Mohini Masalı 2019

Mohini Masalı 2019


Mohini Masalı 43 31.01.2019, 19:50

Mohini Masalı

Bir zamanlar Hindistan’da çocuklara olan sevgisi her şeyden büyük olan Nehru adında bir amca varmış. Ve Nehru Amca’nın işi başbakanlıkmış.

1950 yılında Nehru Amca, atom bombasının korkusunu henüz üzerlerinden atamamış ama hayata pembe gözlüklerle bakmaya hazır Japon çocukların ricasını kırmamış ve onlara yavru bir fil hediye etmiş.

Aslında bu fil bütün Hint çocuklarının sevgisini taşıyıp, Japon çocuklara hediye etmek için yola çıkmış. Bu filin adı Mysore imiş. Ama dünyada hiç fil görmemiş ve filin dostluğunu sevgisini merak eden başka çocuklar da varmış.

Bu çocuklar Türk çocuklarıymış. Ve Türk çocukları, kendilerini kırmayacaklarını bildikleri Nehru Amcalarına bir mektup yazmışlar. Onlar da küçük yavru fil istemişler.

Nehru Amca, çocuk sevgisini çok uzaklara “filin üstünde” gönderme fikrini pek sevmiş. Ve 1950 yılında, yavru fili Türkiye’ye göndermiş.

Yavru fil önce İstanbul, sonra ömrünü geçireceği Ankara’da öyle büyük bir coşku ve sevgiyle karşılanmış ki, bu sevgiyle mutlu ve uzun bir hayat yaşamış. Ve bu filin adı da MOHİNİ’ymiş.

Mohini Masalı 2019

Mohini Masalı 2019

Related news

 • Şeften Yemek Tarifleri
 • Sinir bozucu fan kurtulmak için nasıl Bir adam kibarca nasıl reddedilir
 • Çeyizlik Takım 3 Çiçekli Uzun Lif Yapılışı Videolu Açıklamalı
 • Gökhan Keser Kimdir Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

 • Mohini Masalı 36

  Mohini Masalı


  Mohini Masalı 8

  Mohini Masalı 11

  Mohini Masalı 64

  Mohini Masalı 55

  Mohini Masalı 76

  Mohini Masalı 16