Michael Katedrali (Izhevsk): operasyon ve fotoğraf modu 2019

Michael Katedrali (Izhevsk): operasyon ve fotoğraf modu 2019

Michael Katedrali (Izhevsk): operasyon ve fotoğraf modu 96 14.03.2019, 04:46

Michael Katedrali (Izhevsk): operasyon ve fotoğraf modu

En tanınabilir biriIzhevsk kenti Udmurtia'nın başkenti manzaraları St. Başmelek Michael. Bu görkemli yapı trajik bir tarihe sahiptir, ancak bugün yeniden yaratılmış güzelliğindeki tüm inananlardan önce ortaya çıkmaktadır. Buna ek olarak, St. Michael Katedrali (Izhevsk) genellikle maneviyatın yeniden tesis edilmesine ve modern toplumun belirli ahlaklarına karşı savaşmaya yönelik seminerler, dinî konuşmalar ve diğer etkinlikler için bir mekan haline gelir.

tarih öncesi

18'in ortasından itibaren katedralin ilk tapınağıyüzyıl 1765 yılında inşa edilmiş bir şehir mezarlığıydı. Daha sonra orada yıkıldı ve Kutsal Üçlü Kilisesi'ni kurdu. Ancak bu yapının 1810 yılında yandığı için uzun bir geçmişi yoktu. 45 yıl sonra, aynı noktada, Archangel Michael adına, Rus İmparatorluğu'ndaki tüm silah üretiminin şefi olan Büyük Dük Mihail Romanov'un koruyucu azizinin onuruna layık görülen 30 metrelik bir şapel inşa edildi.

Aziz Micheal Katedrali Izhevsk telefonu

Tapınağın ereksiyon tarihi

Izhevsk'de 1876'da toplanacak bir kampanyaYeni bir büyük katedralin inşası için fonlar. Tüm kasaba halkı, mülkiyet durumlarına bakılmaksızın, etkin bir rol aldı. Örneğin, yerel bir fabrikanın işçilerinin maaşlarının bir kısmını inşaat fonuna transfer ettiği bilinmektedir. Büyük yardımlar, tüccarlar da dahil olmak üzere birçok ünlü İzhevtsi tarafından yapılmıştır. Gerekli miktar 1897 tarafından toplanmış ve o zaman ilk taş gelecekteki katedralin temeli atılmıştır. On yıl sonra, ana bina neredeyse hazır olduğunda, bina güvensiz olmalıydı. Sadece 1915 yılında ana tahtını kutsallaştırmayı başardı ve tapınağın kendisi Alexander Nevsky katedraline atfedilen bir mürted statüsünü aldı.

Aziz Micheal Katedrali Izhevsk vaftiz

Rahatsızlığın gerçekleşmesini engellemesine rağmenproje tam olarak inşaat çok önemliydi. 1907 yılında inşa edilen ilk St. Michael Katedrali'nin (Izhevsk) 70 metre yüksekliğe sahip olduğunu ve üssünün çapının 43 metre olduğunu söylemek yeterlidir. Tapınak 20 kilometrelik bir mesafeden görülebiliyordu ve 10 bölüm ve 11 çan vardı.

1929'da St. Michael Kilisesi olduinanlılardan uzaklaştırıldı ve İzhevsk milislerinin yetkilileri tarafından mühürlendi. Daha sonra yerel lore yerel müzesine verildi ve 1937'de binayı yıkmaya karar verildi. Böylece, bina bütün dünyada olduğu gibi inşa edildi, inşa edildi ve yeri, İzhevsk halkını gezmek için en gözde yer haline gelen meydan tarafından alındı.

Tapınağın yeniden canlanması

2000 yılında Udmurt Cumhuriyeti yetkilileriYıkılan tapınağın yıkımdan önceki aynı yerde yeniden yaratılması gerektiğine dair bir karar verildi. Zaten 2004'te, gelecekteki yapının temeli içinde kutsal bir haç atılmıştır. İnşaat hızlı bir şekilde gerçekleştirildi. Sonuç olarak, Mayıs 2007'de, katedralin alt sınırı kutlandı ve Ağustos ayında - ana taht. Aynı zamanda Patriği Alexy II tarafından Udmurtia'nın en yüksek yetkilileri huzurunda düzenlenen ilk Ayin Ermeni düzenlenmiştir.

Aziz Michael Katedrali Izhevsk

İç dekorasyon ve türbeler

Geri yüklenen kilisenin zengin bir içdekorasyon. Katedralin duvar resminin Kurtarıcı İsa Mesih Katedrali'nin fresklerinin örneklerine göre Palekh'ten davet edilen sanatçılar tarafından yapıldığını söylemek yeterli. İç mekanın kayda değer detayları, ana sınırın oyulmuş ikonostasisidir ve Urallarda yapılan alt tapınağın Udmurtia fayans ikonostasisinde yer almaktadır.

türbelerin

Aziz Michael Katedrali (Izhevsk), kimin fotoğrafşehre seyahat rehberleri çoğunluğu süslüyor, onun iç ve büyük mimari görünümü için sadece ünlüdür. Sonuçta, birçok Ortodoks türbelerin tapınılıyor olabilir. Özellikle, konsey Kutsal Havariler Bartholomew, Luke, James, Matta, Markos, St. Gregory ilahiyatçı, Aziz Nicholas, Aziz Basil Büyük ve Aziz Alexander Nevsky, George, archdeacons Lawrence ve Stephen ve emanetler ile 16. yüzyılın mucizevi simgesi tuttu Aziz Ephraim Suriye.

Aziz Michael Katedrali Izhevsk fotoğraf

Tapınak kompleksi

Dua odalarına ek olarak, katedral ayrıca şunları da içermektedir:

 • Ürdün;
 • simge mağazası ve sergi galerisi (zemin katta);
 • Tanrı'nın Annesi Kazan Simgesinin tapınağı;
 • devrimci bir nekropol;
 • Kutsal prens ve prenses Peter ve Fevronia onuruna Şapel;
 • mesire.

Aziz Michael Katedrali (Izhevsk). vaftiz

Kilisenin içinde yer alıyorRusların kilisenin koğuşuna dönüşünü amaçlayan çeşitli kültürel ve eğitim faaliyetleri. Örneğin, birkaç yıl boyunca, Vaftiz Bayramı şöleninde Buz Heykelleri Festivali mekanı, St. Michael Katedrali'nin (Izhevsk) bulunduğu yerin bitişiğindeki bölgedir. Tapınağın telefonu: +7 (3412) 51-01-77.

2015'te festivalin ana teması yapıldı.Katılımcıların büyük saydam bloklardan kesildiği melekler. Birkaç hafta boyunca güzel dekoratif aydınlatma sayesinde, oymacılığın işçiliği olan oyun parkı, binlerce kasaba halkının ışıldayan figürleri görmeye akın ettiği Izhevsk'in en güzel köşesiydi.

Aziz Michael Katedrali (Izhevsk): operasyon modu ve adresi

Tapınağın bulunduğu yer: st. K. Marx, 220. Bu şehrin en yüksek noktasıdır ve buradan muhteşem bir manzara açılır. Aziz katedralinin yıkılmasından sonra inanılmaktadır. Onun yerine Archangel Michael en ünlü Izhevtsi - MT Kalaşnikof sayesinde diğer binalar inşa edilmedi. Her gün 7:00 ile 19:00 arasında inananları almaya hazırdır. Aziz Michael Katedrali (Izhevsk) düzenli olarak, piskoposların ve diğer inananların zamanımızın çeşitli güncel konularına ROC'nin tutumunu öğrenebilecekleri, piskoposların papazları ile ruhsal sohbetler yapmak için bir yer haline gelir. Programlarıyla tanışmak için yukarıda listelenen telefon numaralarını arayabilirsiniz.

Michael'ın Katedrali Izhevsk çalışma modu

Udmurtya'nın başkentinde, abartmadan sadece bu cumhuriyette değil, Rusya'nın en güzellerinden biri olan St. Michael Katedrali'ni mutlaka ziyaret edin.

Michael Katedrali (Izhevsk): operasyon ve fotoğraf modu 2019

Michael Katedrali (Izhevsk): operasyon ve fotoğraf modu 2019

Related news

 • İçinizi ısıtacak bir film
 • Kalıpta Sade Kek Videosu
 • İstanbul Barosu Başkanı Durakoğlu: Ülkede hukuk güvenliği kalmadı
 • SON DAKİKA altın fiyatları Altın yükselişte: Bugün çeyrek altın, gram altın fiyatları ne kadar 22 Ocak
 • Olimpiyat şampiyonu artistik patinajcı Plyuşenko kariyerini noktaladı
 • Yury Boldyrev: etkinlikler, makaleler ve kitaplar

 • Michael Katedrali (Izhevsk): operasyon ve fotoğraf modu 39

  Michael Katedrali (Izhevsk): operasyon ve fotoğraf modu


  Michael Katedrali (Izhevsk): operasyon ve fotoğraf modu 50

  Michael Katedrali (Izhevsk): operasyon ve fotoğraf modu 92

  Michael Katedrali (Izhevsk): operasyon ve fotoğraf modu 22

  Michael Katedrali (Izhevsk): operasyon ve fotoğraf modu 86

  Michael Katedrali (Izhevsk): operasyon ve fotoğraf modu 39

  Michael Katedrali (Izhevsk): operasyon ve fotoğraf modu 57

  Michael Katedrali (Izhevsk): operasyon ve fotoğraf modu 26

  Michael Katedrali (Izhevsk): operasyon ve fotoğraf modu 77

  Michael Katedrali (Izhevsk): operasyon ve fotoğraf modu 20

  Michael Katedrali (Izhevsk): operasyon ve fotoğraf modu 23

  Michael Katedrali (Izhevsk): operasyon ve fotoğraf modu 74

  Michael Katedrali (Izhevsk): operasyon ve fotoğraf modu 18