Morozovun adı kökeni: paganizmde kök aramak 45 20.02.2019, 05:34

Morozov'un adı kökeni: paganizmde kök aramak

Her şey, isimlerin, onomastiklerin kökenini araştıran bir bilimle başlar. Vaftiz edilmiş Rusya'da pagan antik çağına giren, unutmayan ve birçok sorunun cevabını veren kişiydi.

Rus soyları

Soyadları uzun süre oluştuZaman, yaklaşık 400 yıl. Bu süreç XIX. Yüzyılda tamamlandı. Birincisi, topluluğun üstünü, ardından halkın% 90'ını oluşturan köylüleri aldılar.

Rus soyadlarının oluşumuna ilişkin genel ilkeler

Soyadların oluşum tarihi çok enteresandır. İlk isimler, 13.-14. Yüzyılda Novgorod topraklarındaki takma adlardan türemiştir. Örneğin, Morozov soyadının kökeni hangi takma adla geldi? Aşağıda bunun hakkında konuşacağız. 16. yüzyılda, kraliyet kararnamesine göre, boyarlara toprak mülkleriyle bağlantılı isimler verildi. Köylüler bir bütün olarak yalnızca kölelik kaldırıldıktan sonra isimler aldılar. Asil soylu ailelerini ustalarından alırlardı. İlk kozmonot Gagarin atalarını bu şekilde atalarından miras aldı. Morozov'un kökeni nedir? Bu hala bir gizem.

Soyadların sırları

Bisiklet soyadının arkasında küçük bir sır var. Sahiplerini eline geçirdiği zaman kimse bisikleti duymadı. Henüz icat edilmedi. Öfkeli seminerlere verildi. Çevirisi "hızlı ayak" anlamına geliyor. Garmash'a ne oldu? Bu, ortaya çıktıkça, "topçu" sözcüğünden çıktı.don adının kökeniAdlar coğrafi isimler,takma adlar, mesleğin isimleri. Goncharov - atanın bir çömlekçi, Kuznetsov, bir demirci olan Kovalev olduğu açıktır. Bununla çok kolay. Morozov'un adının kökeninin ne olduğunu anlamak zordur. Ama şimdi çözülmeye oldukça yakın durumdayız.

Paganizmin halk tarafından ne kadar sıkı tutulduğu

Hıristiyan kilisesi ne kadar çok olursa olsun, nasıl olursa olsunAzizler için vaftiz isimleri verdi, sıradan insanlar çocuğuna ikinci bir isim verdi - kötü göze karşı bir nöbetçi. Popüler ve yaygın olan "hava durumu" adı Frost'du. Ona kime verebilirlerdi?soyadı donmaSoğukta doğan küçük çocukNoel ve Noel günleri, Epiphany donlarında, şiddetli soğuk soğuk hava sırasında. Örneğin daha önemli insanlar adına boyarcılar bir soyad kurdular. Dolayısıyla, "Frost" un nereden geldiği belli: Soyadın kökeninin anlamı ve gizemi. Hayır, tabii ki, 14. yüzyılın sonlarında ve on beşinci yüzyılın başlarında farklı mülklerden insanlar bahsedilir. Otofaska Moroz'un oğlu Novgorod Gridin'den bir köylü tam olarak bir soyadı değil. Gridin ona daha yakın. Fakat ismin oluşması için ismin adı zaten elde edilebilir. Kremenets'ten gelen küfürmeye zaten kısaltılmış: Frost Kalika. Tuzla fabrikasının sahibine uzun Semen Moroz Fedorov oğlu Havzası denir. Bu durumda, ad üç seçenekle oluşturulabilir: Havza, Fedorov ve Moroz. Daha çok tercih edilen şey, sadece tahmin alanında yatar. Moroz ortaya çıkmış olabilirdi. Menşei bu şekilde dışlanamaz.

Başka bir seçenek

Hiç sıcak ile tanışmadın mı?Hoş insanlar ve soğuktan, hatta sadece buzlanma ile gelenler ile? Bu yüzden Frost lakabı karakteri, buzlu ve soğuk için bir yetişkin alabilir.

Popüler ortamda Frost'un adı neydi

Moroz'un en eski isminin feodal soylular arasında çok sık kullanıldığı düşünülmektedir.don değeri ve soyadı kökeni gizemiYani, XIV yüzyılın Ivan'ın ortasında bahsediliyorSemenovich Frost en eski Rus klanlarından biridir. Daha sonra Morozovlar olarak bilinirler. Moroz adı (tarih ve kökeni) diğer boyarlarla ilişkilidir. Örneğin Grigory Vasilyevich Popleva Frost. Onun torunları, Morozov-Poplevin ailesinin soyadını gururla taşıyordu. Eğer ismin bir ünsüz üzerinde sona ermesi halinde "-s" eki eklenir: Moroz - Morozov, Mikhail - Mikhailov, Ermak - Ermakov, Frol - Frolov. Soyadı kökü "-a" veya "-y" biterse, sonunda "-in" yazılır: Kuzma-Kuzmin, Ilya-Ilyin. İsim, bir ünsüz ile sona eriyorsa "-ev" son eklenir: Alexey - Alekseev, Zayats - Zaitsev. Önekler çok nadiren kullanılır.

Morozov isminin sosyolojik önemi

Morozov isminin kökeni, putperest ismi Moroz'dan ortaya çıktı.soyadı don geçmişi ve kökeniİnsanlar bilinçsizce bir insanı algılar,Bu ismi taşıyan, her şeyden önce, büyük, güçlü, güçlü ve daha az ölçüde cesur ve soğuk. Bu ismin sahibi üzerinde aynı şekilde etkiliyor.

İyi ve uyumlu bir isim Morozov en yaygın on arasındadır. Ayrıca ünlü ve bilinmeyen çağdaşlarımız tarafından giyilir.Related news

 • Manhattan cheesecake tarifi
 • Dinlenmek ve uzun süre kalmak için en ucuz ülke nedir
 • Kışın klima cihazını çalıştırmak mümkün mü: soğuk sezonda bölünmüş sistemlerin çalışma özellikleri
 • Uykusuzluğa iyi gelecek ürünler
 • Sivrisinekler Neden Bazı İnsanları Daha Fazla Isırır
 • Volkswagen halk otomobilinin ciddi bir temsilcisi - AVILON

 • Morozovun adı kökeni: paganizmde kök aramak 33

  Morozovun adı kökeni: paganizmde kök aramak


  Morozovun adı kökeni: paganizmde kök aramak 71

  Morozovun adı kökeni: paganizmde kök aramak 74

  Morozovun adı kökeni: paganizmde kök aramak 56

  Morozovun adı kökeni: paganizmde kök aramak 67

  Morozovun adı kökeni: paganizmde kök aramak 42

  Morozovun adı kökeni: paganizmde kök aramak 96

  Morozovun adı kökeni: paganizmde kök aramak 17

  Morozovun adı kökeni: paganizmde kök aramak 97

  Morozovun adı kökeni: paganizmde kök aramak 16

  Morozovun adı kökeni: paganizmde kök aramak 35

  Morozovun adı kökeni: paganizmde kök aramak 65

  Morozovun adı kökeni: paganizmde kök aramak 76

  Morozovun adı kökeni: paganizmde kök aramak 96

  Morozovun adı kökeni: paganizmde kök aramak 85

  Morozovun adı kökeni: paganizmde kök aramak 28