Ozonoterapi: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 2019

Ozonoterapi: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 2019

Ozonoterapi: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 90 17.02.2019, 17:46

Ozonoterapi: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar

Ozon tedavisi, hastalıkların tedavisi için bir yöntemdirvücuda bir ozon ve oksijen karışımı koyarak. Bu kompozisyon, anti-enflamatuar, antibakteriyel ve antiviral etkiye sahiptir ve buna ek olarak, metabolizmayı arttırır ve vücudun savunmasını arttırır. Bu işlem birçok hastalığın tedavisinde etkili kılar ve birçok ilacın etkisini arttırır.ozonoterapi endikasyonları ve kontrendikasyonlarıOzonoterapi, endikasyonlar ve kontrendikasyonlarSadece katılan hekim tarafından kurulan, giderek daha popüler hale geliyor. Bunun nedeni, ilaçlara verilen alerjik reaksiyonların sayısındaki artıştır.

Terapi çeşitleri

Ozon tedavisi, maliyeti değişiyorKliniğin durumuna bağlı olarak, yerel ve genel. Bunu takiben, genel terapi, tüm organizma etkilendiğinde uygulanır ve yerel terapi, sadece bir kişinin belirli bir organını etkilemek için kullanılır. Ayrıca kanın hastanın damarından alındığı ve ozonla karıştırıldığı gerçeğine dayanan bir tür otohemoterapi de vardır. Sonra tekrar vücuda enjekte edilir. Ozonla zenginleşen kan iltihapları tedavi edebilir, yaraları iyileştirebilir ve sinir sistemini rahatlatabilir. Ozon, bir damlalık ile deri altından enjekte edilir ve masaj için yağa eklenir.

Ozonoterapi: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar

kozmetolojiozonoterapi maliyeti

Ozon tedavisi ile modern tıptabirçok hastalık. Ancak çoğu zaman ozonoterapi kozmetoloji ve plastik cerrahide kullanılır. Bu prosedür, selülitin giderilmesi, cildin gerdirilmesi, yüzün konturlarının düzeltilmesi ve ince kırışıklıkların giderilmesinde etkilidir. Tedavinin kendisi, oksijen ve ozonla zenginleştirilmiş az miktarda fizyolojik solüsyonun deri altına enjekte edildiği birkaç prosedürden oluşur. Bu prosedürlerin etkisi sadece çarpıcı.

jinekoloji

Daha az etkili olan ozon vejinekolojide. İnfertilite, pelvik organların iltihabı ve çeşitli zührevi hastalıkların tedavisinde kullanılır. Hamilelik sırasında, ARVI ve anemi tedavisinde ozonoterapi kullanılır ve sistiti başarılı bir şekilde tedavi eder.

Genel endikasyonlarozonoterapi fotoğrafı öncesi ve sonrası

Ozonoterapi, endikasyonlar ve kontrendikasyonlarDoktorunuz tarafından belirlenecek olan, serebral dolaşım bozuklukları, karaciğer sirozu, gastrit, diyabet, çeşitli alerjiler ve kataral hastalıklar tedavisinde başarıyla kullanılmaktadır. Ve vücuttaki ozon yardımıyla bakteriler, mantarlar ve virüsler öldürülür. Sadece bir derde deva. Ozon tedavisi, bir insanın ne kadar değiştiğine hayranlık duyan "önce ve sonra" bir fotoğraf kesinlikle herhangi bir hasta için kullanılabilir. Bu ekonomik ve kullanımı kolaydır. Ve bugün çoğu klinikte uygulanmaktadır.

Kontrendikasyonlar

Fakat bu her derde dezavantajları vardır. Örneğin, herhangi bir iç kanama şüphesi varsa ya da düşük kan pıhtılaşmanız varsa size uymaz. Ayrıca ozonoterapi, alkolik psikozda ve konvülsiyonlara eğilimde kontrendikedir.

Sonuç

Ozonoterapi, endikasyonlar ve kontrendikasyonlardoktorunuzu takip edecek, bazen en ciddi rahatsızlıkları tedavi etmeye yardımcı olur. Yani, eğer bir kurs atandıysanız, mümkün olan en kısa sürede tüm prosedürleri gözden geçirin. Bu birçok sorun ve komplikasyondan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Ozonoterapi: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 2019

Ozonoterapi: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 2019

Related news

 • Askılarda kayma sorunu nasıl çözülür
 • Açık havada kabak yetkin ekimi
 • ÖĞRENCİLERE KAĞIT BARDAKTAN EV YAPTIRMA ETKİNLİĞİ
 • Tilya kürü kullananlar ile Etiketlenen Konular
 • Doğal Ev Maskesi

 • Ozonoterapi: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 64

  Ozonoterapi: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar


  Ozonoterapi: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 35

  Ozonoterapi: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 58

  Ozonoterapi: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 51

  Ozonoterapi: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 100

  Ozonoterapi: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 10

  Ozonoterapi: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 62

  Ozonoterapi: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 23

  Ozonoterapi: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 11

  Ozonoterapi: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 42

  Ozonoterapi: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 12

  Ozonoterapi: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 83