Çocuğun ayağına göre boyutu: masa 2019

Çocuğun ayağına göre boyutu: masa 2019 Çocuğun ayağına göre boyutu: masa

Çocuğun ayağına göre boyutu: masa

Bir bebek doğduğunda, her ayBüyüme, kilo, göğüs ve başın hacmini kaydeden uzmanlar tarafından gözlemlenir. Bütün bu göstergeler çocuk doktoru tarafından kaydedilir ve mevcut standartlarla karşılaştırılır. Çocuğun başının aylara göre ölçüsü belirli standartları karşılamalıdır. Kabul edilen normlara göre, çocuğun başı yılda 10 santimetre büyümeli.

Çocuğun ayağına ayın büyüklüğüÇocuk bu sonucu elde ederse, şunları yapabilirsiniz:Normal olarak gelişmekte olduğundan emin olacaktır. Bu tür gözlemler sadece bir yıla kadar yapılır, çünkü yıllık vücut hacimlerinin hızla gelişmesi yavaşlar. Çocuğun başının büyüklüğüne göre iki ya da üç yıla kadar olan bir gösterge, ilgisiz hale gelir.

Başın boyutu ve şekli

Doğumda ve normal gelişimde tüm bebeklerneredeyse aynı hacimde kafa var. Onları ayırabilen tek şey, çocuğun doğum yapma sürecinde edindiği kafanın şeklidir. Doğumdan sonra, yeni doğanların böyle bir kafatası olabilir:

 • uzatılmış, oval, bir kuleyi andırıyor;
 • Alında karakteristik hillocks ile daha yuvarlak.

Başın her iki formu normaldir. Işıkta ortaya çıkan, bebeğin çok kırılgan kemikleri vardır, bu nedenle basınç altında doğum sırasında, kafa hafif deforme olur. Doğumdan birkaç ay sonra normal formlar alır.

Kızların ve erkeklerin kafası arasındaki fark nedir?

Doğmak, erkekler ve kızlar pratik olarakbaşın aynı hacmi. Ortalama olarak bu rakam 34-35 santimetredir. Kafanın böyle bir çemberi, doğmuş bebeklerin zamanında karakteristiktir. Ama erkeklerde her ay gelişme ile baş büyür.

İlk aylardaki büyüklükteki değişiklikler

Bebeğin (1 ay) bir kafa boyutu vardırdoğduktan sonraki ilk günlerde santimetre ve yarısından fazlası. Bu normal bir büyüme göstergesi olarak kabul edilir. Genel olarak, her çocuğun kendi kişisel göstergelerine göre büyüdüğü ve geliştiği için, çocuğun başının sadece birkaç santimetre olması gerektiği, uzmanlık alanı olmadığı söylenmelidir.

Normdan sapmaların olduğu durumlar vardır.Çocuğun baş çevresi gelişimi bireysel özelliktir. Sonuçta, her organizma eşsizdir. Bu nedenle, bir yıl boyunca bebeğin normdan daha az veya daha fazla büyüdüğü aylar olabilir. Bunu deneyimlemek buna değmez. Doktor, standart göstergelerden olası bir sapma hakkında konuşmadan önce, önce birkaç ay gözlemleyecektir.

bebeğin kafa boyutu 3 ayBu nedenle, kafa çevresi normlarına sahip herhangi bir tablo- Bu sadece doktorların uyması gereken bir kılavuzdur, ancak bebeğin çok büyük ya da çok küçük bir kafa olduğunu söylemek için, ancak uygun gözetimden sonra yapabilirler. Sapma parametrelerinin 2-3 cm'yi geçmesi durumunda, bu zamana tepki vermenin sebebidir.

Çocuğun baş çevresi nasıl değişir?

Genel kabul gören normlara göre, çocuğun kafasının büyüklüğüaylar bir buçuk santimetreye kadar artmalıdır. Bu yoğun büyüme altı aya kadar yavaşlar. Çocuğun altı ay dönmesi durumunda, her ay normal gelişim gösteren doktor, başın çevresine yarım santimetre kadar bir artış gözlemler. Yıl içinde büyüme önemli ölçüde yavaşladı ve doktor yılda sadece bir kez değişiklik görecek.

Çocuk 1 ay, kafa boyutu

Çocuğun büyümesi durmaz, periyodik olarakÇocuk doktorunu inceliyor, ancak yılda sadece bir kez, böyle bir hiperuzay, daha önce olduğu gibi, parametrelerde artık olmayacak. Fakat ebeveynler çocuk ve onun gelişimi konusunda çok endişeli ise, gerekli tüm ölçümleri kendileri yapabilirler.

Büyüme ve gelişme oranları tablosu

Şimdi modern başarılar sayesindeherhangi bir ebeveynin isteği, tüm yaş normlarını bağımsız olarak kontrol edebilir. Anne ve baba bir kez daha bebeğin beklendiği gibi büyüdüğünden emin olmak istiyorsa, bir doktoru ziyaret etmeden önceki her ay ölçümleri kendileri alabilir. Birçok uzman ayrıca ebeveynlerin çocuklarının gelişimini izlemelerini tavsiye eder.

Kolaylık ve belirli bir parametrenin karşılaştırılması içindüzenleyici göstergeleri olan çocuk, bir masa oluşturuldu. Çocuğun başının boyutunu aylara göre gösterir. Tablo oldukça basit ve kullanımı kolaydır.

Yaş, aylar Kafa hacmi, cm
kızlar Erkekler
1 36.6 37.3
2 38.4 39,2
3 40 40.9
4 41 41.9
5 42 43,2
6 43 44.2
7 44 44.8
8 44.3 45,4
9 45.3 46.3
10 46,6 46.3
11 46,6 46,9
12 47 47,2

Ölçümleri kaldırmak için santimetre cinsinden işaretli işaretlere sahip özel bir yumuşak bant gerekir. Çocuğun bir başını ölçmek için bir oksipital alana bant taşıyan bir kaş çizgisi vardır.

Ama ebeveyn endişeli ise, doğru muBebek büyüyor, önce bir çocuk doktoruna başvurmalı. Sapmalar varsa, sadece yanlış gelişimin nedenini keşfedebilir ve gerekli tedaviyi reçete edebilir.Kafa boyutu 5 ay

Ne dikkat etmelisiniz

Kontrol ayları genellikle üçüncü vealtıncı. Çocuğun başının büyüklüğü (3 ay) orjinal çevre ile karşılaştırıldığında ortalama 6-8 santimetre artacaktır. Örneğin: üç aylık bir çocuğun başının ortalama çevresi 40 santimetredir. Ve çocuğun çevresi kızınkinden 1-2 cm daha fazla olabilir.

Çocuğun başının 5 ay büyüklüğü 1-2 cm daha uzar. Erkeklerde, 41,5 civarında ve kızlar için - 41 santimetre olacak.

Baş büyümesi çok önemli bir göstergedir çünkübeyin ve sinir sistemi oluşur. Bu nedenle, yenidoğanın parametrelerini ezberlemek ya da not etmek, gözlemlendiklerinde onlardan alınabilmeleri için gereklidir.

Çeşitli anormalliklerden kaçınmak için, her birinin doktoruAnnem rejime uymasını tavsiye etti: her gün sokakta yürümek, emzirmek ve arkadaşça bir ortam yaratmak. Çocuk güvende olmalı, sevgiyle sarılmalıdır.

Çocuğun ayağının aya göre ölçü tablosu

Tabii ki, büyüme veya sapmada herhangi bir değişiklikÇocuğun kafasının büyüklüğünün aylara göre gösterildiği geleneksel masalardan, yaşamanın bir mazereti vardır. Ama hemen panik buna değmez. Her şeyden önce, çocuğu gözlemleyen bir uzman buna ikna olacak, daha sonra özel testler ve testler gerçekleştirilecek ve ancak bu ihlallerden sonra konuşulabilecektir.

Çocuğun ayağına göre boyutu: masa 2019

Çocuğun ayağına göre boyutu: masa 2019

Related news

 • Cıva içermeyen termometreler nelerdir
 • Destekleyici nedir
 • Beyefendinin salondan kız tavlama rehberi
 • Ayakkabılarınızı Doğal Yollarla Nasıl Temizlersiniz
 • Warfyusda nanosuit nasıl elde edilir Kostümlerin tanımı

 • Çocuğun ayağına göre boyutu: masa

  Çocuğun ayağına göre boyutu: masa


  Çocuğun ayağına göre boyutu: masa

  Çocuğun ayağına göre boyutu: masa

  Çocuğun ayağına göre boyutu: masa

  Çocuğun ayağına göre boyutu: masa

  Çocuğun ayağına göre boyutu: masa

  Çocuğun ayağına göre boyutu: masa

  Çocuğun ayağına göre boyutu: masa

  Çocuğun ayağına göre boyutu: masa

  Çocuğun ayağına göre boyutu: masa

  Çocuğun ayağına göre boyutu: masa

  Çocuğun ayağına göre boyutu: masa