Çocukta ilk kızamık belirtileri ARVI belirtilerine benzer 2019

Çocukta ilk kızamık belirtileri ARVI belirtilerine benzer 2019

Çocukta ilk kızamık belirtileri ARVI belirtilerine benzer 71 21.02.2019, 09:41

Çocukta ilk kızamık belirtileri ARVI belirtilerine benzer

Kişisel olarak bulaşan hastalıklardan biriHavadaki damlacıklar ile iletişim ve esas olarak bir çocuk hastalığı olarak düşünülen kızamıktır. Bir çocukta ana kızamık belirtileri, bu enfeksiyöz hastalığı teşhis etmeye yardımcı olur - sadece vücudun yüzeyinde değil, aynı zamanda boğaz ve ağız boşluğunun mukoza üzerinde yayılan bir döküntüdür.

Ek olarak, bu hastalıkta, kızamık hastası olan hastanın vücut ısısı 38-39 dereceye kadar çıkabilir ve bazı durumlarda daha da fazla olabilir.

Eğer bebeğin hala kızamık varsasemptomları ve tedavisi şiddetli genel durum tarafından komplike hale gelir, hastalara tam bir barışı sağlamaya çalışır ve çocuğu yemeğe zorlamaya çalışmaz. Hastalığın başlangıcında, akut evre henüz geçmediyse, dişlerin yakınında ve gökyüzünde, nazofarenksin mukoza zarına yayılan beyaz kabarcıklar oluşur; bu nedenle, çocuk ağızdan yiyeceğin yutulmasından muzdariptir.

Enfeksiyon yaklaşık inkübasyon dönemindeBir ya da iki hafta, yani enfekte olmuş bir kişiyle temastan sonra, çocukta kızamık belirtileri, eğer bir enfeksiyon varsa, belli bir süre sonra ortaya çıkar.

Hastalığın en başından itibaren, daha fazla deneyindehidrasyonu önlemek için bebeğini iç. Ek olarak, ilk günlerde, gözler iltihaplı hale gelebilir, yani konjonktivit ortaya çıkabilir. Gözün mukoza zarının iltihaplanması halinde, doktor instilasyon için sülfasil sodyum kullanımını reçete edebilir.

Vücuttan yayılan döküntü 3-4 gün boyunca ilerleyebilir, daha sonra vücut sıcaklığı yavaş yavaş normale döndüğünde, yoğunluk azalmaya başlar.

Çocukta ana kızamık belirtileri sonrasıgeçmek, genellikle burun akıntısı ve öksürük başlar. Bu hastalığın çocuklukta kolayca tolere edilebileceğine inanılmaktadır, ancak ARVI ve FLU'yu daha fazla anımsatan etkiler pnömoni ve otit gibi çeşitli komplikasyonlara neden olabilir. En ciddi komplikasyon beyin iltihabı olduğunda ensefalittir. Ancak, bu çok nadiren olur.

Kızamık sonunda çocuğu terk ederse,İki ay içinde bebeği çeşitli türlerde enfeksiyon kaynakları ile temas ettirmeye çalışın, çünkü transfer edilen hastalık bağışıklığı önemli ölçüde azaltır. Hasta olan ebeveynlerin ana görevi, bir çocukta kızamığın ilk semptomlarını ortadan kaldırmak ve dış çevrede bulunan virüslerini korumaktır.

Yaşam için kızamık gibi bir hastalığabağışıklık kurulur, yani bu enfeksiyon ile tekrarlanan enfeksiyon son derece nadirdir. Ancak bu rahatsızlığı önlemek için, 1,5 yaşın altındaki çocukların zorunlu aşılanması. Aşı, canlı aşı L-16'ya dayanır. Enfekte bir çocuğun ekipte tanımlanması halinde, iyileşme anına kadar, diğer çocuklardan ve hasta çocukla yakın temasta olanlardan izole edilir.

Kızamık en ciddi komplikasyonları çocuklarda görülür.3 ila 4 yaşında. Bununla birlikte, hastalarla temas ettikten sonra, tüm çocuklara enfeksiyon veya komplikasyonları önlemek için bir doz gama globulin reçete edilir. Ayrıca, hastalığın seyrini derhal azaltmak için enfekte çocuklara gama globulin uygulanır.

Kızamık, kızamıkçık ve diğer benzer hastalıklarBir döküntü ile birlikte, aynı semptomları olan hastalıklardır, başlangıçlarına her zaman ateş eşlik eder. Bu nedenle, bazen ARVI dahil olmak üzere başka bir enfeksiyon için kızamık çekilmektedir. Hastalığın teşhisini anlayın ve yetkin bir şekilde seçen ilaçlar sadece bir doktor olabilir. Bunu hatırla ve küçüklerini kendi kendine tedavi etme.

Çocukta ilk kızamık belirtileri ARVI belirtilerine benzer 2019

Çocukta ilk kızamık belirtileri ARVI belirtilerine benzer 2019

Related news

 • Japonya üzerinden zafer kazanmak için madalya kazananlara ödül
 • Konut dışı binalarda yeniden yapılanma özellikleri
 • HM 2019 Sonbahar-Kış Kaban ve Paltoları Samimi Ve Şık

 • Çocukta ilk kızamık belirtileri ARVI belirtilerine benzer 93

  Çocukta ilk kızamık belirtileri ARVI belirtilerine benzer


  Çocukta ilk kızamık belirtileri ARVI belirtilerine benzer 17

  Çocukta ilk kızamık belirtileri ARVI belirtilerine benzer 51

  Çocukta ilk kızamık belirtileri ARVI belirtilerine benzer 8

  Çocukta ilk kızamık belirtileri ARVI belirtilerine benzer 60

  Çocukta ilk kızamık belirtileri ARVI belirtilerine benzer 52

  Çocukta ilk kızamık belirtileri ARVI belirtilerine benzer 87