Ordudaki muhafızlar birimleri: vakıf, tarih. Muhafız işareti 2019

Ordudaki muhafızlar birimleri: vakıf, tarih. Muhafız işareti 2019
17.05.2019

Ordudaki muhafızlar birimleri: vakıf, tarih. Muhafız işareti 10

Ordudaki muhafızlar birimleri: vakıf, tarih. "Muhafız" işareti

Rusça'daki ilk Muhafızlar birimlerinin tarihiOrdu bir emperyal sistemin varlığıyla başlar. Bu tür ilk parçaların iki alay olduğu iyi bilinmektedir: Semenovskiy ve Preobrazhensky, I. Peter döneminde kurulmuştur. Bu alametler bile savaşta kayda değer bir direniş ve kahramanlık sergilemiştir. Bolşevizmin Rusya'sında iktidara gelecek kadar birlik vardı. Ardından Çarlık rejiminin hayatta kalmasına karşı aktif bir mücadele vardı ve muhafızlar dağıldı ve kavramın kendisi unutuldu. Ancak, Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında, birçok askerin ya da bütün birimlerin, düşmanın üstün güçlerine karşı bile cesurca savaştığı gibi, seçkin askerlerin cesaretlendirilmesi konusu ortaya çıktı. Bu zor zamanlarda “SSCB Muhafızları” tabelası kuruldu.

Sovyet Ordusundaki Muhafızların Kurulması

1941'de Kızıl Ordu bir dizi yenilgiye uğradıWehrmacht dan ve geri çekildi. Sovyet hükümetinin eski geleneğini canlandırma kararı, en zorlu savunma savaşlarından biri olan Smolensk savaşı sırasında ortaya çıktı. Bu savaşta, dört bölüm özellikle seçkin: 100, 127, 153 ve 161. Ve zaten Eylül 1941'de, 1., 2., 3. ve 4. Muhafızlar bölümlerini, Yüksek Kademe Komutanlığı sırasına karşılık gelen rütbenin tahsis edilmesiyle yeniden adlandırdılar. Aynı zamanda, tüm personele "Muhafızlar" işareti verildi ve ayrıca özel maaşlara da güvenildi: özel kişiler için - iki, memurlar için - bir buçuk. Daha sonra bu işaret, seçkin birimlerin afişlerini (1943'ten beri) süslemeye başladı.

Muhafız Rozeti

Savaş yıllarında Muhafızlar rütbesi verildiişgalcilerle savaşta cesaret ve kahramanlık gösteren birçok bölüm. Fakat Kızıl Ordu'daki elit birimlerin hikayesi burada bitmiyor. Muhafızlar için ödüller diğer silahlı çatışmalar sırasında düzenlendi. SSCB'nin çöküşüne kadar devam ettiler. “Muhafız” işareti, birliğe giren herhangi bir işe alındı, ancak sadece ateşin vaftizini geçtikten sonra ve bu tür silahlarda, havacılık ya da donanma olarak, bu talepler daha da katıydı. Ve bu bakımdan memurlar ve sıradan askerler arasında hiçbir fark yoktu.

Breaststplate "Muhafızlar": açıklama

Muhafızın Göğüs Halkası

Bunun birkaç çeşidi vardırödüller: Büyük Vatanseverlik Savaşı, savaş sonrası dönemler ve modern işaretler. Her birinin kendi farklılıkları vardır, çünkü zamanla tasarım ve üretim tarzı değişmiştir. Evet, farklı fabrikalarda üretildiler. 1942 yılının bir örneği aşağıda açıklanacaktır.

Yani, bu onur ödülü biraltın emaye ile kaplı bir defne çelengi şeklinde yürütülen bir işaret. Üst kısım, üzerinde "Muhafız" harflerinin altın harflerle yazıldığı yanan kırmızı bir bayrakla kapatılmıştır. Çeliğin içindeki bütün alan beyaz emaye ile kaplıdır. Merkezde altın kenarlı Sovyet ordusunun kırmızı renkli beş köşeli yıldızı duruyor. Yıldızın sol ışınları, bantla bantlanan bayrak direğini geçiyor. Ondan sonra çelenkin sol dalına asılan iki kordon. Altta "SSCB" yazıtının kazındığı bir karikatür var.

Muhafızlar unvanının herhangi bir bölümünü görevlendirirken, ödülü gösteren amblem, askeri teçhizata - tanklara veya uçaklara da uygulandı.

SSCB Muhafızlarının İşareti

İşaretin boyutları - 46 x 34 mm. Bu tombac - bir alaşım pirinç, bakır ve çinkodan yapılmıştır. Özellikleri ödülün paslanmasına izin vermedi. Kıyafetlere tutturmak için özel bir pim ve somun takıldı. Giysilerin sağ tarafında meme seviyesinde bir ödül takıldı.

Proje SI Dmitriev tarafından geliştirilmiştir. Yürütmenin çeşitlerinden biri hemen hemen aynı işaret idi, ancak afişin üzerine Lenin'in profili yerleştirildi. Ancak Stalin bu fikri beğenmedi ve profili "Muhafız" yazısıyla değiştirmeyi emretti. Böylece ödül son halini aldı.

Ayrıcalıklar ve özellikler

"SSCB Muhafızları" işaretine sahip olanlar için,özel ayrıcalıklar. Ödül, Muhafızlar servisinden ayrılsa bile, onu alan kişi için saklandı. Aynısı, askerin başka bir birime devri için de geçerliydi. Ödül savaş sonrası dönemde de giyildi. 1951 yılında Sovyet hükümeti sadece istisnai durumlarda yapma, geçici olarak işaret "Muhafızlar" teslim durdurmaya karar verdi bir yasa çıkardı. Bu emir gözlendi Savunma Bakanı Malinovsky Buna göre sırasını, Muhafız Division hizmetinde yürürlüğe girme hakkını giyen işareti onayladı 1961 yılına kadar. İkinci Dünya Savaşı katılımcılarına başvurmadı.

Işareti bekçi fiyat

Teslimattan ayrı olarak bahsetmeye değer. Konuşlandırılan pankartlarla bütün birimin genel inşasıyla ciddiyetle yapıldı. Ödülün kendisine ek olarak, askere, ödül hakkında ilgili bilgileri içeren ve onaylayan bir belge de verildi. Fakat zamanla, sunumun kendisi bir rutine dönüştü ve “ritüel” anlamını yitirdi.

modernlik

Şimdi, geçmiş olayların zaferi kaybolduğunda,Çeşitli özel tüccarlardan askeri ödül alabilirsiniz. En büyük ödüllerden biri sadece "Muhafızlar" tabelası olduğundan, bir kural olarak fiyatı düşüktür. Bu çeşitli özelliklere bağlıdır: üretim zamanı ve yöntemi, ödülün tarihi, aynı zamanda satan. Maliyet ortalama 2.000 ruble başlıyor.

Sonuç

"Muhafız" tabiri kahramanlığa tanıklık etti,askeri eğitim ve onu taşıyan kişinin valoru. SSCB'nin varlığı sırasında Muhafızlar unvanı verilen üniteler seçkin olarak kabul edildi ve bu birimlerde görev yapan askerlere büyük saygı duyuldu.

Ordudaki muhafızlar birimleri: vakıf, tarih. Muhafız işareti 2019

Ordudaki muhafızlar birimleri: vakıf, tarih. Muhafız işareti 2019

Related news

 • ÇANTA VE ÖRGÜLERE BONCUKLU MİDYE YUVASI ÖRNEĞİ
 • Etimek Tatlısı
 • Farklı sofra sunumları
 • Arabaları kışın işletiyoruz: bir araba nasıl hazırlanmalı ve ne aramalı
 • Zelenin damla: kullanım endikasyonları ve uyarılar

 • Ordudaki muhafızlar birimleri: vakıf, tarih. Muhafız işareti 94

  Ordudaki muhafızlar birimleri: vakıf, tarih. Muhafız işareti


  Ordudaki muhafızlar birimleri: vakıf, tarih. Muhafız işareti 59

  Ordudaki muhafızlar birimleri: vakıf, tarih. Muhafız işareti 52

  Ordudaki muhafızlar birimleri: vakıf, tarih. Muhafız işareti 66

  Ordudaki muhafızlar birimleri: vakıf, tarih. Muhafız işareti 15

  Ordudaki muhafızlar birimleri: vakıf, tarih. Muhafız işareti 65

  Ordudaki muhafızlar birimleri: vakıf, tarih. Muhafız işareti 31

  Ordudaki muhafızlar birimleri: vakıf, tarih. Muhafız işareti 65

  Ordudaki muhafızlar birimleri: vakıf, tarih. Muhafız işareti 34

  Ordudaki muhafızlar birimleri: vakıf, tarih. Muhafız işareti 31

  Ordudaki muhafızlar birimleri: vakıf, tarih. Muhafız işareti 46

  Ordudaki muhafızlar birimleri: vakıf, tarih. Muhafız işareti 58

  Ordudaki muhafızlar birimleri: vakıf, tarih. Muhafız işareti 15