Mayakovski. Analiz Yapabilir misin - sorusunun ifadesi veya cevabımızın beklentisi 41 21.02.2019, 03:21

Mayakovski. Analiz "Yapabilir misin?" - sorusunun ifadesi veya cevabımızın beklentisi?

Başlıkta bir soru var. Şiiri daha iyi anlayabilmek için "Yapabilir misiniz?" (Mayakovsky), analiz bu soruyla başlamalı. Aynı zamanda, bir cevap önermek, retorik ve oldukça doğrudan. Bir yandan, deneyimlerine dayanarak Mayakovski'ye sahip olan genel halk kitlesi ile ilgili belirli bir hüküm ifade edilmesine rağmen.

Analiz "Yapabilir misin?"(Şiir), yazarın okuyucularına ve dinleyicilerine birçok canlı performans gösterdiği gibi gerçekten istediğini gösteriyor. Bu kişilerin potansiyel cevabı "hayır" olurdu. Tabii ki, aslında kimse söylememişti, çünkü insanlar düşüncesinin sıradan doğasına bağlı olarak onunla bir diyaloga girmezdi. kişisel tatmin arayan çünkü Öte yandan, bu kimseye göstermiyor, günah ve sıradanlık garip açıklamasında başlamaz. Enerji ve yaratıcı güce sahip olmak, başkalarını pişman oluyor. Amacı suçlamamak, sallamak. Onun tuhaf ağlama - sallamak kimse kalmaz, ya düşman bir meydan okuma olarak herkes uyuyor ova, diğer tarafta bir tepe üzerinde duran olabilecek bir dost eli gibi. Burada okuyucu biriyle diğeri karşılaştırılarak Mayakovski'nin kendisinin sorduğu soruyu cevaplamaya davet ediliyor: "Fakat yapabilir misiniz?". Şiirin bir analizi, gerçekte bunun kim olduğunuzun bir sorusu, sıradanlık olup olmadığını açıklığa kavuşturmaktadır. Bu nedenle, bu cümle şiirden önce gelir ve en sonunda sessiz zil ile asılır.

Mayakovsky analizi Ve yapabilirsin

Görüntüler-Nesneler ve Görüntüler-İşlemler

Mayakovsky'nin tatil yaptığı araçlar mümkünkoşullu olarak görüntüler-nesneler ve resimler-eylemler olarak tanımlanır. Hatta başka bir şekilde diyebilirsiniz - onlara başvurmaz, ama kendileri acı şurup döküyor. Mayakovski onlara karşı yürütmektedir manipülasyon, - Görüntüler, nesneler maddi dünyanın bileşenleri ve koşulları ve görüntüleri, eylemler simgelemektedir. "? Could siz" Analizi (en ünlü eserlerinden biri) sıfat eğer düşündürmektedir - kelimenin eklenmesidir, yazar kaydedilmesini nesnelere lakaplar olan, kilo ve yeni bir anlam, eylem vermek, onu doyurarak hangi üretilir.

Ve Mayakovsky analizini yapabilirsin

Dış dünya ile etkileşim

İlk iki satır, sağlamlığı yansıtıyor veyazarın hayatına uzlaşmaz yaklaşım. Çevreyi kendi başına bir yönerge olarak kabul etmez, bunun yerine onu yönetir. Ayrıca, günlük yaşamın özelliklerini kirletmez, aksine onları derin renklerle oynatır. Böylece, o dünyanın bizim iç resim bizim algı ve yorumlama bağlı olduğunu ve bu karşılıklı durumun etkisi olabilir, diyor.

Natürmort ömründen daha fazlası

Juiciness, metnin ifade gücü doğururNatürmort ile ilişki Bununla birlikte, "Ve yapabilirsin" şiirinde (Mayakovsky), tekliflerin nitel kompozisyonunun bir analizi bunun sadece bir ölü yaşam olmadığını göstermektedir. Her ne kadar sözcüğün sanatçısı olarak Mayakovski'ye saygı göstermek gerekir. Metindeki hemen hemen tüm kelimeler fiiller ve isimlerle (veya zamirler) temsil edilmektedir. Ve ortaya çıkan birkaç sıfat ("eğimli", "teneke", "yeni", "yağmur suyu") çok özel bir fiziksel, duygusal olmayan anlam taşır. Bağlamdan kaldırıldığında, şiirin ifadesini neredeyse hiç fark etmeyecek şekilde değiştireceklerdir. Fiiller, başlangıçta renksiz "gösterdi", "okundu", "oynadı", "olabilir" olabilirdi. En sıradan sözcükler, Mayakovsky tamamen yeni ve büyüleyici bir şeyler örgütlüyor. Burada her kelime esas olarak söyleniyor.

Vladimir Mayakovsky Ve sen analiz edebilirsin

"Olabilir" ve "Olabilir" Arasındaki Fark

Tüm vurgu harekete geçiyor. "Cam boya sıçramasına" "yürüyerek Gres kart faaliyetleri", - kaderin merhametine verilen ve aynı zamanda dekore edilecek değildir. "Okyanusun jöle oblik elmacık kemiklerinin bir tabağında göster" - potansiyel ve potansiyellerin açıklanması olarak yorumlanabilir. Vladimir Mayakovsky'nin sorduğu soru da ("Yapar mısın?") İlkel bir provokasyon ol. Sonraki metnin analizi, yalnızca düşünmenin yeryüzünü değil, aynı zamanda aşırı uçuculuğunu, dikkatsizliğini de kınadığını gösterir. Bizi çevreleyen her şeyde, şiirleri aramaya ve uzun söylemde başlamaya ihtiyacımız yok. Mayakovski'nin yaptığı gibi, şu anda kontrolümüz altındaki herşeyi yaratmalı, harekete geçirmeli, dönüştürmeliyiz. Analiz "Ve yapabilir misin?" Bu sadece bir meydan okuma olmadığını gösterir. Örneğin, fiil iki biçimi - "olabilir" ve "olabilir" karşılaştırın. Şiirde kullanılan ilk varyant, her zaman ve her yerde devam eden eylemin önemi olan daha sorgulayıcı bir anlama sahiptir. İkinci seçenek ise birisine bir şey kanıtlamak için sadece bir teşviktir.

Mayakovski Ve sen şiiri analiz edebilirsin

Neredeyse elle tutulur güç ve atılganlıkMayakovsky tarafından oluşturulan farklı görüntüler, doğal ve aynı zamanda orijinal. Analiz "Ve yapabilirsin?" Sadece kelimelerin anlamının değil, aynı zamanda bunların sesinin de katkıda bulunduğunu gösterir. Aynı zamanda, genel resim açıklığını yitirmez, yazarın dudakları olan beklentileri için yazarın yumuşak ve taze izlenimlere hazır olması gösterilir. Son satırda nocturne ile karşılaştırılan anlatının ironik ve uçan tonunu görebilirsiniz.

Mayakovski. Analiz Yapabilir misin - sorusunun ifadesi veya cevabımızın beklentisigaleriler fotograflar Goruntuler Fotograf resim

Related news

 • Yüz kremleri nasıl uygulanır
 • Ah Kalbim 307. Bölüm Özeti 10 Mart Kiara Nikhilin peşinde
 • PORSİYONLUK KÖFTELİ GÜVEÇ Enfes Yemek Tarifleri
 • İngiltere Parlamentosunda Suudilere silah satışı dursun sesleri yükseliyor

 • Mayakovski. Analiz Yapabilir misin - sorusunun ifadesi veya cevabımızın beklentisi 68

  Mayakovski. Analiz Yapabilir misin - sorusunun ifadesi veya cevabımızın beklentisi


  Mayakovski. Analiz Yapabilir misin - sorusunun ifadesi veya cevabımızın beklentisi 68

  Mayakovski. Analiz Yapabilir misin - sorusunun ifadesi veya cevabımızın beklentisi 57

  Mayakovski. Analiz Yapabilir misin - sorusunun ifadesi veya cevabımızın beklentisi 77

  Mayakovski. Analiz Yapabilir misin - sorusunun ifadesi veya cevabımızın beklentisi 21

  Mayakovski. Analiz Yapabilir misin - sorusunun ifadesi veya cevabımızın beklentisi 41

  Mayakovski. Analiz Yapabilir misin - sorusunun ifadesi veya cevabımızın beklentisi 17