Paustovsky: doğa ile ilgili hikayeler. Paustovskynin doğadaki çalışmaları 2019

Paustovsky: doğa ile ilgili hikayeler. Paustovskynin doğadaki çalışmaları 2019
24.08.2019

Paustovsky: doğa ile ilgili hikayeler. Paustovskynin doğadaki çalışmaları 86

Paustovsky: doğa ile ilgili hikayeler. Paustovsky'nin doğadaki çalışmaları

Çocukların estetik eğitimibirçok yönü. Bunlardan biri, çocuğun çevredeki doğanın güzelliğini algılamanın keyfini çıkarma kabiliyetidir. Durgunluğa ek olarak, çevresel faaliyetlerde aktif rol alma arzusu, nesneler arasında dünyada var olan ara bağlantıların anlaşılması da gereklidir. Bu, Paustovsky'nin doğayla ilgili çalışmalarının öğretildiği dünyaya yönelik tutumdur.

Paustovsky'nin çalışmalarının eleştirmenleri

Doğanın tüm sakrumlarını fark etmek ve gördüklerini herhangi bir okuyucuyu kayıtsız bırakmamak için - Paustovsky'nin mükemmel bir şekilde yönetdiği ana şeyi - fark etmek. Doğa hakkındaki hikayeler kanıttır.

duraklatılmış doğa hikayeleriKonstantin Georgievich Paustovsky'nin çalışmaları üzerinehayranları sevgi ile söylüyorlar. Edebiyat eleştirmenleri, sanatsal açıklama ustası için büyük saygı gösterir. Onlara göre, bir yazarın, doğanın olgularını “bütünleştirmesi”, onları tüm ilişkilerin belirgin hale geleceği bir şekilde sunması nadirdir. Küçük bir adam bile, insanların yaşadığı dünyayı ne kadar kırılgan görebilir. Bazı eleştirmenlere göre, Paustovsky'yi büyük bir yazar yapan doğaydı. Paustovsky'nin kendisi, işinde ona yardımcı olan yaratıcı ilham kaynağı, her zaman doğadaki bahar ile karşılaştırıldı. Bu sadece güzel ve neşeli.

Yaratıcı hediyesini nasıl geliştirdi Paustovsky

Doğa hakkındaki hikayeler uzun yılların sonucudur.emek. Yazarın yaşadığı hiçbir gün, hafızasından silinmedi. Paustovsky, hayatının tüm gözlemlerini, hikayelerini, ilginç insanlarla iletişim kurma deneyimini, sayısız seyahatten sonra biriken izlenimlerini sürekli olarak kaydetmiştir. Bu hatıraların çoğu yazarın çalışmalarının temeli oldu.

doğa ile ilgili doğa çalışmalarıBüyük şairlerin, yazarların, sanatçıların yaratıkları,Basit Rus doğasının güzelliğinin kutlandığı besteciler Konstantin Georgievich'e her zaman ilgi duyuyorlardı. Tanınmış ustaların yaratıcılığını yaşarken, ruhlarının duygularını, en içteki düşüncelerini ne kadar doğru bir şekilde iletebildiklerini hayrete düşürdü.
Yıllar sonra, Paustovsky'nin kendisi bunu yapabilirdi. Doğanın masalları, okuyucuyu güçlü bir şekilde çekerek, doğru ve geniş kapsamlı açıklamalar ile büyülüyor.

Paustovsky'nin eserlerinde doğa

Hikâyelerin tuhaflığı onların içinde,Esas olarak, Rusya'nın orta büyüklükteki doğası, renkleri ve çeşitliliği bakımından zengin değildir. Ama okuyucu hayran ve bu koyu tonlu güzelliğinden etkilenir ustaca bir yazar olarak bunu yapmak için.

Pau çalışmalarında doğa

Paust'un doğa hikayeleri her zaman yazılır.kişisel gözlemin temeli. Bu nedenle Paustovsky'nin eserlerinde sunduğu tüm gerçekler güvenilirdir. Yazar, bu ya da bu hikaye üzerinde çalışırken, her zaman yeni bir şey keşfettiğini, ancak sırların küçülmediğini itiraf etti.
Bitkilerde, hayvanlarda,Doğanın olgusu okuyucu tarafından kolayca tanınabilir. Hikayeler sesli ve görsel imgelerle doldurulur. Havanın dolu olduğu kokuları kolayca hissedebilirsiniz.

Yazarın eserlerinde manzaranın önemi

Paustovsky, okuyucunun daha fazla olduğuna inandıİşin tam algılanması, karakterleri çevreleyen çevreye daldırılmalıdır. Yazarın peyzaj özellikleri tekniklerini kullanması durumunda bu kolaylıkla yapılabilir.
Paustovsky'nin doğa ile ilgili hikayeleri, kısa ve daha fazlasıHacimli, mutlaka ormanların, nehirlerin, tarlaların, bahçelerin veya başka bir doğal topluluğun sanatsal tasvirlerini içerir. Bu özelliklerin düşünceli bir şekilde okunması, okuyucunun tüm işin veya onun bireysel parçalarının anlamını daha derinlemesine anlamalarına yardımcı olur.

doğa hakkında kısa öyküler kısaPeyzaj, ustaya göre, nesir veya süslemenin bir çeşidi değildir. Hikayenin yapısına mantıklı bir şekilde girmeli ve okuyucuyu kendi doğasının dünyasına sokmalıdır.

Paustovsky'nin çocuklar için hikayeleri

Çevresel dünyaya dikkatli düşünceli tutumErken yaşlardan itibaren eğitmek gereklidir. Bu konuda büyük yardımlar Rus yazarların eserleri tarafından sağlanmaktadır. KG Paustovsky, edebi okumaya yönelik okul programında çalışmaları bulunanlardan biridir. Önerilen okuma eserlerinin bir listesi doğa ile ilgili bir dizi hikayeyi içerir. Onların listesi aşağıdaki isimlerle temsil edilebilir: "Hare pençeleri", "Cat-thief", "Rubber boat", "Badger burnu", "Mucizelerin toplanması", "Mesher side" ve diğerleri. Paustovsky'nin anlattığı öyküler çocuğun ruhuna dokunuyor. Eserin kahramanları sonsuza dek hatırlanır. Ve yazarın kendisi için birçok küçük okuyucu bir arkadaş, bir rol modeli olur. Konstantin Georgievich Paustovsky'nin öykülerini okuduktan sonra okul çocukları tarafından yazılan çocuk denemelerinden gelen satırlar bu konudan bahseder.

Paustovsky: doğa ile ilgili hikayeler. Paustovskynin doğadaki çalışmaları 2019

Paustovsky: doğa ile ilgili hikayeler. Paustovskynin doğadaki çalışmaları 2019

Related news

 • Clematis çalı: dikim ve bakım
 • Kendinize güzel bir tükürme şelale nasıl yerleştirilir. Üst sınıf
 • Kilo yapan kalori değil gluten
 • Karalahana Dolması
 • Rakka ve Musul operasyonunun tarihi belli oldu

 • Paustovsky: doğa ile ilgili hikayeler. Paustovskynin doğadaki çalışmaları 80

  Paustovsky: doğa ile ilgili hikayeler. Paustovskynin doğadaki çalışmaları


  Paustovsky: doğa ile ilgili hikayeler. Paustovskynin doğadaki çalışmaları 19

  Paustovsky: doğa ile ilgili hikayeler. Paustovskynin doğadaki çalışmaları 56

  Paustovsky: doğa ile ilgili hikayeler. Paustovskynin doğadaki çalışmaları 31

  Paustovsky: doğa ile ilgili hikayeler. Paustovskynin doğadaki çalışmaları 29

  Paustovsky: doğa ile ilgili hikayeler. Paustovskynin doğadaki çalışmaları 11

  Paustovsky: doğa ile ilgili hikayeler. Paustovskynin doğadaki çalışmaları 4

  Paustovsky: doğa ile ilgili hikayeler. Paustovskynin doğadaki çalışmaları 86

  Paustovsky: doğa ile ilgili hikayeler. Paustovskynin doğadaki çalışmaları 34

  Paustovsky: doğa ile ilgili hikayeler. Paustovskynin doğadaki çalışmaları 59

  Paustovsky: doğa ile ilgili hikayeler. Paustovskynin doğadaki çalışmaları 76

  Paustovsky: doğa ile ilgili hikayeler. Paustovskynin doğadaki çalışmaları 61

  Paustovsky: doğa ile ilgili hikayeler. Paustovskynin doğadaki çalışmaları 75

  Paustovsky: doğa ile ilgili hikayeler. Paustovskynin doğadaki çalışmaları 50