Multizone klima sistemi: devre, çalışma prensibi, kurulum özellikleri ve geribildirim 2019

Multizone klima sistemi: devre, çalışma prensibi, kurulum özellikleri ve geribildirim 2019

Multizone klima sistemi: devre, çalışma prensibi, kurulum özellikleri ve geribildirim 64 05.03.2019, 12:20

Multizone klima sistemi: devre, çalışma prensibi, kurulum özellikleri ve geribildirim

Çok bölgeli bir sistem nedir?iklimlendirme? Aslında bunlar kapalı alanlarda kullanılan sıcaklık kontrol cihazlarıdır. Geleneksel bölme sistemlerinden fark, bir kontrol ünitesinin bulunduğu bölgedir. Bu durumda Freon tek bir otoyol içindedir. Dış ünite, binanın çatısına en sık yerleştirilir.

Klimaları bağlamak içinayırıcı. Bu tip aygıtların dezavantajı, yüksek maliyetidir. Bununla birlikte, modellerin yüksek etkinlik faktörüne sahip oldukları belirtilmelidir. Çok bölgeli cihazları daha iyi anlamak için, planlarını göz önüne almalıyız.

çok bölgeli klima sistemi

Multizone klima: şema

Çok bölmeli sistem birDış ünite, güçlü bir fan ile kurulur. Bunun için kompresör, yüksek frekanslı tip seçilmiştir. Birimler arası kablo, güç kaynağından uzaklaşıyor. Sistemi yönetmek için bir ağ dönüştürücü kullanılır. Çok bölmeli sistemlerdeki modüller farklı frekanslarda kullanılır.

İç üniteler otoyola bağlıdır. Buna ek olarak, çok bölgeli sistem kontrol panelleri içerir. Sinyal merkezi kontrol ünitesine gönderilir. Sıcaklığı ayarlamak için, geleneksel infrared uzaktan kumandalar kullanılır. Genleştirici ortak bir omurga ile bağlanır. Freon kontrolü için uzak bir vana kullanılır.

çok bölgeli klima sistemleri

Sistem nasıl çalışır?

Merkezi çok bölgeli sistemlerortak otoyolda freon temin ederek iklimlendirme. Hava dolaşımı, dış ünitede bulunan bir fan vasıtasıyla gerçekleşir. Cihaza voltaj sağlamak için bir şebeke dönüştürücüsü tarafından kontrol edilen bir kompresör bulunur.

Ayrıca zincirde yer alanbölücülerin. Ortak sisteme bağlı bireysel iç ünitelerden sorumludurlar. Merkezi modül, ekipmanın güç kaynağını izler. Odalardaki sıcaklığı ayarlamak için merkezi birime sinyal gönderildiği uzaktan kumanda kullanılır ve daha sonra bunlar işlenir.

Modeli monte etme

Çok bölgeli iklimlendirme sisteminin montajıbir apartmanda uzun bir zaman alır. Dış ünite, kural olarak, odanın çatısına yerleştirilir. Interblock kablosu mandallara takılabilir. Bu durumda, genişleticili güç kaynağı birimi modülün yanında bulunmalıdır. İç üniteler sadece ayırıcılar ile monte edilebilir. Bunun için ek ağlar koymak gereklidir. İç üniteyi duvara sabitlemek için raflar monte edilir. Uzak vanalar ayırıcıların arkasında bulunmalıdır.

multizone klima sistemi açıklaması

İki iç ünite için cihazlar hakkındaki yorumlar

Multizon klima sistemleriiki blok için, alıcılardan gelen geri bildirimler olumludur. Tüketicilere inanıyorsanız, modern modeller, sıcaklığı 150 metrekareye kadar olan bir evde kolayca muhafaza edebilir. metre. Modifikasyon için soğutma kapasitesinin katsayısı 10 BTU'ya ulaşır.

Pazarın temsil edildiğini de belirtmek gerekir.havayı kurutmayan filtreli birçok cihaz. Bu tip çok bölgeli sistemler için enerji tüketimi göstergesi 340 W'yi aşmaz. Nem alıcılar kontrol ünitesi ile ve onsuz kullanılır. Otoyolun farklı üreticilerin kurulumunun yüksekliği farklı olabilir. Bu tip sistemler için verim katsayısı% 80'den başlar.

Üç iç üniteye sahip cihazlar

Üç kişilik merkezi klima sistemleriiç üniteler, bir kural olarak, birkaç modül ile yüklenir. Cihazlardaki filtreler farklı koruma sınıflarında kullanılır. Modern modeller, sadece yüksek bir verimlilik faktörü değil, aynı zamanda güçlü bir fan tarafından da ayırt edilir. Kompresörler 2 veya 5 kW için kullanılır. Çalışma frekansı 45 Hz'dir.

Birçok klima sistemi ile üretilmektedirkorunan otoyollar. Distribütörler, kural olarak, kontrol üniteleri ile kurulur. Modellerin gürültü seviyesi yaklaşık 75 dB'dir. Sıcaklığı ayarlamak için, kızılötesi uzaktan kumandalar sıklıkla kullanılır. Çok bölgeli sistemler için sensörler yerleşik tiptedir. Güç kaynakları 230 V'de mevcuttur. Birçok alıcı bu cihazların etkili olduğunu düşünür, ancak pahalı olurlar.

çok bölgeli iklimlendirme sistemi nedir

Beş üniteli sistemler

Yüksek güç beş kanatlıçok bölgeli iklimlendirme sistemi. Cihazların tanımı, bir göstergeler listesi ile başlamalıdır. Verimlilik katsayısı% 85'dir. Ayrıca modellerin birkaç modüle sahip olduğuna dikkat edin. Dağıtıcılar, dönüştürücülerle veya dönüştürücüler olmadan kurulabilir. Bazı uzmanlar, modellerin kurulumu zor olduğunu söylüyor.

Her bir iç ünite ayrı bir yere ihtiyaç duyargenişletici. Cihazların servis alanı 120 metreküp. saatte metre. Modeller için filtreler koruma sistemleriyle birlikte kullanılır. Piyasada yerleşik sensörler ile multizone tipi birçok değişiklik vardır. Soğutma kapasitesi parametresi 35 BTU'dan başlar. Fanlar farklı çaplardadır. Bu durumda, ekipmanın kapasitesine bağlıdır.

VRV Plus teknolojisine sahip cihazlar hakkındaki yorumlar

VRV Plus teknolojisine sahip sistemler geniş kullanırpopülerlik. Kural olarak, iki iç üniteye yapılan değişiklikler piyasadadır. Soğutma kapasitesi 30 BTU'dan başlar. Birçok model, ekonomik modda çalışan kaliteli bloklarla övünebilir. Cihazlardaki modüller engelleyici ile kullanılır.

Modeller panel evler için harikadır. Güç kaynakları 200 V'da kullanılır ve ortalama çalışma frekansı 40 c'dir. Fanlar güçlü kompresörler ile kullanılır. Bu durumda soğutucular merkezi ünite tarafından kontrol edilir. Otoyol yaklaşık iki metrelik bir yükseklikte kurulabilir. Birçok model birkaç modülden çalışır.

çok bölgeli klima sistemi

VRF teknolojisine sahip modeller

Çok bölgeli klimaVRF teknolojisi iki veya üç blok ile üretilmektedir. Modellerin verimlilik endeksi çok yüksektir. Alıcıların geri bildirimlerine inanıyorsanız, cihazların yönetilmesi kolaydır. Blokları bağlamak için bir genişleticiye ihtiyacınız var. Sistemler için modüller sadece kablolu bir tiptedir. Bunlar için güç üniteleri 220 V için seçilmiştir. Multizonal tip sistemlerin çalışma frekansı 45 Hz. Fanlar, kural olarak, doğrudan kompresörler aracılığıyla çalışır. İç ünitenin optimum yüksekliği 1,8 metredir.

Bazı klima sistemleri üretilmektedir.sensörleri ile. Merkezi kontrol ünitesine bağlanan modüller ile çalışırlar. Çok bölgeli klima sisteminin dış ünitesi çatıya monte edilebilir. Bu tipteki modeller, depolama alanı için mükemmeldir. Nominal gücü 4 kW. Şebeke bir iyonlaştırıcı ile ve onsuz kullanılır. Nem alıcıları çoğunlukla modülün yakınına kurulur.

3 kW gücünde modeller

3 kişilik multizon klima sistemikW, kural olarak üç iç ünite ile üretilir. Ortalama soğutma alanı yaklaşık 220 metrekaredir. metre. Bazı değişiklikler birkaç kompresöre sahiptir. İç üniteler genişleticilerin arkasına monte edilmiştir. 200 watt'lık bir güç kaynağına sahip modeller, çalışma frekansını 45 Hz'de tutabilmektedir. Darbe dönüştürücü kullanıyorlar. Freon farklı sınıflarda kullanılabilir.

Modern klima sistemlerikanal modülü. Bu durumda, sıcaklık doğrudan konsollar üzerinden ayarlanır. Hattın montajı kilitler yardımıyla gerçekleştirilir. İç üniteler düşük irtifalarda monte edilebilir. Bu ışında, sistem üreticisine çok fazla bağlı.

multizone klima sisteminin dış ünitesi

5 kW için cihazlar

5 kişilik Multizone klima sistemikW yüksek soğutma kapasitesi parametresi var. Bu durumda genişleticiler sadece adaptörler ile uygundur. Eğer eksikliklerden bahsedersek, yüksek ses seviyesini hatırlamalıyız. Ayrıca bu tip modeller otoyolda yüksek bir düşüşe izin vermemektedir. Yay ünitesinde ağır bir yük var. Modellerin sensörlerinin sadece yerleşik tipte olduğunu da belirtmek gerekir.

Cihazı üç dahili olarak düşünürsekblok, daha sonra verimlilik faktörü% 65'i geçmez. Modüllerden kontrol edilen kontakt genişleticiler ile birçok model kullanılmaktadır. Nem alıcılar çok nadirdir. Isı çıkışı 35 BTU seviyesindedir. Piyasada 55 Hz frekansta çalışabilen birçok klima sistemi bulunuyor ve bunlar için güç kaynakları 200 V olarak seçiliyor. Çok bölgeli modellerin enerji tüketimi göstergesi, kural olarak, 340 W.

merkezi klima sistemleri

10 kW modelleri

10 kişilik multizon klima sistemikW birkaç modülden çalışabilir. Müşterilerin geri bildirimlerine inanıyorsanız, o zaman modeller ofis alanı için harikadır. Soğutma kapasitesinin katsayısı 30 BTU'dur. Sistemlerin frekansı yaklaşık 45 Hz'dir. Bazı modeller iki kompresör tarafından üretilmektedir. Böylece iç üniteye güçlü bir fan monte edilir.

İyonlaştırıcılar sadece modern olarak bulunurmodifikasyonları. Gürültü seviyesi 60 dB'dir. Cihazları üç blokta ele alırsak, iki modülden oluşur. Bölücüler, genişleticilerle veya bunlar olmadan yüklenir. İç üniteler genellikle filtrelerle yapılır. Uzaktan vanalar merkezi hat üzerinden monte edilebilir. Freon'a erişmek için, ara bağlantı tipi bir kablo kullanılır.

Multizone klima sistemi: devre, çalışma prensibi, kurulum özellikleri ve geribildirim 2019

Multizone klima sistemi: devre, çalışma prensibi, kurulum özellikleri ve geribildirim 2019

Related news

 • Çok İzlenen Videolar
 • Saç ve analog vitaminler - Pantovigar
 • Android Telefona format nasıl atılır Kolay Öneri
 • En ucuz lastikler: her mevsim, yaz, kış. İyi ucuz lastikler
 • İşte Benim Öyküm
 • Net kârın faktör analizi

 • Multizone klima sistemi: devre, çalışma prensibi, kurulum özellikleri ve geribildirim 92

  Multizone klima sistemi: devre, çalışma prensibi, kurulum özellikleri ve geribildirim


  Multizone klima sistemi: devre, çalışma prensibi, kurulum özellikleri ve geribildirim 23

  Multizone klima sistemi: devre, çalışma prensibi, kurulum özellikleri ve geribildirim 51

  Multizone klima sistemi: devre, çalışma prensibi, kurulum özellikleri ve geribildirim 48

  Multizone klima sistemi: devre, çalışma prensibi, kurulum özellikleri ve geribildirim 25

  Multizone klima sistemi: devre, çalışma prensibi, kurulum özellikleri ve geribildirim 74

  Multizone klima sistemi: devre, çalışma prensibi, kurulum özellikleri ve geribildirim 47

  Multizone klima sistemi: devre, çalışma prensibi, kurulum özellikleri ve geribildirim 26

  Multizone klima sistemi: devre, çalışma prensibi, kurulum özellikleri ve geribildirim 73

  Multizone klima sistemi: devre, çalışma prensibi, kurulum özellikleri ve geribildirim 40

  Multizone klima sistemi: devre, çalışma prensibi, kurulum özellikleri ve geribildirim 30

  Multizone klima sistemi: devre, çalışma prensibi, kurulum özellikleri ve geribildirim 88

  Multizone klima sistemi: devre, çalışma prensibi, kurulum özellikleri ve geribildirim 8

  Multizone klima sistemi: devre, çalışma prensibi, kurulum özellikleri ve geribildirim 17