Pürüzsüz Cilt için 3 Adımlı Bahar Bakımı 2019

Pürüzsüz Cilt için 3 Adımlı Bahar Bakımı 2019
Pürüzsüz Cilt için 3 Adımlı Bahar Bakımı


Pürüzsüz Cilt için 3 Adımlı Bahar Bakımı

Bahar ve yaz ayları, evlerde yapılan temizlik gibi cilde tazelik, canlılık kazandırmak adına cilt bakımı yapmak için mükemmel zamanlardır. Cildi canlandırmak ve pürüzsüz cilt ile yeni bir başlangıç yapabilmek için adaçayı ve salatalık ile 3 adımlı bahar bakımı önerisi esraninportresi’nde.

Bahar ayları herkesin aklında temizlenmeyi, yenilenmeyi ve canlanmayı çağrıştırır. Tıpkı evlerde yaptığımız bahar temizliği gibi ciltte tazelik, canlılık hissetmek için de cilt bakımı yapmak için mükemmel zamanlardır. Çünkü kış aylarının sert hava koşulları cilde hasar verebilir, donuklaştırabilir. Daha hassaslaşan cildi canlandırmak ve yaz aylarına daha pürüzsüz bir cilt ile yeni bir başlangıç yapabilmek için bahar aylarını iyi değerlendirmek gereklidir.

Daha canlı ve pürüzsüz görünen cilt için önce derinlemesine temizlemeli, cilt hücrelerinin yenilenme süreçleri hızlandırılmalıdır. Tüm bunları da evde, doğal malzemeler ile yapacağınız bakımlar sayesinde sağlamak mümkündür.

Cildi bir anlamda hızlı bir detoks programına sokmak için burada 3 adımlı bahar bakımı önerisi paylaştım. Kullanılacak en temel malzemeler, yüksek su içeriği ve yıpranan cildi yatıştırma özelliği sebebiyle salatalık ve ışıltılı bir cilt sağlamasının yanında yüksek antioksidan içeriği sebebiyle adaçayı.

Pürüzsüz Cilt için 3 Adımlı Bahar Bakımı

1 puruzsuz cilt icin 3 adimli bahar bakimi_mini

Adım 1: Salatalık ile Peeling

Pürüzsüz bir cildin ilk adımı cilt temizliğidir. Sadece temizleme jelleri ile yapılan uygulamalar derinlemesine gözenek temizliği sağlayamamaktadır. Bu yüzden de belirli dönemlerde ciltte biriken toz-kirden arınmak, gözenekleri açmak, ölü üst deriden kurtulmak için peeling yapılması gereklidir.

Gerekli malzemeler;

2 çorba kaşığı sade yoğurt
2 yemek kaşığı püre haline getirilmiş salatalık
2 çorba kaşığı yulaf ezmesi
1 çay kaşığı adaçayı

Tüm malzemeleri bir kapta birleştirin. Öncesinde temizleme jeli ile yıkadığınız cildinize birkaç dakika boyunca dairesel hareketlerle hafifçe masaj yaparak bu karışımı sürün. Ardından ılık suyla ıslatılmış bir havlu yardımıyla yüzünüzü temizleyin.

Pürüzsüz ve yumuşak cilde sahip olmanın altında yapılan düzenli ve özenli cilt bakımları var. Bazı kötü alışkanlıklardan vazgeçmek bile aslında cilde özen göstermenin bir adımıdır. Peki, pürüzsüz ve yumuşak cilde sahip olan kadınların sırları neler? İşte–> Pürüzsüz Yumuşak Cildin 6 Sırrı

Adım 2: Adaçaylı Buhar Banyosu

2 puruzsuz cilt icin 3 adimli bahar bakimi_mini

Gözeneklerin açılmasını sağlamak, sonrasında uygulayacağınız maske ve kremlere bir anlamda cildi hazırlamak için buhar banyosu da tıpkı peeling gibi dönem dönem uygulanması gereken bir bakımdır.

Bir leğen veya büyük bir tencere içerisine kaynamış su koyun.

Ardındaniçine bir avuç adaçayı yaprağı ve 1 damla buhur uçucu yağından ekleyin

Yüzünüzü kasesinin üzerine doğru eğin ve başınızın üstüne bir havlu koyarak cildi buhara mümkün olduğunca maruz bırakın. Buhara çok da yakın durmayın, buhardan 25-30 cm uzakta durmanız yeterli olacaktır.

cilt tipine göre buhar banyosu fikirleri 1_mini

İsterseniz nane yağı da damlatabilirsiniz. Bu nefes alışınızı kolaylaştıracak hoş bir etki de yaratacaktır.
5-10 dakika bu şekilde bekledikten sonra temiz bir havlu ile yüzünüzü silebilirsiniz.

Adım 3: Salatalık Maskesi

Yüze buhar uygulamasının ardından cilt bakım yapacağınız malzemeleri daha kolay emecek ve daha hızlı beslenecektir. Bu noktada hızlıca cilde iyi gelecek bir bakım maskesi yapmakta fayda var.

3 puruzsuz cilt icin 3 adimli bahar bakimi_mini

Gerekli malzemeler;

1 salatalık
2 çorba kaşığı hindistancevizi yağı
½ çay kaşığı havuç tohumu yağı

Tüm malzemeleri kremsi bir maske elde edene kadar bir kapta karıştırın. Yüz, boyun ve göz bölgesi boyunca bir fırçayla veya parmak uçlarınızla maskeyi uygulayın. Ilık suyla yıkamadan önce maskeyi 10-15 dakika bekletin.

Maskeyi soğuğa yakın suyla duruladıktan sonra mutlaka cilt bakımı rutininizde kullandığınız nemlendirici veya yüz serumu ile bakımınızı tamamlayın.

Bu 3 adımlı bakım önerisini yatmadan önce yapmanız sabah kendini yenilemiş, daha canlı bir cilt ile uyanmanıza yardımcı olacaktır.

Cilt koyu lekelere, izlere, siyah noktalara, sivilcelere, kuru ve cansız görünmeye karşı bizlerle iş birliği yapmaya oldukça hazırdır ki aslında 1 haftada daha iyi görünen, daha canlı, daha pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek mümkün. 7 günde sağlıklı, pürüzsüz cilt elde etmek için yapmanız gerekenler esraninportresi’nde–> 7 günde pürüzsüz cilt

Uyarı : Güzelliğe pek çok faydası olan doğal bir ürün olsa da ilk defa kullanacağınız hemen her ürünü öncelikle test etmelisiniz. Düzenli kullandığınız ilaçlarınız, belirli bir rahatsızlığınız varsa hamilelik veya emzirme dönemindeyseniz, ayrıca alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız. Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız. Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

Pürüzsüz Cilt için 3 Adımlı Bahar Bakımı 2019

Pürüzsüz Cilt için 3 Adımlı Bahar Bakımı 2019

Related news Pürüzsüz Cilt için 3 Adımlı Bahar BakımıPürüzsüz Cilt için 3 Adımlı Bahar Bakımı


Pürüzsüz Cilt için 3 Adımlı Bahar Bakımı


Pürüzsüz Cilt için 3 Adımlı Bahar Bakımı


Pürüzsüz Cilt için 3 Adımlı Bahar Bakımı


Pürüzsüz Cilt için 3 Adımlı Bahar Bakımı