New Yorktaki en yüksek bina hangisidir 2019

New Yorktaki en yüksek bina hangisidir 2019 New Yorktaki en yüksek bina hangisidir

New York'taki en yüksek bina hangisidir?

Bugüne kadar, inşaatın kapsamı gerçektenharika. Dünyanın farklı bölgelerindeki modern binalar çeşitli şekillerde, boyutlarda ve bulutların içinde boğulmakta olan büyük bir boyuta yayılmış durumda. Ancak, yüksek katlı inşaat için dünyanın ilk yeri, New York tarafından haklı bir şekilde işgal edildi. Bu, en az bir gözlem platformunu ziyaret etmediğiniz takdirde, güvenli bir şekilde tamamlanamayacağınız bir gezi, çok ilginç bir şehir. New York'taki birçok yüksek bina, üst katlarda veya doğrudan çatıda bulunan özel gözlem platformlarına sahiptir. Açıkçası, bu binalar şehrin ve çevresinin muhteşem bir manzarasını sunuyor. New York'taki en yüksek bina hangisidir? Makaleyi okuduktan sonra bunu öğreneceksiniz. Bu başyapıtların fotoğrafları da mevcuttur.

new york'taki en yüksek bina

Inşaat başlangıcı

New York en kalabalık biridirABD'nin şehirleri. Ancak, bu unvanın alınmasından çok önce, gökdelenlerin inşası için gerçek yarış burada başladı. Bir zamanlar şehir, teröristlerin New York'taki en yüksek binaları - Dünya Ticaret Merkezi'nin İkiz Kulelerini - yok ettiği 11 Eylül 2001 trajedisiyle bağlantılı olağandışı yarışa katılmayı bıraktı. Bir süreliğine yüksek binalar inşası durduruldu ve palmiye ağacı Arap ülkelerine ve Çin'e gitti. Bugün, durum olumlu yönde değişmeye başlıyor: 2014'ten sonra birkaç gökdelen inşa edildi, şehir ise dünyanın en yüksek konut yüksek katlı binasını inşa etti. Tipik olarak, yüksek binalar alışveriş merkezleri, oteller, ofisler ve benzeri kurumlar tarafından işgal edilir.

Yani, yüksek binaların inşası öyküsüNew York, kentin 106 metrelik "New York World Building" in yapımını tamamladığı 1890'da başlıyor. Bu, şehrin ilk yüksek kenti değil, deniz seviyesinden 87 metre yüksekliğe ulaşan yüksekliğin Kutsal Üçleme Kilisesi'ni kuran kişi oldu. Uzun bir süre, "Dünya Biling" kentin en yüksek binası olarak kaldı. Sadece 1899'da daha yüksek bir inşaat yapıldı. Şu anda bu yüksek katlı binanın bulunmadığına dikkat etmek gerekir, çünkü 1955'te Brooklyn Köprüsü'nün yaklaşımını genişletmek için yıkılmıştır.

Bundan sonra, yüksek irtifa bir patlamainşaat ve dünyanın diğer bölgelerinde daha erken. 1980'den bu yana dünyanın en yüksek 11 binası burada inşa edildi. 1910'dan 1930'a kadar 16 gökdelen “büyüdü”, bu gün 1890'dan bu yana toplam 82 bina inşa edildi. "Empire State Biling", "TrampBilding", "Woolvor Building" ve "Kreiser Binası" bu dönemde tam olarak ortaya çıktı. Bu binaların her biri bir süredir dünyanın en yüksek ünvanını taşıyordu. Bunlardan ilki yaklaşık 40 yıl önceydi.

new york yüksek binalar

Şehrin en yüksek binası

İkinci inşaat dalgası 1960'larda başladı. O zamandan beri, 183 metreden fazla yüksekliğe sahip 70 kadar bina inşa edildi. New York'taki en yüksek bina hangisidir? Bunlardan biri Dünya Ticaret Merkezi'nin kuleleriydi. Kuzey kulesi, 1972'den 1973'e kadar dünyanın en yüksek kentiydi ve 2001 yılına kadar şehirde. 2001 yılında terörist saldırı sırasında ünlü Dünya Ticaret Merkezi'nin altı binası yıkıldı.

New York'taki en yüksek bina hangisidir? Halihazırda, Dünya Ticaret Merkezi 1, tahrip edilmiş alışveriş merkezi alanında dikilen yükseklikte ilk sırada. New York'taki en yüksek binanın yüksekliği 541 metredir. "Willis Kulesi" ni ilk etaptan uzaklaştırdı. Halihazırda, Dünya Ticaret Merkezi 1, dünyanın en yüksek altıncı binasının yanı sıra dünyanın en yüksek ofis binası ve Batı Yarıküredeki en yüksek binadır. Yeni alışveriş merkezinin ana binası, Özgürlük Kulesi olarak adlandırılıyor ve bu sayede ABD halkı, başlarını terör tehdidine yöneltmiyor. İnşaat 10 Mayıs 2013 tarihinde, 124 metre uzunluğunda bir spire monte edilerek ve 758 ton ağırlığında tamamlandı. New York'taki en yüksek binada kaç kat var? 104 kat, Özgürlük Kulesi'ne sahiptir.

2001 yılında yaşanan trajediden sonra yetkililerABD, temizlenmiş topraklarla ne yapılacağına uzun bir süre karar veremedi. Bir yandan yeni bir gökdelen inşa etmenin gerekli olduğu aşikardı ve öte yandan, ölülerin hatırasını sürdürmek zorunda kaldı ve dünyaya ABD'nin bu kadar ağır darbelerden sonra bile pes etmediğini gösterdi. Başlangıçta, boş alan geliştirilmesi için kapalı bir ihale duyuruldu, ancak projelerin çoğu yerel nüfus tarafından olumsuz olarak algılandı. Sonra yarışma açık hale getirildi ve Daniel Libeskind kazandı. Ancak, projesinin onaylanmasından sonra bile mimar, asıl gökdeleni daha az fütürist hale getirmek için dört yıl daha iyileştirmek zorunda kaldı. Ayrıca, hükümetin inşaatı mümkün olduğunca güvenli hale getirme isteği de dikkate alınmıştır. Halen, Dünya Ticaret Merkezi kompleksi (2016 yılında New York'taki en yüksek bina), farklı amaçlara sahip beş gökdelenden, ölülerin anısına bir anıt ve bir sanat galerisinden oluşmaktadır. Ama hepsi bu kadar değil! New York'un en yüksek binası olan Özgürlük Kulesi altında, Dünya Ticaret Merkezi'ni (1) şehre herhangi bir bölgeye bırakmanıza izin veren metro ve yüksek hızlı demiryolu dalları için özel geçişler oluşturuldu.

New York'taki en yüksek binaya çağrıldı

İkinci sıra

Derecelendirmemizde ikinci sırada "En yüksek(Makalesinde dikkatinize sunulan fotoğraf)" New York'ta bina 432 Park Avenue sürer. Gökdelen 426 metre yüksekliğe sahip, ilk proje sadece 396 metre olması rağmen. Yapımına için geliştirici mal olan satın alma hangi otele Drake Otel, yıkmak için gerekliydi 440 milyon. toplam inşaat maliyeti 1,25 milyar $ ulaşmıştır. şu anda New York'ta yerleşime en değerli yerlerden biridir. ilaveten, bu bina dünyanın en yüksek konut yüksek katlı bir yapıdır. ABD'de bu 3 gerçekleşir SEZON tarafından yani dünya içinde - 19 yerinde.

İlginç bir gerçek, Kule'nin çatısıdır.Özgürlük 9.8 metreden daha azdır, ancak yüksek sivri uçtan dolayı ona ilk sırada yer verilmiştir. Bina benzersiz bir tasarıma sahiptir - yukarıdan bakıldığında temiz geometrik bir şekil, yani bir kare. Bina 85 kat, her bir alanı vardır - 368 metrekare. Gökdelenin her iki tarafında altı pencere var. Bu muhteşem yapının ve yarı zamanlı inşaatçının sahibi, onun yapısıyla gurur duyuyor ve onu New York'un yeni sembolü olarak adlandırıyor, ancak birçok ünlü mimar ve ülkenin önemli insanları 432 Park Caddesi'nin sadece "ince bir çubuk" olduğunu düşünüyor.

Bu en yüksek binadaki dairelerin maliyetiNew York'ta birkaç milyondan birkaç milyonlarca dolar. New York'taki ikinci en yüksek binadaki çatı katı, bir Suudi milyarder tarafından 95 milyon dolar karşılığında satın alındı. 104 daireye ek olarak, binada bir fitness merkezi, restoran, sauna, yüzme havuzu, golf sahası ve başarılı bir yaşamın diğer özellikleri olacaktır.

new york'taki en yüksek bina hangisidir

Üçüncülük

"En yüksek bina" kategorisini ifade ederManhattan adasında bulunan New York ve Empire State Binası, 1931 yılında inşa edilen 381 metre yüksekliğindeki bir ofis binasıdır. New York'taki en yüksek ofis binası 103 katlıdır ve dünyanın en yüksek rütbesi Empire içindi. - 1931'den 1970'e kadar, aynı zamanda bir tür kayıt olan bir yapı. Bu alışveriş merkezinin kuzey kulesi, gökdelene yıkılmasından sonra, New York'taki en yüksek ünvanın geri döndüğü, ancak uzun sürmeyecek şekilde, bu gökdelende soldu.

Binanın mimarisi 2007'de Art Deco'ya atıfta bulunuyor.ABD'de en iyi mimari çözümün ünvanını aldı ve 1986'da ülkenin tarihi öneminin ulusal anıtları listesine eklendi. Halihazırda, bina ülkede yükseklik olarak ve dünyada 22 ile dördüncü sıradadır.

Bugün, ofis merkezi daha çevre dostu hale getirmek için yeniden inşa ediliyor. Tüm eserlerin maliyeti 550 milyon dolar olarak tahmin ediliyor.

Empire State-biling'de birkaç benzersiz vartesislerinde. Olağandışı Guinness kayıtları, 30 metre uzunluğunda ve üç kat yükseklikte bir salon, tamamen mermerle dekore edilmiş ve dünyanın 7 harikasının resmiyle dekore edilmiş bir salon var. Bu arada, ofis merkezinin kendisine dünyanın sekizinci harikası deniyor.

Diğer şeylerin yanı sıra, çok katlı binanın 102. ve 86. katlarında, gözlem platformları açıktır ve sadece bir dakika içinde kaldırılabilir.

Amerika Kulesi Bankası

Amerika Bankası Kulesi 366 metre yüksekliğindedir.Şehirdeki dördüncü en yüksek binanın durumu. Projenin geliştirilmesinde, yapının çevre dostu ve etkinliği dikkate alınmıştır. Tasarımın tüm unsurları doğal kaynakların en verimli şekilde kullanılmasını amaçlamaktadır. Örneğin, bir binadaki çift camlar güneş ışığını kısmen emer, ancak aynı zamanda gerekli aydınlatma seviyesini sağlar. Buna ek olarak, düşük bir ısı yayılımına sahipler, bu da gökdelenin ısıtılmasında önemli ölçüde tasarruf etmenizi sağlar. Ayrıca yağmur suyunu toplayan ve filtreleyen bir sistem var. Binanın içine giren ve çıkan hava, özel filtrelemeye tabidir. Kuleyi inşa ederken, geri dönüştürülmüş malzemelerin maksimum sayısı kullanıldı.

Geceleri buz birikimi vardır.Binayı sabah ve öğleden sonra soğutmak için kullanılır. Buradaki pisuarlar bile su kullanımını gerektirmeyecek şekilde düzenlenmiştir. Yılda 30 milyon litre su tasarrufu yapabilir ve karbondioksit emisyonlarını azaltabilirler. Bina, binanın ihtiyaçlarının bir kısmını karşılayabilen kendi elektrik jeneratörüne sahiptir ve böylece merkezi güç kaynağı için tipik olan binaya enerji dağıtım maliyetini düşürmektedir.

Bina 55 katlıdır. Enerji verimli ve çevre dostu yapı için platin sertifikasını alan ilk şirkettir.

New York'taki en yüksek ofis binası

Dünya Ticaret Merkezi-3

Yeni topluluğun tamamlayıcısı olacak bir başka binaAmerika Birleşik Devletleri'nde Dünya Ticaret Merkezi. Binanın inşası 2019 yılında başladı, işletmeye alma 2019 yılında bekleniyor. Özgün tasarıma göre 80 kat olacak, binanın yüksekliği 378 metreye ulaşacak. Binada ofis karakteri olacak. İnşaat, ekoloji ve enerji verimliliğinin altın standartlarına uygun olarak yürütülmektedir. Başlangıçta, teröristler ile uçaklar Dünya Ticaret Merkezi'nin kulesine düştükten sonra, şu anki binadaki bina hasar gördü. Uçağın şasesi düştü ve binaya düşerek üst katlara zarar verdi, ancak çöküş sırasında en büyük hasara uğradı. Kaza anında otel yaklaşık 1000 kişiydi. Nispeten tam olarak sadece üç alt kat vardı.

Chrysler Binası

Doğru olan şehrin simgelerinden biri.New York'taki en yüksek binayı, daha doğrusu bunlardan biri olarak adlandırdı. Şirket "Chrysler" mülkiyetindedir. 1930 yılında inşa edilmiş ve 320 metre yüksekliğe sahip. İnşaattan yaklaşık 11 ay sonra dünyanın en yüksek listesinde ilk sırada yer aldı. Şu anda yeni sahiplerine satıldı.

İlginç yapımının tarihi. Proje, çalışmanın sonuna kadar ünvanını kaybeden eski bir senatör tarafından görevlendirildi. Daha sonra proje Chrysler şirketine satıldı. Binanın mimarı Craig Severance. Binayı inşa ederken, eski takım arkadaşını ve Van Ellen'ın küstah düşmanı peşinden koşmakla yönlendirildi. Hedefe ulaşmak için yarışmacıyı geçmek için binaya birkaç metre eklendi. Bir noktada hedefe ulaşıldı, ancak Van Ellen gökdelenine 38 metre yükseklikte bir sivri uçağı kurmak için izin aldı. Bunu açıklamaksızın, işi yaptı ve eski dostunu atlayabilmesi gerçeğinden bir çeşit tatmin aldı. Ancak, yarışmacıların neşesi kısa sürdü, 11 ay sonra, her iki bina da "üst üste" açılan Empire State Binası açıldı.

Bir bina tasarlarken, stil kullanıldıArt Deco, ancak birçok unsur görgü tanığı şaşkınlığa neden oldu. Yani, binanın üst kısmı o zamanın Chrysler otomobillerinin araba kapakları altında stilize edilir, ayrıca, kayan kartal şeklinde dekorasyonlar vardır. Uzun bir süre boyunca, mimar ve bina sahipleri, onların ihtişamı nedeniyle eleştirildi, ama şimdi Chrysler Binası 1920'lerin döneminin özeti olarak kabul edildi ve binanın kendisi "yakışıklı Manhattan" takma adını taşıyor. 2005 yılında, Gökdelen Müzesi ona ABD'deki en sevilen mimari çözümün ünvanını verdi, bu başlık, mimarlık ve inşaat ile ilgili bin binden fazla kişinin anketi sonrasında elde edildi.

En üst katta bir süre bir gözlem güverte vardı, biraz sonra bir restorana dönüştürüldü.

New York Kulesi'ndeki en yüksek bina

New York Times Binası

52 kattaki bina 2007 yılında inşa edilmiştir. Anteni hesaba katan yükseklik, New York Times'ı Chrysler Binası ile birlikte altıncı sırada tutan 319 metre. Bina tamamen gazetenin ihtiyaçlarına adanmış ve gazetenin sahiplerinin emriyle inşa edilmiştir. Mimari, İtalyan tasarımcı tarafından ele alındı, iç tasarım Amerikan Bürosu tarafından geliştirildi ve başka bir şirket, geceleri aydınlatma ile uğraşıyordu. Böylece, yüksek katlı bina, birçok seçkin mimari büronun çalışmalarının meyvesidir.

İnşaat sırasında, enerji verimlimalzemeler. Bu nedenle, özel çift camlı pencereler güneş ışınlarının bir kısmını emer ve binanın ısınmasına izin vermez. Kendi enerji santrali tesisin% 40'ına hizmet verirken, işletme sırasındaki ısı, yerlerin ısıtılmasını hedeflemektedir.

Gözlem platformları

Yukarıda belirtildiği gibi, en büyük şehre yolculukNew York'taki en yüksek binayı, metropolün muhteşem bir manzarasını sunan bir gözlem güvertesiyle ziyaret etmediğiniz takdirde, ABD eksik kalacaktır. Uzun zamandır en ilginç panorama, Rockefeller Center'ın yanı sıra Empire State Binası'ndan açıldı.

Bu gözlem platformlarına tırmanabilirsiniz.asansör, çeşitli koruma direkleri ve metal dedektörlerden geçmesi gerekiyor, ancak her şey düzeldiğinde, 360 derece panoramaun açıldığı sitede ziyaretçiler var. İzleme platformlarının en yüksek binalarda yer alması göz önüne alındığında, manzarayı engelleyen hiçbir şey yok ve eğer hava izin veriyorsa, New York'un tamamını kuşların gördüğü şekilde görebilirsiniz.

Göze çarpan ilk şey su basıncıdırkulesi. Şehrin hemen her binası, su sağlayan kulesiyle donatılmıştır. Ayrıca, bazı çatılarda seyreltilmiş bahçeleri, şezlongları ve aşınmış yüzeyleri görebilirsiniz. Bazıları çatıyı kendi ihtiyaçları, büyüyen güvercinler veya başka hayvanlar ve bazen sadece onlar için kullanmazlar. Bazı çatılarda arılar için evlerin bulunduğu en gerçek arı çiftlikleri donanımlı olduğu bilinmektedir.

Yaşanabilir çatılara ek olarak, ilginç görebilirsinizŞehir ve çevresi yerleri - Hudson genelinde köprüler inşa gökdelenler Manhattan Stuyvesant İlçe ortalama - evlerde yıllarda 1940 yılında ve Hudson Nehri diğer tarafta büyüdü garip mimarisi ile sıradışı bir alanında, Jersey uydu kenti görebilirsiniz. Ayrıca, 1902'de inşa edilen 82 metrelik Flatiron Binası yüksekliğindeki New York'taki ilk gökdelenin mükemmel bir görünümü var.

Majesteleri hakkında ilginç bir gerçekEmpire State Binası, 1945'te ABD Hava Kuvvetleri bombardımanına çarptı, ama herhangi bir hasar vermedi ve ertesi gün bina tekrar ziyarete açıldı.

Rockefeller Center'da gözlem güverte de olabilirmükemmel manzaralar sunan ve ziyaret gece ve gündüz. Buradaki en ilginç şey, merkezi parkın muhteşem bir görüntüsüdür. Bu binada birçok alan vardır - tamamen açık ve sırlı. Rockefeller-center, geçen yüzyılın 30'unda inşa edilmiş ve şehrin diğer 30 gökdelenlerinin yakınında yer almaktadır. Buna ek olarak, 1932'de, bir gökdelenin tepesinde oturan işçileri ele geçiren, "Gökdelende Öğle Yemeği" adlı ünlü fotoğraf, bu gökdelenin inşası sırasında kesin olarak yapıldı.

Bir görüntüleme platformu ile New York'taki en yüksek bina

Manhattan'daki ilk yüksek katlı

Manhattan'daki ilk gökdelen,diğer şeylerin yanı sıra, çok özgün bir tasarım. Yapı bir demir şeklinde yapılmış ve eğer yukarıdan bakarsanız, üçgeni görebilirsiniz. Raslantı değil, bina "demir" olarak tercüme edilebilecek Flatiron Binası olarak adlandırılmıştır.

Gökdelen üç sokağın kesişme noktasında bulunur -Broadway, Beşinci Cadde ve 23 Sokak. 82 metre yüksekliğindeki binanın inşası 1902 yılında tamamlandı. Eşsiz şekle ek olarak, bu gökdelen başka bir vurguya sahiptir: tasarım, önceden monte edilmiş bir metal kiriş çerçevesine sabitlenen ilk tasarımdı.

Bu bina, klasik bir sütun şeklindeaçıkça ifade edilen bir temel (ilk beş kat), bir açık gövde ve bir üst kısım, bir süs şeklinde yapılmıştır. Bu yapının yaratıcısı, isminin adı altında uzun süre zevk almamıştı: Fuller Binası hızla "Demir" olarak yeniden adlandırıldı.

İlginç bir gerçek şu kiBinanın yakınındaki sokakların eşsiz bir formu ve sokakları düzenli olarak yukarı doğru yükselen bir hava akımı vardır. Özel bir isim verildi - 23 skidoo. Şimdiye kadar, bazen bir binaya yakın bir zamanda, bu akıntının geçen bir kadının ya da bir kadının eteğini kaldıracağı zaman, beklediği sıkılmış erkekleri fark etmenin mümkün olduğunu söyler.

Yukarıdakilere ek olarak, bina ünlü oldu,Özgürlük Şehrinin kurgusal kentine GTA4'ten transfer edilen ve onun etrafında farklı noktalarda çıplak bir adam figürünü görebilirsiniz.

New Yorktaki en yüksek bina hangisidir 2019

New Yorktaki en yüksek bina hangisidir 2019

Related news

 • Pnömoni için antibiyotikler ana tedavidir
 • Andrei Kozitsyn: biyografi, fotoğraf
 • Eski Tişörtten Paspas Yapımı
 • Genius yetenek, yetenek veya deliliktır
 • Matkaptan bıçak yapabilir miyim

 • New Yorktaki en yüksek bina hangisidir

  New Yorktaki en yüksek bina hangisidir


  New Yorktaki en yüksek bina hangisidir

  New Yorktaki en yüksek bina hangisidir

  New Yorktaki en yüksek bina hangisidir

  New Yorktaki en yüksek bina hangisidir

  New Yorktaki en yüksek bina hangisidir

  New Yorktaki en yüksek bina hangisidir

  New Yorktaki en yüksek bina hangisidir

  New Yorktaki en yüksek bina hangisidir

  New Yorktaki en yüksek bina hangisidir

  New Yorktaki en yüksek bina hangisidir

  New Yorktaki en yüksek bina hangisidir

  New Yorktaki en yüksek bina hangisidir

  New Yorktaki en yüksek bina hangisidir

  New Yorktaki en yüksek bina hangisidir

  New Yorktaki en yüksek bina hangisidir

  New Yorktaki en yüksek bina hangisidir

  New Yorktaki en yüksek bina hangisidir

  New Yorktaki en yüksek bina hangisidir

  New Yorktaki en yüksek bina hangisidir

  New Yorktaki en yüksek bina hangisidir

  New Yorktaki en yüksek bina hangisidir