Ntfs.sys dosyasında hata (mavi ekran): nedeni ve sorunu nasıl çözeceğiz 2019

Ntfs.sys dosyasında hata (mavi ekran): nedeni ve sorunu nasıl çözeceğiz 2019
18.09.2019

Ntfs.sys dosyasında hata (mavi ekran): nedeni ve sorunu nasıl çözeceğiz 87

Ntfs.sys dosyasında hata (mavi ekran): nedeni ve sorunu nasıl çözeceğiz?

Neredeyse tüm Windows tabanlı sistemler, buradaNTFS dosyalarının organizasyonunun temel yapısı olarak, genellikle ntfs.sys dosyasında bir arıza yaşamak mümkündür. Mavi ekran (Windows XP veya daha üst sürümü, olursa olsun) 0x00000024 NTFS_FILE_SYSTEM tam durdurma kodunu görüntüler; bu sıklıkla bir sabit disk arızasını gösterir ve dosya sisteminin kendisine hasar verir. Fakat bu sadece genel bir durumdur, çünkü aynı duruş kodunun görünme nedenleri çok daha fazla olabilir. Sorunu ortadan kaldırmak kolaydır. Bunu nasıl yaparsın? Makaleyi okuyun.

Dosya hatası: Sebebi nedir?

Sistem bileşeni ntfs.sys, NTFS bölümlerinden veri okumak ve bu tür sektörlere bilgi yazmak için sorumlu olan en yaygın sürücü dosyasıdır. Başka bir deyişle, sürücü, sabit diskin, işletim sisteminin ve sabit sürücünün kendisinin dosya organizasyonu arasında bir bağlantı kurar.

ntfs sys mavi ekran

Ama ntfs dosyasında neden bir aksaklık var.sys? Mavi ekran (örneğin Windows 7'de) özel bir durdurma kodu içerir ve ayrıca sabit sürücüyü kontrol etmek için bir öneri verir. Burada, böyle bir hatanın ortaya çıkmasına neden olan yanısıra, aşağıdakileri de ekleyebilirsiniz:

 • rastgele sistem hataları;
 • SATA sabit sürücüsünün yanlış kurulmuş çalışma modu;
 • diske hasar veya kritik hatalar varlığı;
 • tutarsızlık, yanlış kurulum veya eski sürücüler;
 • sistem kayıt defterindeki hatalar.

Sistem geri alma

Bu nedenle, bir kullanıcı ntfs.sys bileşeniyle (mavi ekran) ilgili bir hata iletisi alırsa, sorunu normal bir sistem geri yüklemeyle çözmeye çalışabilirsiniz.

ntfs sys mavi ekran pencereleri

Otomatik modda böyle bir işlemi gerçekleştiremiyorsanız, başlangıçta F8 tuşunu kullanın ve son başarılı yapılandırmayı seçin.

NTFS çöktüğünde.sys (mavi ekran), Windows 10 gibi bir teknik geri yüklenemez. Bir menüden diğerine geçmek uzun zaman alacaktır. Ancak, çözüm temizliği için tüm sistemlerde, kurtarma çalışmazsa, çıkarılabilir medyadan önyükleme kullanmak daha sonra komut konsolunu çağırın. Bu arada, çoğu durumda, çalışan olmayan sistemlerde sorunların ortadan kaldırılması için en etkili araçları sunan komut satırıdır.

Sürücüyü kontrol etme ve NTFS bölümünü geri yükleme

Ekrandaki mesaja yakından bakarsanız, anında sabit disk kontrolü için bir öneri olduğunu görebilirsiniz.

ntfs sys mavi ekran windows xp

Bu nedenle, ntfs dosyasında bir hata oluşursa.sys (mavi ekran normal yükü önler), tanı bölümüne disk veya flash sürücüden başladıktan sonra, (Shift + F10) komut hattını arayın ve tüm listenin sabit disk testi hat chkdsk c ilk: / f (talimatının uygulanması için imkansızlığı mesajı gördüğünüzde, ve Test, yeniden yükleme üzerine yapılacaktır).

İşlemin sonunda konsoldan çıkın (komutçıkış), sistemi yeniden başlatın. konsolun ve yeniden başlatma çıkmak ve sonra tekrar deneyin / p ve: ntfs.sys bileşende yetmezliği (mavi ekran yeniden görünür) tekrar tekrar ortaya çıkmasıyla durumunda, medyadan bir çizme, ancak komut satırı listesini kurtarma hattı chkdsk dosya sistemi c olun.

SATA Modunu Değiştirme

Ancak, yanlış yüklenmiş SATA sabit sürücü işletim modu nedeniyle, yukarıdaki yöntemler istenen sonucu vermeyebilir.

ntfs sys mavi ekran pencereleri 7

Bu durumda, bilgisayarı açtığınızda veyadizüstü bilgisayarı, BIOS ayarlarını kullanarak, SATA modunu bulup AHCI'den IDE'ye geçirmeniz gereken sabit disk parametrelerinin arasında. IDE modunda çıkarılabilir medyadan yükleme aşamasında sabit diski kontrol etmeniz önerilir.

Windows kilitlenme: sürücü güncelleme ve geri alma

Bu tür başarısızlıkların ortaya çıkmasında en az rol oynamakve sürücüler. Sistemin normal başlatılması mümkün değilse, Güvenli Mod (Safe Start) modunda yüklemeyi deneyebilirsiniz. Yüklü sürücülerden bazılarını kaldırmanız veya yeniden yüklemeniz gerekebilir. Hata, yanlış bir güncelleme sonrasında ortaya çıktıysa, geri alma aracını "Aygıt Yöneticisi" nde kullanmak daha iyi olur.

Optimum seçenek, eğer kalıcı iseAğ sürücülerinin desteğiyle bir önyükleme kullanıldığında, Internet'e bağlantı, otomatikleştirilmiş program-güncelleştiricilerin (örneğin, Sürücü Yükseltici) kullanılması olacaktır. Sistemdeki tüm mevcut sürücülere güncellemeleri bağımsız olarak bulabilir, önyükleme ve entegrasyon sürecine kullanıcı müdahalesi olmadan resmi kaynaklardan yükleyebilirler.

Kayıt defteri sorunları

Sistem en azından bir şekilde boot edilebilirseKayıt defterini düzgün bir şekilde temizlemelisiniz. El ile bu sadece uzmanlar için tavsiye edilir ve sıradan kullanıcılar otomatik giriş için iddialı olmayan taşınabilir yardımcı programları kullanmak için tavsiye edilebilir.

Microsoft uzmanları, tek bir çalıştırılabilir EXE dosyası ile taşınabilir bir program olarak sunulan Scanreg adlı kendi geliştirmeyi kullanmanızı önerir.

virüsler

Sistem virüslere maruz kaldığında, yukarıdaki çözümleri uyguladıktan sonra bile yüklenmezse, test etmeniz gerekir. Ama nasıl yapılır, çünkü başlangıç ​​imkansızdır?

ntfs sys mavi ekran pencereleri 10

İşte yardım, ortak bir disk programı ile geliyorKurtarma diski gibi bir kurtarma diski gibi önyükleme yapabileceğiniz, tüm kullanılabilir bölümlerin ayrıntılı taramasını kullanın. Belki de bu problemi çözmede yardımcı olacaktır.

çok yönlülük

Dikkate alınan yöntemlere eklemek için kalır.hemen hemen her durumda yardım. NTFS bölümlerini geri yüklerken, sistem bileşenlerini kontrol etmek ve geri yüklemek için sfc / scannow komutunu kullanabilirsiniz. Bu her zaman gerekli değildir, ancak ek bir araç olarak, genel olarak, zarar vermez.

Ntfs.sys dosyasında hata (mavi ekran): nedeni ve sorunu nasıl çözeceğiz 2019

Ntfs.sys dosyasında hata (mavi ekran): nedeni ve sorunu nasıl çözeceğiz 2019

Related news

 • Recaizade Mahmut Ekrem
 • Trileçe Tarifi
 • Saçlarda Mor ve Pembe Işıltıların Sırrı
 • Mavi balina hakkında ilginç bilgiler
 • Cupcake tarifi arda türkmen ile Etiketlenen Konular

 • Ntfs.sys dosyasında hata (mavi ekran): nedeni ve sorunu nasıl çözeceğiz 56

  Ntfs.sys dosyasında hata (mavi ekran): nedeni ve sorunu nasıl çözeceğiz


  Ntfs.sys dosyasında hata (mavi ekran): nedeni ve sorunu nasıl çözeceğiz 5

  Ntfs.sys dosyasında hata (mavi ekran): nedeni ve sorunu nasıl çözeceğiz 97

  Ntfs.sys dosyasında hata (mavi ekran): nedeni ve sorunu nasıl çözeceğiz 42

  Ntfs.sys dosyasında hata (mavi ekran): nedeni ve sorunu nasıl çözeceğiz 68

  Ntfs.sys dosyasında hata (mavi ekran): nedeni ve sorunu nasıl çözeceğiz 97

  Ntfs.sys dosyasında hata (mavi ekran): nedeni ve sorunu nasıl çözeceğiz 7

  Ntfs.sys dosyasında hata (mavi ekran): nedeni ve sorunu nasıl çözeceğiz 26

  Ntfs.sys dosyasında hata (mavi ekran): nedeni ve sorunu nasıl çözeceğiz 54

  Ntfs.sys dosyasında hata (mavi ekran): nedeni ve sorunu nasıl çözeceğiz 74

  Ntfs.sys dosyasında hata (mavi ekran): nedeni ve sorunu nasıl çözeceğiz 3

  Ntfs.sys dosyasında hata (mavi ekran): nedeni ve sorunu nasıl çözeceğiz 15