Nefis Yasemin Çiçeği Tatlısı Tarifi 2019

Nefis Yasemin Çiçeği Tatlısı Tarifi 2019
Nefis Yasemin Çiçeği Tatlısı Tarifi


Nefis Yasemin Çiçeği Tatlısı Tarifi

Nefisyasemin çiçeği tatlısıtarifi’ni yapmaya şerbetinden başlayalım, önce bir tencereye şerbet malzemelerini alın.1 su bardağı şekeri, 1 su bardağı suyu ve 1 yemek kaşığı balı ekleyip kaynatın. Şerbeti ocaktan almadan önce bir iki damla limon suyu sıkın.

Daha sonra şerbeti ocaktan alarak soğuması için bir kenara bırakın.

Hamur İçin ;

Nefisyasemin çiçeği tatlısı tarifi‘nin hamuru için unu derin bir kaba alın, ortasını havuz gibi açarak bir adet yumurtayı, 4 yemek kaşığı eritilmiş soğumuş tere yağını, 1 yemek kaşığı gül suyunu yoksa 1 paket vanilyayı bir çimdik tuzu ekleyin ve bir tahta kaşık yardımıyla veya elinizle karıştırın.

Yarım su bardağı suyu da ilave ederek hamuru güzelce yoğurun ve gerekirse biraz daha un ilave edin. Hamur çok sertleşmeden yani tam kıvama gelmeden yarısını ayırarak bir yarısına 2 yemek kaşığı kakao ekleyerek iyice yoğurun.

Kenara ayırdığımız diğer yarısına biraz daha un ekleyerek orta sertlikte bir hamur elde edelim. Üzerini örterek nefisyasemin çiçeğitatlısı tarifi’ni 10 dk dinlenmesi için bekletelim.

İçini Hazırlamak İçin ;

Nefisyasemin çiçeği tatlısı tarifi‘nin iç harcını hazırlamak için 1,5 su bardağı ince çekilmiş cevizi veya fındığı 1 su bardağı şekerle rondoda tekrar geçirelim.

Çekilmiş ceviz veya fındık içine 4 yemek kaşığı erimiş tereyağını, damla sakızını (kullanmak tercihinize kalmış), 1 paket vanilyayı, yarım çay kaşığı tarçını, 1 yemek kaşığı marmelat veya balı ekleyip yoğurmaya başlayın.

Bir kaseye 1 yemek kaşığı buğday nişastası ve 1 yemek kaşığı un ekleyip karıştırın.Bu karışımdan biraz alıp hamuru açacağımız zemine serpin.

Önce beyaz hamuru oklava veya merdane ile kare veya dikdörtgen şeklinde açın.Açtığınız hamuru bir kenara alın. Diğer kakaolu hamuru da aynı şekilde ve ebatta açın.

Beyaz yufkayı alta kakaolu yufkayı üste koyarak yine oklava veya merdane yardımı ile üzerinden geçerek birbirleri ile birleşmelerini sağlayalın.

Elde ettiğiniz 2 katlı yufkayı bir bıçak yardımıyla karelere bölün. Bu küçük karelerin ortasına cevizden biraz küçük fındıktan bira büyük boyutta yuvarladığımız iç harcından koyalım.

Kenar kısımların ortasından içeri doğru derin olmayacak şekilde kesin. Karenin bir uç kısmını yukarı doğru iç topun tam ortasına hafifçe bastırarak yapıştırın. Havada kalan uçları sıkıca arkada birleştirin ve diğer parçaları da aynı şekilde yapın.

Dilerseniz yukarıda üst üste gelen kısımları iyice yapıştırmak için parmağınızın ucu ile şerbetten sürebilirsiniz. Ortasına yine yapışsın diye şerbete ucunu batırarak fındık koyun ve hafifçe bastırın. Çok bastırmayın ki nefisyasemin çiçeği tatlısıtarifi’nin içi dağılmasın.

Nefis Yasemin Çiçeği Tatlısı Tarifi 2019

Nefis Yasemin Çiçeği Tatlısı Tarifi 2019

Related news Nefis Yasemin Çiçeği Tatlısı TarifiNefis Yasemin Çiçeği Tatlısı Tarifi


Nefis Yasemin Çiçeği Tatlısı Tarifi


Nefis Yasemin Çiçeği Tatlısı Tarifi


Nefis Yasemin Çiçeği Tatlısı Tarifi


Nefis Yasemin Çiçeği Tatlısı Tarifi