18.06.2019

Çocuklar ve erişkinlerde Soluma Miramistin nebulizatör: talimat 19

Çocuklar ve erişkinlerde Soluma "Miramistin" nebulizatör: talimat

"Miramistin" tıbbi bir üründür.uzay keşifleri için geliştirildi. Ana amaç, akciğerlere zarar veren mantar parazitlerinden hızla kurtulmak, bronşit ve viral doğanın hastalıklarını tedavi etmektir. Tıbbi uygulamaların gösterdiği gibi, Nebülizördeki Miramistin ile yapılan inhalasyonlar, solunum sistemi hastalıklarından hızla kurtulmanın en etkili yollarından biridir. Bu ilacın avantajlarından biri komplikasyonların ve yan etkilerin olmamasıdır. Mukoza zarlarına zarar vermek ve bağışıklık sisteminin koruyucu işlevlerini arttırmak için kullanılabilir.

Ilacın özellikleri

"Miramistin" agresif bir tıbbihücre zarının bütünlüğünü tahrip biyolojik düzeyde patojenik mikroplar üzerinde etkili olan bir araç. Vücudun sağlıklı hücrelere zarar vermez. Daha yüksek dozlarda mukoza dokusuna zehirlenme, yanık ve hasara neden olabilir - bunun alımı kurallarının ihlali ile bağlı olması, bir tek yan etkisi vardır.

Nebulizatörde miramistin ile inhalasyon

İnhalasyonun avantajları

Bir nebulizatörde miramistin ile inhalasyonlarGünümüzde, özellikle KBB hastalıkları başta olmak üzere çeşitli KBB hastalıkları ile savaşmak için kış ve sonbahar döneminde ana araçlar kullanılmaktadır. İlaç tadı ve kokusu yoktur. Bir çözelti şeklinde üretilir, pürülan odakları ve bulaşıcı bir köken hastalıklarını yok etmeye yardımcı olur. Rejenerasyon sürecini hızlandırır, mukoza zarında yaraları ve yanıkları iyileştirir.

Nebulizatör nispeten yeni bir medikalevde tıbbi ürünler ile teneffüs yapmanızı sağlayan bir ilaç. Önerilere göre, nebülizörde "Miramistin" ile inhalasyonlaren etkili olduğundailacın gerekli dozunu otonom olarak belirleyen ve artmış bir dozda mukus üst hava yollarının yanıklarının meydana gelmesini önlemek için ilacın gerekli dağılmış formunu oluşturan bir ultrasonik cihazın kullanılması.

Bir nebülizatörde "Miramistin" ile inhalasyonlar gerçekleştiren hastalarda, dökülen çözeltinin miktarını doğru bir şekilde hesaplamaya gerek yoktur. Miramistin tüm flakonu doldurur.

Bir Nebulizer miramistin ile inhalasyon nasıl yapılır

"Miramistine" kullanımı

Diğer herhangi bir ilaç gibiİlk belirtilerin en kısa sürede erken hastalığında kullanılan en iyi etki. Hastalık başlattı edilmişse, "Miramistin" önemli ölçüde iyileşme sürecini hızlandırmak, hastaya hızlı rahatlama getirmek ve rahatsızlığı giderir olacaktır. Sis oluşturucu içindeki Soluma "Miramistin", her zaman yalnızca olumlu yorum, hastalıkların tedavisi için tek ölçü olarak kullanılmaz ve her zaman ilgili hekim tarafından atanır ilaçların resepsiyonunda eşlik etmelidir.

yetişkin nebülizörde miramistin ile inhalasyon

İlaç ne zaman uygulanır?

Miramistin ile inhalasyon yapmak için izin verilirsağlığa zarar vermeden çocuklara ve yetişkinlere nebülizatör. Çoğu durumda, ilaç, viral, bakteriyel ve fungal patojenlerin neden olduğu üst solunum yolu hastalıkları olan hastanın genel durumunu tedavi etmek ve hafifletmek için kullanılır.

Çocuklara nebulizatörde miramistin ile inhalasyonburun tıkanıklığı, burun boşluğunun yıkanması, nazal mukoza ve larinksin pamuklu çubukla tedavi edilmesi ve genç bir çocuk için yeterince sorunlu olan diğer tıbbi prosedürler gibi prosedürleri değiştirin. Tablet ve iksir alma ile karşılaştırıldığında inhalasyonun avantajı nedir? Nebulizatörde, tıbbi cihaz, solunum organlarının mukoza zarına hızla giren ve hızlıca içine emilen küçük parçacıklar üzerine püskürtülür. Özellikle ulaşılması zor yerlerde mukoza zarının lokal olarak tedavi edilmesinin mümkün olmadığı durumlarda bir nebülizör kullanılması özellikle etkilidir.

çocuklara nebulizatörde miramistin ile inhalasyon

Yetişkinler ve çocuklar için nebulizatörde "Miramistin" ile yapılan inhalasyonlar aşağıdaki göstergelere göre yürütülür:

 • Paranazal sinüslerdeki inflamatuar süreçler sinüzittir.
 • Larinks ve ligamentlerin mukoza zarının iltihaplanması larenjittir.
 • Trakeadaki inflamatuar süreçler tracheittir.
 • Gökyüzünün bademciklerinde iltihap - bademcik iltihabı.
 • Bronşit.

Solunum organının mukoza zarına nüfuz ederek,İlaç, sağlıklı dokuya dokunmadan patojenik organizmaların hücre zarlarını yok etmeye başlar. Miramistinin özelliği, geleneksel antibiyotiklere karşı bağışıklığı olan bakteriler üzerinde yıkıcı bir etkidir. Bağışıklık sisteminin koruyucu fonksiyonlarını aktive eder, hasarlı mukoza zarında rejenerasyon etkisi vardır.

Ne zaman kullanılmalı "Miramistin" yasaklandı

İlacın kullanılmasının yasak olduğu bazı faktörler vardır:

 • Akciğerlerin tüberkülozu.
 • Bir alevlenme sırasında bronşiyal astım.
 • Pnömotoraks.
 • Solunum.
 • Kalp yetmezliği.
 • Pulmoner yetmezlik.
 • 1 tip diabetes mellitus.
 • Vücudun bireysel özellikleri ve ilacın bileşenlerine alerjik reaksiyonlar.

Bir Nebulizatörde Miramistin ile inhalasyon yapmadan önce, ilacın bileşimini dikkatle incelemeniz gerekir.

Miramistin ve hamilelik

Çocuğun gebelik döneminde, bir kadının vücudunedeniyle hormonal değişiklikler ve zayıf bir bağışıklık sistemine sık enfeksiyonlara yatkın. Hamilelik sırasında bir nebulizer miramistin ile inhalasyonlar yan etkileri korkusu olmadan yapılabilir. Bu araç antibiyotiklerle tedavi edilemez çünkü onların geçici fizyolojik durumunun, hamile kadınlar için gerçek bir nimet olduğunu.

Hamilelik sırasında bir nebulizer miramistin ile inhalasyon

Ilacın bölünme etkisi nedeniylemikropartiküller, vücuda nüfuz ederler, plasentaya emilmezler ve bu nedenle fetüse zarar vermezler. Hamilelikte, "Miramistin", birçok bitkisel şifanın ve gelecekteki annelere kategorik olarak kontrendike olan kimyasalların yerini alan evrensel bir ilaçtır.

Çocuklar için dozaj

12 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler için günde üç kez inhalasyon için% 0,01'lik 4 ml'lik bir çözelti kullanılır. Bir çocuk için inhalasyon süresi 10 dakikayı geçmemelidir.

12 yaşın altındaki çocuklar 1 ila 2 oranında Miramistin salin ile seyreltilmelidir. Soluma süresi - en fazla 5 dakika, aksi takdirde mukoza zarlarını yakabilirsiniz.

Hastanın yaşı ne olursa olsun, sayıİnhalasyonlar günde 3'ten fazla olmamalıdır, çünkü "Miramistine" in çok sık kullanılması mukozaya yol açabilir. İnhalasyonlar evde yapılabilir, ancak küçük çocuklar için prosedürün bir doktor gözetiminde yapılması tavsiye edilir.

Nebulizer miramistin ile inhalasyon yorumlar

Yetişkinler için inhalasyonlar

Bir yetişkin inhalasyon yapabilirSaf formda% 0.01 "Miramistin" ile doldurulur her türlü nebulizatör. Prosedürün süresi 10 ila 15 dakika arasındadır. Tedavinin seyri 5 günden fazla değildir. Soluma, yemekten ve fiziksel aktiviteden bir buçuk saat sonra gerçekleştirilir. İşlemden iki saat sonra, yemek ve içmek tavsiye edilmez.

Soluma tedavisinin daha büyük bir etkisi için"Miramistin", terapötik kompleksin bir parçası olmalı ve sadece katılan doktor tarafından reçete edilen diğer ilaçlar ve fizyoterapinin kullanımı ile dönüşümlü olmalıdır. Zorunlu tedavi edici diyetin uyulmasıdır.Related news

 • Üç Direk Yelek Örneği Videolu
 • Pratik Bigudilerle Dalgalı Saç Yapımı
 • Bir sakatlık nasıl alınır
 • Hasbahçe Salatası Tarifi
 • Kaya Tuzunun Özellikleri Faydaları Kullanımı

 • Çocuklar ve erişkinlerde Soluma Miramistin nebulizatör: talimat 49

  Çocuklar ve erişkinlerde Soluma Miramistin nebulizatör: talimat


  Çocuklar ve erişkinlerde Soluma Miramistin nebulizatör: talimat 23

  Çocuklar ve erişkinlerde Soluma Miramistin nebulizatör: talimat 22

  Çocuklar ve erişkinlerde Soluma Miramistin nebulizatör: talimat 92

  Çocuklar ve erişkinlerde Soluma Miramistin nebulizatör: talimat 3

  Çocuklar ve erişkinlerde Soluma Miramistin nebulizatör: talimat 24

  Çocuklar ve erişkinlerde Soluma Miramistin nebulizatör: talimat 44

  Çocuklar ve erişkinlerde Soluma Miramistin nebulizatör: talimat 27

  Çocuklar ve erişkinlerde Soluma Miramistin nebulizatör: talimat 20

  Çocuklar ve erişkinlerde Soluma Miramistin nebulizatör: talimat 41

  Çocuklar ve erişkinlerde Soluma Miramistin nebulizatör: talimat 70

  Çocuklar ve erişkinlerde Soluma Miramistin nebulizatör: talimat 41