Çocuklar için alfabe. Çocuklar için gelişimsel alfabe 2019

Çocuklar için alfabe. Çocuklar için gelişimsel alfabe 2019


Çocuklar için alfabe. Çocuklar için gelişimsel alfabe 86 19.01.2019, 09:55

Çocuklar için alfabe. Çocuklar için gelişimsel alfabe

Çocuğun alfabesinin incelenmesi, hatırlamayı içerirHarflerin isminin doğru sırasını ve işaretlerin yazıtlarını ve ana hatlarını isimlere bağlayabilme yeteneği. Çocuklar için alfabe algı için rahat olmalı ve daima çocuğun görüş alanında olmalıdır. Harflerin açık tipte, tercihen serif ile basılması önemlidir. Ancak, harf eğitimi sürecinde plastik alfabe ve çizgi görüntüler kullanılabilir.

Harf sırasını hatırlamak

Öğrenmenin en kolay yollarından biriBir başlık dizisi, bir alfabeye dayalı bir şarkının çoklu olarak dinlenmesidir. Çocukların öğrenmek, dinlemek ve şarkı söylemek için - neredeyse aynı, ve isimler dizisi genellikle çok kolay hatırlanır. Ebeveynler için melodi, çocuk için bu şarkıyı söyleyip şarkı söyleyebilir, ancak dinlemeye hazır birçok şarkı var. Çocuklar için ingilizce alfabesi özellikle sık sık yapılır.

çocuklar için alfabe

Nüans çocuğa yardım etmektirgördükleriyle ne duyduğunu ilişkilendirmek için. Bunu yapmak için şarkı söylerken veya şarkı dinlerken harfleri belirtmeniz gerekir. Yavaş yavaş, çocuğun kendi kendine belirtileri gösterebilir, hatta kendini şarkı gitmeden önce bunu yapmak için öğreneceksiniz. Sadece bebeğin kelimeler-isimler arasındaki sınırları doğru şekilde izlediğinden emin olmak için gereklidir. Örneğin, "PEI" ( "Ah, PE") çocuklar genellikle tek harfin adı olarak anlaşılır. Özellikle sık bu hata, alfabe ezberlemek oluşur nerede daha az net işitme kelimelerin sınırları. Her şeyden önce, o Örneğin harf Q, R, S, T isimleri arasındaki bağlantıları ile ilgilidir, çocuk tek kelimeyle (başlık ucu harfleri adı S ile bağlantı R) olarak «res» anlayabiliriz.

Yavaş yavaş, çocuklar için alfabe sıradan olurçok sıkı hatırlanan şarkı. Bu, okuma öğretimi için ve kağıt sözlükleri kullanmak için gerekli olacak ve İngiliz okuryazarlığı çalışırken, ünlülerin isimleri açık ve kapalı heceleri okumak için iyi bir destek olacaktır.

Çocuklar için İngilizce alfabe

Harfleri yoldan çizme

Çocuklar için hem İngilizce hem de Rus alfabesiHarflerin unsurları dikkat ederek onların gözlerine çizebilirsiniz. Hemen hemen her çocuk pastel boya veya velilere onları çizmek işaretleri ile iz ve renk sever ve harfler ve rakamlar bir istisna değildir. Bu oyun bir çocuk için zor olmayacaktır, ve aynı zamanda işaretleri de ihtiyatlı saklanacaktır.

Örneğin harflerin çok büyük olması önemlidir.tüm not defteri veya albüm sayfasında. Okul öncesi dönemindeki küçük ve ince hareketler onun için erişilemez ya da zordur. Bu nedenle küçük harflerin çizilmesi onu işaretlerden uzaklaştırır ve hareketlerin koordinasyonu üzerinde kontrol sürecine yoğunlaşır.

Çizim harfleri

Boya kalemi, parmak boyası veya işaretleyici ile çizim yaparken, çocuk işaretlerin unsurlarına odaklanmayı daha kolay bulacaktır.

İyi bir alıştırma "karakterle" harfleri çizecektir: "kalın", "ince", "kızgın". Bu, çocuğa, işaretin işaretindeki hangi unsurların rasgele olduğunu ve hangisinin belirleyici olduğunu belirlemesini öğretecektir.

Çocuklar için Rus alfabesi

Farklı yazı tipleriyle eşleşen alfabe

Çocuk için mükemmel bir egzersiz olacakfarklı yazılarda yazılmış harfleri eşleme. Ağır bir kağıda çocuklar için birkaç kez İngilizce veya Rusça bir alfabe yazdırabilir, kartlara kesip çocuklardan aynı harfleri bulmasını isteyebilirsiniz.

Bu alıştırma, bu görüntülerden rastgele öğeler (örneğin, serifler, bükme şekilleri, en boy oranı, vb.) Hariç, harflerin bütünleşik görüntülerini oluşturmayı amaçlamaktadır.

öğrenmek için çocuklar için alfabe

Plastik alfabesi

Plastik ile oynamak için çok çalışmak önemlidirAlfabe resmi bir değil, gelişmekte olan biriydi. Büyük ve hacimli detaylar kümesi olan çocuklar için alfabe ilk başta sadece tasarımcı olarak hizmet edebilir. Ayrıntılardan desen ekleyebilir, evler inşa edebilirsiniz. Bu işgal boş yere geçmeyecek: çocuk harflerin bütün görüntüsüne alışacak.

Ancak, en büyüleyici meslekbir alfabe düşünün. Dört yaşından büyük çocuklar için, nesnelerin hatlarını tamamlamak ve onlara tanıdık nesneler şeklinde rastgele grafik işaretleri temsil etmek oldukça kolaydır. Çocuğa plastik harflerden birini almasını ve neye benzediğini hayal etmesini istemelisiniz.

Bu yüzden, T harfi genellikle çocuğun çocuklarına hatırlatır,ellerini yanlara koydu; İngilizce W harfi - dişler; J harfi şemsiyenin tutamacıdır; Rus harf D, bıyıklı bir yüz gibi çocuklara benziyor. Çocuklar bu oyuna çok bağımlıdırlar ve özellikle de bu etkinlik, yetişkinlerle ya da çocuklarla birlikte, önemli değil, kendi derneklerinde rekabet etmek mümkün olduğunda onlara karşı hoştur.

Oldukça hızlı bir şekilde bu oyunun sonucunu görebilirsinizve bereketliliğinden emin olun. Oldukça sık rastlanan bir çocuğun ilk harfleriyle deneylerinde nesnesi biçiminde mektubu sunmak görevi anlamak zordur. Bebek derneklerde kolay gelir bir süre sonra, o cesaretle rüya başlar. alfabesinin çalışmada gelince, belli bir konu ile her harfin başarılı dernek yolu çocuğun mektupları hatırlamak çok daha kolaydır. Onun için bir dizi rastgele öğe olmayı bırakıp kendi kendine yeterli bitmiş görüntülere dönüşüyorlar.

çocuklar için alfabe geliştirmek

Her şey mektup gibidir

Oyunun karşılaştırıldığına dair orijinal bir işaretçevreleyen dünya ile harfler, genellikle geriye dönük karşılaştırmalar görünümünü, meyve taşıyor. Onların derneklerinde, çocuk artık işaret tarafından itilmez, ancak gördüğü nesne tarafından. Örneğin, bir bardağa iki kalem sokulduğunda, aniden V harfini ve yandaki trafik ışığını (B harfi) hatırlattı. Bu derneklerin korunması çok önemlidir.

Kısaca, çocuklar için alfabe mükemmel bir oyun haline gelebilir, gözlem ve yaratıcı düşünmeyi geliştirebilir.

Çocuklar için alfabe. Çocuklar için gelişimsel alfabe 2019

Çocuklar için alfabe. Çocuklar için gelişimsel alfabe 2019

Related news

 • Trump Floridada yeniden oy sayımına son verilmesini ve Cumhuriyetçilerin kazanan ilan edilmesini istedi
 • Beyaz şaraptan mulled şarap - soğuk algınlığı için her derde deva
 • Sadece Türk kızının başına gelebilecek durumlar

 • Çocuklar için alfabe. Çocuklar için gelişimsel alfabe 20

  Çocuklar için alfabe. Çocuklar için gelişimsel alfabe


  Çocuklar için alfabe. Çocuklar için gelişimsel alfabe 51

  Çocuklar için alfabe. Çocuklar için gelişimsel alfabe 80

  Çocuklar için alfabe. Çocuklar için gelişimsel alfabe 14

  Çocuklar için alfabe. Çocuklar için gelişimsel alfabe 67

  Çocuklar için alfabe. Çocuklar için gelişimsel alfabe 59

  Çocuklar için alfabe. Çocuklar için gelişimsel alfabe 3