Goruntuler resim Nasıl sırt masajı yaparsınız ve zarar vermezsiniz
Nasıl sırt masajı yaparsınız ve zarar vermezsiniz 89 22.01.2019, 13:43

Nasıl sırt masajı yaparsınız ve zarar vermezsiniz

Bugün çok sayıda varmasaj çeşitleri. Masaj altında vücudun el, ayak veya özel aletler yardımıyla mekanik tahriş olduğu anlaşılmaktadır. İş gününün sonunda, insanlar genellikle kaslarda "ağrıyan" ağrı şeklinde rahatsızlık hissederler, vücut esnekliğini kaybeder, yani, daha aşağı çalışmaya başlar. Bir masaj ona bu durumdan yardım edebilir. Bir sırt masajı nasıl yapılır ve bu prosedürün bir tonik ve iyileştirici etkisi, çok yazılır.

Profesyonel hizmetler kullanmıyorsanızmasörler, en basit genel masaj yöntemlerini ustalıkla yapabilirsiniz. Bu prosedürün tüm türleri arasında en popüler olan sırt masajıdır ve evde yapmak çok zor değildir. Sırt masajı nasıl yapılır? Böyle bir soru, böyle bir adımda ilk karar veren kişi için doğaldır. Bir kişinin arkasında vücudun hemen hemen tüm bölümleriyle bağlantılı çok sayıda sinir reseptörü vardır.

Bu nedenle, sırt masajı prosedürü büyük bir verirVücudun gelişmesine katkıda bulunur ve katkıda bulunur. Klasik sırt masajı, prosedürde belirli bir diziyi içerir ve genellikle tek bir teknikle sınırlı değildir.

Mide masajı, ellerDirseğin hafifçe bükülmüş gövdesi boyunca, baş tarafa döndü. Ayak bileğinin altında, gerekirse, silindiri elastik malzemeden çıkarın. Masör genellikle sol taraftaki kalça eklemi seviyesinde bulunur.

Masajın başlangıcından önce, bir sırtın yağlanması istenir.Krem veya yağ. Sırt masajı nasıl yapılır ve incinmez? Avuçlarının omurga boyunca boyundan kayması. Bir sonraki hareket, yanal yüzeyler boyunca omuz eklemlerine uygulanır. Kremin (tereyağı) arkadan eşit olarak dağılmasını sağlamak için bu hareketler birkaç kez tekrarlanmalıdır.

Sırt masajı nasıl yapılır? Genellikle, bunun için aşağıdaki yöntemler kullanılır: okşayarak, yoğurma, sürtünme, okşayarak, doğrama, titreşim vb.

Masaj prosedürü okşayarak başlar. Omuz bıçaklarında boyundan sakruma doğru yönlendirme yönü birbirinden uzaklaşır. Lomber kısmın okşaması, kasıktan doğrudan omurgadan lenf düğümlerine doğru başlar. Omuz eklemlerine giderken, prosedürün başın tersi ile omuz omuzlarında başladığını hatırlamanız gerekir.

Tam rahatlamadan önce sırt masajı nasıl yapılır? Bu, özellikle omuz bıçağının kaslarını yoğurma aşamasına gittiğinizde önemlidir. Bu durumda, skapula etrafında kasların her bir parçasını toplamak ve sıkmak gereklidir, hareketler bir daire içinde gerçekleştirilir. Bir sonraki aşama boynun tabanında başlar. Hareketler nazikçe başparmak ile yapılır, ancak yeterli çaba ile. Ayrıca, sırt masajı omurga boyunca başparmak aşağı doğru devam ediyor.

Hızlı ve kuvvetli itme noktalarıomurga, parmaklar arka ortasına doğru hareket etmeli ve ardından boynun tabanına doğru kaymalıdır. Kürek kemiği etrafındaki masaj, bir elin parmaklarının bu bölgeye masaj yapması ve diğer elin omuzdan aşağıya bakmasıdır. Bu prosedür, omzun tepesinden aşağı doğru hareket ederken yoğurma ve presleme yöntemi ile gerçekleştirilir. Bıçağın düz yüzeyinde, parmaklar dairesel hareketler yapar, daire küçük olmalıdır.

Gerekli sonucu elde etmek içinAlım birkaç kez yapılmalıdır. Sırt masajı, rahatlama hissinden önce 10 dakika sürmelidir. Ve kitlesel bir rahatsızlık hissi ve daha da acı verici hisler olmamalıdır. Bu, omurga masajı için bir ön koşuldur. Masaj seansları başlamadan önce doktora danışmak gerekir, tk. Masaj, herhangi bir güçlü hareket tarzı gibi, onun sınırlamaları vardır.

Nasıl sırt masajı yaparsınız ve zarar vermezsinizFotograf Goruntuler resim

Related news

 • I Harfiyle BaЕџlayan ГњnlГјler
 • Mohs ölçeği. Mohs sertliği
 • Dizüstü Lenovo IdeaPad 310-15ISK - eleştiriler, devletin özellikleri ve özellikleri

 • Nasıl sırt masajı yaparsınız ve zarar vermezsiniz 65

  Nasıl sırt masajı yaparsınız ve zarar vermezsiniz


  Nasıl sırt masajı yaparsınız ve zarar vermezsiniz 15

  Nasıl sırt masajı yaparsınız ve zarar vermezsiniz 35

  Nasıl sırt masajı yaparsınız ve zarar vermezsiniz 25

  Nasıl sırt masajı yaparsınız ve zarar vermezsiniz 90

  Nasıl sırt masajı yaparsınız ve zarar vermezsiniz 60

  Nasıl sırt masajı yaparsınız ve zarar vermezsiniz 18

  Nasıl sırt masajı yaparsınız ve zarar vermezsiniz 46