Overclock için programı: Ne zaman riske değmezOverclock için programı: Ne zaman riske değmez


Overclock için programı: Ne zaman riske değmez 57 08.03.2019, 13:38

overclock için programı: Ne zaman riske değmez

Muhtemelen, böyle bir ifade ile aşina olursunuz"Emniyet Marjı". Bu ifade, bilgisayarın bazı temel bileşenleri için geçerlidir. Bir grafik kartının hızaşırtması için özel bir program, grafik bağdaştırıcısının gizli potansiyellerini kullanmanıza olanak tanır. Bununla birlikte, arzulanan sonuca ulaşmak için doğru şekilde nasıl yapılacağını ve grafik hızaşırtma sürecinde nelerin olacağını bilmelisiniz. Sizinle paylaşmak istediğimiz şey, sevgili okuyucu.

Ana soru: buna değmez mi?

Bir ekran kartının hızaşırtma programı

Birçoğunun büyük pişmanlığı için, bir PC'ye kuruldugrafik kartını hızaşırtma programı her zaman merak uyandırıcı değil. Her şeyden önce, belirtilen ürünün değiştirilmesine bağlıdır. Bütçedeki bir dizüstü bilgisayar üzerinde yoğun kaynaklı oyunlar oynamak isterseniz hayal kırıklığına uğrayacaksınız: Bu gibi durumlarda hızaşırtma yalnızca zaman kaybı ve bazen de sinirlerdir. Bir diğer şey ise, ekran kartı "oyun" özelliklerine sahip olduğunda - bu kadar, daha verimli çalışmasını sağlayabilirsiniz. Ama burada, konuşmak gerekirse, fanatizm olmadan hareket etmeliyiz. Aksi takdirde, daha önce uygulanabilir bir grafik kartı boşa gidecektir. Sonuçta verimliliği arttırmak kaçınılmaz olarak aşırı ısınmaya neden olur. Bu nedenle, grafik bağdaştırıcınızın ne tür bir güvenlik marjı olduğunu tam olarak bilmeniz gerekir.

NVIDIA ekran kartı hızaşırtma programı

Öyleyse, bir PC'nin sahibi olduğunuzu varsayalım;kurulu, yukarıdaki üreticiden ayrı bir grafik adaptörü takılmıştır. Eksik hız parametrelerini artırmak için nVidia Inspector yardımcı programını kurun. Tabii ki, ani hızlanmaya başlamadan önce cihazınızın grafik sürücüsünü geçerli sürüme güncelleyin. Hızaşırtma programı sonrasında ekran kartı piyasaya sunulacak, ana penceresinde olacaksınız, en ayrıntılı biçimde çipinizin grafik özelliklerini boyalıyorsunuz. Bu yazılımı İngilizce dil arayüzü doğasında rağmen, oldukça basit anlamak için.NVIDIA ekran kartı hızaşırtma programı

 • Her şeyden önce PC'nize birkaç tane yükleyinyardımcı aletler: SpeedFan, FurMark ve 3D Mark, daha sonra grafik işlemcisi sıcaklığını izlemek ve değişiklikler sonra grafik işlemcinin stabilite için test sağlayacaktır.
 • Şimdi "Overclocking" onay kutusunun hızlanma moduna (Performance Level [2]) ayarlandığından emin olun.
 • Sonra çekirdek frekans değişikliklerine gidin (GPUSaat). Yüksek değerlere sahip çalışmasına gerek yoktur: Önümüzdeki 5 ünite ekledikten sonra sıcaklık göstergeleri izler (düğme «Saatler ve Gerilim uygula» basın unutmayın) ve programa ekran kartı Overklokers etkilenen yazılım olarak yukarıdaki kriterler her edin.
 • GPU'nun çıkarmaya başladığı andan sonraEkranda çeşitli eserler, işlemci frekansını birkaç ünite ile azaltın ve "Hafıza Saati" ayarlarının sonraki bloğuna gidin. Hız aşırtma betiği aynıdır, "derece" yi takip ediyoruz ve ekranda "krakozyabr" a izin vermiyoruz.
 • İvmenin bir sonraki aşaması, kaydırıcıyı "Shader Clock" ("Shader Clock") blokunda hareket ettiriyor.

Bu program nVidia video kartı overclockdeğişikliklerinizi profil olarak kaydetmenize olanak tanır. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra, GPU'nuzun ayarları varsayılan değerlere döner. Yeni uygulamaya konan değişiklikler ile kendinizi komplike etmemek için, "ideal ayarlar" seçeneğine ulaştıktan sonra "Saat Kısayollarını Oluştur" düğmesini aktif hale getirin. Artan çalışma frekanslarında bazen "Gerilim" çekirdeğine gerilim eklemeniz gerektiğine dikkat çekmek gerekir. Ancak, bu gibi durumlarda GPU adaptörünüzün hız aşırtması sırasında limitleri ve izin verilen değerleri bilmek son derece önemlidir. Aksi halde iyi bir deney başarısız olabilir.

Sonuç olarak

Radeon ekran kartının overclock programı

Hızaşırtma yazılımı Radeon grafik kartı çalışmasıyukarıda açıklanan aynı prensip ile. Tüm aynı parametreler ve aynı değerler. Ancak, muhtemelen, sen çip "radeonovsky» ATI-uygulaması 'özel yazılım 'rekabetçi kollarında' daha' yerli etkileşim daha doğru olacağını anlamak zor olmayacaktır. Bununla birlikte, üçüncü taraf geliştiricilerin şahsında emirler vardır, ancak bu başka bir konudur.

Overclock için programı: Ne zaman riske değmezOverclock için programı: Ne zaman riske değmez

Related news

 • Köpeğe Tecavüzü Ve Tecavüzcüyü Savunan Zihniyet
 • Kese kağıdı nasıl kullanılır
 • Fırında Beşamel Soslu Tavuk Göğsü Videosu
 • Americano Kahve Nasıl Demlenir
 • Yeşil Çay Limon Soda İle Zayıflama Kürü

 • Overclock için programı: Ne zaman riske değmez 48

  Overclock için programı: Ne zaman riske değmez


  Overclock için programı: Ne zaman riske değmez 87

  Overclock için programı: Ne zaman riske değmez 53

  Overclock için programı: Ne zaman riske değmez 100

  Overclock için programı: Ne zaman riske değmez 93

  Overclock için programı: Ne zaman riske değmez 4

  Overclock için programı: Ne zaman riske değmez 70

  Overclock için programı: Ne zaman riske değmez 96

  Overclock için programı: Ne zaman riske değmez 98

  Overclock için programı: Ne zaman riske değmez 92

  Overclock için programı: Ne zaman riske değmez 79

  Overclock için programı: Ne zaman riske değmez 55

  Overclock için programı: Ne zaman riske değmez 43