Menenjit nasıl enfekte olur Efsaneler ve Gerçeklik 13 14.02.2019, 16:43

Menenjit nasıl enfekte olur? Efsaneler ve Gerçeklik

Menenjit nasıl etkilenirMenenjit nasıl bulaşır, tedavi nasıl çalışır? Bu hastalık nedir, sonuçları ve önleme tedbirleri nelerdir? Bu yazıda bunun hakkında konuşacağız.

Menenjit nedir?

Meninges iltihabı yaygın olarak adlandırılırterim - menenjit. Menenjit hem virüslere hem de bakterilere neden olur. viral menenjit bakteri farklı olarak, daha sık ve daha sık meydana gelir, ancak hafif bir seyir olduğu bu özelliğidir. Genellikle hastalık viral menenjit suçlu enterovirüsler gerpevirus ve kabakulak virüsü içinde.

Viral menenjit nasıl olur? Neredeyse her zaman hava kaynaklı veya oral fekal yol, yani hasta biriyle temas halinde. Sarılmak ve öpüşmek, konuşmak ya da onunla aynı odada olmak olabilir. Bununla birlikte, viral olarak menenjitle enfekte olmayacağınız anlaşılmalıdır. Aynı hastalık meydana gelmeyebilir.

Menenjit nasıl enfekte olur? Sağlıklı bir insan için kim tehlike oluşturabilir? Diğerleri için tehlikeli sadece menenjit olan insanlar değil, aynı zamanda sözde taşıyıcılar, yani, kendilerini hasta olmayan insanlar, ancak potansiyel olarak tehlikeli bir virüs veya bakteri var.

çocuklarda enfeksiyöz menenjitBakteriyel menenjitin nedenleri nelerdir? İşte her şey basit. Beynin zarlarının iltihaplanması, çeşitli bakterilerden, çoğu zaman hemofilik çubuk ve koklardan kaynaklanır. Bakteriyel menenjit tehlikeli ve son derece ciddi bir hastalıktır. İlk belirtilerde hasta kişiyi gecikmeden hastaneye teslim etmek gerekir. Birkaç saat bile gecikme, hasta ömrüne mal olabilir.

tanılama

Çocuklarda infeksiyöz menenjit hızla gelişebilir ve meningokok sepsis - septisemi gibi ciddi bir durumla birlikte olabilir.

Menenjit belirtileri şunlardır:

 • güçlü, bazen dayanılmaz baş ağrısı;
 • bilinç depresyonu;
 • fotofobi;
 • vücut ısısında maksimum işaretlere artış;
 • çirkin kusma, vb.

Meningokok sepsis ilk olarak tanınabilirsoluk mavi kirpikler bir arka plana karşı küçük kırmızı lekeler (noktadan plaklara) şeklinde karakteristik döküntüler ile hastalığın gelişimi. Cam çubuk basılı olduğunda, döküntü kaybolmaz.

Sadece bir uzman tarafından tespit edilebilir menenjit bazı karakteristik belirtileri vardır.

Sadece bir doktor menenjiti teşhis edebilir. Doğru tanı için, patolojik refleksleri belirlemek için özel testlere ek olarak, bir dizi çalışma yürütülmektedir.

terapi

ne olur menenjitMenenjit enfekte olduğunda, bu daha fazla veya daha az açıktır. Bu ciddi hastalık nasıl tedavi edilir? Terapi, hastalığın klinik olarak doğrulanmış resminden önce başlar, çünkü en önemsiz gecikme tehlikelidir. Çoğu zaman, antibiyotik tedavisi "İlk Yardım" ın bir doktoru olarak başlar. Antibiyotikler penisilin serileri, kortikosteroidler iltihap önleyici ilaçlar, plazma ikameleri, vücut destekli ilaçlar kullanılır.

Menenjit nasıl enfekte olur Efsaneler ve Gerçeklikfotograflar Goruntuler

Related news

 • Baş Ağrısına Ne İyi Gelir: Baş Ağrısına Kesin Çözüm
 • Globus Intercom: yorumlar. Boşanma mı yoksa gerçek mi
 • Kendinize nasıl polis çizebilirsiniz
 • Türk Telekom, kotasız internet tarifelerini sitesinden kaldırdı

 • Menenjit nasıl enfekte olur Efsaneler ve Gerçeklik 19

  Menenjit nasıl enfekte olur Efsaneler ve Gerçeklik


  Menenjit nasıl enfekte olur Efsaneler ve Gerçeklik 78

  Menenjit nasıl enfekte olur Efsaneler ve Gerçeklik 100

  Menenjit nasıl enfekte olur Efsaneler ve Gerçeklik 48

  Menenjit nasıl enfekte olur Efsaneler ve Gerçeklik 52

  Menenjit nasıl enfekte olur Efsaneler ve Gerçeklik 70

  Menenjit nasıl enfekte olur Efsaneler ve Gerçeklik 44

  Menenjit nasıl enfekte olur Efsaneler ve Gerçeklik 3