Malala Yusufzai ne için ünlüdür

Malala Yusufzai ne için ünlüdür?

Malala Yusufzai Pakistanlı bir kızdır.En genç Nobel ödüllü. Onu 2014'te, 17 yaşında ödüllendirildi. Bu kızın hikayesi, sağlam bir karakter ve hareketin yüce bir hedefe doğru saygısını uyandırır.

malala yusufzai

Ünlü olmak

Malala Yusufzai (fotoğraflar makalede sunuluyor)1997'de Pakistan'ın Mingora şehrinde dünyaya geldi. Babası, Pakistanlı çocukların haklarının savunulmasını savunan bir okul müdürüdür. Muhtemelen hayatının konumu ve kızı görünümü oluşumunda etkili olmuştur.

ünlü malala yusufzai nedir

2009'da ziyaret eden bir BBC gazetecisiPakistan Vadisi'ndeki bir kasaba, Malale'nin hayatına ve onun gibi Müslüman kızların hayatına dair konuşacağı özel bir blog yazdığını ileri sürdü. Malala kabul etti ve hemen kayıtları popüler oldu. İngilizceye tercüme edildi ve dünya genelindeki insanlar, Pakistan'daki çocuk hayatının sıkıntılarını, kızların ve kadınların baskı altına girdiklerini ve Taliban hareketinin sürekli baskısını gördüler. Babası kızıyla gurur duyuyor ve onu şiddetle destekliyordu.

Malala, Gül Makai adı altında notlar yayınladı( "Mısırçiçeği"). Kısa süre içinde katılımı ile bir belgesel çekildi; katılımı, Müslüman kızların ve kadınların kaderi hakkında çok heyecan verici olduğunu anlattı ve 2011'de Malala'ya Ulusal Barış Ödülü ve Uluslararası Çocuk Barış Ödülü verildi. Kız şöhret etti, hayranları vardı. Milyonlarca kişi, Malala Yusufzai'nin ünlü neyini biliyordu ve yeni notalarını sabırsızlıkla bekliyordu.

Zalimane teşebbüs

Ekim 2012'de,Malala Yusufzai neredeyse öldürüldü. Seyahat ettiği okul otobüsü ve diğer öğrenciler, Taliban grubundan insanlar tarafından durduruldu. Kız Malala'nın kim olduğunu bulmaya başladılar ve sonra kafasına vurdu. Kurşun doğru geçti. Mucizevi bir şekilde hayatta kalan kız, komada hastaneye kaldırıldı.

Malale hayatını kurtarmak için, Birleşik Krallık'ta en iyi hastanelerden birine nakledildi ve burada birkaç operasyon ve tedavi sonrasında onarımı yaptı.

malala yusufzai fotoğrafı

Malalu'yu neden öldürmeye çalıştıklarını? Notları ve konuşmaları aracılığıyla Müslüman dünyasının muhaliflerine yardım ettiği iddia ediliyor. Suikast girişiminden önce kızdan bu tür faaliyetleri durdurmak için defalarca talep edildi ancak ödülünü dünya çapında üne kavuşturan Malala Yusufzai, halkının yaşamıyla ilgili acı gerçeği gizlemek istemedi.

Nobel Ödülü

Neredeyse kıza ihtiyacı olan bir yılDaha da güçlenin ve ciddi yaralanmalardan sonra tam teşekküllü bir yaşam tarzına dönün. 2013 yılında, 16'ncı doğum gününün (12 Temmuz) gününde, Malala Yusufzay, Pakistan'daki çocukların haklarının korunmasıyla ilgili endişelere yönelik bir konuşma yaparak BM genel merkezinde konuştu. Konuşma çok takdir edildi ve dünyanın her yerinden politikacıların ve ünlülerin dikkatini çekti. Kız ayakta duruyordu.

malalu yusufzai premium

Yıl boyunca Malala, “İngiltere'nin Gururu” ödülü olan Anna Politkovskaya ve Sakharov Ödülleri'ne layık görüldü ve Nobel Ödülü'nü kazandı.

2014 yılında, 17 yaşındaki bir genç, Pakistanlı kız Malala en büyük kazanan oldu, bu kadar büyük bir ödül kazandı - Nobel Ödülü.

malala yusufzai Nobel Ödülü

Hayırsever Vakıf Malala Fonu

Ödülü aldıktan sonra Malala yaşamakta kaldı.Büyük Britanya, memleketindeki zor siyasi durumdan evlerine dönmesine izin vermediği için. Malala Yusufzai'nin bildirdiği gibi, Nobel Ödülü, uzun süredir devam eden hayali gerçekleştirmek için bir fırsat sağladı - hakları bir grup aşırıcı Taliban tarafından ihlal edilen Pakistanlı çocuklara yardım etmek için bir fon düzenlemek. Fon kızında çalışmak okul zamanından ve günlerden uzaklaşıyor.

Malala Fonu Pakistanlı çocukları birleştirdi.zor bir yaşam durumunda yakalandı. Malala, bu çocukların eğitimine, kendi kaderini tayin etmeye, sürekli bir baskıya ihtiyaç duymadan, iyi bir yaşama haklarını savunuyor. Kızın rehberliğinde, ailelerinin fakir mali durumu nedeniyle çalışmaya zorlanan çocuklar için bir burs kurulmuştur. Bu yardım, onlara öğrenme fırsatı vermek için tasarlanmıştır.

Vakıf ayrıca mültecilere Suriye'den yardım etmeye çalışıyor.Çocukları da eğitim alamıyor. Askeri çatışmalara katılan ülkelerden hiçbiri, genç Mala'yı ve yandaşlarını kayıtsız bırakmaz.

Ben Malala'yım

"Ben Malala'yım!"Kız, maskeli silahlı bir adamın otobüsle patladığını ve Malal'deki kızlardan hangisini istediğini sordu, bu sözler hayatına mal olabilirdi, ama kız daha sonra şöyle dedi:" O gün korkularım öldü. "

Bir yıl sonra dünya "Ben Malala'yım" kitabını gördü. . Kitabın bu sayısında İngiliz gazeteci Christina Lem ile işbirliği içinde yayınlandı" Eğitim için savaşan ve Talib yaralandı kız - .. İslam dünyasında yaşamın karmaşıklığı ve terörizmin bütün vahşeti, sadece bir otobiyografi olmayan bir genç kızın basit ve iddiasız dil anlattı - bütün bir kuşağın hikayesi, genç yaşta gelen bilir onların ezilen pozisyona istifa edilmez insan yüzüne, tarihinin sonsuz savaşlarda yaşam ve hayatta kalma hikayesi, hayatının anlamı ve nasıl elde etmek budur. . Küçük bir kırılgan bir kız, ama bu kız gerçekten yılmaz metanet ve irade olduğunu - Oei hedefi bu adam inanmak zor!

Bir kişi dünyayı değiştirebilir

Pakistanlı bir kızın hikayesi, bir insanın bile dünyayı değiştirebileceğine inanıyor. Bu kişi genç bir kız olsa bile.

Malala Yusufzai tüm dünyada ünlüdüren genç Nobel ödülü olarak, aynı zamanda en genç kamu figürü olarak. Liseli kız, mucizevi bir şekilde, bilge ve siyaset okuyan bir insana dönüşebilir, röportajlar verdiğinde, yuvarlak masalara ve zirvelere katıldığı zaman, Müslüman çocuklara yardım etmek için bir fon programı geliştirir.

malala yusufzai

Malala her zaman sıkı ve cesurca konuşurO düşünür. Dinlendi, görüşüne saygı duyuldu, yeni makaleleri dünyanın dört bir yanında bekliyor. Kız oraya gitmeyecek. Planları, fonun çalışmasının devamı ve iyileştirilmesi, yeni kitapların ve makalelerin yayınlanması, bu haksızlığın yapılabileceğini ve savaşılması gerektiğini unutmayacak. Hayatı, Pakistan'ın başbakanı olmak ve kanlı savaşları ve terörist grupların faaliyetlerini durdurmak.Related news

 • Maynkraft da özel bir oyuncu nasıl eklenir
 • Bir işletmenin finansal performansının analizi, bir ortağın seçilmesi için etkili bir araçtır
 • Moda çanta modelleri
 • Babalar günü kutlama sözleri resimli
 • En Yeni Zayıflama Yöntemleri Acı Çehre Tohumu

 • Malala Yusufzai ne için ünlüdür

  Malala Yusufzai ne için ünlüdür


  Malala Yusufzai ne için ünlüdür

  Malala Yusufzai ne için ünlüdür

  Malala Yusufzai ne için ünlüdür

  Malala Yusufzai ne için ünlüdür

  Malala Yusufzai ne için ünlüdür

  Malala Yusufzai ne için ünlüdür

  Malala Yusufzai ne için ünlüdür

  Malala Yusufzai ne için ünlüdür

  Malala Yusufzai ne için ünlüdür

  Malala Yusufzai ne için ünlüdür

  Malala Yusufzai ne için ünlüdür

  Malala Yusufzai ne için ünlüdür

  Malala Yusufzai ne için ünlüdür

  Malala Yusufzai ne için ünlüdür

  Malala Yusufzai ne için ünlüdür

  Malala Yusufzai ne için ünlüdür

  Malala Yusufzai ne için ünlüdür

  Malala Yusufzai ne için ünlüdür

  Malala Yusufzai ne için ünlüdür

  Malala Yusufzai ne için ünlüdür