NVIDIA GeForce 820M - modellere genel bakış, müşteri yorumları ve uzman yorumları 2019

NVIDIA GeForce 820M - modellere genel bakış, müşteri yorumları ve uzman yorumları 2019
21.07.2019

NVIDIA GeForce 820M - modellere genel bakış, müşteri yorumları ve uzman yorumları 67

NVIDIA GeForce 820M - modellere genel bakış, müşteri yorumları ve uzman yorumları

Mobil bilgisayarlar için orta sınıfın ayrı bir grafik hızlandırıcısıdırGeForce 820M.Bu video kartı 2014 yılının başında piyasaya çıktıyıl ve hala geçerlidir. Böyle bir hızlandırıcının bulunması, dizüstü bilgisayarın çoğu oyuncağı şimdi bile çalıştırmasına izin verir, ancak azami ayarlarla çalışmaz.

geforce 820m

Niche adaptörü

Bugüne kadar dizüstü bilgisayarlar, grafik alt sisteminin yeteneklerine bağlı olarak aşağıdaki gibi bölünmüştür:

 1. Minimum mobil giriş seviyesi sistemlerhız derecesi, maksimum özerklik ve demokratik değer. Tipik olarak, bu bilgisayarlar entegre bir ekran kartı kullanır. Bu durumda, bilgisayar yalnızca en basit ve zorlu oyunları çalıştırabilir.

 2. Orta sınıf dizüstü bilgisayarlar zorunludurAyrı bir grafik alt sistemi ile donatılmış, giriş seviyesi mobil PC'lere kıyasla, özerkliği ve daha yüksek bir performans seviyesine sahip. Aynı zamanda, maliyet önemli ölçüde artar. GeForce 820M'nin bulunduğu bilgi işlem sistemlerinin kalbindedir.

 3. En üretken dizüstü bilgisayarlar tamamlandıyüksek performanslı grafik hızlandırıcıları. Bu durumda maliyet önemli ölçüde artar, ancak özerklik azdır. Bu hesaplama sistemlerinin donanım parametreleri, en yeni neslin en zorlayıcı oyuncakları da dahil olmak üzere herhangi bir sorunu çözmeye izin verir.

Grafik Hızlandırıcı Özellikleri

GF117 -Bu, kurulu grafik işlemcisinin kod adıdır.GeForce 820M. karakteristiklerikod adı "Fermi" olan bir mimari üzerine kurulu olduğu belirtilmektedir.Aynı yarı iletken kristal 28 nm proses teknolojisinin standartlarına göre üretilmektedir. Bu ayrık grafik sistemi 96 gölgelendirici modülünü16 blokve sadece 4 modülVideo işlemcisinin saat hızı değişebilir719 ila 954 MHz aralığında ve shader üniteleri sırasıyla 1438 MHz'den 1908 MHz'ye kadar çalışabilir. Bu ekran kartı tescilli teknoloji kullanıyorNVidiaadı altındaGPU Boost,Çözülmüş karmaşıklık derecesine bağlı olarak grafik çipinin sıklığını değiştirmenize izin veriryarıiletken kristalin görev ve ısıtma seviyesi.Yazılım düzeyinde, gibi teknolojilerdirektX sürüm 11.0 veOpenGL 4.5.

geforce 820m özellikleri

Bellek altsistemi

Bu hızlandırıcı temel ekipmanı var 1GB RAM ve GeForce 820M'nin daha gelişmiş sürümü 2GB'dir. Yine, bu durumda daha hızlı GDDR5'in kullanılabilirliği, bu grafik yongasının DDR3 kullanımına yönelik olmasının sebebi dışındadır. Sonuç olarak, RAM denetleyici bu durumda daha düşük frekanslara sahiptir. Teorik olarak, böyle bir video çipi ile bağlantılı olarak GDDR5'i kullanabilirsiniz, ancak hız artışı minimum düzeyde olacaktır. 64 bit ve bellek saat - - 2000 MHz Neyse bellek bant genişliği, video tampon DDR3.Razryadnost otobüs seviyesinde maksimum değere bu hızlandırıcı sınırlı olacaktır.

Termal parametreler

GeForce 820M'de termal ambalaj15 watt. Buna göre, bu grafik hızlandırıcı, aktif bir soğutma sistemine ve güç kaynağı tarafından ek bir güç kaynağına ihtiyaç duymaz. Ancak üreticilerin çoğunluğu yine de bu tür dizüstü bilgisayarları aktif soğutma ile tamamlar. Bu, bu tür ekran kartlarının genellikle hız aşırtması olduğu ve bunun sonucunda ilave bir ısı gidericisine ihtiyaç duyulduğu dikkate alınarak yapılır.

geforce 820m yorumlar

analogları

Bir kerede hız açısından dikkat etmek gerekirNVidia GeForce 820M daha iyi performans gösteriyorIntel'den tüm entegre grafik kartlarının performansı. Örneğin, HD Grafik Modeli 4400, bu incelemenin kahramanından 2,5 kat daha yavaştır. AMD şirketinin ürünleri ile biraz farklı bir durum. Karma işlemcileri güçlü bir yerleşik grafik alt sistemi ile donatılmıştır ve bu durumda fark neredeyse hiç hissedilmemektedir. Bu üreticinin ayrık çözümleriyle, doğrudan rakip Radeon modeli R7 M360'dır. Benzer bir maliyet düzeyinde, bu grafik çözümü biraz daha yüksek bir hıza sahiptir. Performans seviyesi, R7 M360 ve GeForce 820M'ye eşittir. Çok benzer özelliklere sahipler.

Grafik kartıyla ilgili yorumlar

Tabii ki, maksimum ayarlarda, tüm en zorlu oyuncaklar GeForce 820M çizmeyecek. yorumlarBu sadece onaylar. Ama unutmayın ki bu orta seviye bir çözümdür. Bu nedenle, performans ortalama bir seviyededir, giriş seviyesinin defterleri ile karşılaştırıldığında fiyat daha yüksektir ve özerklik biraz daha kötüdür. Bu tür seyyar kişisel bilgisayarlar, kabul edilebilir bir hızı ve iyi bir özerkliği mükemmel bir şekilde bir araya getirir. Eğer özerkliğe ihtiyacınız varsa, o zaman entegre grafik kartı olan daha az pahalı bir dizüstü bilgisayar seçin ve maksimum performansa ihtiyacınız varsa - daha hızlı bir şekilde daha pahalı bir mobil bilgisayar satın alırız.

nvidia geforce 820m

sonuçlar

GeForce 820MBu, orta sınıf dizüstü bilgisayarlar için mükemmel bir video adaptördür. Bir yandan, çoğu oyuncunun çalışmasına izin veriyorlar, diğer yandan da iyi bir özerkliğe ve çok uygun fiyata sahipler.Bu bilgisayarları bu niş içinde en iyi olanı yapan bu kombinasyon.

NVIDIA GeForce 820M - modellere genel bakış, müşteri yorumları ve uzman yorumları 2019

NVIDIA GeForce 820M - modellere genel bakış, müşteri yorumları ve uzman yorumları 2019

Related news

 • Merkez Haberleri: Palandökende renkli gece
 • Mide ve bağırsak gribi ile Etiketlenen Konular
 • El Örgüsü Altıgen Motif Yapımı – Battaniye İçin Motif Örgüsü Yapımı
 • Başlangıçta Elinde Sadece 6 Parça Ahşap Vardı, Bitirdiğinde İse En Harika Kendin-Yap Projelerinden Birine Sahip Oldu
 • Formül: finansal bağımlılık katsayısı. Hesaplama. Finansal bağımlılığın faktörü - denge üzerinde formül

 • NVIDIA GeForce 820M - modellere genel bakış, müşteri yorumları ve uzman yorumları 81

  NVIDIA GeForce 820M - modellere genel bakış, müşteri yorumları ve uzman yorumları


  NVIDIA GeForce 820M - modellere genel bakış, müşteri yorumları ve uzman yorumları 31

  NVIDIA GeForce 820M - modellere genel bakış, müşteri yorumları ve uzman yorumları 34

  NVIDIA GeForce 820M - modellere genel bakış, müşteri yorumları ve uzman yorumları 14

  NVIDIA GeForce 820M - modellere genel bakış, müşteri yorumları ve uzman yorumları 69

  NVIDIA GeForce 820M - modellere genel bakış, müşteri yorumları ve uzman yorumları 22

  NVIDIA GeForce 820M - modellere genel bakış, müşteri yorumları ve uzman yorumları 26

  NVIDIA GeForce 820M - modellere genel bakış, müşteri yorumları ve uzman yorumları 7

  NVIDIA GeForce 820M - modellere genel bakış, müşteri yorumları ve uzman yorumları 69

  NVIDIA GeForce 820M - modellere genel bakış, müşteri yorumları ve uzman yorumları 61

  NVIDIA GeForce 820M - modellere genel bakış, müşteri yorumları ve uzman yorumları 91