Ünlü Yöneticilerden Duyabileceğiniz 8 Favori Mülakat Sorusu 2019

Ünlü Yöneticilerden Duyabileceğiniz 8 Favori Mülakat Sorusu 2019
15.10.2019

Ünlü Yöneticilerden Duyabileceğiniz 8 Favori Mülakat Sorusu 29
Ünlü Yöneticilerden Duyabileceğiniz 8 Favori Mülakat Sorusu

Ünlü Yöneticilerden Duyabileceğiniz 8 Favori Mülakat Sorusu

Eğer üniversiteden yeni mezun olduysanız sürekli iş başvurularında bulunmanız ve özgeçmişinizi en iyi şekilde hazırlamaya çalışmanız oldukça normaldir. Ancak bunları yaparken en zor kısım olan mülakat sorularını da unutmamalısınız. Çoğu insan iş görüşmesi öncesi mülakat sorularına hazırlanmak yerine ne giyecekleri ile ilgilenirler. Ancak ne yazık ki artık eski dönemlerde yaşamıyoruz. Küreselleşme ile birlikte sadece alanınızda değil, diğer pek çok alanda da bilgi sahibi olmanız gerekir. Ancak bu şekilde istediğiniz koltuğa sahip olabilirsiniz.

Hepimizin bildiği “kendinizde en çok beğendiğiniz ve zayıf olduğunuzu düşündüğünüz özellikleriniz nelerdir?” tarzı sorular artık sorulmamakta ve bu tarz konuşmalar tarihte kalmaktadır. Ünlü ve zamana ayak uydurabilen büyük şirketler geleceklerini belirleyecek çalışanlarını işe almadan önce onları en iyi şekilde tanıyabilecekleri özel sorular hazırlıyor ve bunlar hiç de sandığınız kadar açık sorular olmuyor. İşte Google’dan New York Times’a kadar pek çok ünlü şirketin insan kaynaklarının hazırladığı 8 favori mülakat sorusu!

8 Önemli Mülakat Sorusu

… Nerdesin? – Elon Musk

Blomberg Businessweek muhabiri Ashlee Vance tarafından yazılan SpaceX ve Tesla'nın kurucularından yeni eleştirel biyografiye göre Elon Musk, iş adaylarını belirlerken onlara ilginç bir bilmece soruyor. Soru; Dünyanın yüzeyinde duruyorsun. Bir mil güneyde, bir mil batıda ve bir mil kuzeye doğru yürürsünüz. Tam olarak başladığınız yere kadar gidersiniz. Neredesin? Cevabı; Kuzey Kutbu ya da Güney Kutbu'na yakın bir yerdesindir.

Kendini Hangi Hayvan Olarak Tanımlarsın? – Ryan Holmes

HootSuite CEO'su Ryan Holmes, iş adaylarını belirlerken mülakat sorusu olarak güçlü ve güçsüz yanların nedir diye sormak yerine ruhsal halini hangi hayvan olarak tanımlarsın sorusunu seçiyor. Verilen cevaplardan en çok beğendiği ise şimdiki yönetici asistanının cevabı. Yönetici asistanı kendisini ördeklere benzettiğini söyleyerek ördeklerin yüzeyde sakinleşip yüzeye çıkmak için delirmiş gibi davrandıkları açıklamasında bulunmuş. Bu da bir yönetici asistanı için verilecek en güzel cevap olarak tanımlanabilir.

Maneviyatın Nedir? – Oprah Winfrey

Televizyon dünyasının kraliçesi Oprah Winfrey iş görüşmelerinde hazırladıkları sorular ile adayları oldukça zorladıklarını ve hatta bir kişinin mülakat sırasında ağladığını bile belirtti. Aslında soru oldukça basit; maneviyatın nedir? Aslında bu soruda dininizi değil, kendiniz için, kendinizi merkezileştirmek için ne yaptığınızı soruyor. 

İlk İşini Yaptığında Kaç Yaşındaydın? - Hannah Paramore

Nashville merkezli interaktif bir reklam ajansı olan Paramore'un başkanı Hannah Paramore, bir ropörtajında “İş etiği ve bağımsızlığının yetki karşısında ne kadar derine indiğini arıyorum” dedi. İnsanların okul döneminde, özellikle zor iş olan işlerde, yarı zamanlı çalıştıklarında büyük bir kişisel sorumluluk seviyesi geliştirdiklerini de belirtti.

Baştan Sona Bir Proje İçin Geçirdiğin Süreci Anlat - Jess Levin

Carries & Cake'in kurucusu ve CEO'su olan Jess Levin, şirketleri için büyük şeyler yapmaktan çok, fazla şey yapmanın yollarını bulan insanlar aradığını belirtti.

Birden 10'a Kadar Bir Ölçekte, Sen Ne Kadar Tuhafsın? - Tony Hsieh

Zappos şirketinin CEO’su Tony Hsieh, Zappos'un temel değerlerinden birinin eğlenceli ve biraz garip bir şey yaratmak olduğunu belirterek sorularını da bu yönde belirlediklerini söyledi. Bu sebeple Hsieh, adaylara uygun kişileri seçtiğinden emin olmak için, genelde birden 10'a kadar bir ölçekte, sen ne kadar tuhafsın sorusunu sormakta.

Kendini Tek Bir Sözle İfade Et - Dara Richardson

En iyi adaylar tam olarak kim olduklarını bilen kişilerdir. Bu nedenle kadın örgütü YWCA'nın CEO'su Dara Richardson-Heron, adaylarından daima kendilerini tek bir sözle ifade etmeleri istiyor. Ayrıca Richardson-Heron, seçtiği kelimeyle insanları yargılamadığını, ancak insanların kendilerini nasıl sunduğuna dair fikirlerini verdiğini belirtti.

Ünlü Yöneticilerden Duyabileceğiniz 8 Favori Mülakat Sorusu 2019

Ünlü Yöneticilerden Duyabileceğiniz 8 Favori Mülakat Sorusu 2019

Related news

 • Schnitzel Tarifi – Tavuklu Tarifler
 • Facebook’tan WhatsApp kullanıcıları için yeni kripto para
 • Bahçe dekorasyonunda 2019 trendleri
 • Saç Modelleri 2019
 • Peygamber’in vefatı

 • Ünlü Yöneticilerden Duyabileceğiniz 8 Favori Mülakat Sorusu 15

  Ünlü Yöneticilerden Duyabileceğiniz 8 Favori Mülakat Sorusu


  Ünlü Yöneticilerden Duyabileceğiniz 8 Favori Mülakat Sorusu 27

  Ünlü Yöneticilerden Duyabileceğiniz 8 Favori Mülakat Sorusu 19

  Ünlü Yöneticilerden Duyabileceğiniz 8 Favori Mülakat Sorusu 100

  Ünlü Yöneticilerden Duyabileceğiniz 8 Favori Mülakat Sorusu 79

  Ünlü Yöneticilerden Duyabileceğiniz 8 Favori Mülakat Sorusu 98

  Ünlü Yöneticilerden Duyabileceğiniz 8 Favori Mülakat Sorusu 42

  Ünlü Yöneticilerden Duyabileceğiniz 8 Favori Mülakat Sorusu 67

  Ünlü Yöneticilerden Duyabileceğiniz 8 Favori Mülakat Sorusu 30

  Ünlü Yöneticilerden Duyabileceğiniz 8 Favori Mülakat Sorusu 12

  Ünlü Yöneticilerden Duyabileceğiniz 8 Favori Mülakat Sorusu 89

  Ünlü Yöneticilerden Duyabileceğiniz 8 Favori Mülakat Sorusu 89

  Ünlü Yöneticilerden Duyabileceğiniz 8 Favori Mülakat Sorusu 12

  Ünlü Yöneticilerden Duyabileceğiniz 8 Favori Mülakat Sorusu 62