Odanın kenarındaki plastik pencereler üzerinde yoğunlaşma: sorunun nedenleri ve çözümü. Plastik pencerelerde yoğuşma nasıl kurtululur 2019

Odanın kenarındaki plastik pencereler üzerinde yoğunlaşma: sorunun nedenleri ve çözümü. Plastik pencerelerde yoğuşma nasıl kurtululur 2019
22.08.2019

Odanın kenarındaki plastik pencereler üzerinde yoğunlaşma: sorunun nedenleri ve çözümü. Plastik pencerelerde yoğuşma nasıl kurtululur 9

Odanın kenarındaki plastik pencereler üzerinde yoğunlaşma: sorunun nedenleri ve çözümü. Plastik pencerelerde yoğuşma nasıl kurtululur

Birçok insan, eski pencereleri yenileriyle değiştiriyorplastik çift camlı pencereler, bazen odanın kenarındaki yoğuşmayı tespit ederler. Bu, erken bir karar gerektiren hoş olmayan bir fenomendir. Odanın kenarındaki plastik pencereler üzerinde yoğunlaşmadan sonra mantar ve küf gelişimini teşvik eder. Odadaki atmosfer sağlıksız hale gelir. Kışın sık sık yapılan havalandırma büyük ısı kayıplarına neden olur. Bu nedenle sorun başka yollarla çözülmelidir. Pencerelerde yoğunlaşmadan kurtulmaya yardımcı olacak birkaç öneri var. Bunu yapmak için, bu fenomenin nedenini belirlemek gerekir.

Kondens Nedir?

Yoğuşmadan nasıl kurtulacağını anlamakPencereler, meydana gelme mekanizmasını anlamak gerekir. Su, oda içindeki sıcaklık dışarıdan daha yüksek olduğunda camın üzerine yerleşir. Bu durumda, odadaki nem bir yoğuşma oluşturacak kadar büyük olmalıdır.

Odanın kenarındaki plastik pencereler üzerinde yoğunlaşın

Dış ve iç cam arasındaki mesafe ne kadar büyükse, plastik pencerelerde yoğunlaşmadan kurtulma sorunuyla daha az karşılaşabilirsiniz.

Sıhhi kurallara göre, odadaki nem oranı% 30-45 ve hava sıcaklığı 20-22 ° C ise, camdaki çiy dışarı çıkmayacaktır.

İnşaat sırasında, çiy noktası hesaplanır. Odanın dışında, ama dengenin en ufak bir ihlali içeride.

Çiğ noktası neden değişiyor?

Plastik camları yandan yoğuşturmakOda oluşmadı, mühendisler binanın her elemanının konumu için tüm koşulları ve parametreleri hesaplar. Ancak, zamanla, bu göstergeler yavaş yavaş normdan sapmaya başlar.

Çoğu zaman plastik pencerelerde yoğuşma nedenleri konusunu ele almak için, odanın ısı yalıtımına dikkat etmelisiniz.

Pencerelerde yoğunlaşma nasıl kurtululur

Ev on yıl önce inşa edilmemişse, duvarları hava olaylarının etkisi altında yıpranmıştı. İzolasyon özellikleri ihlal edildi.

İç mekan düzeni değiştirildiyse veya ısıtma ve havalandırma sistemleri bu da plastik camların buğulanmasını sağlayabilir.

Araştırma sonuçlarının gösterdiği gibi, camdaki çiğlenme sebebi, üreticinin hatası olan vakaların sadece% 5'ini oluşturmaktadır.

Yüksek nem

Böyle bir problem, plastik pencerelerde yoğunlaşma gibi (nedenleri, çözümü farklı olabilir), bir uzman tarafından belirlenir. Bununla birlikte, çiğ oluşumu faktörlerini bağımsız olarak anlamaya çalışmak oldukça gerçekçidir.

Plastik pencerelerde yoğuşma nasıl kurtululur

Bunlardan biri yüksek nem oranıdır. Bu higrometrenin belirlenmesine yardımcı olacaktır. Bazen plastik pencerede yoğunlaşmayı gidermek için havalandırmayı gerçekleştirmek yeterlidir.

Ayrıca içeride iyi olmalıhavalandırma sistemi. Ne de olsa, kış aylarında şiddetli soğuklarda bir dairenin havalandırılması kabul edilemez. Özel kurutucular da var. Mikro iklimin normalleşmesine yardımcı olurlar.

Satışta, ısı kaybı olmadan pencerelerin sürekli havalandırılmasını sağlayan vanalar bulunmaktadır. Ve bu tür sistemlerin birçok çeşidi vardır.

Konveksiyon modunun ihlali

Pencerelerde yoğuşmadan nasıl kurtulacağına karar vermek için, odada konveksiyon rahatsızlığını dikkate almalısınız. Hava kütlelerinin hareketlerindeki değişiklikler bile pencerelerin buğulanmasını sağlayabilir.

Plastik pencerelerde yoğunlaşma çözüme neden olur

Konveksiyon, sıcak akışı yukarı doğru yükseltmekte ve soğukta aşağı doğru akmaktadır. Pencere bataryanın üzerinde yer almamışsa, donmuş olur, cam üzerinde yoğunlaşma toplanır.

Eğer bir şey akünün ısınmasını engelliyorsaÜstündeki boşluk, bu zaten konveksiyon sürecinde bir ihlal olarak kabul edilir. Plastik pencerelerde yoğuşmadan nasıl kurtulacağınıza karar verirken, eşiğe dikkat etmelisiniz. Çok genişse, aküden gelen sıcak hava akımı pencerelere ulaşmaz.

Eşiğin yerine geçebilmek veya düzlemde delik açabilmek için, akış yukarı doğru hareket edebilmelidir.

Çift camlı pencereler

Çok geniş bir çift camlı pencere çok sık yol açarodanın kenarından nem oluşumu için. Gariptir ki, 70 cm'den fazla ise, bu pencerenin diğer özelliklerini engeller. Ve bu durumda iyi bir klima sistemi kurmanız veya pencereyi değiştirmeniz gerekecektir. Bu yüzden normal bir profil seçmelisin.Pencerelerde yoğunlaşma ve donma

Pencerelerde yoğunlaşma ve yalıtım camı ünitesinin donmasıYapımın türüne bağlı olabilir. Şiddetli donlarda pencerelerin tek odalı çeşitleri bile buzla kaplanabilir. Bu, korku içindeki ev sahibi olur. Ama bu basit fizik yasalarıdır.

Pencerede iki bardak varsa, donarlarİki bölmeden daha güçlü. Bu durumda, sorunun çözümü de pencerenin yerini alacak. Başlangıçta çift camlı bir ünite satın almak daha iyidir. nedense onlar kondensat toplanacak bile, donma olmaz. Üç bardak, pencerelerin buğulanmayacağı daha fazla şans verir.

kusur

Sorunun sebebi şu kibir pencerenin kusuru. Tüm odalarda aynı çift camlı pencereler varsa, ancak bunlardan sadece biri terleme görülebilir. Ancak plastik pencerelerde kondensin nasıl çıkarılacağını belirlemek için, bu sorun dairenin tüm alanlarında mevcutsa, zor olacaktır.

Plastik pencereler üzerinde kondens nasıl kaldırılır

Böyle bir çiy oluşumu meydana geliroldukça nadirdir. Ancak bu konuda hala bir probleminiz varsa, pencereleri kuran şirkete başvurmalısınız. Temsilcileri çift camlı pencereleri kontrol edecek ve gerekirse arızaları giderecektir. Ancak sihirbazı çağırmadan önce, başka nedenlerin olasılığını dışlamak zorundasınız.

Çifte camlı pencerenin içinde çiy çıkmazsa, bu, kurulumda veya montajda bariz bir kusur olduğunu gösterir. Haksız üreticiler bugün çok fazla.

Kondensatın bertarafı için ısı kaybının ortadan kaldırılması

Sahiplerin yaşadığı ev eskiyse,Büyük ısı kayıpları olabilir. Bu, çiğ noktasını odaya kaydırır. Bu durumda, duvarların yalıtımı kondens probleminden kurtulmaya yardımcı olacaktır. Ve çok daha iyi, eğer bu eylemler duvarın dışından yapılacaksa.

Daire soğuk ise, aynı zamanda olabilirplastik pencerelerin neden içeride buğulandığı sorusunun cevabı. Sorunların nedenleri bazen eski radyatörlerin çalışmalarında bulunabilir. Dökme demir bataryaları iyice temizlemeniz ve temizlemeniz önerilir. Bunları yenileriyle değiştirebilirsiniz, ancak daha fazla ısı yayımı olmasına rağmen çelik ve alüminyum daha az dayanıklı olacaktır.

Eski dökme demir geri yüklemek daha iyidir. Mevcut ısıtmaya ek olarak, bir elektrikli konvektör veya sıcak bir zemin takın. Bu yoğunlaşmayı azaltacaktır.

Havalandırmayı iyileştirin

Daire sıcaksa, kontrol etmelisinhavalandırma sistemi. Kanal ızgaraları iyi temizlenmelidir. Bazen plastik pencerelerde yoğunlaşma kurtulmak için nasıl anlamak için, yukarıdan komşuları düzenini görmelisiniz. Onarımlar gerçekleştirdiyse, havalandırma şaftı sadece onlar tarafından sevilmeyebilirdi.

Başlık çalışırsa, kanallar tıkanmaz,Zorunlu bir fan kurabilirsiniz. Gerektiğinde nemi açmak ve boşaltmak için sahiplerinin iradesi olacak. Örneğin, pişirme veya banyo yapma sürecinde bu, başka herhangi bir zamandan daha acildir.

Sokak çok soğuk değilse, havalandırın.

Neden plastik pencereler bu nedenden dolayı sarar?

Bu ayrıca doğru düzeltmeye yardımcı olacaktırodada mikro iklim. Her halükarda, kondensat oluşumunu tolere etmek imkansızdır. Bu sadece pencerelerin hızla bozulmasına yol açmayacak, aynı zamanda burada yaşayan insanların sağlığı üzerinde olumsuz bir etki yaratacaktır.

önleme

Plastik pencereler yakın zamanda kurulduysakonut ya da yakın gelecekte planlanması, önleyici faaliyetler yapılmalıdır. Bu, plastik pencerelerdeki kondensin odanın yanından toplanmayacağı olasılığını artıracaktır.

Bunun için optimum termal ve havalandırma modunun oluşturulması gereklidir. Odanın içindeki nem girişini azaltmalıdır (çatıyı tamir et, bodrumdaki boruları kontrol et, diğer sızıntıları yok et).

Ev eski ise, duvarları ile yalıtmak için gereklidirdışarıda. Pencere üzerinde çok sayıda bitki tutmak için de kabul edilemez. Pişirirken ve banyo yaparken zorla havalandırmayı kullanmalısınız.

Radyatörler düzgün çalışmıyorsa, temizlenmeli veya değiştirilmelidir. Kış mevsiminde ve sezon dışında ek ısıtıcı sağlamak önemlidir.

Kondensatın plastik üzerinde nasıl oluştuğunu keşfedenodanın kenarındaki pencereler, böyle bir problemden kurtulmanın bir yolunu bulabilirsiniz. Her bir özel durumda, bölmelerden gelen çimin kaybolmasını teşvik etmek için bir dizi önlem alınmalıdır. Kondensin ortaya çıkması imkansızdır. Bu, sağlık sorunlarına ve ayrıca pencerelerin hızlı bozulmasına yol açacaktır. Doğru yolu seçmek, yoğuşmadan hızlı ve verimli bir şekilde kurtulabilir.

Odanın kenarındaki plastik pencereler üzerinde yoğunlaşma: sorunun nedenleri ve çözümü. Plastik pencerelerde yoğuşma nasıl kurtululur 2019

Odanın kenarındaki plastik pencereler üzerinde yoğunlaşma: sorunun nedenleri ve çözümü. Plastik pencerelerde yoğuşma nasıl kurtululur 2019

Related news

 • Canlı cilt için doğal peeling
 • 2. Uluslararası Antalya Çocuk Tiyatroları Şenliği Başlıyor
 • Konya Haberleri: Konya Büyükşehir Belediye Başkanı, Uluslararası İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle buluştu
 • Örümcek Üstünde Renkli Yapraklar Tığ Oyası Yapılışı Videolu Anlatımlı
 • SON DAKİKA Avrupa Liginde kuralar çekildi

 • Odanın kenarındaki plastik pencereler üzerinde yoğunlaşma: sorunun nedenleri ve çözümü. Plastik pencerelerde yoğuşma nasıl kurtululur 50

  Odanın kenarındaki plastik pencereler üzerinde yoğunlaşma: sorunun nedenleri ve çözümü. Plastik pencerelerde yoğuşma nasıl kurtululur


  Odanın kenarındaki plastik pencereler üzerinde yoğunlaşma: sorunun nedenleri ve çözümü. Plastik pencerelerde yoğuşma nasıl kurtululur 4

  Odanın kenarındaki plastik pencereler üzerinde yoğunlaşma: sorunun nedenleri ve çözümü. Plastik pencerelerde yoğuşma nasıl kurtululur 79

  Odanın kenarındaki plastik pencereler üzerinde yoğunlaşma: sorunun nedenleri ve çözümü. Plastik pencerelerde yoğuşma nasıl kurtululur 2

  Odanın kenarındaki plastik pencereler üzerinde yoğunlaşma: sorunun nedenleri ve çözümü. Plastik pencerelerde yoğuşma nasıl kurtululur 28

  Odanın kenarındaki plastik pencereler üzerinde yoğunlaşma: sorunun nedenleri ve çözümü. Plastik pencerelerde yoğuşma nasıl kurtululur 3

  Odanın kenarındaki plastik pencereler üzerinde yoğunlaşma: sorunun nedenleri ve çözümü. Plastik pencerelerde yoğuşma nasıl kurtululur 100

  Odanın kenarındaki plastik pencereler üzerinde yoğunlaşma: sorunun nedenleri ve çözümü. Plastik pencerelerde yoğuşma nasıl kurtululur 76

  Odanın kenarındaki plastik pencereler üzerinde yoğunlaşma: sorunun nedenleri ve çözümü. Plastik pencerelerde yoğuşma nasıl kurtululur 28

  Odanın kenarındaki plastik pencereler üzerinde yoğunlaşma: sorunun nedenleri ve çözümü. Plastik pencerelerde yoğuşma nasıl kurtululur 22

  Odanın kenarındaki plastik pencereler üzerinde yoğunlaşma: sorunun nedenleri ve çözümü. Plastik pencerelerde yoğuşma nasıl kurtululur 87

  Odanın kenarındaki plastik pencereler üzerinde yoğunlaşma: sorunun nedenleri ve çözümü. Plastik pencerelerde yoğuşma nasıl kurtululur 82

  Odanın kenarındaki plastik pencereler üzerinde yoğunlaşma: sorunun nedenleri ve çözümü. Plastik pencerelerde yoğuşma nasıl kurtululur 22

  Odanın kenarındaki plastik pencereler üzerinde yoğunlaşma: sorunun nedenleri ve çözümü. Plastik pencerelerde yoğuşma nasıl kurtululur 96

  Odanın kenarındaki plastik pencereler üzerinde yoğunlaşma: sorunun nedenleri ve çözümü. Plastik pencerelerde yoğuşma nasıl kurtululur 87