Moskova bölgesinde çocuk sanatoryumu Kratovo: oraya nasıl gidilirMoskova bölgesinde çocuk sanatoryumu Kratovo: oraya nasıl gidilir

27.05.2019

Moskova bölgesinde çocuk sanatoryumu Kratovo: oraya nasıl gidilir 8

Moskova bölgesinde çocuk sanatoryumu "Kratovo": oraya nasıl gidilir

Ormanlarla çevrili Moskova bölgesinin Ramensky bölgesindeÇocuk sanatoryum "Kratovo" (Moskova bölgesi), Rusya Sağlık Bakanlığı'na bağlı olarak yer almaktadır. Sermayeye olan yakınlığı, sadece kırk kilometre olan mesafeye rağmen, bu sağlığa yararlı tesis ekolojik olarak temiz bir bölgede yer almaktadır. Atmosferik oksijen ve fitokitler bakımından zengin bir içeriğe sahip olan kristal hava, solunum problemi olan çocukların tedavisi için ideal koşulları oluşturur.

Çocukları bir sanatoryuma göndermek için göstergeMoskova bölgesinin "Kratovo", bronko-pulmoner sistemin bir dizi kronik hastalığının varlığıdır. Kurtarma için burada da genellikle hasta çocuklar. Ancak, sanatoryumda çocukların kalması için kontrendikasyonlar vardır:

 • alevlenme aşamasında hastalıklar;
 • çeşitli zihinsel anormallikler;
 • bronşiyal astım.

Ebeveynler için bilgi

Kratovo Moskova bölgesi

Moskova bölgesinin sanatoryum "Kratovo" içinOkul öncesi ve ilkokul çocukları dört ila dokuz yaş arası kabul edilir. Ayrıca, ebeveynlerinden biri ile dört ila on iki yaş arası çocuklar sanatoryumu ziyaret edebilirler. Sanatoryumda kaldığınız süre boyunca okul çocukları için eğitim verilir. Tedavi sürecinin tamamlanmasından sonra, çocuğa bir rapor kartı verilir. Tüm dersler sabahları özel bir programda yapılır. Ebeveynleriyle gelen çocuklar kendileri yaparlar. Gerekirse, öğretmen çocuklara öğretmenin çeşitli yönleri hakkında ebeveynlere tavsiyede bulunur. Sanatoryumda okul malzemeleri verilmediğini, bunların yanlarında getirilmesi gerektiğini unutmamak gerekir.

Boş zaman faaliyetleri

sağlık merkezi krautovo Moskova bölgesi

Çocuklar için sağlık ve eğitime ek olarakÇok sayıda eğlence programı sunulmaktadır. Bunlar festival akşamları, her türlü oyun, tiyatro ve sirk gösterileridir. Sanatoryumda çalışan çevrelerde, çocuklar yaratıcı yeteneklerini geliştirme fırsatına sahipler. Çocuklarla çalışma, nitelikli pedagojik personel tarafından gerçekleştirilmektedir: eğitimciler ve müzisyenler. Yüzmek için tüm yıl boyunca açık olan modern bir kapalı yüzme havuzu bulunmaktadır. Ziyareti, deneyimli yüzme eğitmenleri ve tıp profesyonellerinin sürekli denetimi altındadır. Haftada iki kez, çocuklar saunayı ziyaret edebilir. Konforlu dinlenme koşulları, genç misafirler için yaratılan yüksek konfor seviyesiyle sağlanır.

yerleştirme

Çocuklar ısıtmalı modern yerlere yerleştibir yatak odası, bir oyun odası, bir banyo ve bir yemek odasından oluşan çeşitli konut bloklarına ayrılmış olan sanatoryumun binaları. Yatak odaları (kızlar ve erkekler için ayrı) rahat modern yataklara sahiptir. Odalardaki kat muşamba ile kaplanmıştır. Çocuklar yirmi kişilik gruplar halinde organize edilir. Her gün, deneyimli bir öğretmen, nitelikli bir hemşire ve özenli bir hemşireden oluşan vardiyalı bir kadro tarafından denetlenirler.

Sanatoryum binasında çocuklar ile sağlanırdoktor ile kabul edilen günlük altı zamanlı diyet beslenme. Ebeveynleri ile gelen çocuklar için, konaklama için çeşitli seçenekler vardır. Dört kişi için tasarlanmış lüks odalara ve iki odalı dairelere yerleşirler. Yetişkin çocuklara yönelik bölümde günde dört öğün yemek verilir ve doktor siparişine göre sağlık işlemleri yapılır.

Hizmetler

yerleşim kratovo Moskova bölgesi

Çocukların ve onların ebeveynlerinin sağlıklı bir şekilde dinlenmesi içinSanatoryumda modern ekipmanlarla donatılmış bir spor salonunun yanı sıra bilardo ve sauna bulunmaktadır. Çocuklar için çeşitli spor ve eğlence aktiviteleri vardır. Sanatoryumda bir kütüphane de var, çocukların eğlenebileceği bir oyun odası var. Oturma güvenliği, çitle çevrili bir alan ve 24 saat güvenlikle sağlanıyor. Konut binasında yönetici ve sağlık personelinin sürekli görevi vardır.

Tedavi yöntemleri

Tedavi kalifiye çocuk doktorları tarafından yapılır.ve doktor uzmanları. Çocukların tedavi yöntemleri olarak fizyoterapi, speleoterapi (tuz mağarası), aparat "Dağ havası", terapötik banyolar, inhalasyonlar, çeşitli masaj türleri, medikal tedavi kullanılmaktadır. Sağlık prosedürleri, etkinliğini önemli ölçüde artıran modern tıbbi ekipman kullanılarak gerçekleştirilir.

Oraya nasıl gidilir?

çocuk sanatoryum kratovo Moskova bölgesi

Kişisel olarak sanatoryuma gidebilirsin"Çocuk sanatoryum Kratovo" işaretçisine Ramenskoye yolunda Lyubertsy kenti üzerinden motorlu taşımacılık. Ayrıca sağlık tesisine demiryolu ile gidebilirsiniz. Kazan istasyonundan Kratovo istasyonuna bir elektrikli tren gönderiliyor. Ardından, yol işaretlerini takip ederek yaklaşık bir kilometre yürüyün. Sanatoryumun bulunduğu Moskova bölgesi Kratovo köyü, temiz havası ve pitoresk etekleri ile ünlüdür. Güzel ve işlenmiş ve sadece rahatla.

Moskova bölgesinde çocuk sanatoryumu Kratovo: oraya nasıl gidilirMoskova bölgesinde çocuk sanatoryumu Kratovo: oraya nasıl gidilir

Related news

 • Etiket: potasyum
 • Hemşirelik ana menüsü - Doğru olanı nasıl seçeceğim
 • Rus Askeri İstihbarat İdaresi Başkanı Korobov 62 yaşında yaşamını yitirdi
 • Taze Tarhana Çorbası Tarifi
 • SİMİT TADINDA ZEYTİNLİ KAHVALTI POĞAÇASI

 • Moskova bölgesinde çocuk sanatoryumu Kratovo: oraya nasıl gidilir 56

  Moskova bölgesinde çocuk sanatoryumu Kratovo: oraya nasıl gidilir


  Moskova bölgesinde çocuk sanatoryumu Kratovo: oraya nasıl gidilir 81

  Moskova bölgesinde çocuk sanatoryumu Kratovo: oraya nasıl gidilir 51

  Moskova bölgesinde çocuk sanatoryumu Kratovo: oraya nasıl gidilir 39

  Moskova bölgesinde çocuk sanatoryumu Kratovo: oraya nasıl gidilir 95

  Moskova bölgesinde çocuk sanatoryumu Kratovo: oraya nasıl gidilir 19

  Moskova bölgesinde çocuk sanatoryumu Kratovo: oraya nasıl gidilir 26

  Moskova bölgesinde çocuk sanatoryumu Kratovo: oraya nasıl gidilir 3

  Moskova bölgesinde çocuk sanatoryumu Kratovo: oraya nasıl gidilir 1

  Moskova bölgesinde çocuk sanatoryumu Kratovo: oraya nasıl gidilir 46

  Moskova bölgesinde çocuk sanatoryumu Kratovo: oraya nasıl gidilir 92

  Moskova bölgesinde çocuk sanatoryumu Kratovo: oraya nasıl gidilir 54