ortak akvaryumda mükemmel bir şekilde var olmaları, kesinlikle başka balıklara dokunmamaları.

Ama avcıların kendileri için kolayca avlanmaları gerektiğini düşünmelisiniz. Bu yüzden pecilia'yı diğer viviparous'larla, örneğin mollynesia veya swordfish ile yerleştirmek en iyisidir.

Pecilia: evde üreme ve bakım. Akvaryum balıkları pecilia: açıklama, içerik 2019

Pecilia: evde üreme ve bakım. Akvaryum balıkları pecilia: açıklama, içerik 2019

Related news

 • Yılmaz KUNT Kimdir Bahtiyar Ölmez Dizisi Ömer
 • Yoğurtlu Ispanak Çorbası Tarifi – Çorba Tarifleri
 • Merkez Haberleri: Yaban hayat için karlı dağları aştılar
 • 1 Yaş Bebek Süveter İlmek Sayısı

 • Pecilia: evde üreme ve bakım. Akvaryum balıkları pecilia: açıklama, içerik 44

  Pecilia: evde üreme ve bakım. Akvaryum balıkları pecilia: açıklama, içerik


  Pecilia: evde üreme ve bakım. Akvaryum balıkları pecilia: açıklama, içerik 59

  Pecilia: evde üreme ve bakım. Akvaryum balıkları pecilia: açıklama, içerik 7

  Pecilia: evde üreme ve bakım. Akvaryum balıkları pecilia: açıklama, içerik 62

  Pecilia: evde üreme ve bakım. Akvaryum balıkları pecilia: açıklama, içerik 7

  Pecilia: evde üreme ve bakım. Akvaryum balıkları pecilia: açıklama, içerik 68

  Pecilia: evde üreme ve bakım. Akvaryum balıkları pecilia: açıklama, içerik 1