Nettle sadece kanama ile değil 2019

Nettle sadece kanama ile değil 2019 Nettle sadece kanama ile değil

Nettle sadece kanama ile değil ...

Isırganlar iki yana duruyor, her yerde ortakot, aslında - çok yararlı bir şifalı bitki. Atalarımız bunu biliyordu ve infüzyonlarını çeşitli hastalıklarda kullandı. Çoğunlukla, ısırgan çeşitli kökenlerin kanaması için kullanılmıştır. Tıbbi bir hammadde olarak, önceden kurutulmuş bitki yaprakları kullanılmıştır.

Yararlı özelliklerini belirleyen nedir? Yaprakları kanının ana pıhtılaştırıcı faktörlerinden biri olan karaciğerde protrombin oluşumunu uyaran K vitamini gibi vitaminleri içerdiğine karar verildi.

Ayrıca, ısırganın yaprakları da bulunmuşturtaninler ve C vitamini, formik asit, amino glikosid urtitsin A vitamini, ön - karotenoidler, klorofil, demir tuzları ve diğer bazı maddelerdir. Eczacılar ısırgan sadece vitamin K. bir vazokonstriktör etkisi vardır ve bağırsak düz kasların tonunu iyileştirmek için, rahim kasları azaltabilir nedeniyle hasarlı epitelinin yeniden uyarır kanama etkili olduğunu gördük. Son özelliği yapraklarında yüksek klorofil içeriği ile ilişkilidir.

Vitaminler ve demir tuzları oluşumunu etkilerkanama için çok önemli olan eritrositlerin kemik iliği. Klorofil ayrıca metabolizmayı arttırır, solunum merkezi üzerinde hareket eder, tonunu yükseltir, kalbi ve vasküler sistemi uyarır.

Isırganın infüzyonunu kanamayla uygulayın.akciğerler, üriner sistem ve bağırsaklar. Onun kullanımı için özellikle sıkça endikasyon kadınların çeşitli kökenlerden kanamasıdır. Örneğin doğum sonrası siklus rahatsızlık gösteriyorsa, postpartum dönemde jinekolojik hastalıklarla, kan hastalıklarında pıhtılaşma bozuklukları eşlik eder. Doğum sonrası dönem, ısırganın infüzyonu uterus kontraksiyonunu artırabilir, kanlı akıntıyı azaltabilir, uterusun mukoza zarının rejenerasyonunu hızlandırarak genel durumu iyileştirir.

Isırganın hazırlanması

Infüzyonu hazırlamak için, 2 kaşık kuruısırgan otu yaprakları. (Kaşıklar tabiki kantinler olmalı). Yapraklar bir bardak kaynar suya dökülür ve her şey düşük ısı ve kapalı bir kapak ile bir su banyosuna konur. Bitkilerin infüze etmesi 15 dakika sürer. Daha sonra infüzyon 45 dakika soğutulur ve süzülür. Sıkmak bırakır. İnfüzyonun hacmi orijinal seviyeye getirilir. Onu al, günde 5 defa yarım veya çeyrek fincan lazım. Mağazada hazırlanan infüzyonu serin bir yerde 2 günden fazla olmamasına izin verin.

Isırgan otu yaprakları paketlerde bir eczaneden alınabilir veyabriketlerde. İnfüzyonu briketten hazırlayarak, bir bardak kaynar sudan birini loblarından birine dökün. Isırgan otu 10 dakika boyunca yapışır. Daha sonra infüzyon, Art. gün boyunca kaşık.

Genellikle kanaması olan ısırgan otu gerçeğine ek olarakİnfüzyon şeklinde uygulanır, kullanımı ve alkollü ekstreleri mümkündür. İlaç firmaları tarafından üretilmekte ve bitmiş halde satılmaktadır. Günde üç kez yemeklerden yarım saat önce 30 damla atayın. Bu arada, ısırganların infüzyonları da sadece yemeklerden önce içilir.

Terapötiklerin hazırlanmasında kullanılan ısırgan otuBitkisel koleksiyonlar kanama ve vitamin eksikliği, mide ve deri hastalıkları, idrar yolu hastalıkları ile kullanılır. Demir eksikliği anemisi, ateroskleroz, gastrit, mide ülseri, kolesistit, duodenal ülser tedavisinde kullanılan saç dökülmesi için dulavratotu yaprakları ile birlikte kullanılır. İyi bir epitelleştirme etkisine sahip olduğundan, yanık, trofik ülser, yara, ekzema ve dermatit için topikal olarak kullanılır.

İşte böyle bir ısırgan otu. Kanama, anemi, yara ve ülser ile birlikte, bağırsak ve mide hastalıkları ile, yanan yeşil yapraklarından ilaçlar kullanımı bulmak. Belki de, zaman içinde, bu bitkinin diğer bazı yararlı özellikleri keşfedilecektir. Gerekiyorsa kullanın. Size iyi sağlık!

Nettle sadece kanama ile değil 2019

Nettle sadece kanama ile değil 2019

Related news

 • Madalyon Hastalığı İle İlgili Bilgiler
 • Xeloda (kapesitabin): fiyat, analoglar. Xelodayı nereden satın alabilirim
 • Sberbank altın kartı nedir
 • Hangi ekmeği tercih edersiniz
 • Süslü Bebek Yeleği Yapılışı

 • Nettle sadece kanama ile değil

  Nettle sadece kanama ile değil


  Nettle sadece kanama ile değil

  Nettle sadece kanama ile değil

  Nettle sadece kanama ile değil

  Nettle sadece kanama ile değil

  Nettle sadece kanama ile değil

  Nettle sadece kanama ile değil

  Nettle sadece kanama ile değil

  Nettle sadece kanama ile değil

  Nettle sadece kanama ile değil

  Nettle sadece kanama ile değil

  Nettle sadece kanama ile değil