Mumlar Bisacodyl. talimat 2019

Mumlar Bisacodyl. talimat 2019

Mumlar Bisacodyl. talimat 87 26.01.2019, 01:25

Mumlar "Bisacodyl". talimat

İlaç "Bisakodil" (Nizhpharm), ağızdan uygulama için fitiller (rektal) ve drajeler şeklinde temin edilebilir. İlaç laksatif bir etkiye sahiptir.

Mumlar "Bisacodyl" (talimat içerir gibibilgi) çözünme sırasında bağırsak mukozasının tahriş olmasına neden olur. İlaç kalın bağırsakta mukus üretimindeki artışın yanı sıra peristaltizminin yoğunlaşması ve hızlanmasıyla ortaya çıkan bir karminatif etkiye sahiptir. Oral olarak uygulandığında, etki birkaç saat sonra not edilir. Mumlar "Bisacodyl" (talimatlar bunu gösterir) girişten sonraki ilk saat için geçerlidir.

Ilaç doğumdan sonra kabızlık için endikedirÖzellikle yaşlı hastalarda, kalın bağırsakta hafif peristalsis ve hipotansiyon ile ilişkili cerrahi girişimler ve konstipasyon. Mumlar "Bisacodyl" talimatı anal fissürler, hemoroidler ve ayrıca proktit ile dışkıların düzenlenmesi için önerir. İlaç ameliyat, radyolojik veya enstrümantal araştırma faaliyetlerine hazırlık olarak kullanılır.

Ilaç "Bisacodyl". Kullanım talimatları

Mumlar rektal olarak enjekte edilir. Yetişkinler 1-2 fitil atar. On beş yaşından on sekiz yaşına kadar olan ergenler için dozaj yetişkinler için aynıdır. Sekiz yaşından on dört yaşına kadar olan çocuklar için fitil, iki ila yedi buçuk fitil arasında uygulanır.

Ağızdan ilaç almak için tavsiye edilirkahvaltıdan önce ya da sabahtan önce (yarım saat). İki ila yedi yaş arası çocuklara, on beş yıldan sekiz ila on dört - bir ya da iki ila bir hap - bir hap reçete edilir.

Bir ilacı reçete ederken, ameliyat veya araştırmadan önce, akşamları iki veya dört hap alınız ve sabahları bir fitil içerisine girerler.

Mumlar "Bisacodyl" (talimat içerir gibibilgi) bağırsak kolik neden olabilir. Bazı durumlarda, aşırı sıvı ve elektrolit kaybına neden olan ishal gelişir. Bozuklukların sonucu olarak, arteriyel hipotansiyon, kas zayıflığı, konvulsif durum gelişir. Ek olarak, anal bölgede tahriş olması muhtemeldir, rektumdaki iltihaplanma. Anorektal bölgede ağrı, ısı ya da kanama hissi olabilir.

Bağırsak ilacında kontrendikeobstrüksiyon, karın boşluğunda organların akut inflamasyonu, bağırsak tıkanıklığı. İlaç sindirim sistemi, rahim kanaması, akut proktit kanama için reçete değildir. Akut hemoroid, sistit, spastik konstipasyon için Bisacodyl kullanılması önerilmez.

İlaç hamilelik sırasında tavsiye edilmez veemzirme. Bununla birlikte, bazı durumlarda (kanıt varsa) kullanılabilir. Bu durumda "Bisakodil" ilacının kullanılmasının gerekçesi sadece doktor tarafından belirlenir. Emzirme ve hamile kadınların tedavi sırasındaki durumu, sistematik tıbbi denetime tabi tutulmalıdır.

İlaç "Bisacodyl" tavsiye edilmezbir haftadan daha uzun süre kullanın. Uzun süreli ilaç kullanımı, bağımlılığı artırabilir. Bu durumda, defekasyon eylemi ancak bir müshil ilacı kullandıktan sonra gerçekleştirilecektir.

Dikkatle, böbrek veya hepatik patolojileri olan hastalar için ilaç "Bisacodyl" reçete edilir.

Fitillerden önce ve sonra eller yıkanmalıdır.

Aşırı dozda ishal, ciddi miktarda elektrolit ve sıvı kaybı ile spastik ağrı ortaya çıktığında. Ayrıca konvülsiyonlar ve kas zayıflığı da kaydedilmiştir.

Fitillerin raf ömrü üç yıldır. Bu süre sonra ilacı kullanmayın.

"Bisacodyl" mumlarını kullanmadan önce notu incelemeniz ve doktora başvurmanız gerekir.

Mumlar Bisacodyl. talimat 2019

Mumlar Bisacodyl. talimat 2019

Related news

 • Haydi Doğaya Yardım Edelim Arıların, Yani Doğal Olarak Dünya Kurtuluşu İçin Bir Saksı Çiçek
 • Bir arkadaşının tarifi, düşük dereceli okul çocukları için bir deneme
 • Doogee F5: incelemesi, özellikleri, yorumlar

 • Mumlar Bisacodyl. talimat 26

  Mumlar Bisacodyl. talimat


  Mumlar Bisacodyl. talimat 20

  Mumlar Bisacodyl. talimat 50

  Mumlar Bisacodyl. talimat 23

  Mumlar Bisacodyl. talimat 67

  Mumlar Bisacodyl. talimat 67

  Mumlar Bisacodyl. talimat 7