Ninni Novgorodda Minin ve Pozharsky Anıtı: yaratılış tarihi 2019

Ninni Novgorodda Minin ve Pozharsky Anıtı: yaratılış tarihi 2019
19.10.2019

Ninni Novgorodda Minin ve Pozharsky Anıtı: yaratılış tarihi 84

Ninni Novgorod'da Minin ve Pozharsky Anıtı: yaratılış tarihi

Harika ve doğru bir tane vargeleneği - tarihin seyrini etkileyen insanların isimlerini kalıcı kılmak için. Bilim adamları, yazarlar, komutanlar, devlet başkanları barış mücadelesine kendini adamışlar, haklı olarak halkın anısına kalırlar. Kitaplar onlara ayrılmıştır, adlarına nüfuslu noktalar, sokaklar denir. Onuruna anıtlar kurarlar.

Belki de, ünlü bir kişinin onuruna inşa edilen bir anıtın bulunmasının imkansız olacağı bir şehir yoktur.

Böyle bir örnek, Minin ve Pozharsky'ye bir anıt olan Nizhny Novgorod ikametgahıdır.

Nizhny Novgorod'un minin anıtı ve ateş tarihi

İki Anıt

Ninni Novgorod'da kurulan Minin ve Pozharsky anıtı ünlü bir heykeldir. İki halk kahramanının anısına inşa edilmiştir. Bu cesur savaşçıların isimleri Kuzma Minin ve Dmitry Pozharsky.

Bu heykel tek değiltürünün benzersiz. Ülkenin ana meydanında Moskova'da bulunan anıtın bir kopyası olarak yapılmıştır. 2005 yılında Nizhny Novgorod'un merkez meydanında kuruldu.

Kuruluşun başlatıcısı Yury Luzhkov'tu. Anıt Rus heykeltıraş Z. Tsereteli tarafından yapıldı. Moskova'da bulunan anıt ile Nizhny Novgorod'da bulunan anıt arasında iki farklı fark var. Kızıl Meydan'daki orijinalin kopyasından sadece 5 cm daha büyük olması. Üzerinde yazıtlar da vardır - kuruluş tarihi Nizhny Novgorod'daki anıtta belirtilmemiştir.

Nizhny Novgorod'daki Minin ve Pozharsky Anıtı

Minin ve Pozharsky kimdi?

Ninni Novgorod'daki Minin ve Pozharsky anıtının geçmişiNovgorod, Moskova'nın Polonyalılar tarafından işgal edildiği ve ülkenin İsveç ve Polonya'nın egemenliğinde bulunduğu Rusya Devletinin Sorunlarının Zamanı ile başladı. XVII yüzyılın başında Nizhny Novgorod'da Halk Militası çıktı. Polonya işgalcilere karşı kuruldu.

Vakfının fikri Kuzma'ya aittir.O zamanlar, Nizhny Novgorod'da bir zemstvo olan Minin. Yerel sakinler ve yerel yetkililer tarafından desteklendi. Milislerin komutanı Prens Dmitry Pozharsky'yi atadı. Bir ayaklanma başladı.

Birlikte, Prens Dmitry Pozharsky ve yaşlı Kuzma Minin liderliğindeki Nijniy Novgorod halkı, düşmana karşı etkili bir şekilde direnebildiler.

Minin ve Pozharsky'ye yakın olan anıt

Nizhny Novgorod'daki Minin ve Pozharsky anıtı tarihi

Milislerin ortaya çıkışı, zaten bildiğimiz gibi,Bu kahramanların isimleri ile ilişkilidir. Militiamen anıtının tarihi 1803 ile ilgilidir. Daha sonra Nijniy Novgorod'da bir bilim ve sanatın zerafetlerini birleştiren bir Özgür Toplum vardı. Bu toplumun üyeleri, Nizhny Novgorod'daki Minin ve Pozharsky'nin kahramanlarına bir anıt yaratma fikrini ortaya attı. Aynı yıl, fikrin gerçekleşmesi için para toplamaya başladılar, anıt projesi için bir yarışma ilan edildi.

1807'de yarışma sonuçlarına göre,heykeltıraş Ivan Martos'un eseri. Hükümdarlık imparatoru Alexander tarafından onaylandı. Anıtın kurulması, tüm Rus halkı için çok önemli bir olaydı, çünkü anıt devlet özgürlüğü ve halkın birliği fikrini taşıyordu.

Başlangıçta Nizhny Novgorod şehrinde kurmak istedi.Halkın milislerinin kurulduğu Novgorod. Moskova'da bir anıt kurmaya karar verdikten sonra, sadece bölgesel değil, aynı zamanda devlet de önemliydi.

2005 yılında, anıtın bir kopyası Pozharsky ve Minin'in anavatanına kuruldu.Sonuç olarak, devletin Polonya ve İsveç işgalinden kurtarılması.

Nizhny Novgorod'daki Minin ve Pozharsky Anıtı'nın ortaya çıkışı

Antik şehrin diğer yerleri

Minin ve Pozharsky anıtı nerede? Onun yanında ne var? Başka neler hayran olabilirsiniz? Bu bölgelere gelen birçok turist tarafından da benzer sorular sorulmaktadır.

Nizhny Novgorod'da Minin ve Pozharsky AnıtıTarihi döneme bağlı olarak isimleri değişmiş olan merkez meydanda yer almaktadır. Meydanın kendisi kültür ve mimarlık anıtıdır. İsimleri tarihte farklı dönemlerle ilişkilendirilmiştir.

Nizhny Novgorod'daki Minin ve Pozharsky anıtı yakınındaNovgorod Kremlin'i de görebilir - şehrin tarihi bir eseri. Bu sosyal, politik, sanatsal ve kültürel önemi olan büyük bir komplekstir.

Anıtın çok uzağında, Ivanovskaya denen Nizhny Novgorod Kremlin'in devasa bir kulesi var. Önemli bir savunmacı öneme sahipti.

Anıtın yakınında bir antik olduğunu tesadüf değilOrtodoks Kilisesi - Vaftizci Yahya'nın Doğuşu Kilisesi. Onun ortaya çıkış tarihi XV yüzyıl ile ilişkilidir. Ve savaş sırasında, kilisenin ana girişinde Kuzma Minin, Nijniy Novgorod sakinlerini Rus topraklarının düşmanlarına karşı savaşmaya çağırdı.

Ninni Novgorodda Minin ve Pozharsky Anıtı: yaratılış tarihi 2019

Ninni Novgorodda Minin ve Pozharsky Anıtı: yaratılış tarihi 2019

Related news

 • Su üzerinde araziler
 • İzmirde 109 kaçak göçmen yakalandı: 3 tutuklama
 • Tavuklu Pilav Nasıl Yapılır Resimli Tarif
 • Dondurmalı irmik helvası
 • Bayat kilimler satışa çıkıyor

 • Ninni Novgorodda Minin ve Pozharsky Anıtı: yaratılış tarihi 53

  Ninni Novgorodda Minin ve Pozharsky Anıtı: yaratılış tarihi


  Ninni Novgorodda Minin ve Pozharsky Anıtı: yaratılış tarihi 74

  Ninni Novgorodda Minin ve Pozharsky Anıtı: yaratılış tarihi 83

  Ninni Novgorodda Minin ve Pozharsky Anıtı: yaratılış tarihi 98

  Ninni Novgorodda Minin ve Pozharsky Anıtı: yaratılış tarihi 74

  Ninni Novgorodda Minin ve Pozharsky Anıtı: yaratılış tarihi 61

  Ninni Novgorodda Minin ve Pozharsky Anıtı: yaratılış tarihi 22

  Ninni Novgorodda Minin ve Pozharsky Anıtı: yaratılış tarihi 90

  Ninni Novgorodda Minin ve Pozharsky Anıtı: yaratılış tarihi 62

  Ninni Novgorodda Minin ve Pozharsky Anıtı: yaratılış tarihi 23

  Ninni Novgorodda Minin ve Pozharsky Anıtı: yaratılış tarihi 5

  Ninni Novgorodda Minin ve Pozharsky Anıtı: yaratılış tarihi 61

  Ninni Novgorodda Minin ve Pozharsky Anıtı: yaratılış tarihi 39

  Ninni Novgorodda Minin ve Pozharsky Anıtı: yaratılış tarihi 52

  Ninni Novgorodda Minin ve Pozharsky Anıtı: yaratılış tarihi 25

  Ninni Novgorodda Minin ve Pozharsky Anıtı: yaratılış tarihi 45