Metro istasyonu Turgenevskaya yakınlarında turistik yerler 2019

Metro istasyonu Turgenevskaya yakınlarında turistik yerler 2019
16.09.2019

Metro istasyonu Turgenevskaya yakınlarında turistik yerler 63

"Turgenevskaya" metro istasyonu 1972'de açıldıyıl. Riga-Kaluga hattında bulunur. Burası en derin istasyonlardan biridir. Yüzeye 49 metrelik mesafede bulunur. Fakat sıradan yolcuların teknik özellikleri çok az ilgilidir. Çok daha fazla ilgi, "Turgenevskaya" metro istasyonu yakınında bulunan turistik mekanlar tarafından temsil edilmektedir. Ve birçoğu burada.

metro Turgenevskaya

Mimari özellikler

Metro istasyonu "Turgenevskaya", içinde bulunan bir istasyondur.şehir merkezi. Moskova tarihine kısa bir gezi bile yapamayacağını söylemeden, Chistye Prudy çok uzakta değil. "Turgenevskaya" çıkışı, özellikle dikkat edilmesi gereken sokak Myasnitskaya'da gerçekleştiriliyor. Ancak önce istasyonun mimarisi hakkında konuşmanız gerekiyor.

Direkler açık mermerle kaplanmıştır. Duvarlarda pirinç parçalar var. "Turgenevskaya" metro istasyonundaki zemin başlangıçta mermerle döşenmiştir ancak daha sonra bu malzeme gri granit ile değiştirilmiştir. sanatçının tasarımında ayrıca "China Town", "Barrikadnaya", "Novoslobodskaya" olarak istasyon dekore Rysin Heim, katıldı.

Salonun ortasından Sokolniki'ye gidebilirsiniz.dalı. Yani, istasyon "Temiz Havuzlar." Ancak ünlü park bölgesinde olmak için metroyu geçmek gerekli değildir. Temiz Havuzların karşı tarafındaki sokak Myasnitskaya'ya "Turgenevskaya" metro istasyonundan çıkın. Birkaç yerden geçiş var, araba hareketleri özellikle hızlı değil.

Turgenevskaya metro istasyonu

Myasnitskaya Caddesi

Moskova şehri muhteşem bir tarihe sahiptir. Metro "Turgenevskaya" - ulaşan istasyon, yolcunun başkentin en güzel ve rahat bölgelerinden birinde olması. Ve her zaman böyle olmuş gibi görünüyor. En azından bir kişinin düşüncesi, ünlü Gilyarovsky kitabını kim okumadı. "Turgenevskaya" metro istasyonundan yürüyen merdivenlerden yukarı tırmanırsan nerde olabilirsin?

Çıkışlar, cadde ile aynı ismin meydanını oluşturur.Akademisyen Sakharov ve daha önce belirtildiği gibi Myasnitskaya'ya. Bu caddenin adı, insanların burada ya da burada yaşamadan önce sanat insanlarını değil. On yedinci yüzyılın sonuna kadar birçok kafe, restoran ve dükkanın bulunduğu yere kadar et satıldı. Ancak canlı tempolar Dünya Duvarını bir kenara itti. O zamandan beri caddenin adı değişmedi. Bununla birlikte, 1935 yılında, şehirdeki birçok nesne gibi ve ülke çapında yeniden adlandırıldı. 1990 yılına kadar Myasnitskaya, Kirov'un caddesiydi.

Metro istasyonu "Turgenevskaya" yakınlarında turistik yerler

 • Tiyatro "Çağdaş".
 • Sretensky Manastırı.
 • Çay evi Perlov.
 • House Yushkov.
 • Vysotsky'nin malikanesi.
 • Milyutin Malikanesi.

"Çağdaş"

Tiyatro Chistoprudny Bulvarı'nda yer almaktadır.ev 19 "Çağdaş" ın çok uzun bir tarihi yoktur. Rusya'daki en iyi tiyatrolardan biri, geçen yüzyılın ellili yıllarda kuruldu. Fakat kısa sürede Muskovitlerin arasında popülerlik kazandı ve bir tür yaratıcı özgürlüğün sembolü haline geldi. Tiyatro şirketinin birkaç kez taşındığı söylenmelidir. Chistoprudny Bulvarı'nda "Contemporary", yetmişlerin ortalarına yerleşti.

Moskova metro Turgenevskaya

Sretensky Manastırı

Manastır on dördüncü yüzyılda kuruldu,chronicles tanıklık eder. Ama orijinal bina hayatta kalmadı. Sadece manastırın katedrali sağ kalmıştır. Erken otuzlu yıllarda "trafiğin genişlemesi" için, binaların çoğu yıkıldı. SSCB'nin çöküşünden önce bir sanat restorasyon merkezi vardı. Bugün manastır tamamen yenilenmiştir. Duvarları içinde büyük bir Ortodoks yayınevi var.

"Turgenevskaya" ve "Chistiye Prudy" istasyonlarının yakınında birkaç restoran bulunmaktadır. Bunlar arasında: "Nostalji", "Kozlovitsa", "Avokado", "Çay yüksekliği", "Tema çubuğu".

Metro istasyonu Turgenevskaya yakınlarında turistik yerler 2019

Metro istasyonu Turgenevskaya yakınlarında turistik yerler 2019

Related news

 • Bolonez Soslu Makarna Videosu
 • Emine Göğüş Mutfak Müzesi
 • SAPLI YELPAZE ÖRNEKLE BATTANİYE VE LİF MODELİ YAPIMI
 • ABDdeki askeri üsten açıklama: Pokemon kovalamayın
 • 21 Haziran günü neden sıcak değildir

 • Metro istasyonu Turgenevskaya yakınlarında turistik yerler 90

  Metro istasyonu Turgenevskaya yakınlarında turistik yerler


  Metro istasyonu Turgenevskaya yakınlarında turistik yerler 30

  Metro istasyonu Turgenevskaya yakınlarında turistik yerler 65

  Metro istasyonu Turgenevskaya yakınlarında turistik yerler 54

  Metro istasyonu Turgenevskaya yakınlarında turistik yerler 68

  Metro istasyonu Turgenevskaya yakınlarında turistik yerler 3

  Metro istasyonu Turgenevskaya yakınlarında turistik yerler 53

  Metro istasyonu Turgenevskaya yakınlarında turistik yerler 32

  Metro istasyonu Turgenevskaya yakınlarında turistik yerler 93

  Metro istasyonu Turgenevskaya yakınlarında turistik yerler 8

  Metro istasyonu Turgenevskaya yakınlarında turistik yerler 9