Nasıl sırt masajı yaparsınız ve zarar vermezsinizNasıl sırt masajı yaparsınız ve zarar vermezsiniz

27.05.2019

Nasıl sırt masajı yaparsınız ve zarar vermezsiniz 54

Nasıl sırt masajı yaparsınız ve zarar vermezsiniz

Bugün çok sayıda varmasaj çeşitleri. Masaj altında vücudun el, ayak veya özel aletler yardımıyla mekanik tahriş olduğu anlaşılmaktadır. İş gününün sonunda, insanlar genellikle kaslarda "ağrıyan" ağrı şeklinde rahatsızlık hissederler, vücut esnekliğini kaybeder, yani, daha aşağı çalışmaya başlar. Bir masaj ona bu durumdan yardım edebilir. Bir sırt masajı nasıl yapılır ve bu prosedürün bir tonik ve iyileştirici etkisi, çok yazılır.

Profesyonel hizmetler kullanmıyorsanızmasörler, en basit genel masaj yöntemlerini ustalıkla yapabilirsiniz. Bu prosedürün tüm türleri arasında en popüler olan sırt masajıdır ve evde yapmak çok zor değildir. Sırt masajı nasıl yapılır? Böyle bir soru, böyle bir adımda ilk karar veren kişi için doğaldır. Bir kişinin arkasında vücudun hemen hemen tüm bölümleriyle bağlantılı çok sayıda sinir reseptörü vardır.

Bu nedenle, sırt masajı prosedürü büyük bir verirVücudun gelişmesine katkıda bulunur ve katkıda bulunur. Klasik sırt masajı, prosedürde belirli bir diziyi içerir ve genellikle tek bir teknikle sınırlı değildir.

Mide masajı, ellerDirseğin hafifçe bükülmüş gövdesi boyunca, baş tarafa döndü. Ayak bileğinin altında, gerekirse, silindiri elastik malzemeden çıkarın. Masör genellikle sol taraftaki kalça eklemi seviyesinde bulunur.

Masajın başlangıcından önce, bir sırtın yağlanması istenir.Krem veya yağ. Sırt masajı nasıl yapılır ve incinmez? Avuçlarının omurga boyunca boyundan kayması. Bir sonraki hareket, yanal yüzeyler boyunca omuz eklemlerine uygulanır. Kremin (tereyağı) arkadan eşit olarak dağılmasını sağlamak için bu hareketler birkaç kez tekrarlanmalıdır.

Sırt masajı nasıl yapılır? Genellikle, bunun için aşağıdaki yöntemler kullanılır: okşayarak, yoğurma, sürtünme, okşayarak, doğrama, titreşim vb.

Masaj prosedürü okşayarak başlar. Omuz bıçaklarında boyundan sakruma doğru yönlendirme yönü birbirinden uzaklaşır. Lomber kısmın okşaması, kasıktan doğrudan omurgadan lenf düğümlerine doğru başlar. Omuz eklemlerine giderken, prosedürün başın tersi ile omuz omuzlarında başladığını hatırlamanız gerekir.

Tam rahatlamadan önce sırt masajı nasıl yapılır? Bu, özellikle omuz bıçağının kaslarını yoğurma aşamasına gittiğinizde önemlidir. Bu durumda, skapula etrafında kasların her bir parçasını toplamak ve sıkmak gereklidir, hareketler bir daire içinde gerçekleştirilir. Bir sonraki aşama boynun tabanında başlar. Hareketler nazikçe başparmak ile yapılır, ancak yeterli çaba ile. Ayrıca, sırt masajı omurga boyunca başparmak aşağı doğru devam ediyor.

Hızlı ve kuvvetli itme noktalarıomurga, parmaklar arka ortasına doğru hareket etmeli ve ardından boynun tabanına doğru kaymalıdır. Kürek kemiği etrafındaki masaj, bir elin parmaklarının bu bölgeye masaj yapması ve diğer elin omuzdan aşağıya bakmasıdır. Bu prosedür, omzun tepesinden aşağı doğru hareket ederken yoğurma ve presleme yöntemi ile gerçekleştirilir. Bıçağın düz yüzeyinde, parmaklar dairesel hareketler yapar, daire küçük olmalıdır.

Gerekli sonucu elde etmek içinAlım birkaç kez yapılmalıdır. Sırt masajı, rahatlama hissinden önce 10 dakika sürmelidir. Ve kitlesel bir rahatsızlık hissi ve daha da acı verici hisler olmamalıdır. Bu, omurga masajı için bir ön koşuldur. Masaj seansları başlamadan önce doktora danışmak gerekir, tk. Masaj, herhangi bir güçlü hareket tarzı gibi, onun sınırlamaları vardır.

Nasıl sırt masajı yaparsınız ve zarar vermezsinizNasıl sırt masajı yaparsınız ve zarar vermezsiniz

Related news

 • Chicco - her annenin hayal ettiği tulumlar
 • Kıbrıs Köftesi Tarifi Videosu
 • Evlenmeden önce sormanız gereken 41 soru :)
 • 2019 ÖRGÜ 45 TANE TIĞ İŞİ MOTİF MODELLERİ
 • Zeytinyağlı Yaz Türlüsü

 • Nasıl sırt masajı yaparsınız ve zarar vermezsiniz 36

  Nasıl sırt masajı yaparsınız ve zarar vermezsiniz


  Nasıl sırt masajı yaparsınız ve zarar vermezsiniz 27

  Nasıl sırt masajı yaparsınız ve zarar vermezsiniz 51

  Nasıl sırt masajı yaparsınız ve zarar vermezsiniz 56

  Nasıl sırt masajı yaparsınız ve zarar vermezsiniz 74

  Nasıl sırt masajı yaparsınız ve zarar vermezsiniz 14

  Nasıl sırt masajı yaparsınız ve zarar vermezsiniz 11

  Nasıl sırt masajı yaparsınız ve zarar vermezsiniz 48

  Nasıl sırt masajı yaparsınız ve zarar vermezsiniz 51

  Nasıl sırt masajı yaparsınız ve zarar vermezsiniz 79

  Nasıl sırt masajı yaparsınız ve zarar vermezsiniz 68

  Nasıl sırt masajı yaparsınız ve zarar vermezsiniz 44

  Nasıl sırt masajı yaparsınız ve zarar vermezsiniz 46

  Nasıl sırt masajı yaparsınız ve zarar vermezsiniz 81