Müze-Gayrimenkul Rozhdestveno: emlak geçmişi ve modern fuar 2019

Müze-Gayrimenkul Rozhdestveno: emlak geçmişi ve modern fuar 2019
19.08.2019

Müze-Gayrimenkul Rozhdestveno: emlak geçmişi ve modern fuar 67

Müze-Gayrimenkul "Rozhdestveno": emlak geçmişi ve modern fuar

Şahsen ziyaret edin ve hepsini görüntüleyinLeningrad bölgesindeki görülecek yerler, antik saraylar ve tapınaklar genellikle yerli halkla vakit geçirmezler. Bu bölgede çok ilginç ve güzel yerler var. Ancak bazıları özel ve en kısa sürede ziyaret edilmelidir. Bu turistik mekanlara müze-emlak "Rozhdestveno" dahildir. Geleneksel olarak, bu mülk Nabokov ailesi ile ilişkilidir (aynı yazar doğdu). Ancak aslında mülkün daha eski ve ilginç bir geçmişi var.

Rozhdestveno köyü ve malikane

Müze manoru Noel1499 yılında, tarihî kaynaklara göremodern köyün yeri ve sarayı, Büyük Nicholas isminin mezarlıktı. Büyük Peter, Kuzey Savaşı'nın bitiminden sonra bu toprakları Çarevich Alexei'ye devretti. Yeni sahibi, en yüksek yükselti Bakire kutsal doğuş Kilisesi inşaat emri verdi. Adının ve yerleşimin tamamının alındığı tapınağın olduğuna inanılıyor. Prens öldüğünde, First Catherine köyü ilçe kasabası statüsüne getirdi. 20 yıldır burada yeni bir kilise, taş evler, askeri okul ve konuk yarda göründü. Bununla birlikte, 1796'da Rozhdestveno - yine oturdu, hayat boyu danışman NE'ye teslim edildi. Efrayim ve tüm torunları İlk Pavlus'tu. Müzenin sergilendiği bugünkü görkemli malikânenin, on sekizinci yüzyılın sonunda inşa edildiği tahmin ediliyor, mimar bilinmiyor.

Rozhdestveno'daki Nabokov

Manor Nabokov MüzesiEfrayim ailesi biraz daha sahibiydiyarım yüzyıl. 1857'de emlak Yu.D.'ye satıldı. Manukhina ve daha sonra birinci lonca KY bir tüccar tarafından sahibi olduğu Bush. 1890 yılının sonbaharında mülk I.V. tarafından satın alındı. Rukavishnikov, bir devlet konsey üyesi olan altın madencidir. Ölümünden sonra, oğlu ve sarayı toprağı devralır. emlak sonraki sahibi Vladimir Vladimiroviç Nabokov (IV Rukavishnikova yeğeni) olur. kısa bir süre Devrimden önce, 1916 yılında Nabokov mülkiyeti geçti emlak: Ancak, büyük bir yazarın ailesinin uzun yeni gayrimenkul hayat zevk. Fakat buna rağmen, Müze-Estate "Noel" bugün yazarın eserleri ve ailesi yaşamına ayrılmıştır. malikane Eğer Nabokov ailesinin orijinal ev eşyaları, kişisel eşyalar ve belgelerin birçok görebilirsiniz iç, yenilenmiş.

Müze-Emlak "Rozhdestveno": günümüz ve modern tarihimizdeki bir fotoğraf

Müze manoru Noel fotoğrafı1917 devriminden sonra farklı yıllardalüks bir malikane, düşman birliklerinin karargahı olan Büyük Yurtsever Savaş sırasında bir okul olan bir hosteldir. 1974'te müze mülkiyeti "Rozhdestveno" zaten burada bulunuyor - bölgenin tarihine ithaf edilmiştir. Koleksiyon, yerel kütüphanede önceki 20 yıl boyunca toplanan oldukça gençti. Buna rağmen yerel eser müzesi hayatta kaldı ve kademeli olarak gelişti. 1988'de, fuar birleşmiş bölgesel müzelerin şubelerine dahil edildi. 1995 yılında, bina bir yangın sırasında çok hasar gördü. Ancak, bu üzücü tarihi gerçeğe rağmen, bugün Nabokov'un müze-emlak "Rozhdestveno" yine misafir alır. Ev yeniden inşa edildi, tam anlamıyla yeniden inşa edildi. Bugün, birinci kat mülkün son sahipleri yaşadığı zamanki gibi görünüyor. Fuar, turistlere açıktır. Şık iç mekanlara ek olarak egzotik kelebeklerin ve Nabokovs aile albümlerinin bir koleksiyonunu da görebilirsiniz. İkinci katta bir kütüphane, arşiv ve diğer ofis alanları bulunmaktadır.

Nabokov Müzesi'ne nasıl gidilir?

Rozhdestveno Museum Manor ulaşım hakkında bilgiSitenin tam adresi: Leningrad Bölgesi, Gatchina Bölgesi, Rozhdestveno köyü. St. Petersburg'dan, buraya arabayla (yaklaşık 70 km) veya toplu taşıma araçlarına binebilirsiniz. Baltık İstasyonundan, elektrikli trenler düzenli olarak Kuzey İstasyonuna kadar takip edilir. Ardından 121 veya 500 numaralı otobüse binmeniz ve Rozhdestveno köyüne gitmeniz gerekmektedir. Kişisel bir arabada Moskovskaya metro istasyonundan ayrılmak daha uygundur. Ardından işaretleri takip edin veya navigasyonu kullanın.

Müze-Emlak "Rozhdestveno" hepsiModern haritalar ve kültürel bir nesne olarak işaretlenmiştir. Ana sergiye ek olarak, düzenli olarak çeşitli tematik sergiler ve ilginç etkinlikler düzenlenmektedir. Malikanenin etrafında eski bir park korunmuştur ve yakınlarda pitoresk mağaralar vardır. Hedefiniz "Rozhdestveno" (müze) ise, bir yolculuğa çıkmaktan çekinmeyin. Siteye nasıl ulaşılır, köye kimseye söylersin. Eşsesli yerleşime ve daha sonra emlak kompleksine odaklanın.

Müze-Gayrimenkul Rozhdestveno: emlak geçmişi ve modern fuar 2019

Müze-Gayrimenkul Rozhdestveno: emlak geçmişi ve modern fuar 2019

Related news

 • Ktunnel, Ktunnel giriş Ktunnel.com
 • Pankreas Nedir (Pankreas tedavisi) Pankreas nerede
 • Vuslat 4.Bölüm izle
 • Sütlü Ekmek
 • La Fonten Orman Mahkemesinde Kasım’da Bahçelievler’de

 • Müze-Gayrimenkul Rozhdestveno: emlak geçmişi ve modern fuar 100

  Müze-Gayrimenkul Rozhdestveno: emlak geçmişi ve modern fuar


  Müze-Gayrimenkul Rozhdestveno: emlak geçmişi ve modern fuar 89

  Müze-Gayrimenkul Rozhdestveno: emlak geçmişi ve modern fuar 48

  Müze-Gayrimenkul Rozhdestveno: emlak geçmişi ve modern fuar 99

  Müze-Gayrimenkul Rozhdestveno: emlak geçmişi ve modern fuar 47

  Müze-Gayrimenkul Rozhdestveno: emlak geçmişi ve modern fuar 69

  Müze-Gayrimenkul Rozhdestveno: emlak geçmişi ve modern fuar 59

  Müze-Gayrimenkul Rozhdestveno: emlak geçmişi ve modern fuar 76

  Müze-Gayrimenkul Rozhdestveno: emlak geçmişi ve modern fuar 49

  Müze-Gayrimenkul Rozhdestveno: emlak geçmişi ve modern fuar 56

  Müze-Gayrimenkul Rozhdestveno: emlak geçmişi ve modern fuar 26

  Müze-Gayrimenkul Rozhdestveno: emlak geçmişi ve modern fuar 91

  Müze-Gayrimenkul Rozhdestveno: emlak geçmişi ve modern fuar 57