Luban ın özeti. Vahşilerin köleliği, tümsekler boyunca sürükleniyor 2019

Luban ın özeti. Vahşilerin köleliği, tümsekler boyunca sürükleniyor 2019
16.10.2019

Luban ın özeti. Vahşilerin köleliği, tümsekler boyunca sürükleniyor 79

"Luban" ın özeti. "Vahşilerin köleliği, tümsekler boyunca sürükleniyor"

Rusya'da serflik kurma sorusuYaklaşık elli yıllık bir tarihte çeşitli tarihi okullar tarafından itiraz edildi. 1649 eğimli Birisi Romanof'lar Konseyi Kanunu çerçevesinde kurulan sözde Yuri'nin Günü" " birisi köylü serbest geçiş başka, bir ev sahibinden kaldırıldı zaman 1592 yılında bir doğru tarihi düşünür".

Kitabın A.N. Radishcheva

Serfdom değerlendirilmesi her zaman sıkı olmuştursansür denetimi. Bu koşullar altında A.N. Radishchev, evde yazdığı kitabı yayınlamaktan ve en önemlisi onu yaymaktan çekinmedi. Bizim için nispeten zararsız görünüyor, ama Catherine II bunu Pugachevsky'ye eşit bir isyan olarak algılıyordu.özlü bir lubanyRadishchev, idam edilen ölüm cezasıyla tehdit edildibağlantı. Ondan sadece II. Catherine'nin ölümü ve Pavlus'un I'in iktidarı tarafından kurtarıldı. Sürgünde altı yaşındaydı ve sonra Borovo bölgesinde bulunan kendi köyüne yollandı ve çocukluğunu geçirdi.

"Luban" bölümünün özeti

Bu, daha sonra Alexander Nikolaevich'in üçüncü durağıKalkış. Yaz aylarında seyahat etti ve yolun kenarında, sürtünmenin çok yakınında, elinde en eski emek aletine sahip olan bir pulluk gördü. Ve herkes sıcak güneşin içinden saklanmak istediğinde, günün sıcak saatinde oyalanır. Dikkatle çalışır, sokh şaşırtıcı bir şekilde kolayca döner.lirubanın özlü bir bölümüÇalışmayan bayram günüBu zorunlu, Pazar. Ve gezgin, köylüyle yaptığı konuşmadan, altı gün boyunca usta için çalıştığı öğrenildi. At bile, dinlenme izni verir, onu koşturup ikinciyi koşar, dinlenir ve kesintisiz çalışır. O ve diğer herkes korkajda değil, ödemede değil. Yoldaki konuşmadan, sonu olmayan yoğun köylü işine adanmış bölüm olan "Luban" ın kısa bir özeti başlıyor.

Obrok ve corvee

Barshchina sadece keyfiliğe bağlıOna bağlı bir köylünün patrimonal çalışması. Ev sahibinin ne kadar süreyle istediği, köylü onun için çok çalışacak, çünkü hiçbir hakkı olmayan sözsüz bir köle.kısa özeti sevmek

Obrok bir köylünün bir efendiye parasal ödemesidir. İşi bırakan köylü, işe gitmek için şehre bile gidebilirdi, ama efendisine belli bir miktar getirmek için. Bu daha kolay bir yüktür, ancak her ev sahibi onu kullanmak istememiştir.

Bazı durumlarda, özellikle açgözlü toprak sahipleri için, obrok, corvee ile birleştirilmiştir. "Luban" ın özetini okuyarak bilmeniz gereken bu anlar.

Konuşma devam ediyor

Konuşmadan, köylü günününUsta üzerinde çalışmak gece kadar gider. Bütün akşam köleler malikaneye saman taşırlar. Ama bu yeterli değil. Kadınlar ve kızlar da sahibi için çalışmak zorunda - çilek ve mantar için ormana gitmek. Zaten "Luban" bölümünün kısa içeriği, beyefendilerin köylüleri tuttuğu insanlık dışı gerginlik hakkında bilgi edinme fırsatı veriyor. Ayrıca köylünün üç küçük oğlu ve üç kızı olduğunu ve onları beslemek için bir gece çalışması gerektiğini ortaya koymaktadır - başka zaman yoktur.

Bir köylünün işkencesinin bir başka varyantı

Serf için, elbette, çok gerginişe yaramayacak ve bu doğru, çünkü kimse bunu takdir edecek ve hiçbir şey ödemeyecek ve teşekkür etmeyecektir. Sabancı bunu açıkça söyledi. "Lubani" nin tam ve özlü içeriğini okuyun. Ancak bar, tüm güçleri insanlardan nasıl sıkılacağını anlattı. Köye bir kira veriyorlar.Lubanie Radishchev başkanıKiracıdan para alınır ve denertüm gücü, böylece kendini daha fazla bırakabilir ve köylülerden kırıntılara kadar her şeyi alabilir. Ve kimse şikayet etmeyecek. Anlatıcı söylediği gibi, "deri koparılır", insanlara hiçbir şey bırakmaz. Bu, beyefendilerin ortaya attığı bir tür işkence, "Lubani" kısa bir özet veriyor.

Ve yasa ne diyor

Her şeyden önce, köylüler, herkesin o anda bildiği gibiZaman, devlet ve arazi sahiplerine bölünmüş. Hazine daha kolaydı. Sabit bir bedel ödediler ve onlardan daha fazla talep etmediler ve ustanınkiler - sahibinin ne kadar istediği.AlandaVe onlar için hiçbir yasa geçerli değildir. Gezgin onun koyduğu gibi ondan önce ölmüşler. Luban sakinleri bunlar. Bir köylü, yalnızca toplumu tehdit ederse yasadan önce duruyor. Sonra o bir kötü adam ve yargılanmalı. Ve toprak sahibi yasa yazmamıştır. Lyubanya köyüne dahil olmak üzere, burada ele alınan kısa bir hikaye.

Seyahatçinin kendini kınadığı şey için

Şikayetçi bıraktı, kim şikayetçi olmasa daacımasız bir kader üzerinde, ama bunu kabul etmedi ve koçu Petrushka ile nasıl davrandığını düşündü. Antrenörün giyinmesine yardımcı olacak vakti olmadığı için ona vurdu. Ve gezgin, elini, darbeye bir darbe ile cevap vermeye cesaret edemeyen birine uzattığı için katlanılmaz bir şekilde utanıyordu. Bu yansımalarda bir sonraki posta istasyonuna ulaştı.

Bu bölüm özetini sonuçlandırıyor"Lubani" Radishchev. Fakat yolculuğun kendisi daha yeni başladı ve hala halkın müthiş gücünü uyandıran insanlık dışı bir şey var, yazar yolunda görecek. Bu açıklama için, çok ağır ödeyecek, ama yok edilen kitapları el yazısıyla gidecek. Yetkililerin keyfiliği, gerçekleri ve özgürlüğü getiren sözün üzerinde güçlü değildir.

Luban ın özeti. Vahşilerin köleliği, tümsekler boyunca sürükleniyor 2019

Luban ın özeti. Vahşilerin köleliği, tümsekler boyunca sürükleniyor 2019

Related news

 • Karnıbahar Köftesi Hiç yediniz mi Tarifi ve Yapılışı
 • Serkan Toper
 • Kadir gecesi okunacak dualar kadir gecesi ne yapmalı kadir gecesinin önemi
 • ÖRGÜ SEVEN HANIMLARDAN DEĞİŞİK ŞIK ÖRNEKLER
 • Ünlü oyuncu diziden ayrıldı

 • Luban ın özeti. Vahşilerin köleliği, tümsekler boyunca sürükleniyor 52

  Luban ın özeti. Vahşilerin köleliği, tümsekler boyunca sürükleniyor


  Luban ın özeti. Vahşilerin köleliği, tümsekler boyunca sürükleniyor 32

  Luban ın özeti. Vahşilerin köleliği, tümsekler boyunca sürükleniyor 55

  Luban ın özeti. Vahşilerin köleliği, tümsekler boyunca sürükleniyor 35

  Luban ın özeti. Vahşilerin köleliği, tümsekler boyunca sürükleniyor 92

  Luban ın özeti. Vahşilerin köleliği, tümsekler boyunca sürükleniyor 49

  Luban ın özeti. Vahşilerin köleliği, tümsekler boyunca sürükleniyor 9

  Luban ın özeti. Vahşilerin köleliği, tümsekler boyunca sürükleniyor 41

  Luban ın özeti. Vahşilerin köleliği, tümsekler boyunca sürükleniyor 17

  Luban ın özeti. Vahşilerin köleliği, tümsekler boyunca sürükleniyor 24

  Luban ın özeti. Vahşilerin köleliği, tümsekler boyunca sürükleniyor 90