Moldovalı orta saha oyuncusu Sergey Kovalchuk 2019

Moldovalı orta saha oyuncusu Sergey Kovalchuk 2019

Moldovalı orta saha oyuncusu Sergey Kovalchuk 15 16.03.2019, 08:52

Moldovalı orta saha oyuncusu Sergey Kovalchuk

Sergei Kovalchuk, Moldovalı futbolcuSovyet kökenli. Göreceli olarak yakın geçmişte, 32 yaşındayken kariyerini tamamladı. Sergei Kovalchuk orta saha oyuncusu pozisyonunda oynadı, ancak gerekirse oyun kurucu pozisyonuna ilerleyebilir ve orta sahanın sol kanatına geçebilir.

Erken meslek

Sergei Kovalchuk, 20 Ocak 1982'deSovyet Odessa, nerede futbol oynamaya başladı. O onbeş yıla kadar eğitilmiş yerel kulüp "Chernomorets" futbol akademisine kaydoldu. Ancak, 1997 yılında, on beş yıllık adam Akademi "Tiligul" kulübe katıldı Moldova, taşındı. Onların yaşadığı nokta, o ana ekip için çok erken oynamaya başlamıştı - on altı yaşındaydı. Sergey Kovalchuk Moldovalı vatandaşlığı alan ve 2002 yılına kadar "Tiligul" için oynadı. O, o zaten 1998 yılında, altı maç oynadı sahip üst düzey takımı için forma giydi ve önümüzdeki yıldan itibaren 17 yaşındaki yetenek normal bir oyuncu üssü haline gelmiştir. 2000 yılında ilk golünü attı ve 01/02 sezonunda beş gol atabildi. Toplamda Moldavya kulüpleri için futbolcu 81 maç oynayarak yedi gol attı. Ancak, yukarıda sözü edilen sezon 01/02 Kovalchuk Moldova'da değil bitmiş - o bir transfer için "Tiligul" 250 bin avro ödediğini Lviv FC "Karpaty" ile imzalanması, evine döndü.

Eve geri dön

Sergei Kovalchuk - futbolcu, kim bunun için?an inanılmaz derecede yetenekli kabul edildi, bu nedenle yeni kulübün ana bölümünde hemen başarmaya başladı. Sezonun ilk yarısında sırasıyla 13 kere, diğer ikisinde sırasıyla 29 ve 30 kere sahaya çıktı. Bu süre zarfında dört gol daha attı ve elbette böyle bir yetenek büyük kulüplerin ilgisini çekecek derecede uzak duramadı. 2004 yazında, 22 yaşındaki orta saha oyuncusu Moskova'nın Spartak'ı tarafından görüldü ve Spartak neredeyse 2 milyon avroluk para kazandı. Bu yüzden Rusya'ya taşındı ve kariyeri etkileyici bir parçası ile ilişkili olacak kulübe katıldı.

Rusya'ya Taşınma

sergei kovalchuk

2004'te Kovalçuk sadece ikinci kez oynayabildiMevcut sezonun yarısı, ancak o tarihte zaten sahada 14 outlet vardı. Bundan sonra, hemen hemen her zaman kulübün temelini buldu ancak sürekli olarak oynamasına engel olan yaralanmalar izledi. 2006'da sezon için 37 maç oynadı ve 2007'de sadece beş kişi oynadı. Sonuç olarak, kulüpte geçirilen beş buçuk yıl boyunca, Kovalchuk 90 maç oynayarak iki gol attı. Zamanla kulüp ile yaptığı sözleşme sona erdi ve onun ikamet değiştirmeye karar verdi - temel nedeni o daha az ve başlangıç ​​serisinde olma olasılığı daha başlamıştı olduğunu ve zaman geçtikçe ve sıra orta saha maç pratiği almak istedim. Böylece 2019 kışında 27 yaşındaki futbolcu "Tom" a taşındı ve iki yıl boyunca bir sözleşme imzaladı.

"Tom" a gidiyorum

 Aktobe Futbol Kulübü

Yeni kulüpte, orta saha çalışanı hemen kendini buldunişan almaya başlayarak tam olarak neyi amaçladığını alıyor. Yirmi beş maç oynadı, sonra Sochi'den Zhemchuzhina'dan reddetemediği bir teklif aldı. "Tom" 700 bin Euro tazminat aldı ve Kovalçuk yeni bir Rus kulübüne taşındı - o zamana kadar Rus vatandaşlığına geçmeyi başarmıştı bile.

Kariyerinin son yılları

sergei kovalçuk futbolcusu

Ancak, "İnci" futbolcusu gecikmiştikısaca - o futbolu oynamaya başladı "Chernomorets", bekliyordu nerede, sonra eve gittim, 13 oyun oynamak, kulüpte sadece altı ay geçirdi. Bu kulüp için Sergei bir yıldan az bir süredir oynadı ve zaten Nisan 2012'de profesyonel kariyerini tamamladığını açıkladı. Ancak, Kovalchuk üç ay sonra, bu suretle profesyonel düzeyde performanslar sürdürme, Kazak "Aktobe" (geri gelmeye davet etti futbol kulübü) ile sözleşme imzaladı söyledi. Yeni bir yerde, o, 24 maçları oynayan ve iki gol başka bir buçuk yıl geçirdi 2013 yılında Kazakistan'ın şampiyon oldu ve Ocak 2014'te nihai emekli duyurdu.

Moldovalı orta saha oyuncusu Sergey Kovalchuk 2019

Moldovalı orta saha oyuncusu Sergey Kovalchuk 2019

Related news

 • Fikret Orman, CHPden aday olabilir iddiası: Beşiktaş Belediyesi için Kemal Beyle konuştu
 • İzmit Körfez Geçiş Köprüsünün Adı Osman Gazi Oldu
 • Dişler çocuklarda nasıl büyür Normlar var mı
 • Ahududulu granita tarifi
 • Karpuz Kek Tarifi
 • İncili Çiçek Motifli Bebek Yeleği Yapılışı Videolu Açıklamalı

 • Moldovalı orta saha oyuncusu Sergey Kovalchuk 87

  Moldovalı orta saha oyuncusu Sergey Kovalchuk


  Moldovalı orta saha oyuncusu Sergey Kovalchuk 13

  Moldovalı orta saha oyuncusu Sergey Kovalchuk 55

  Moldovalı orta saha oyuncusu Sergey Kovalchuk 3

  Moldovalı orta saha oyuncusu Sergey Kovalchuk 83

  Moldovalı orta saha oyuncusu Sergey Kovalchuk 20

  Moldovalı orta saha oyuncusu Sergey Kovalchuk 53

  Moldovalı orta saha oyuncusu Sergey Kovalchuk 56

  Moldovalı orta saha oyuncusu Sergey Kovalchuk 86

  Moldovalı orta saha oyuncusu Sergey Kovalchuk 88

  Moldovalı orta saha oyuncusu Sergey Kovalchuk 57

  Moldovalı orta saha oyuncusu Sergey Kovalchuk 27

  Moldovalı orta saha oyuncusu Sergey Kovalchuk 85