Moskova manzaraları: Minin ve Pozharsky bir anıt. tanımMoskova manzaraları: Minin ve Pozharsky bir anıt. tanım


Moskova manzaraları: Minin ve Pozharsky bir anıt. tanım 5 11.02.2019, 02:44

Moskova manzaraları: Minin ve Pozharsky bir anıt. tanım

Moskova manzaraları arasında öne çıkıyorİlk anıtlar adanmış değil hükümdarlar ve ulusal kahramanlar, Moskova Devlet savunucuları biri. Bu anıt Kızıl Meydanı'nda Aziz Basil (Moat üzerinde En Kutsal Theotokos Koruma katedrali) Katedrali yer alır. Minin ve Pozharsky için anıt açıklamadan önce, onun yaratılış tarihine baktığınızda.

Anıtın ve halk bağışlarının yılları

Minin ve Pozharsky Anıtı Description

Pozharsky ve Minin Anıtı'nın tarihi başladıBirinci Dünya Savaşı'ndan önce bile. Anıtın yapımı için Çar Alexander I. Fon Toplama emriyle rağmen heykeltıraş Ivan Petroviç Martos tarafından seçilen yerde 1818 yüklü anıt kaide kişisel alçak kabartma yakalandı.

Bol bağışlarla erkek ve kadınlariki ayrı grupta tasvir edilmiştir. Kadınlar, pürüzsüz hareket eden, takı ve mücevher verir. Onların önemli ve ciddi pozları, Anavatan'ın zaferi için iyi bir neden için para toplamanın ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Diz çökmüş kadınların antika kıyafetleri zamana hitap ediyor. Ancak, heykeltıraş onları Rus kokoshniki'de gösterdi. Kısma üzerinde tasvir edilen erkekler de cömert hediyeler getiriyor.

Anıtın yazarı hakkında kelime

Minin ve Pozharsky anıtı anlatın

Heykeltraş Martos Ivan tarafından bir anıt oluşturulmasıPetrovich, Napolyon askerleriyle savaş sırasında halkın vatansever bilincinin yükselişi ile çakıştı. Üretildikten sonra anıt, St. Petersburg'dan nehir yollarına Moskova'ya taşındı. Bronz tarafından oluşturulan figürlerde, Minin ve Pozharsky anıtı yazarı, sivil vatanseverlik ve vatanseverlik için yatırım yaptı. Bu iş için, I.P. Martos, yıllık bir ömür boyu emeklilik maaşı ve geçerli bir Devlet Konseyi'nin unvanı almıştır. 1804'ten 1817'ye kadar heykel üzerinde çalışan Martos, vatansever ideallerini somutlaştıran en iyi eserini yarattı.

Akademisyen ve heykel rektörü olmakPetersburg Akademi Sanat Akademisinde, belirtilen yıllarda Martos mezar taşlarının yapımında görev aldı. Sanatı, aristokrasinin mezar taşları için karmaşık heykel kompozisyonlarında anıt plastiklerle temsil edilir. Eski bir gravürden alınan bir arsa üzerine inşa edilen Minin ve Pozharsky Anıtı, zor bir yarışmayı kazandı.

Rus birlik Anıtı

Minin ve Pozharsky Anıtı, onun açıklamasıEl kitapları uzun bir süre Rusya'nın başkenti bir ziyaret kartı olarak kabul etti. Minin, elindeki hareketi yukarı kaldırırken, Pozharsky'yi halkın ordusuna götürmeye ikna etti. Voevoda, yaralara bakmadan yükseliyor, kalkanına yaslanıyor. Onun duruşu sembolik olarak, Rusya'nın belirsiz ve zor zamanlarında insanların öz bilinçliliğinin uyanışını gösterir.

Pozharsky ve Minin anıtı tarihi

anlam

Minin'in yükselen eli, sadece Pozharsky'nin harekete geçmesi için değil, aynı zamanda harekete geçmesini de teşvik ediyor. Bu, tüm Rus halkına bir tür mücadele çağrısında bulundu.

Görsel olarak iletilen insanların ruh halleri ve istekleriMinin ve Pozharsky anıtı halk tarafından bağışlanan fon üzerinde yaratıldı. Minin'in erkeklik yüzünün tanımı, gerçek köylü saç stiline rağmen, Zeus'u kendi kararlılığında andırdığını öne sürüyor. Karakterlerin antik chitons'ları, kenarları boyunca geleneksel Rus desenleriyle süslenir ve bu da onlara bir Rus gömleğine benzerlik gösterir.

Pozharsky'nin yaraları tarafından zayıflatılmış şekilde, netSilahlı bir yoldaşın önerilerine belirleyici bir tepki, halk direniş ordusuna liderlik etmektir. Voyevoda, bir eliyle kurtarıcının imgesiyle kalkanına yaslanmışken, yatağından yükselir. İkinci eli Minin'in gerdiği kılıçta yatıyor. Elleri dokunuyor ve üzerinde çarpıyor. Bu jestin görüntüsü, askerlerin figürlerini sembolik olarak birleştirerek, birliklerine işaret ediyor.

Heykel için arsa nereden geliyor?

Minin ve Pozharsky anıtı yazarı

Minin ve Pozharsky anıtı heykeltıraşı somutlaşmışEski bir gravürden alınan bronz arsada. Bilinmeyen bir yazarın çalışması, 1605-1613 yılları arasındaki Rus-Rus savaşında Rus milislerinin zaferine adanmıştır. Bu sıkıntılı zamanlarda, Rus tahtının üzerindeki güç bir kaynaktan diğerine geçti. Yabancı bir askeri yardım için belli bir prens, yerli Rus topraklarını İsveç'e verdi. Sahte Dmitry, tahtların mirasçıları kendi aralarında savaştılar. Askeri darbeler ve doğrudan mirasçılar cinayetler devlete hükmetti.

17. yüzyılın başlarına kadar, Daniel'in tüm doğrudan torunlarıMoskova öldü ya da savaşta öldü. Delezhka iktidarı, şehirlerin kargaşa ve ayaklanmasına yol açtı. Hemen hemen her boyar bir kral olmak istedi. Katiller, katledilen Tsarevich Dmitry'nın adını kullanarak tahtını ve Moskova'yı ele geçirmek için birlikler topladılar ve askeri harekatlar düzenlediler.

Yanlış Dmitry I, II, III, Polonya ordusu ve Rus topraklarına İsveç iddiaları

Minin ve Pozharsky Moskova Anıtı

Bölgede hoşnutsuzluk, komplo ve anarşi hüküm sürdüBoris Godunov'un ölümünden sonra Rusya. Özel prensler kendi aralarında savaştı. Prenslerin isminin arkasına saklanan taklitçiler, krallarına karşı ayaklanmalara katılan ordudaki Polonyalı Polonyalıları işe aldılar. Polonya'ya giden bir yolu yoktu.

Rus tahtına bakan Polonya Kralıve arazi, durumu kendi avantajına kullandı. Tahtta oturan Shuisky'yi deviren Moskova bombaları Polonya ordusunun şehre girmesine izin verdi. Polonyalıların altında Borisov, Berea, Mozhaisk vardı. Ülkede tam bir bozukluk ve anarşi hüküm sürdü.

İsveçli yetkililer, Ruslara yardım teklif ettiler, Livonia (Karelia) talep etti. Daha sonra, İsveçliler Beyaz ve Barents Denizlerinin kıyı bölgelerini ele geçirdiler, Ladoga, Oreshek, Tikhvin'i ele geçirdiler.

haciz

Bu sırada Kuzma Minin ve Dmitry Pozharsky, Nijniy Novgorod'da bir halkın milislerini örgütledi. Asker ve asillerden oluşan düzenli bir orduydu.

Bilge Prens Pozharsky diplomatik olarak düzenlenmiştirİsveçliler ile ve Polonya düzlükleri soymak başardı, birkaç düzine haini boyars ile birlikte. Birkaç şehrin prensleri tarafından katıldı. Pozharsky, milis asalını reddeden büyük bir hata yaptı. Savaş sırasında normal barışçıl bir hayattan sıyrılan Silahlı Kazak müfrezeleri, Pozharsky'yi tahrip etti ve Mihail Romanov'u tahtaya koydu.

Anıtı yeni bir yere taşıma

Minin ve Pozharsky anıtı heykeltıraşı

Moskova'da Aziz Basil Katedrali ÖncesiMinin ve Pozharsky'ye bir anıt. Anıtın bu mekana yeniden düzenlenmesiyle bağlantılı olayların tarifi, geçen yüzyılın 30. yılına geri dönüşü gerektiriyor. Anıtın yazarı onun yaratımı için üst Ticaret Satırları'nın önünde meydanın merkezinde bir yer seçti. Heykelin kompozisyonunda Minin, Pozharski'yi, Polonyalıların saklandığı Kremlin'i, kapalı kapıları ve Kremlin'in kendisine işaret eden Kremlin'i fırtınaya çekmek için halkın cesaretini yükseltmek için çağırıyor. Kapıları bu saldırıdan sonra açıldı.

Bir versiyona göre, heykelin mevcut konumu, Sovyet ordusunun ağır askeri teçhizatıyla askeri geçit törenlerinin tutulması için Sovyet hükümeti tarafından seçilmiştir.

Başka bir versiyon transfer değişikliğinin nedenini açıklıyoranıt. Orjinal düzenlemede Minin Kremlin üzerindeki Pozharski'ye Polonyalılar ve onların kölelerinin orada kilitlendiğini belirtti. Türbenin inşasının ardından Minin'in elinin, proletarya liderinin türbesine ve Kremlin'in kilitli kapılarına işaret ettiği ortaya çıktı. Bu etkenlerin her ikisi de tarihi eserin "Mübarek" Aziz Vasil Katedrali'ne "taşınmasına" neden olabilir.

Merkezde Fransızların zaferinden sonra kurulanMinin ve Pozharsky, Moskova ve kralın karşısında tüm ülkeye Kızıl Meydan anıt, birlik, düzen ve milli bütünlüğü için yenilmez Rus halkının yeteneği ve istekliliği tanıdı.

Moskova manzaraları: Minin ve Pozharsky bir anıt. tanımMoskova manzaraları: Minin ve Pozharsky bir anıt. tanım

Related news

 • Glies Chur şirketinden saç Sıvı ipek için
 • En uygun fiyata balayı nasıl yapılır
 • Hüseyin Bolt - gezegendeki en hızlı kişinin biyografisi

 • Moskova manzaraları: Minin ve Pozharsky bir anıt. tanım 69

  Moskova manzaraları: Minin ve Pozharsky bir anıt. tanım


  Moskova manzaraları: Minin ve Pozharsky bir anıt. tanım 82

  Moskova manzaraları: Minin ve Pozharsky bir anıt. tanım 53

  Moskova manzaraları: Minin ve Pozharsky bir anıt. tanım 37

  Moskova manzaraları: Minin ve Pozharsky bir anıt. tanım 76

  Moskova manzaraları: Minin ve Pozharsky bir anıt. tanım 9

  Moskova manzaraları: Minin ve Pozharsky bir anıt. tanım 63