Maya Kristalinskaya - biyografi, yaratıcılık, kişisel yaşam 2019

Maya Kristalinskaya - biyografi, yaratıcılık, kişisel yaşam 2019
11.05.2019

Maya Kristalinskaya - biyografi, yaratıcılık, kişisel yaşam 11

Maya Kristalinskaya - biyografi, yaratıcılık, kişisel yaşam

Sıradan olmayan pek çok kişilik, yalnızca kendimaya kristallinskaya yaşamı değil, aynı zamanda onun tamamlanmasından sonra. Gerçek bir yeteneğin hiçbir sınırlama tüzüğü yoktur. Bu yazıda Sovyetler Birliği zamanındaki popüler şarkıcı hakkında tam bir kişi konuşulacak.

Maia Kristalinskaya: biyografi

O kim ve yetenek nasıl ortaya çıktı? Maya Vladimirovna Kristalinskaya 24 Şubat 1932'de Moskova'da doğdu. Babası Vladimir Kristalinsky, hayat buluyor, gelip her türlü bulmacayı ve baskılar üretiyor. Ama müzik ve şarkı kız için aşk müzikal tiyatro yönetmeni çalıştı ve ona bir mızıka verdi dayısına (babasının kardeşimin kocası), tarafından yapılan hediye telkin. Bu enstrümanı çalmak için kendini öğrendi.

Maya Kristalinskaya'nın ilk başarıları

Okulda kız iyi çalışıyordu. Çalışkan bir çocuktu. Okulu, "People's" adlı çocuk korosundaki derslerle birleştirdi.maya kristali biyografisişarkı ve dans topluluğu ". Bu takımın başında Semen Osipovich Dunaevsky vardı. Ancak Maya'nın utangaçlığı şarkı söylemedeki yeteneklerini tam olarak anlatmasını engelledi. Bu onun için olağanüstü bir yetenek ortaya koymadı. Tek başına bile aile çevrelerinde seslendirdi.

Okul mezuniyet partisinde (Haziran 1950)) Maya nihayet Manezhnaya Meydanı'ndan sıradan geçenlere karar verdi ve şarkı söyledi. Gösteriminde "Mavi Mendil", "Arkadaş-Kardeşler" ve savaş yıllarının diğer eserleri vardı.

Okuldan sonra Maya Kristalinskaya girdi veMoskova Havacılık Enstitüsü'nde mühendis-ekonomist olarak çalıştı. Orada kendini yaratıcı göstermeye devam etti, sanatsal amatör performansa katıldı. 1955 yılında mezun olduktan sonra Maya, dağıtım için Novosibirsk'ten ayrıldı. Orada, Chkalov adlı havacılık tesisinde çalıştı. Yakında kız Moskova'ya döndü ve Yakovlev'in tasarım bürosu tarafından çalıştırıldı. Ama Maya amatör bir aktivite terk etmedi ve çeşitli topluluğu ziyaret etti.

Çiçek açan faaliyet

Zaten 1957'de Gençlik ve öğrencileri onurlandıran Dünya Festivali'nde Maya, Yu Saulsky liderliğindeki "İlk Adımlar" topluluğu ile sahne aldı. Şarkıcının performansı seyirci üzerinde izlenim bıraktı. Hatta "KB'den kül" olarak anıldı ve çeşitli konserlerde şarkı söylemeye davet edildi. Her ne kadar Kristalinskaya'nın performansından memnun olanlar vardı. "Müzikal tarz" başlıklı yazıda şiddetle eleştirildi.Kristal Maya tarafından gerçekleştirilen şarkılar

Maya Kristalinskaya'nın müzik çevrelerindedaha popüler olmak için. İlk turu Transkafkasya'daydı. Erivan, Tiflis, Bakü'de başarılı bir performans sergiledi. Seyirci Kristalinskaya'yı coşkuyla kabul etti. Turdan sonra Maya, Eddie Rosner ve Oleg Lundstrem'in liderliğindeki çoktan bilinen caz grupları ile bir gösteri yapmıştır. 1960'tan sonra Kristalinskaya, Masha'nın (G. Pozhenyan'ın şiirleri) komedisinin kompozisyonunu kaydetti.

Maya Kristalinskaya tarafından gerçekleştirilen şarkılar onu getirdigörülmemiş popülerlik ve evrensel aşk. Bunlar, "Muhtemelen", "Sessizlik", "Prensi ağlamıyor", "Bizim şehir yağmurumuzda" gibi besteler içerir. Ve çok iyi bilinen şarkılar vardı: "Yakında Ağustos", "Teşekkür ederim, Stork", "Ah, Arbat" ve diğerleri. Yakında kız 1966 yılında en iyi pop şarkıcısı unvanını kazandı. Kristalinskaya başarılı bir şekilde İngilizce şarkı söyledi: "Volga akışları", "Podmoskovnye akşamları." Ve hepsi bu kadar değil! Polonyalı kompozisyon "Eski Akçaağaç" dedi.

Yaratıcılık durgunluğu dönemi

"Şehir yağmurumuzda" şarkısıyla performanstan sonra“Mavi Işık” da (70'li yılların başlarında) kanalın yönetimi Maya'yı, bu çalışma ile üzüntü ve üzüntüyü propaganda ettiği gerçeğini suçladı. Bu, Kristalinskaya'nın televizyonda gösterilmekten neredeyse vazgeçtiğine yol açtı. Ama her şeyin sebebi S.Lyapin'in Devlet Televizyonu Başkanı olarak atanmasıydı ve daha sonra birçok sanatçı Kristalinskaya ile aynı konumdaydı. durmadı bizim kahraman Touring, o umutsuzluk vermedi ve durgunluk anlarında, Rus dilinde "Akşam Moskova" bir makale, çeviri kitaplar Marlene Dietrich "Yansımalar" yazdı. Ancak buna rağmen, 1974'te Kristalinskaya, "Onurlandırılmış Sanatçı" ünvanını aldı.

Kişisel hayat

1957 yılında kahramanımız Maya Kristalinskaya -evli bir kadın oldu. Seçtiği kişi, daha sonra ünlü bir hiciv yazarı olan Arkady Arkanov idi. Gençler ve öğrenciler onuruna düzenlenen Uluslararası Festivalde Politeknik Müzesi'nde 30 Nisan'da buluştular. Ve zaten 9 Mayıs'ta Arkady Arkanov, Maya'yı rızasıyla karşılık verdiği bir teklif yaptı. Ve 1 Haziran 1957'de Arkanov ve Kristalinskaya'nın düğünleri gerçekleşti. Kahramanımız önce kocasının ailesini düğünde görmüştü. Çift kiralık bir dairede yaşadı.Maya Crystal Biyografi Özel Hayat Evlilikleri yaklaşık bir yıl sürdü.yeni evliler ayrıldı. Ailenin dağılmasının sebebi hayattaki farklı görüşlerdi. Evlenmeden önce, biyografisi, kisisel hayatinin kizlarin kisisel bir kisi oldugunu gosteren Maya Kristalinskaya, tasarim ofisten kendini tamamen müziğe adamak için ayrildi.

hastalık

Maya 29 yaşındayken, bir tümörü vardı.lenf bezleri. Bir toplumda bir hastalık sırasında sürekli kanser, intihar ile yaptığı hastalık hakkında, şarkıcının ölümüyle ilgili söylentiler ortaya çıktı. Fakat uzun bir tedaviden sonra Maya iyileşti. Hastalık hakkında sadece boyundaki bir izi hatırlattı;

İkinci deneme

şarkıcı Maya Kristalinskaya Yaratıcı yol, şarkıcı Maya Kristalinskaya'dır.hepimizin aynı başarıyla devam etti, hangi bizim kahramanımızın kişisel hayatı hakkında söylenemez. Halkın, şöhretin ve pek çok hayranın sevgisi Kristalin ailesinin mutluluğunu sivil kocayla bir araya getirmedi. 60'larda bir gazeteci ile tanıştı. O dönemde "Sovyetler Birliği" dergisinde çalıştı. Seçilmiş olanın zayıflığı ve alkollü içeceklere yatkınlığı nedeniyle, sürekli olarak kavgalar meydana geldi ve bu da ayrılmalarına yol açtı. Kısa bir süre sonra Kristalinskaya, heykeltraş Edward Barclay'ın önerisini kabul eder ve onunla evlenir. Çift, tüm akşam Barclay'in Maya'ya dikkat çeken ünlü doktoru A. Vishnevsky'de bir akşam yemeğinde buluştu ve sonra onu eve götürdü. Ve birkaç ay sonra Kristalinskaya tek odalı dairesinde Barclay'e taşındı. İkinci karısıyla Maya, pantolon takımları içinde boynunda bir fular ile sahnede performans sergilemeyi bıraktı ve yüksek yakalı zarif elbiselerle değiştirdi. Kristalinskaya'nın çocukları ya birinci ya da ikinci kocaya sahip değildi. Bu nedenle, tüm anne sevgisini yeğeni Maryana'ya verdi.

Hayatın son yılı

Kristalinsky ve Barclay'in evliliği 20 yıl sürdü (19'a kadar)Haziran 1984). Tam olarak kocası ölünceye kadar. Bundan sonra Maya Kristalinskaya hastalığa yakalandı. Bacakları ve kolları başarısız olmaya başladı. Sonra konuşma kayboldu. Ve tam bir yıl sonra, 19 Haziran 1985'te Kristalinskaya'nın kendisi öldü. Ama şimdiye kadar dinleyici şarkıcının güzel performansını hatırlıyor. Müziğin duygusal yayılmalarını ve kahramanımızın saf sesini unutamayız. Bu yılların müziği ruhlarımızın, heyecanlarımızın ya da yatların dizelerine dokunur, hatta bazen bizi ağlatır. Ama hiç kimseyi kayıtsız bırakmaz.

Maya Kristalinskaya - biyografi, yaratıcılık, kişisel yaşam 2019

Maya Kristalinskaya - biyografi, yaratıcılık, kişisel yaşam 2019

Related news

 • Fırında patates bulunan ördekleri şenlikli bir masa için nasıl pişirirsiniz
 • Dukan diyeti yapanlar ile Etiketlenen Konular
 • SARAY SARMASI
 • Göbek yağlarını eriten mucize içecek
 • Vasily Yershov: biyografi ve yaratıcılık

 • Maya Kristalinskaya - biyografi, yaratıcılık, kişisel yaşam 58

  Maya Kristalinskaya - biyografi, yaratıcılık, kişisel yaşam


  Maya Kristalinskaya - biyografi, yaratıcılık, kişisel yaşam 87

  Maya Kristalinskaya - biyografi, yaratıcılık, kişisel yaşam 68

  Maya Kristalinskaya - biyografi, yaratıcılık, kişisel yaşam 13

  Maya Kristalinskaya - biyografi, yaratıcılık, kişisel yaşam 38

  Maya Kristalinskaya - biyografi, yaratıcılık, kişisel yaşam 67

  Maya Kristalinskaya - biyografi, yaratıcılık, kişisel yaşam 1

  Maya Kristalinskaya - biyografi, yaratıcılık, kişisel yaşam 66

  Maya Kristalinskaya - biyografi, yaratıcılık, kişisel yaşam 55

  Maya Kristalinskaya - biyografi, yaratıcılık, kişisel yaşam 30

  Maya Kristalinskaya - biyografi, yaratıcılık, kişisel yaşam 56

  Maya Kristalinskaya - biyografi, yaratıcılık, kişisel yaşam 62

  Maya Kristalinskaya - biyografi, yaratıcılık, kişisel yaşam 68

  Maya Kristalinskaya - biyografi, yaratıcılık, kişisel yaşam 47