Panteleimonovskaya Kilisesi, St. Petersburg: açıklama ve fotoğrafPanteleimonovskaya Kilisesi, St. Petersburg: açıklama ve fotoğraf

25.05.2019

Panteleimonovskaya Kilisesi, St. Petersburg: açıklama ve fotoğraf 100

Panteleimonovskaya Kilisesi, St. Petersburg: açıklama ve fotoğraf

yakındaYaz bahçesinden, caddenin virajındaPestel, küçük ama çok güzel bir Ortodoks kilisesidir. Bu St. Petersburg'daki Panteleimonovskaya kilisesidir (aşağıdaki fotoğrafta). Tapınak, şehrin en eskilerinden biri olarak kabul edilir. aman zengin tarih vegidecekBu denemede konuşma.

Rus denizcilerin ihtişamına anıt

Petrus I'in Fontanka nehrinin kıyısındaki saltanatı sırasında Donanma'nın ihtiyaçları için yeni gemilerin onarımı ve inşasıyla uğraştığı özel bir tersane vardı. Deniz savaşıGangut27 Temmuz 1714'te yapıldı. Sonra Rus denizciler İsveçliler'i yenmeyi başardılar. Bu etkinliğin şerefine, Peter I emriyle, tersanelerin yakınında küçük bir ahşap şapel inşa edildi. Büyük şehit ve şifacı Panteleimon onuruna kutlandı, çünkü zaferGangutOrtodoks hafızasını onurlandırdığı gün kazandı.

Petersburg Panteleymon Kilisesi

Ikinci zafer Filo, ilk ancak altı yıl sonra aynı günde 1720'de kazanıldı. Bu sefer, Çar Peter, kilisenin yerinde inşa edilmesini emretti.Panteleymonovskayakilise. St. Petersburg’da, bu tapınak şanlı zaferlerin neredeyse ilk anıtıydı. filo. mimar Nikolai olduGerbel. 1722 yılının başlarında kilisetakdisve ibadete açıktır.

tanım

Panteleymonovskaya1735 yılında St. Petersburg kilisesindeYıkılmış bir mazark binası olduğu için yıkılmaya karar verildi. Şimdi bir taş tapınak olan yeni bir projenin gelişimi, mimar I. Korobov tarafından görevlendirildi. Dekorasyon yaparak kilisenin görünümünü yenilemeye karar verdi. Toskana pilasters. Diğer yönlerden bina barokzamanPeter I. Kilise ahşaptan yapılmış büyük bir çadır kubbesiyle kaplandı. İç dekorasyonun yazarlarıPanteleymonovskayaPetersburg'daki kiliseler sanatçılardıG. Ipatovve A. Kvashnin. Ayrıca kilisenin yanında bir çan kulesi inşa edilmiştir.

St. Panteleimon Kilisesi St. Petersburg Açıklama

1739'da, St. Panteleimon'un bayramı sırasında, bu kilise Vologda'dan Bishop Ambrose tarafından kutlandı. Soğuk ve dankPetersburgayinleri dinletme iklimi, hafif, rahatsız edici oldu. Ancak, bir asır sonra bir yüzyıl sonra tapınak sonundasıcakCatherine onuruna şapel.

Yüz yıl sonra, kilisenin görünüşü tekrar dönüştü: Geç İmparatorluk tarzı verildi. Bu mimar V.I.Beretti. Onun sayesinde tapınağın cepheleri, mermerden yapılmış güzel kabartmalarla dekore edilmiştir. Yakındadaha doğrusu1852'dePanteleymonovskayaPetersburg'daki kilise biraz genişledi vesonrayirmi yıl eklenmiş ve şapel. 1896'da organize edildi bir yan şapel,sadıkprensler Fyodor ve Mikhail Chernigov. Bu formda tapınak günlerimize ulaştı.

Yakın geçmiş ve şimdiki zaman

Ekim Devrimi'nden birkaç yıl sonraParish, Alexander Vvedensky'nin sorumlu olduğu "yenilenmiş" yapıların ellerine verildi ve 1936 ilkbaharında tamamen kapatıldı. O zamanlar tapınağın diğer kaderi, binaları fabrika dükkanları veya depolama tesisleri olarak kullanıldığında, yüzlerce diğer Rus mabetinin kaderine benziyordu.

Panteleimonovskaya Kilisesi St.Petersburg fotoğraf

1980 yılında binadaPanteleymonovskayaSt. Petersburg kilisesinde Tarih Müzesi "Gangut Anıtı" adlı bir sergi yerleştirdi. Tapınak oldudöndüsadece 1991'de diokese.sonraÜç yıl burada ilk Epiphany servisini gerçekleştirdiler. 2002'den beri kubbelerin ve cephelerin restorasyonu başladı ve 2007'den beri kilisenin eşsiz duvar resimleri.

Oraya nasıl gidilir

GeliyorNeva'da şehirve mimarinin sayısız anıtlarını inceleyerek, nispeten küçük ve düzgün bir yapıya geçmek imkansızdır.Panteleimonovskayakilise (adres: St. Petersburg, sokakPestel, 2Solyany lane ile kesişme noktasında). Kuzey Başkenti Merkez İlçesinde olduğu için tapınak gözden kaçırılmamaktadır. Buradan istasyonlardan birine giderek metro istasyonuna kolayca ulaşabilirsiniz: "Nevsky Prospekt", "Gostinychny Dvor" veya "Chernyshevskaya" ve yürüyerek biraz yürüyün.

Panteleimonovskaya Kilisesi St.Petersburg adresi

Petersburg'da geçirilen süreŞehrin orta kesimindeki tüm turistik yerler bir gün içinde denetlenmeli, sonra tapınağa Yaz Bahçesi ve Admiralty'den, ayrıca Mikhailovski Kalesi ve Kurtarıcı Kan Katedrali'nden yaklaşılabilir. Ayrıca, bulunduğu caddeyePanteleimonovskayaKilise, dışarı çıkıp Fontanka Nehri'nin kıyısındaki gezintiye çıkabilirsiniz.

Panteleimonovskaya Kilisesi, St. Petersburg: açıklama ve fotoğrafPanteleimonovskaya Kilisesi, St. Petersburg: açıklama ve fotoğraf

Related news

 • Başarı mı Mutluluk mu
 • Belarus lideri Lukaşenko’dan Erdoğan’a Cumhuriyet Bayramı mesajı
 • Ev Yapımı Süt Burger Videosu
 • Rubskoye gölü - İvanovo bölgesinde tam dinlenme
 • Inglesina Espresso Gezginci (Inglesin Espresso): yorumlar, avantajları ve dezavantajları

 • Panteleimonovskaya Kilisesi, St. Petersburg: açıklama ve fotoğraf 82

  Panteleimonovskaya Kilisesi, St. Petersburg: açıklama ve fotoğraf


  Panteleimonovskaya Kilisesi, St. Petersburg: açıklama ve fotoğraf 85

  Panteleimonovskaya Kilisesi, St. Petersburg: açıklama ve fotoğraf 51

  Panteleimonovskaya Kilisesi, St. Petersburg: açıklama ve fotoğraf 68

  Panteleimonovskaya Kilisesi, St. Petersburg: açıklama ve fotoğraf 35

  Panteleimonovskaya Kilisesi, St. Petersburg: açıklama ve fotoğraf 53

  Panteleimonovskaya Kilisesi, St. Petersburg: açıklama ve fotoğraf 66

  Panteleimonovskaya Kilisesi, St. Petersburg: açıklama ve fotoğraf 86

  Panteleimonovskaya Kilisesi, St. Petersburg: açıklama ve fotoğraf 97

  Panteleimonovskaya Kilisesi, St. Petersburg: açıklama ve fotoğraf 57

  Panteleimonovskaya Kilisesi, St. Petersburg: açıklama ve fotoğraf 34

  Panteleimonovskaya Kilisesi, St. Petersburg: açıklama ve fotoğraf 42