Otların baharatları: isimleri ve fotoğrafları 2019

Otların baharatları: isimleri ve fotoğrafları 2019 Otların baharatları: isimleri ve fotoğrafları

Otların baharatları: isimleri ve fotoğrafları

Bu makalede, hakkında konuşmak istiyoruztek bir yemeğin hazırlanmasını hayal etmek imkansız. Otların baharatları, hayatımıza sıkıca girmiş, yeni karışımların kullanımında uzun süredir bilinen, aroması, yemekleri eşsiz bir nota olarak vermektedir.

Tarihten ...

Otların baharatları eski çağlardan beri insanlar tarafından bilinir. Paleolitik çağda bile, yabani baharatlı aromatik bitkilerle etin tadlandırıldığı bilinmektedir. Bu sayısız bulgularla kanıtlanmıştır. Bu tür bitkilerin özelliklerini bilerek, insanlar yavaş yavaş ilaçlar, tatlandırıcılar, koruyucular, dezenfektanlar olarak kullanmaya başladılar.

baharat otlar

Hayal etmek zor, ama ilk uygarlıklar başardıbaharat bitkileri yetiştirmek için. Arkeologlar, yemek pişirmek için nane, safran, pelin ve diğer bitkileri reçete etmek için reçete ile papireni buldular. Firavunların mezarlarında bile baharatlı bitkilerin tohumları bulundu. Ünlü Süryani kralı Maradah Baladan, otların ekimi için pratik tavsiyelerde bulunan ilk kitabı posterciliğe bıraktı. 60'tan fazla türü tanımladılar.

Yunanlılar, örneğin, modern baharatlı bitkilerin çoğunu biliyordu. Nane, kişniş, kimyon, soğan, sarımsak, kekik, safran, defne, maydanoz kullanırlardı.

Baharat uygulamasının gelişmesi için altın çağbaharatlı otlar Rönesans oldu. Baharatlı aromatik bitkiler ile hayranlık inanılmaz popüler hale gelir. Bitkisel ve monografiler gibi çalışmalar var. Örnek olarak, Thomas Tressera tarafından yirmi kez yayınlanan pratik bir rehber verebiliriz.

Rusya'da uzun bir süre insanlar yemek yiyordunane, Aziz sarı kantaron, maydanoz, soğan, turp, sarımsak, anason. Atalarımız bir 15-16-yüzyıllar zerdeçal, kakule, karanfil bilinen başladı. o zamanın Rus mutfağı inanılmaz lezzetli ve baharatlı oldu. 19. yüzyılda evrensel pişirme kereviz, hodan, semizotu, hindiba, lavanta, kişniş, biberiye, kekik, mercanköşk, fesleğen kullanılan.

Otların sırrı nedir?

Çeşitli kombinasyonlarda baharat otları verir.En yaygın ürünler çarpıcı bir lezzet ve aromaya sahiptir. Ayrıca çok sayıda besin, vitamin ve mineral buldular. İçerisinde bulunan eterik maddeler gıdaları daha hassas hale getirir, iştahımıza neden olur, sindirim sürecini iyileştirir. Otlar mükemmel koruyuculardır. Ve bunların çoğu halk hekimliğinde kullanılıyor. Bunlardan bazıları modern farmakopeye dahil edilmişlerdir. Her yıl, özellikle de gıda endüstrisinde bitkilere olan ihtiyaç artmaktadır. Bunların çoğu homestead araziler üzerinde yetiştirilmektedir.

Otlar çeşni: liste

Kullanılan otlar listesi not edilmelidirbaharatların kalitesi, büyüktür. Tüm bitkileri hatırlamak imkansızdır. Birbirleriyle ve çeşitli baharatlarla farklı kombinasyonlarda, yeni tatlar ve lezzet verici özellikler verir. Bu tür karışımlar bile kendi ismini kazanılmış ve örneğin olarak tanındı, Provence otlar veya Fransızca otlar (bunların Aşağıda açıklanan).

Provence baharat otlar

Makale çerçevesinde sadece birkaçını belirtmek istiyoruz.ot baharat (bir ada ve fotoğrafa bu makalenin sonraki gösterilmiştir): fesleğen, mercanköşk, kekik, biberiye, kişniş, dereotu, maydanoz, kereviz, tarhun (tarhun), kekik (kekik), safran, rezene, kekik, kekik, melisa, nane, adaçayı, defne, lavanta, ısırgan, kuzukulağı, ravent, ve böyle devam eder. d.

fesleğen

Çiçeğin baharatlanması (fotoğraf makalede verilmiştir) fesleğenBir zamanlar kraliyet otu denirdi. Kuru ve taze formda yaygın olarak kullanılır. Fesleğen, lahana turşusu içerisinde sebze yemekleri, et, çorbalarda bulunur. Taze yeşillikler soğuk yemekler, salatalar ve çorbalar pişirmek için kullanılır. Fesleğen yaprakları öğütülür ve tereyağı ve macunlara eklenir. Avrupa ülkelerinin birçok ulusal mutfağı yumurta, balık, peynir, sebze hazırlarken fesleğen kullanır. Bu olmadan pizzalar, soslar, ketçaplar, gravyler ve makarna dolgular düşünülemez. Bu çarpıcı bitki, sosis ve diğer et ürünlerinin tadını geliştirir.

ot baharat başlıkları

Buna ek olarak, fesleğen bir antispazmodik, anti-inflamatuar ve tonik etkiye sahiptir.

mercanköşk

Bitkisel bir aroma ve hafif yanma vardır.tat. Pişirme yaygın olarak kuru ve taze yapraklar ve kurutulmuş çiçek tomurcukları kullanılır. Mercanköbeği bazen püresi yaprak ve çiçek karışımı olarak sunulur. Bu karışımın daha güçlü bir tadı ve aroması olduğuna inanılmaktadır. Salataları, sebzeleri, balıkları, soğuk atıştırmalıkları, mantarları pişirmek için otlar kullanırlar. Yer değiştirilemez bir asistan olan mercanköşk eti, kıyma, soslar ve sosların hazırlanmasında yer aldı.

Fransız otları baharat

Tıpta, marjoram şiddetli baş ağrıları, astım, depresyon, uykusuzluk için kullanılan bir mide ilacı olarak bilinir.

keklikotu

Kekik - en güçlü aromatik bitki, benzermercanköşk, bu yüzden bu iki baharat birbirini çok sık değiştiriyor. İtalya'da, tüm ulusal mutfağı kekik kullanımına dayanmaktadır. Pizza, güveç, makarna, çorbalar kokulu bitkilerin ilavesiyle hazırlanır. Bira, bitkisel yağ, sirke yapmak için kullanılır. Kafkasya'da ve Belarus'ta, kekik, salatalık ve mantarları toplamak için kullanılır.

dereotu

Dünyadaki en popüler bitkilerden biridereotu. Onun tohumları, otlar, yemek pişirmede aktif olarak kullanılmaktadır. Bitki anason ve kimyon benzer parlak baharatlı tadı vardır. Yemekler çok hoş bir tat ve aromaya sahip olduğu, böylece İskandinav ülkelerinde, bütün balık yemekleri, sadece dereotu ile hazırlanır. Bitki birçok yemeklerin hazırlanması için genel olarak vazgeçilmezdir. Bu salata, börek, güveç eklenir. Farklı marine için şekerleme işinde kullanılan bitkilerin tohumları.

Kişniş veya kişniş

Kişniş Asya'da inanılmaz popüler bir baharat bitkidir. Baharatı (tohumları) ve baharatı (yaprakları) birleştirir. Bitkinin çarpıcı özellikleri M.Ö. 5000 yıllarında bile bilinmektedir. e.

italyan otlar baharat bileşimi

Kişnesiz adzhika'yı hayal etmek zor,Gürcü soslar, Borodino ekmeği, balık, Korece havuç, lub-kebap, şiş kebabı, çorba kharcho. Mevsim hayatımızda o kadar yoğun bir hal aldı ki bazen kullanımının ne kadar yaygın olduğunu fark etmiyoruz.

biberiye

Biberiye inanılmaz derecede popüler bir baharattır.et pişirmek için kullanılır. Sıradan ev yapımı etlere gerçek oyunun kokusunu vermek için inanılmaz bir özelliği vardır. Avrupalılar, yağ ve maydanoz yeşillikleri içeren bir karışım yapmak için yaygın olarak biberiyeyi kullanırlar. Bütün malzemeler karıştırılır. Elde edilen macun, etin içindeki çentiklere yerleştirilir.

Provence otlar

Baharatlı Provence otlar - en çokbaharatlı bitkilerin bilinen ve popüler karışımları. Fesleğen, biberiye, adaçayı, kekik, kokulu, nane, mercanköşk, kekik içerir. Bu otlar topluluğu tatmak için ideal bir şekilde eşleştirilmiştir. Tüm bileşenleri birbiriyle mükemmel uyum içindedir. Karışımın adı, baharatlı bitkileri ile bilinen Fransa - Provence bölgelerinden birinden geldi.

Baharat dünya çapında mutfak uzmanları tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Koleksiyon, herhangi bir birinci veya ikinci derse mükemmel uyum sağlar. Provencelı otlar yemeklere akut bir tat verir. Farklı bileşenlerin kantitatif oranının şefin tercihlerine bağlı olarak keyfi olabileceğine dikkat edilmelidir.

Provence otlar kullanılırAkdeniz, Fransız ve dünyanın diğer mutfakları. Her türlü ete (tavuk, dana eti, domuz eti) mükemmel uyum sağlarlar. Baharatlı tavuk eti, gerçek bir mutfak lezzetleri olacak. Festival masasına İtalyanca (biftek) dan biftek servis yapabilirsiniz.

baharat çim fotoğraf

Provence bitkileri aktif olarak kullanılmaktadır.yemek pişirme çorbaları. Yemeklerin lezzetini inanılmaz derecede zenginleştiriyorlar. Salatalarda ve soslarda kullanımı hakkında konuşmak gerekli değildir. Provence bitkileri yağlı yiyecekleri doldurmak için iyidir, biberler ve soğanların yanı sıra yeşillikler ile mükemmel bir şekilde kombine edilirler. Bazı aşçılar ekmek pişirmek için bile bir karışım kullanırlar.

Provencelı otlar sadece kokulu değilyemeklerin eklenmesi, aynı zamanda vücut için çok yararlı özelliklere sahip birçok yararlı madde. Birçok yağ, reçine, temel madde, vitamin, enzim içerirler. Baharat iştahı artırır ve sindirim süreci üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir. Tuzu içermeyen diyette, doğal otlar aktif olarak kullanılmaktadır.

Fransız otlar

Fransız otları, içindeFransa'nın güneyinde yetişen bitkiler içerir. Karışım fesleğen, chabera, kırmızı biber, tarhun, maydanoz, beyaz hardal, kekik, biberiye ve çemenden oluşur. Bu tür otlar et, balık, kümes hayvanları, salatalar, marinatlar pişirmek için kullanılır.

İlginç bir gerçek, Fransız mutfağında çok sayıda taze bitkinin kullanıldığı, bu nedenle ev kadınlarının sıklıkla balkonlarda ve pencere eşiğinde yetiştirdikleridir.

İtalyan otlar

İtalyan mutfak uzmanları nasıl doğru bir şekilde yerleştirileceğini biliyorlar.Çeşitli baharatlar ve baharatların kullanımıyla aroma maddeleri. İtalyan otlar - sarımsak, fesleğen, tuzlu, soğan, kekik içeren baharat (terbiyenin bileşimi aşağıda verilmiştir). Fransız ve Akdeniz mutfağında sıklıkla kullanılır. Lazanya, turta, pizza, güveç hazırlamak için baharat eklenir. İtalyan otlar her türlü etle harika bir şekilde bir araya getirilir. Çorbalar, soslar ve her çeşit salataya eklenirler. Doldurma, sıcak, balık yemeklerinin hazırlanması için yeri doldurulamaz.

baharat başlıkları ve fotoğraflar

İtalyan bitkileri, farklı yeşilliklerle mükemmel uyum sağlar ve uyum sağlar.

Bir son sözü yerine

Baharat otları (bazılarının adıUzun insanlar tarafından kullanılmış olan) makalesinde verilen. Her gün pişirme sürecinde bazıları ile karşı karşıya olmasına rağmen onlar, bu yüzden sıkıca bazen fark etmiyorlar bile günlük hayatımızın içindedir. Tabii ki, şimdi daha kuru otlar daha popüler acquire hazır karışım, ama biz hala banliyö bölgelerinde büyümeye çalışıyoruz uzun her yemeğe kendilerine özgü lezzet için, olağan dereotu, maydanoz, kişniş, tarhun, kereviz ve diğer birçok otlar olmuştur mutfak başyapıt dönüşür .

Otların baharatları: isimleri ve fotoğrafları 2019

Otların baharatları: isimleri ve fotoğrafları 2019

Related news

 • TAZE FASÜLYE MÜCVERİ TARİFİ
 • Nirnın kökü: ne ve ne yiyor
 • Bir çocuğu olan bir eş arıyor: filmin aktörleri ve özellikleri
 • Eski Kıyafetlerimizi Nasıl Değerlendiririz
 • Kiraz Dünyası: Zeytinyağlı Yaprak Sarma

 • Otların baharatları: isimleri ve fotoğrafları

  Otların baharatları: isimleri ve fotoğrafları


  Otların baharatları: isimleri ve fotoğrafları

  Otların baharatları: isimleri ve fotoğrafları

  Otların baharatları: isimleri ve fotoğrafları

  Otların baharatları: isimleri ve fotoğrafları

  Otların baharatları: isimleri ve fotoğrafları

  Otların baharatları: isimleri ve fotoğrafları

  Otların baharatları: isimleri ve fotoğrafları

  Otların baharatları: isimleri ve fotoğrafları

  Otların baharatları: isimleri ve fotoğrafları

  Otların baharatları: isimleri ve fotoğrafları

  Otların baharatları: isimleri ve fotoğrafları

  Otların baharatları: isimleri ve fotoğrafları

  Otların baharatları: isimleri ve fotoğrafları

  Otların baharatları: isimleri ve fotoğrafları

  Otların baharatları: isimleri ve fotoğrafları

  Otların baharatları: isimleri ve fotoğrafları

  Otların baharatları: isimleri ve fotoğrafları

  Otların baharatları: isimleri ve fotoğrafları